Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2015., 14:14   #561
Pa onda šta se mučite. Na sudu će te lako to dokazati ako kad dođe do ročišta. I to je to.
Sud će poništit ugovor i nek proda stan.
krasnovlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 14:19   #562
Inace nikad nisam bila na sudu niti se bas razumijem u te stvari.

Jel mozda znas koliko treba cekati za ta rocista?
Samo znam da u drzavi sve sporo ide.
Odvjetnica nije nista konkretno rekla.
anonimna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 01:37   #563
Quote:
anonimna26 kaže: Pogledaj post
Inace nikad nisam bila na sudu niti se bas razumijem u te stvari.

Jel mozda znas koliko treba cekati za ta rocista?
Samo znam da u drzavi sve sporo ide.
Odvjetnica nije nista konkretno rekla.
Pripremi se da bi moglo prvo bit i do godine dana čekanje :/
Ja predviđam 6mjeseci u najboljem slučaju, ako ste u ZG dugo će čekati, kako sad rade, prebacuju predmete na Bjelovar, Koprivnicu itd da se prije riješe..

Prema ovome što si rekla, moći će bez problema raskinuti ugovor, samo pazite da mu se nešto 'ne dogodi' prije jer taj unuk nekako pohlepno djeluje iz ovoga što ste napisali :/
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 11:21   #564
Poštovani, molio bih savjet.
Poznanica je sklopila ugovor o doživotnom uzdržavanju prije 20ak godina.
Spletom okolnosti su ona i uzdržavani izgubili kontakt.
Nedavno je doznala da je stan (iz ugovora) kupila treća osoba te da ugovor ne vrijedi obzirom da nije bio prijavljen na sudu.
Je li to izgubljen slučaj ili taj ugovor (potpisan i ovjeren od odvjetnika) ima neku snagu?
Hvala
__________________
Orandum est ut sit mens sana in corpore sano
Landroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 17:24   #565
Quote:
Landroid kaže: Pogledaj post
Poštovani, molio bih savjet.
Poznanica je sklopila ugovor o doživotnom uzdržavanju prije 20ak godina.
Spletom okolnosti su ona i uzdržavani izgubili kontakt.
Nedavno je doznala da je stan (iz ugovora) kupila treća osoba te da ugovor ne vrijedi obzirom da nije bio prijavljen na sudu.
Je li to izgubljen slučaj ili taj ugovor (potpisan i ovjeren od odvjetnika) ima neku snagu?
Hvala
Ovjeren valjda kod javnog biljeznika. Vrijedi joj ugovor, ali ako je izgubila vezu s uzdržavanim onda nije bilo onog dijela da davatelj uzdržavanja i primatelj uzdrzavanja imaju svoje obaveze jedan prema drugome. Ako ona nije cinila ono sto je morala po ugovoru prema primatelju uzdrzavanja, on je mogao raskinuti ugovor
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 09:51   #566
A je li taj Ugovor bio upisan u zemljišne knjige ili ne? To provjerite prvo!
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 20:56   #567
Nemoralan ugovor o doživotnom uzdržavanju!
2012. godine organizirana grupa lovaca na nekretnine (nazovi rođaci) odvede iz doma za starije i nemoćne osobu s dijagnozom poremećaja ličnosti i ponašanja koja je postala agresivna prema jedinom djetetu koji je sa svojom obitelji od 1975. godine kada ja umro jedan od supružnka brinuo i pomagao toj osobi i njenom izvanbračnom partneru više od 30 godina.
Ni bolnica, ni policija, ni centar za socijalnu skrb nisu odradili svoj posao kako treba (nije im se dalo). Životom bolesne osobe zagospodarili su kriminalci. Odvojili je od ostatka svijeta, sve dosadašnje prijatelje i obitelj proglasili neprijateljima. Služili se najtežim klevetama i monstruoznim izjavana kako bi sve diskreditirali bez straha i srama.
Nakon mjesec dana što su ju odveli iz doma dali joj na potpis ugovor o doživotnom uzdržavanju kojim im poklanja sve pokretnine i stan koji je upravo kupila prodavši zajednički obiteljski stan nje i njenog djetete nekoliko mjeseci ranije. Kći nije imala ništa protiv da se stan upiše na majku jer je jedina nasljednica. Greška. Na bolest nitko nije računao.
U Ugovoru o doživotnom uzdržavanju napisano je da je davatelj uzdržavanja brinuo o gospođi i izdržavao je duže vremensko razdoblje. Bili su u svađi 20 godina i mrzila ga je najžešče prije bolesti. Ne postoji ni jedan dokaz o tom navodnom uzdržavanju ili zajedničkom životu. Obitelj ima sve, medicinsku dokumentaciju, odreske plaćenih računa, svjedoke.
Ako se ovaj lažnjak od ugovora ne uspije pobiti onda svim sudovima treba staviti ključ u bravu.
Gospođa je preminula u prosincu, prije nego je sahranjena već je ugovor zabilježen na katastru. Sve su razradili u detalje.
Od kuda početi i raskrinkati ovu bandu?
sebastianbach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 23:04   #568
Zabilježbom spora, hitno digni tužbu i upiši je u zemljišne knjige.
Oni će se uspjeti uknjižiti na temelju tog Ugovora o dož.uzdržavanju, ali ta zabilježba spora osporava sve daljnje upise (ako ga budu htjeli brzo prodati i sl....).
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 23:21   #569
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Zabilježbom spora, hitno digni tužbu i upiši je u zemljišne knjige.
Oni će se uspjeti uknjižiti na temelju tog Ugovora o dož.uzdržavanju, ali ta zabilježba spora osporava sve daljnje upise (ako ga budu htjeli brzo prodati i sl....).
Trenutno jedino aro mozete da :-)
I to hitno zbilja znaci odmah!
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 11:16   #570
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Zabilježbom spora, hitno digni tužbu i upiši je u zemljišne knjige.
Oni će se uspjeti uknjižiti na temelju tog Ugovora o dož.uzdržavanju, ali ta zabilježba spora osporava sve daljnje upise (ako ga budu htjeli brzo prodati i sl....).
najveći je strah ta fama da je ovakav ugovor nemoguće pobiti, usprkos svim okolnostima koji nam idu u prilog neefikasnost i sporost sudova i loši primjeri sudske prakse zastrašujući su, s druge strane odustajanje od tužbe daje zeleno svjetlo kriminalnom ponašanju i hajdučkom otimanju imovine na najnemoralniji način.
sebastianbach is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 12:23   #571
Jel uredu ugovor o doživotnom uzdržavanju koji se može naći na internetu ili je bolje da to sastavi pravnik? Jel puno 1000kn koliko me traži za sastavljanje tog ugovora? Ako netko ima kvalitetan primjerak molim da mi se javi. Kakav je postupak kod doživotnog ugovora? Potpis kod JB i onda nošenje ugovora na katastar/sud? Hvala
marty6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 15:40   #572
Zašto ne proučiš par stranica unazad, tamo je sve napisano. Tamo imaš sve odgovore!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 16:41   #573
Quote:
marty6 kaže: Pogledaj post
Jel uredu ugovor o doživotnom uzdržavanju koji se može naći na internetu ili je bolje da to sastavi pravnik? Jel puno 1000kn koliko me traži za sastavljanje tog ugovora? Ako netko ima kvalitetan primjerak molim da mi se javi. Kakav je postupak kod doživotnog ugovora? Potpis kod JB i onda nošenje ugovora na katastar/sud? Hvala
Sastavi sam ako imas kakav primjerak, sudac ce vas ionako upozoriti da ispravite ako nesto nije u redu.
Ugovor i prijedlog odnesi na sud, i tamo dobijes termin za ovjeru kod suca, davatelj i primatelj zajedno moraju doci potpisati.

Ovjera na sudu je 500 kn.
Sudac ce vam ga procitati i objasniti pravne ucinke.

Mene je biljeznik za sastavljanje i ovjeru trazio 5000 kn, tako da smo obavili na sudu sve.

Jos se kasnije placa zabiljezba 250 kn mislim, to jos nismo obavili, pa nisam sigurna koliko je taksa.


Sigurno je najbolje da ga odvjetnik sastavi, ali ja sam imala kao primjer dva ugovora koja su realizirana, sastavljena od odvjetnika, tako da sam po njima sastavila zbog ustede.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 11:27   #574
Doživotno uzdržavanje

Pozz ...
Ovim putem bih Vas zamolila za pomoć. Naime radi se o ugovoru o doživotnom uzdržavanju koje je sklopio moj otac sa svojim roditeljima. Ono što mene sad zanima je da li djed može rasprodavati imovinu navedenu u ugovoru bez suglasnosti moga oca?
Koktel1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 01:08   #575
moja debilna stara (kaj me cijeli life ugnjetawalla) pokušava sad prijeći u Yehowine svijetoke i stan ne želi pripisat mojoj ćerci...


psihopata je


kaj da delam
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 17:30   #576
Postovani, zamolio bih Vas za savijet...

Davne 1998. otac moje vjencane supruge prepisao je na nju stan u kojemu smo zivjeli sa njime i na koji smo se tada i uknjizili. Supruga ima dvije sestre sa kojima je u korektnim odnosima ali njen otac nije i on bi htio da mi nakon njegove smrti zadrzimo pravo na stan bez mogucnosti potrazivanja nuznog dijela od strane dvaju zeninih sestara.
Mena zanima kojom procedurom bi mi mogli zastititi vlasnistvo nad stanom?
Da li je moguce sa zeninim ocem potpisati neku vrstu dozivotnog / dosmrtnog uzdrzavanja posto je stan vec u nasem vlasnistvu.
Ili je jedini nacin zastite imovine povratak vlasnistva zeninu ocu i realizacija jednog od ugovora?

Unaprijed se zahvaljujem...
Povratnik15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 04:16   #577
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
Sastavi sam ako imas kakav primjerak, sudac ce vas ionako upozoriti da ispravite ako nesto nije u redu.
Ugovor i prijedlog odnesi na sud, i tamo dobijes termin za ovjeru kod suca, davatelj i primatelj zajedno moraju doci potpisati.

Ovjera na sudu je 500 kn.
Sudac ce vam ga procitati i objasniti pravne ucinke.

Mene je biljeznik za sastavljanje i ovjeru trazio 5000 kn, tako da smo obavili na sudu sve.

Jos se kasnije placa zabiljezba 250 kn mislim, to jos nismo obavili, pa nisam sigurna koliko je taksa.


Sigurno je najbolje da ga odvjetnik sastavi, ali ja sam imala kao primjer dva ugovora koja su realizirana, sastavljena od odvjetnika, tako da sam po njima sastavila zbog ustede.
Pise li igdi da je odvjetnik sastavljao...
blesavo pitanje..
al dal kasnije to sto je odvjetnik sastavljao ima nekakvu jaču težinu u slucaju da druga osoba, potencijalni nasljednik pozeli pobit ugovor?

inace u fazi san prikupljanja informacija
usla sam u javnog biljeznika i cijena 4500kuna
e sad ako sam skuzila cijena u odvjetnika je 1000kuna........... + 350 ili 500 na sudu..
+ ako ima jos kakva sitnica.. uglavnom ogromna je razlika
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 18:45   #578
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
inace u fazi san prikupljanja informacija
usla sam u javnog biljeznika i cijena 4500kuna
e sad ako sam skuzila cijena u odvjetnika je 1000kuna........... + 350 ili 500 na sudu..
+ ako ima jos kakva sitnica.. uglavnom ogromna je razlika
oo pa to je neki dobar javni bilježnik., hahah
i rijetki kod kojeg su cijene veće nego u odvjetničkom uredu
odvjetnici rade prema tarifi, čisto sumnjam da je ugovor o doživotnom 1000 kn to je gotovo nemoguće jer se radi prema vrijednosti imoavine, plus 25% za ugovore plud 25% PDV
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 18:47   #579
Quote:
Liza11 kaže: Pogledaj post
Ovjeren valjda kod javnog biljeznika. Vrijedi joj ugovor, ali ako je izgubila vezu s uzdržavanim onda nije bilo onog dijela da davatelj uzdržavanja i primatelj uzdrzavanja imaju svoje obaveze jedan prema drugome. Ako ona nije cinila ono sto je morala po ugovoru prema primatelju uzdrzavanja, on je mogao raskinuti ugovor

netočno, mogao je tužiti za raskid, o čemu bi ona dakako imala pojma, to nije ugovor koji se jednostrano raskida bez obzira na obveze odnosnoi neizvršavankje istih.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 18:50   #580
Quote:
marty6 kaže: Pogledaj post
Jel uredu ugovor o doživotnom uzdržavanju koji se može naći na internetu ili je bolje da to sastavi pravnik? Jel puno 1000kn koliko me traži za sastavljanje tog ugovora? Ako netko ima kvalitetan primjerak molim da mi se javi. Kakav je postupak kod doživotnog ugovora? Potpis kod JB i onda nošenje ugovora na katastar/sud? Hvala
u vsakom slučaju ga nemoj raditi kod jb.
svakako plati ako hoćeš da bude kak spada
bolje dat 1500 kn odjetnikju koji ima odgovornost za sastav uhgovora . upisuje ga u zk, provede ga is ve sredi nego sam, zajebaš česticu ili nweeki slični detalj i onda se naravno opiet odvjetnik s tim bakči po sudu
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.