Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2007., 15:06   #1
Thumbs down Prosvjedi u Hrvata

Vrijeme bi bilo da se svi zapitamo što su to mirni prosvjedi, čemu oni služe, kakvi su efekti takvih prosvjeda?
Naime opće je poznato da ovaj narod u različitim povodima mirno prosvjeduje već 10-tak godina i možemo zaključiti da takvi prosvjedi ne služe ničem, te ne ostvaruju nikakv efekt.
Služe samo političarima za umirenje njihove savjesti, evo Sanader je išao zaplit svijeću u Vukovar....pa kako ga nije sramota , di mu je obraz?
Jer taj isti precjednik vlade je, ili naivan pa je tek sad kao šatro shvatio da je Hag politički sud ili je veleizdajnik. Pošto sumnjam da je smrad naivan ostaje mi samo druga opcija. Međutim i u jednoj i drugoj soluciji takav ne može biti premijer kako ove tako i nijedne druge zemlje. Puno ime suda u Hagu je INTERNATIONAL CRIMINAL TRIBUNAL FOR THE FORMER YUGOSLAVIA
i INTERNATIONAL CRIMINAL TRIBUNAL FOR THE RWANDA. Dok je naš pederčić Ivo Carlu Del Ponte primao s najvišim državniim počastima, zastavljao promet u Zg kad bi dolazila, klanjao se i nudi komad guze kad bi ova to god zatražila (vjerojatno se potajno nadajući da ona ipak ima alat među nogama) dotle je Ruanda zabranila Carli Del ponte ulazak u tu državu.
Bilo bi lijepo da smo se ugledali na bar taj potez, a ne samo da Ruandu pratimo po količini korupciji.

Nego da se vratim na temu, kakvi su to mirni prosvjedi?
Ono........ bilo je dostojanstveno , nije pukla nijedna boca...... pa kakvi su to jebeni prosvjedi di ne pukene bar jedna pivska boca, ako već ne može glava? Pogledajte Francuske poljoprivrednike, zatvorili su autoceste u Francuskoj i uputili se u Brisel, tako da su ovi morali Europski parlament okružit kordonom policije i postavit zadnju liniju obrane.
Pogledajte Mađare šta su napravili kad je premijer priznao da je lagao u predizbornoj kampanji, gorila je Budimpešta, razbijenih glava ka u priči, prosvjednici su izvukli čak tenk T55 iz muzeja.....

A ovdje, ovdje vlada apatija i beznađe i zato političare boli kurac što vi mislite, jer nemaju nikakav strah od vas , njihovih birača. I zato se sander osjeća toliko močan da vam pljune u lice s happening-om paljenja svijeće.

A pljunuo bi vam i svaki visokorangirani političar iz bilo koje veče stranke, jer su vam skupa s medijima ubili duh i robovi ste, a da toga niste ni svjesni.
Nemojte više mirno prosvjedovat, pravite budale od sebe.
Quinquaginta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 15:10   #2
Hrvati neznaju organizirat prosvjede!

Samo onda kad ih strani placenici povedu. E, tad se ide!
__________________
Kome jos nije jasno?
još jedan Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 15:30   #3
Vjerojatno bi Karla trebala uzet kalaša i počet nasumicno pucat po prolaznicima u Zagrebu , možda bi se tada organizirali kako spada?
Quinquaginta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 15:39   #4
Quote:
još jedan Vukovarac kaže: Pogledaj post
Hrvati neznaju organizirat prosvjede!

Samo onda kad ih strani placenici povedu. E, tad se ide!
Slažem se s tobom! Trebalo bi organizirati stvarno prosvjed!
Nažalost danas nikoga nije briga!
__________________
LJUDI SU SNAGA
MarshalAlex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 17:32   #5
Ma koga je briga, baš nikoga.
Subota je, ispijaju se kavice, u trgovačkim centrima gužve, na trgu se prepričavaju novi modni hitovi za sezonu jesen-zima....
Ali da se treba skupit da vidimo kako ćemo kojeg/nekog hrvata zajebat, kome smjestit, uvalit, podvalit, zabit nož...., eeeee tu bi se već skupila pozamašna brojka, i to bez poziva, bez organizacije.
Bilo bi barem 10 stranica upisa da Jalni ogranizira prosvjed protiv writera i njegovih presuda, jer nema do internet podrške iz udobne foteljice, a posebno kad je naše dupe u pitanju.
To smo mi hrvati, onda i sada.
apolon77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 18:48   #6
Quote:
apolon77 kaže: Pogledaj post
Ma koga je briga, baš nikoga.
Subota je, ispijaju se kavice, u trgovačkim centrima gužve, na trgu se prepričavaju novi modni hitovi za sezonu jesen-zima....
Ali da se treba skupit da vidimo kako ćemo kojeg/nekog hrvata zajebat, kome smjestit, uvalit, podvalit, zabit nož...., eeeee tu bi se već skupila pozamašna brojka, i to bez poziva, bez organizacije.
Bilo bi barem 10 stranica upisa da Jalni ogranizira prosvjed protiv writera i njegovih presuda, jer nema do internet podrške iz udobne foteljice, a posebno kad je naše dupe u pitanju.
To smo mi hrvati, onda i sada.
Slažem se u potpunosti.
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:07   #7
jel stvarno mislite da je razbijanje pivskih boca i pucanje kojecega pravi nacin na koji bi trebali prosvjedovat ljudi koji su svoje najmilije izgubili nasiljem?!?!?
steta sta se vise ljudi nije prdruzilo...
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:09   #8
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
jel stvarno mislite da je razbijanje pivskih boca i pucanje kojecega pravi nacin na koji bi trebali prosvjedovat ljudi koji su svoje najmilije izgubili nasiljem?!?!?
steta sta se vise ljudi nije prdruzilo...
Što misliš..hoće li išta postić tim okupljanjima?
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:14   #9
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Što misliš..hoće li išta postić tim okupljanjima?
ne virujem da oce. ali ljudi imaju potrebu nesto rec i to su napravili na svoj nacin. mislim da to ne treba obezvrjedivad zato jer nisu postigli ista "konkretno" ili zato jer nisu nikome razbili glavu. tim se ljudima treba divit jer uz svu tugu, bol i ponizenja koja su prozivili i prozivljavaju jos uvik hodaju podignute glave!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:25   #10
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
ne virujem da oce. ali ljudi imaju potrebu nesto rec i to su napravili na svoj nacin. mislim da to ne treba obezvrjedivad zato jer nisu postigli ista "konkretno" ili zato jer nisu nikome razbili glavu. tim se ljudima treba divit jer uz svu tugu, bol i ponizenja koja su prozivili i prozivljavaju jos uvik hodaju podignute glave!

Vidiš ja mislim da podignute glave istim tim gradom hodaju i oni s druge strane.
E, da naše državno odvjetništvo hvata tu ekipu, to bi već bio učinak.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:30   #11
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Vidiš ja mislim da podignute glave istim tim gradom hodaju i oni s druge strane.
E, da naše državno odvjetništvo hvata tu ekipu, to bi već bio učinak.
slazem se sa tobom. ali to nema veze sa ljudima koji su prosvjedovali (osim ako i drzavno odvjetnistvo nije prosvjedovalo). oni su prosvjedovali na svoj nacin i zasto bi se to trebalo podcjenivat? ka im se divim!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:34   #12
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
slazem se sa tobom. ali to nema veze sa ljudima koji su prosvjedovali (osim ako i drzavno odvjetnistvo nije prosvjedovalo). oni su prosvjedovali na svoj nacin i zasto bi se to trebalo podcjenivat? ka im se divim!
Naš DORH?
E da oni su konsternirani...

I ja se divim tim ljudima majkama i očevima koji još imaju snage, ali ako zločin nad njihovom djecom nije dodirnuo razum i srce sudaca teško da će ih dirnuti suze.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:38   #13
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Naš DORH?
E da oni su konsternirani...

I ja se divim tim ljudima majkama i očevima koji još imaju snage, ali ako zločin nad njihovom djecom nije dodirnuo razum i srce sudaca teško da će ih dirnuti suze.
mozda nece dirnit sudce, ali ce oni imat osjecaj da su nesto napravili. a sta su trebali napravit po tvom misljenju? ostat doma i ne napravit nista?
meni je sve to skupa tuzno i tragicno. ali tim se ljudima divim!
a one kooji su trebali nesto konkretno poduzet treba bit sram!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:47   #14
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
mozda nece dirnit sudce, ali ce oni imat osjecaj da su nesto napravili. a sta su trebali napravit po tvom misljenju? ostat doma i ne napravit nista?
meni je sve to skupa tuzno i tragicno. ali tim se ljudima divim!
a one kooji su trebali nesto konkretno poduzet treba bit sram!
Slažem se da će imat osjećaj da nešto rade. Poštujem njihovu odluku. Suosjećam s njima.

Ali sve se bojim da će opet nasjest Sanaderovim floskulama.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:49   #15
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
mozda nece dirnit sudce, ali ce oni imat osjecaj da su nesto napravili. a sta su trebali napravit po tvom misljenju? ostat doma i ne napravit nista?
meni je sve to skupa tuzno i tragicno. ali tim se ljudima divim!
a one kooji su trebali nesto konkretno poduzet treba bit sram!
Već sam rekao i samo bih podcrtao.
Juče su na trgu Bana Jelačića prosvjedovale obitelji ubijenih na Ovčari, Ponajviše zagrebačke majke, očevi, supruge i djeca, dragovoljaca koji su otišli za Vukovar iz Zagreba, i tamo su ubijeni ili se još uvijek vode nestali.
Na tom istom Trgu su se prije 12 godina dočekivali naši dečki iz Oluje, nije se znala satnica ni trenutak kad će busevi i transporteri stići na trg. Skupilo se nekoliko tisuća ljudi d aih pozdravi i dočeka.
A sada kada je trebao pružiti potporu majkama i očevima ubijenih, nigdje nikoga.
Da su se samo iz okolnih kafića u centru, ljudi pridružili, skupilo bi se tisuće ljudi.Ali što se to njih tiče,pa oni su došli na svoju trač kavicu u centar, a ne prosvjedovati sa tamo nekim majkama i očevima ubijenih i nestalih u Dom.ratu.
Ali da se nešto djelilo, da su se mogle usput kakve dionice registrirat, da je netko pjevao za džabe sl.. za čas bi se okupilo tisuće građana.
Zato nas sve Hrvate treba biti sram.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:55   #16
Mislim da treba najpirje vidjeti zašto je takva situacija...
Najprije moramo prihvatiti sljedeću činjenicu, koja glasi da Hrvati nisu imali svoju državu od 1102 do 1991...
Vi izračunajte koliko je to godina, odnosno stoljeća...
Iz povijesti je poznato da je hrvatski narod u tom razdoblju se pokoravao drugim narodima,a samo se se ponekad pojedinci pobunili i završili neslalvno...
Čini se da se Hrvatima sreća nasmiješila 1991., onda su počele borbe tj. Domovinski rat...
Nakon Domovinskog rata mislilo se da jedan narod, koji, budimo realni, nema pojma o vođenju države, jer je nisu vodili od 112.g., može upravljati tek tako...
To je, reakoa bih, glavni razlog zašto hrvatski političari donose potpuno krive, kako unutarnje tako i vanjske, odluke, a upravo one imaju katastrofalnu posljedicu, ne samo za Hravte nego i ugled samo države u svijetu...
Sramota je da se više ne govori o vukovarskoj bolnici, koja mi je osobno najbolnija točka u cijeloj priči...
Ući u bolnicu, pa čak i u ratnom stanju, te izvalčiti ranjenike kako bi bili streljani, mislim da se ne može usporediti ni s naciznom...
Sam nacizam je nastao u jednom veoma zanimljivom i stanovitom trenutku, te je kao takav uspio i nanio cjelokupoj Europi golemu sramotu...
Ali ovo s vukovarskom bolnicom je bilo u vrijeme kad su se u svakom slučaju znaju ratna pravila, a ona isključuju ono što se događalo u Vukovaru, a pogotovu u samoj bolnici...
I onda nakon svega takva presuda...
Nakon svega već napisanoga, mogu samo izraziti svoje čuđenje na sve aktere cijele priče...
Otkako sam čuo presudu pitam se sljedeće: kako mogu tužilaštvo, sama obrana, suci, sva nadležna tijela u RH mirno spavati, jer ja sigurno ne bih mogao...
Lenz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:01   #17
Pravi prosvjed bi bio bojkot i to

prestankom kupovine svega što nije proizvedeno u Hrvatskoj
prestanak plaćanja i korištenja bilo kakve usluge koja nije u vlasništvu Hrvata i HR države

i tako mjesecima.

Samo teško se odreć luksuza i navika i tako tih stvarčica. Lakše je živit po onoj u se na se i poda se.
Zar ne?
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:04   #18
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Već sam rekao i samo bih podcrtao.
Juče su na trgu Bana Jelačića prosvjedovale obitelji ubijenih na Ovčari, Ponajviše zagrebačke majke, očevi, supruge i djeca, dragovoljaca koji su otišli za Vukovar iz Zagreba, i tamo su ubijeni ili se još uvijek vode nestali.
Na tom istom Trgu su se prije 12 godina dočekivali naši dečki iz Oluje, nije se znala satnica ni trenutak kad će busevi i transporteri stići na trg. Skupilo se nekoliko tisuća ljudi d aih pozdravi i dočeka.
A sada kada je trebao pružiti potporu majkama i očevima ubijenih, nigdje nikoga.
Da su se samo iz okolnih kafića u centru, ljudi pridružili, skupilo bi se tisuće ljudi.Ali što se to njih tiče,pa oni su došli na svoju trač kavicu u centar, a ne prosvjedovati sa tamo nekim majkama i očevima ubijenih i nestalih u Dom.ratu.
Ali da se nešto djelilo, da su se mogle usput kakve dionice registrirat, da je netko pjevao za džabe sl.. za čas bi se okupilo tisuće građana.
Zato nas sve Hrvate treba biti sram.

U potpunosti se slažem sa svime ovime!
U nas Hrvata se več dugo osječa ta melankonija prema pitanjima bitnim i za naš ekonomski život i za povijest koja če se o nama pisati.
Po meni uzrok---političari su nam to napravili i usadili u nas, jer smo toliko toga prošli za kratko vrijeme, da nas ja mislim samo neki tsunami može trenutno iznenaditi i začuditi.
Često sam čuo u vrijeme rata , da če se poslije rata još jedan napraviti na Pantovčaku , da se raščiste neke stvari, pa sam se čudio Vukovarcima kako mirno reagiraju na povratnike Srbe,pa onda silni stečajevi firmi- prosvjednici dolaze pred sabor sa smješnim kapicama od sindikata, ljudi im se smiju, i treba da im se smiju jer trebalo je uzeti puške opet i reči-NE, ta firma je bila društvena od naših novaca a ne državna i ne može ju država prodati sumnjivcu za kunu i gotovo, ali ne, pa a onda recimo za radio 101 erupcija emocija---čudno!
ČEKAČ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:32   #19
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Pravi prosvjed bi bio bojkot i to

prestankom kupovine svega što nije proizvedeno u Hrvatskoj
prestanak plaćanja i korištenja bilo kakve usluge koja nije u vlasništvu Hrvata i HR države

i tako mjesecima.

Samo teško se odreć luksuza i navika i tako tih stvarčica. Lakše je živit po onoj u se na se i poda se.
Zar ne?
Koliko god mi se srbi gade ali dok jedu govna jedu ih skupa, dok jedu pogaču jedu je skupa. Jesu li se njihove obrane u Hagu posvađale, jesu i oni dilali transkripte?
A mi, skupa smo samo kad treba jest pogaču, ali kad treba jest govna onda na svoju stranu, pognemo glavu, jer što se to nas tiče.
E moji hrvati nikad se mi nećemo naučiti osnovnim stvarima da nije sve u želucu i novcu, postoji ponoso, a za njega su mnogi dali život.Oni koji su ga dali, nisu juče i danas tražili da im ga vratite, život su dali za vas/nas, samo da juče stanete i da im ga osvjetlate, zar je to puno? zar bi vas to toliko inkomodiralo.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:39   #20
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
E moji hrvati nikad se mi nećemo naučiti osnovnim stvarima da nije sve u želucu i novcu, postoji ponos
a postoji i trava u vrtu?! Za one koji je vole pasti
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.