Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 16:16   #141
Probaj koristit kapi za nos u od čajevca i lavande. Od sintetike probaj avamys sprej.
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:02   #142
ja sam prije operacije septuma - često imala upale uha..i napominjem meni nije nikad curio nos i sl..samo upale ili grla ili uha.jako bolne..nakon operacije nikad me više nije boljelo uho..preporod.

Meni je ta operacija bila najbolja odluka u životu..zbilja.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 06:31   #143
Quote:
honeysuckle kaže: Pogledaj post
Prije tjedan dana mi se pojavilo neugodno žarenje u uhu. Ali baš nezgodno neugodno. I to samo u desnom uhu.
Kad dišem desna me strana grla peče i to peckanje prelazi na uho. Isto je i kad gutam kruću hranu, osjetim ako nisam dobro sažvakala kako me baš zgrebe na toj strani grla. Također mi je samo ta stran grla crvena i suha!?
Nedavno sam pila Novocef jer sam imala nekakvu bakteriju u mokraći, ali to je sad riješeno.
Primijetila sam također da mi se sluh otkako se to pojavilo, na to uho nekako iskrivio. Čujem zaglušenije i zvuk je tuplji nego na lijevo uho.
Inače nemam temperaturu, ne pušim (prestala sam prije par mjeseci) i stvarno ne znam što bi ovo moglo biti. Googlala sam, je l'.
Totalno sam zbunjena, a kod doktorice OPET stignem tek kad se vratim s puta
Ima tko nekakvu ideju? Da ne umrem od straha do povratka kući Il' da barem znam da ima rješenja ako se sutra probudim gluha
Nadam se da ćeš pročitati ovo što prije.Ja imam iste simptome :/ isto su počjeli kad sam prestao da pušim...imam taj problem već godinu dana..:/ bio sam kod doktora ali nije mi pomogao..Da li si ti rešila ovaj problem.?Unapred zahvalan.
Nekonstantni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 16:29   #144
Haha... ona je postavila pitanje prije dvije godine...


Simptomi zvuce kao kod disfunkcije Eustahijeve tube. Imate mozda problema sa alergijama?

Trebalo bi koristiti npr loratadine 10mg dnevno da se smanji otok sluznice eustahijeve tube. Mozda mogu pomoci dekongestanti. A i piti puno tople tekucine, udisati paru i vidjeti da li se disni putevi mogu malo "otvoriti".

U slucaju da stvari ne idu na bolje, pogotovo ako imate temperaturu, svakako ici doktoru. Postoje lijekovi koji mogu pomoci otvaranju disnih putova. A ako je vec doslo do upale uha, onda cete trebati antibiotik.
Cialenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 23:11   #145
Problem s uhom- stalno curi ona zuta tekucina

Pozdrav ljudi! Imam jedan problem koji me jako muci u zadnje vrijeme..
Svake godine kada se vratim s mora/bazena pocne mi curiti neka zuta tekucina iz uha i ne prestaje uopce.. Inace sam isao doktorici i ona bi mi dala Sumamede i to bi drzalo jedno godinu, mozda nekad i dvije... Ali posto trenutno nisam u Hrvatskoj i neznam kad bi mogao otici, a tu u madjarskoj nemam doktora, niti znam madjarski... Zanima me kako to ljeciti?
To mi curi cijeli dan od jutra do mraka, jako mi je neugodno u skoli zbog toga jer to jako smrdi a i ljigavo izgleda pa se neki cak i nece druzit samnom
Imam neke kapi Otipax mi je stari jucer nabavio ali neznam hoce li to sta pomoci..
Hellgion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 01:33   #146
Quote:
Hellgion kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi! Imam jedan problem koji me jako muci u zadnje vrijeme..
Svake godine kada se vratim s mora/bazena pocne mi curiti neka zuta tekucina iz uha i ne prestaje uopce.. Inace sam isao doktorici i ona bi mi dala Sumamede i to bi drzalo jedno godinu, mozda nekad i dvije... Ali posto trenutno nisam u Hrvatskoj i neznam kad bi mogao otici, a tu u madjarskoj nemam doktora, niti znam madjarski... Zanima me kako to ljeciti?
To mi curi cijeli dan od jutra do mraka, jako mi je neugodno u skoli zbog toga jer to jako smrdi a i ljigavo izgleda pa se neki cak i nece druzit samnom
Imam neke kapi Otipax mi je stari jucer nabavio ali neznam hoce li to sta pomoci..

Vjerojatno se radi o ovim kapima:
http://biocodex.ru/enproducts/?r332_id=644

To bi uho svakako trebalo pogledati što je prije moguće.
Naime, ukoliko imaš perforaciju bubnjića kapis su strogo kontraindicirane za unos.
Kao drugo, ove kapi nisu antibiotske več sadrže djelatnu tvar za olakšanje boli i lokalne upale, međutim ne rješavaju uzročnika.
Školski gledano, trebalo bi napraviti bris nosa.
Imaš li promjene sluha? Da slabiješ čuješ?

Otitis media koja nije proširena na srednje uho nema indikaciju liječenja sa antibiotikom unešenim sistemskim. Ako je riječ o upali zvukovoda, onda se može uzeti nešto tipa Maxitrola:
http://www.medbroadcast.com/drug_inf...ugInteractions
ili Ciloxan:
http://www.medbroadcast.com/drug_inf...nd_name_id=715

Oba lijeka mogu biti registrirani za primjenu u oku/oftalmološke ali upotrebljavaju se i za uho.

Međutim, kako nije moguće vidjeti navedeno - mogu biti i gljivice u pitanju, tada je Maxitrol kontrainidiciran izravno jer uporaba istih može čak i pospješiti rast gljivica radi kortikosteroidne komponente tog lijeka.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 00:18   #147
ima li ikakvih novosti kod vas? jeste pronasli uzroke? vidim da je ovo bilo davno :/ a evo i meni pocelo otkucavati i to samo povremeno, cujem po 1-2 otkucaja koji su mislim uskladjeni sa srcem.. tako vec 10-ak dana a mislim i da to mogu povezati sa naglim pokretima glave i naglim ustajanjem.. inace, imam 26 godina i nizak pritisak, nikad nisam imala ni normalan a pogotovo ne visok
melanija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 02:16   #148
Čudno ispod uha

Pozdrav. Imam ovaj problem 10-tak dana i pomalo me zabrinjava. Inače odmah da kažem da vodim do higijene i da nisam neki neuredan tip. Dakle, prije 10-tak dana nešto mi se pojavilo iza uha, isto kao da sam se posjekao, ali i ne primjeti se. Nemam nikakvih bolova ali kada pipnem, osjetim da je skroz hrapavo, jednom prilikom sam uzeo mobitel i nekako slikao iz bliza i izgledalo je slicno kao neki gnoj, ali lagano je skinuti, stavim tople vode i slobodan sam nekoliko sati dok se opet ne pojavi. Znači to je odmah iza uha, u pitanju je desno uho. Pitao sam prijatelja da li on išta primjeti i nije vidio ništa osim par bijelih tački ( to je ta hrapava stvar o kojoj pričam ) i malo crveno, kao da sam se uradio ili porezao. Ako neko zna u čemu može biti problem neka pomogne koliko može, počinje me zabrinjavati ovo.
fanta.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 10:51   #149
meni zvuci slicno mom seboreicnom dermatitisu (hrapavo, bijelo, gnojno) koji se obozava stvarati iza uha. ne kazem da je to to, vjerojatno nije, ali mislim da neka vrsta dermatitisa je. sad ovako napamet nema smisla govoriti. najbolje ti je otici doktoru (mozes i svom doktoru opce prakse) da on to pogleda ili pitas u najblizoj ljekarni sto oni misle da bi moglo biti i neka ti odmah daju neku kremu/mast za to. sretno!

p.s.-jel te svrbi ili boli? ili te uopce ne smeta?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 11:39   #150
Problem s lijevim uhom - začepljenje Eustahijeve tube (cijevi)

Pozdrav!

Dakle, da krenem ispočetka.

Prvo je krenulo s prehladom, dakle kašalj, grlo itd...
Nakon što sam već tjedan dana bio prehlađen začepilo mi se lijevo uho.
Najprije je bilo jako začepljenje a sad mi se čini da se malo smanjilo ali još nije to to.
Dakle, čujem na to uho ali ne onako kako bih trebao, osjećam kao da još uvijek ima nešto unutra, ujutro zna biti skoro skroz začepljeno ali se tokom dana djelomično odčepi, ali opet ne skroz.
Primjerice, ako su u pitanju viši tonovi, tipa da svira pjesma na radiju, zvuk se iskrivi, kao da čujem duplo ili kao da odzvanja, vibrira.
Problem traje već tjedan i pol.

Obavio sam posjet svojoj doktorici koja me je pregledala i pretpostavila da je u pitanju perforacija membrane (pretpostavio sam da je puknuo bubnjić) ali nije bila 100% sigurna pa sam dobio uputnicu za posjet otorinolaringologu (specijalist uho, grlo, nos).
Tijekom pregleda kod specijalista on je utvrdio da nije u pitanju peforacija membrane već jače začepljenje eustahijeve tube (cijevi).

Ovako mi je napisao u onom papiru:
''Nakon viroze osjećaj punoće u lijevom uhu.
OTS: Retrahiran lijevi bubnjić
RSK: Izrazit edem sluznice, hipert. dnš desno, septum deviran

Dg. Catarrhus tubotymp. 1. sin.
DSN.

Th. Sol. Operil u nos 3x
Valsavin manevar
Nanosex 1x2 potiska''


I napomenuo ako ne prođe doći na kontrolu za 2 tjedna.
Dakle, dobio sam kapljice za nos Operil i sprej za nos Nanosex i već ih koristim 2-3 dana ali ne primjećujem da se što promijenilo. Svaki dan po ne znam koliko puta koristim Valsavin manevar (dakle začepim nos i jako puhnem u njega) i tokom toga osjećam da u tom uhu nešto šušti (kao da ima vode) ali se opet vrati na staro.

Dakle, zanima me da li je netko imao takav ili sličan problem i da li ga je , u kojem roku i kako uspio riješiti? Može li mi netko dati objašnjenje za sve ovo što je doktor napisao? Što mogu očekivati kod sljedeće kontrole ako problem ne nestane?

Hvala!
__________________
The secret of change is to focus all of your energy, not on fighting the old, but on building the new
Gunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 12:12   #151
Quote:
Gunter kaže: Pogledaj post
Tijekom pregleda kod specijalista on je utvrdio da nije u pitanju peforacija membrane već jače začepljenje eustahijeve tube (cijevi).
Nisu ti ispirali uho?
Ja sam imala sličnih problema prije par tjedana - isprali su mi uho, antibiotike i kapljice za nos. Prošlo nakon tjedan dana.
Važno ti je samo da koristiš te kapljice, sav gnoj i gluposti iz E. cijevi izlaze van kroz nos.
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 12:15   #152
Quote:
cerberus kaže: Pogledaj post
Nisu ti ispirali uho?
Ja sam imala sličnih problema prije par tjedana - isprali su mi uho, antibiotike i kapljice za nos. Prošlo nakon tjedan dana.
Važno ti je samo da koristiš te kapljice, sav gnoj i gluposti iz E. cijevi izlaze van kroz nos.
Nisu mi ništa ispirali, to sam se i ja čudio jer sam to očekivao.
Nadam se da si u pravu jer ovo već stvarno živcira.
Hvala!
__________________
The secret of change is to focus all of your energy, not on fighting the old, but on building the new
Gunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 13:36   #153
kapi za nos stavljaj i nakon par dana ce te proci imao sam slicnih problema prije nekih godinu dana, isto tako mi bilo, pa mi onda malo zacepi pa ocepi, kako udisem i izdisem tako mi se zacepi pa ocepi, bas me mucilo, nije nista bolilo ali smeta i samo sam kapi za nos stavljao nekoliko puta dnevno i nakon par dana mi se sve procistilo probaj tako, ako ne, onda opet kod ORL Pozz
Karlovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 13:49   #154
Quote:
Karlovski kaže: Pogledaj post
kapi za nos stavljaj i nakon par dana ce te proci imao sam slicnih problema prije nekih godinu dana, isto tako mi bilo, pa mi onda malo zacepi pa ocepi, kako udisem i izdisem tako mi se zacepi pa ocepi, bas me mucilo, nije nista bolilo ali smeta i samo sam kapi za nos stavljao nekoliko puta dnevno i nakon par dana mi se sve procistilo probaj tako, ako ne, onda opet kod ORL Pozz
Ma samo se nadam da će funkcionirat to.
Ne da mi se opet provodit 3 sata u čekaonici kod otorinca...
__________________
The secret of change is to focus all of your energy, not on fighting the old, but on building the new
Gunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 11:30   #155
Evo, opet ja.
Dakle, tjedan dana sam koristio kapljice za nos i sprej, skoro sve se pročistilo.
Sad praktički sve čujem ali još uvijek na lijevo uho kao da još malčice zvuk vibrira, ali skroz malo. Čini mi se da je nešto još malo ostalo unutra al skoro ništa.

Zato pitam, da li mi se isplati opet ići k otorincu jer on mi je rekao da dođem na kontrolu sad sljedeći tjedan ako se stanje ne popravi? Stanje se popravilo ali recimo 85%.

Da li bi bilo pametnije otići samo kod doktora opće prakse da mi ispere uho i gotovo?
__________________
The secret of change is to focus all of your energy, not on fighting the old, but on building the new
Gunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 20:07   #156
Pritisak u uhu, brujanje i začepljenje.

Dakle kao što naslov kaže, to je ono što me muči cijeli dan. Otkad sam se digla u uhu osjećam strašno brujanje, pritisak i začepljenost. Samo desno uho.
To mi se još nikada nije dogodilo i nemam pojma što bi mogao biti uzrok. Moram napomenuti da me ništa ne boli, ni uho ni glava.
Ako je upala, vjerojatno bi boljelo. Ili?

Pričekala bi još malo s odlaskom liječniku, jer iako je strašno iritantno i teško mi je danas uopće normalno funkcionirati zbog tog pritiska i brujannja, nekako mi se ne ide liječniku dok me god ne boli.

Može li mi netko iz svog iskustva reći u čemu bi možda mogao biti problem i što mogu napraviti?

Puno hvala unaprijed!
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 22:00   #157
Problemi s uhom

Iimam problema s uhom,tocnije s usnom resicom

Naime,vec je neko vrijeme upaljena i uzasno bolna
rukom mogu napipati cvor unutra koji boli na dodir,upala traje otprilike tjedan dana,zatim se smiri,ali nakon kraceg vremena opet po starom

imam probusene usi vec 10-ak godina i od tad nosim izmedu ostalog i bizuteriju,no nikad do sad nije bilo nikakve reakcije....jel moguce da mi se tek sad pojavila alergija na bizuteriju i to samo na jednom uhu????

cistim alkoholom i ne znam sta da jos radim....nekad zna biti toliko bolna da ne mogu prisloniti ni glavu na jastuk
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 10:56   #158
imam probleme s zacepljenim uhom vec neko vrijeme, vise manje stalno, ali nikad toliko da me ometa jace. vratila sam se s putovanja ovaj vikend i s obzirom na to da opet trebam otići na duže sam otisla dokt da mi isprere uho, nakon ispiranja (umjesto da bude nesto bolje) mi se pogorsalo skroz, cekala sam neko vrijeme da vidim je li od vode/nesto, ali sve mi je losije, na lijevo uho cujem 15 posto mozda otisla sam popodne ponovno doktorici, pogledala je i rekla da je ok, nema nista unutra, niti ostataka vode, samo mi je zvukovod malo uzak pa zato slabije čujem, nije mi jasno, je li moguce da se nesto dogodilo prilikom ispiranja? dobila sam garasone - kapi i klavocin (rekla je da je vjerojatno neka manja upala) i jos i nista ne prolazi ni ne mijenja se. i desno uho mi je nakon ispiranja bilo zacepljeno, ali proslo je kroz 3-4 sata. nos kapam fizioloskom otopinom,, kupit cu jos nasonex ili nesto, je li imao tko slican problem i kroz koliko vam je prošlo (ili bilo bar nesto bolje)?
__________________
Obožavam jednostavna životna zadovoljstva. Ona su posljednja utočišta nas kompliciranih.
miss shopaholic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 19:43   #159
Rana na uhu

rana na uhu koja se stvori sama od sebe , između ušne resice i glave ..kao neka posjekotina, mala crtica .. neznam sta je to i zbog ceg se stvori ..ima li netko sličnih iskustava?
flegmasticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 21:40   #160
Imate li problema sa seborejom (masnom kožom) i perutanjem vlasišta? Pitam Vas zato jer se u skolpu seboroičkog dermatitisa često nalazi ovakva pojava. Koža puca i na tim mjestima se inficira.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.