Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2011., 10:43   #4781
Ma dajte ljudi ,nije moguće da nema nikoga tko bi mi odgovorio na prethodno pitanje -.- ....
LeTtuCe007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:46   #4782
Quote:
strumpheta kaže: Pogledaj post
topla preporuka od novopecene brucosice rehabilitacije, uzmi engleski visu razinu, dobivas puno vise bodova, a stvarno je prelagan test.. sociologija ti je puni pogodak, i ja sam ju pisala skupa s psihologijom i u 3 dana sam ju naucila za solidnu cetvorku i bez problema upisala rehab, drzim palceve
Hvala na preporuci, ali stvarno mi bas ne ide engleski...jel mi mozes reci tvoje dojmove za fakultet, sada kad studiras...i gdje bi nakon tog fakulteta mogla raditi...citala sam vec na stranici erf-a, ali ne razumijem previse...jel bi mogla raditi npr. u centrima za djecu s teskocama u razvoju ili cerebralnom paralizom, pa kao radit vjezbice s njima ili??
Mareeeeeeeeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 15:09   #4783
Pozdrav, ne znam gdje da drugdje ovo pitam. Studiram logopediju, prva sam godina i upravo se pripremam za prvi kolokvij iz uvoda u logopediju. Naišla sam na jedan podatak koji me pomalo zbunjuje. Tiče se povijesnog razvoja logopedije. Piše da ju je još 1926. godine neki znanstvenik prezimenom Banjanin definirao, ali mu ne znam i ime, tj. ne znam je li to potrebno toliko detaljno znati. Bila bih vrlo zahvalna kad bi mi netko mogao pomoći i malo me uputiti.
__________________
Kerim & Fatmagul • "My life is an adventure still being written - and so is yours. Start writing the first chapter now! Fill it with adventure and love; happiness. Live the story as you write it!" - N. Vujičić •
Estrella Azul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:40   #4784
Pa znači,maturantica gimnazije.I hoću upisati erf.Imam,pa recimo istu situaciju kao i FrancesD.Nisam odličan đak,3.6 mi je prosjek.Ali stvaaaaarno hoću upisat taj faks jer me jedino to zanima.Htela bi rehabilitaciju ili logopediju,pa bi molila(ako neko ima volje,živaca) da mi odgovori na sljedeća pitanja:
1.Dali je prva godina besplatna ili ne?
2.Kak izgleda taj motivacijski razgovor?

hvala unaprijed
__________________
Znaš, ti i ja se krećemo paralelno jedan pored drugog. Gledamo se, svako iz svog voza. A je li možeš jednom u životu, samo jedan jedini put da zaboraviš sve vagone, vozove, koloseke i da mi pružiš ruku i dozvoliš mi da te grlim do kraja putovanja?
Min24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 23:01   #4785
Quote:
Min24 kaže: Pogledaj post
Pa znači,maturantica gimnazije.I hoću upisati erf.Imam,pa recimo istu situaciju kao i FrancesD.Nisam odličan đak,3.6 mi je prosjek.Ali stvaaaaarno hoću upisat taj faks jer me jedino to zanima.Htela bi rehabilitaciju ili logopediju,pa bi molila(ako neko ima volje,živaca) da mi odgovori na sljedeća pitanja:
1.Dali je prva godina besplatna ili ne?
2.Kak izgleda taj motivacijski razgovor?

hvala unaprijed

1. uvijek je besplatna kad je vrijeme izbora, sve buduća obećanja hahaha vidjet ćemo tek u 1. mjesecu.. mi smo morali potpisati ugovor gdje piše da ako država ne plati do 1. mjeseca, mi moramo.

2. imaš jako puno postova o tome.. malo odi par stranica unatrag, neke cure su navele čak sva pitanja koja su se ove godine postavljala. lijepo čekaš 100 godina da dođeš na red i unutra porazgovaraš s 2 tete o tome kolko znaš o faksu, o budućem zanimanju i pitaju te nešto od onog što ćeš učit, npr ja sam morala pričat što znam o cerebralnoj. zašto to želiš upisati, da li si volontirala i tako
zlikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 15:26   #4786
Aha,znači to su nam dragi političari obećali?Super.
Hvala ti puuuuuuuuno
__________________
Znaš, ti i ja se krećemo paralelno jedan pored drugog. Gledamo se, svako iz svog voza. A je li možeš jednom u životu, samo jedan jedini put da zaboraviš sve vagone, vozove, koloseke i da mi pružiš ruku i dozvoliš mi da te grlim do kraja putovanja?
Min24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 01:04   #4787
diplomski studij socijalne pedagogije

pozdrav svima
ima li tu nekog s diplomskog studija socijalne pedagogije da mi ukratko opise studij? trenutno zavrsavam diplomski studij pedagogije i antropologije na filozofskom i zelja mi je sljedece godine upisati i socijalnu ped. (naravno ako upadnem jer sam vidjela da ostane malo mjesta za nas s drugih fakultet, bar je tako izgledala lista ove godine)
zanima me koliko je zahtjevan studij za nas koji nismo zavrsili taj preddiplomski, koliko je dobar/los raspored (puno predavanja u danu, jesu li sva obavezna itd.)
(samo da znam mogu li racunati i na neki eventualni posao, nakon 5 godina studiranja bilo bi vec vrijeme, a ako ne, nema veze )

ako ima netko tko je bio u istoj situaciji da podijeli sa mnom iskustva o polaganju ispita razlike, snalazenju na faksu, u gradivu itd. (znam da je to individualno, ali svako iskustvo je dobro doslo )
bilo sto ce biti od velike pomoci, samo da znam sto da ocekujem ako se odlucim...
hvala
lady grenouille is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 18:37   #4788
Quote:
LeTtuCe007 kaže: Pogledaj post
Ove (iduće)godine bih trebala polagati maturu...Budući da sam dosta neodlučna,zadnjih dana se neprestano raspitujem o raznim fakultetima pa sam tako čula i za logopediju .Fakultet mi zvuči interesantan ,ali imam mali zdravstveni problem.Naime,sluh mi je malo oštećen od djetinjstva (sad sam krenula na pretrage,bia bi red) i kao posljedica toga,ne čujem dobro tiho šaptanje (ostale razine čujem super).Koliki bi mi to bio problem kod logopedije?Postoje li kakve vježbe na faxu koje ne bi prošla ili nešto slično?
nemaš mikakva ograničenja niti će ti ovaj deficit biti otegotna okolnost.

Quote:
lady grenouille kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
ima li tu nekog s diplomskog studija socijalne pedagogije da mi ukratko opise studij? trenutno zavrsavam diplomski studij pedagogije i antropologije na filozofskom i zelja mi je sljedece godine upisati i socijalnu ped. (naravno ako upadnem jer sam vidjela da ostane malo mjesta za nas s drugih fakultet, bar je tako izgledala lista ove godine)
zanima me koliko je zahtjevan studij za nas koji nismo zavrsili taj preddiplomski, koliko je dobar/los raspored (puno predavanja u danu, jesu li sva obavezna itd.)
(samo da znam mogu li racunati i na neki eventualni posao, nakon 5 godina studiranja bilo bi vec vrijeme, a ako ne, nema veze )

ako ima netko tko je bio u istoj situaciji da podijeli sa mnom iskustva o polaganju ispita razlike, snalazenju na faksu, u gradivu itd. (znam da je to individualno, ali svako iskustvo je dobro doslo )
bilo sto ce biti od velike pomoci, samo da znam sto da ocekujem ako se odlucim...
hvala
davno je bilo kada sam ja studirao ali mislim da se nije promijenilo puno toga. studij je zahtjevan u smislu da imaš puno praktičnih vježbi. raspored je jako dobar, a s profesorima se puno toga da dogovoriti. mnogi od sadašnjih profesora koji tamo rade su danas moje radne kolege, te ti mogu obećati da su jedni od boljih.

posao ćeš dobiti vrlo brzo, ja sam čekao svega mjesec dana. potreba za ovom strukom je ogromna, a s ulaskom u EU će biti i veća. na kraju ako radeći ovaj posao poželiš nešto više novca ne nadaj se da ćeš se obogatiti. za više novca ćeš se morati sama potruditi tj. školovati se dalje i otvoriti nešto privatno kao što sam ja i većina mojih kolega uradila. ja sam završio za geštalt psihoterapeuta i sada imam svoju praksu. zarađujem puno bolje nego kada sam bio isključivo u okvirima svoje struke.

samo hrabro socijalni pedagozi su divna kategorija ljudi.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 01.12.2011. at 20:43.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 23:43   #4789
hvala na odgovoru
__________________
Dance first. Think later. It's the natural order.
lady grenouille is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 12:21   #4790
Hvala na odgovoru !!! )
LeTtuCe007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 12:00   #4791
Quote:
Mareeeeeeeeee kaže: Pogledaj post
Hvala na preporuci, ali stvarno mi bas ne ide engleski...jel mi mozes reci tvoje dojmove za fakultet, sada kad studiras...i gdje bi nakon tog fakulteta mogla raditi...citala sam vec na stranici erf-a, ali ne razumijem previse...jel bi mogla raditi npr. u centrima za djecu s teskocama u razvoju ili cerebralnom paralizom, pa kao radit vjezbice s njima ili??
pa, fakultet je genijalan. profesori su divni [naravno, ima izuzetaka, ali boze moj, gdje ih nema? ] nije zahtjevan, kolokviji se daju proci bez previše naprezanja.. a sad ovisi na koji smjer pucaš, ja sam na rehabilitaciji tak da najbolje znam za to. nakon fakulteta mozes raditi gdje god pozelis. od privatne prakse, klinika, rehabilitacijskih centara, srednjih škola, osnovnih, vrtića, specijalnih škola [za koje se naši profesori ne zalažu baš], centara za odgoj i obrazovanje.. mogucnosti su velike. A nije da baš radiš vježbice s njima. sve ovisi za koji modul na diplomskom studiju se odlucis. valjda sam ti barem malo pomogla.
strumpheta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 19:47   #4792
hitno tražim nekoga tko je volontirao u osječkom 'štarku'. neka mi se javi u pp. imam par pitanja
aquamarine5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 15:11   #4793
na koji se smjer najmanje prijavljuje
bila bi vam zahvalna na odgovoru

mene zanima logopedijaa
ali prosjek ocjena mi nije sjajan

engleski mi baš neide tako da ne znam kako cu ga na maturi rijesiti
ivanaB6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 18:20   #4794
Quote:
aquamarine5 kaže: Pogledaj post
hitno tražim nekoga tko je volontirao u osječkom 'štarku'. neka mi se javi u pp. imam par pitanja
od frendice brat tamo radi, javi se u inbox ako hoces
strumpheta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 13:34   #4795
jel zna netko šta bude kada se ne skupi dovoljno potpisa iz tzka?
mullerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 10:55   #4796
Ove godine sam maturanat i od kad sam vise cula o erf-u sve vise se zanimam. Ne zanima me previse faxeva, ono sto mi je sad na listi je na pmf-u Geografija, Filozofski portugalski + pedagogija i erf soc.pedagogija i rehabilitacija. Po vasem misljenju sta je najisplativije od svega toga?

A sad sto se tice erf-a. Nekako mi je na prvom izboru rehabilitacija,s obzirom da sam skuzila da imam vise sansi za naci posao na tom podruciju nego na pedagogiji, a i nisam bas sigurna da bi mogla mirno trpiti vrijedanja delikvenata

Moja pitanja su: koliko je rehabilitacija teska (vi koji ste upisali)? I moji prosjeci su 1.raz 3.5, 2.raz 3.8 3.raz 4.2 i sad se nadam isto nekoj cvrstoj cetvorci u 4.razredu,pa da li bi to bilo dovoljno za upad? I s koliko je potrebno poloziti maturu? EE da,jos nesto haha. Znam da sam dosadna al eto ; da li da polazem psihologiju ili sociologiju? Idem u jezicnu gimnaziju i slusala sam oba predmeta,ali mi se sociologija cini nekako tezom, tj samo strebanje. Psihologija mi je nekako-zanimljivija ,ali vidim da svi kazu da je psih. teza na maturi pa mmolim savjete. I svi ostali koji imaju koji savjet slobodno se ubacite
justmeandyou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 17:13   #4797
Ja imam pitanje u vezi kolokvija iz genetike (prva sam godina) - koliko je pitanja bilo u kolokviju prošle godine i na čemu su se najviše bazirala? Znam da možda neće biti isti, ali me zanima tek toliko da se znam orijentirati. I jesu li bila općenita (npr. napiši sve što znaš o nekoj autosomno dominantnoj bolesti) ili ne (npr. napiši sve što znaš o cističnoj fibrozi)? Hvala!
__________________
Kerim & Fatmagul • "My life is an adventure still being written - and so is yours. Start writing the first chapter now! Fill it with adventure and love; happiness. Live the story as you write it!" - N. Vujičić •

Zadnje uređivanje Estrella Azul : 19.12.2011. at 17:24.
Estrella Azul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 15:58   #4798
Quote:
strumpheta kaže: Pogledaj post
pa, fakultet je genijalan. profesori su divni [naravno, ima izuzetaka, ali boze moj, gdje ih nema? ] nije zahtjevan, kolokviji se daju proci bez previše naprezanja.. a sad ovisi na koji smjer pucaš, ja sam na rehabilitaciji tak da najbolje znam za to. nakon fakulteta mozes raditi gdje god pozelis. od privatne prakse, klinika, rehabilitacijskih centara, srednjih škola, osnovnih, vrtića, specijalnih škola [za koje se naši profesori ne zalažu baš], centara za odgoj i obrazovanje.. mogucnosti su velike. A nije da baš radiš vježbice s njima. sve ovisi za koji modul na diplomskom studiju se odlucis. valjda sam ti barem malo pomogla.
Hvala puuunoooooo....mene i zanima rehabilitacijaa...sve najbolje za ove blagdaneee i puno uspijeha na fakultetuuuu...
Mareeeeeeeeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 18:53   #4799
Zašto ovdje svi spominju poremećaje u ponašanju? Šta je sa socijalnom pedagogijom, šta bi to uopće bilo??
psihoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 18:02   #4800
Sad imam pitanjce u vezi anatomije. Kako bi ju bilo najbolje učiti? Jer ja ne znam ima li smisla to sve skroz detaljno prolaziti, više ne znam što da radim.
__________________
Kerim & Fatmagul • "My life is an adventure still being written - and so is yours. Start writing the first chapter now! Fill it with adventure and love; happiness. Live the story as you write it!" - N. Vujičić •
Estrella Azul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.