Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2014., 19:23   #1321
Da, da li tko ima iskustva s tim agencijama tj. koliko je ljudi uspjelo naći posao preko neke od tih agencija (ili bolje reći koliko su ljudi uspjele zaposliti te agencije)?

Jer mi se to čini kao mnogo lakši i znatno jeftiniji način od odlaska na slijepo i traženja posla od vrata do vrata. Ovako ideš na sigurno tj. znaš da te tamo čeka posao.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 22:31   #1322
Sjecam se da je na temi o Norveskoj netko pisao da je jos prije par godina tako poceo raditi, preko agencije za privremeno zaposljavanje i kasnije si nasao posao direktno u firmi.

Naravno da je lakse doci na bilokakav posao nego na blef.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 23:12   #1323
Randstad trazi bar dvije reference,vrlo vjerovatno.
Za Adecco nisam siguran.
Znam da obje agencije nisu garancija da ces dobit dobru firmu!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 00:02   #1324
Bitno je sto prije dobiti bilo kakav posao pa onda polako traziti nesto bolje.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 00:23   #1325
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Randstad trazi bar dvije reference,vrlo vjerovatno.
Za Adecco nisam siguran.
Znam da obje agencije nisu garancija da ces dobit dobru firmu!
U Danskoj vam ne traze reference nego diplomu ili sto vec od skolovanja imate. Drugace idete kao "ne skolovan" pa mogu upitati za evt. iskustva pa u napunjavanju i prilog o evt. preporukam ali to je rijetskot - tako se prica. Strancima obicno naplate prijavu ili traze da izvrse prevod dokumenta pa na taj nacin se nesto potrosi.

Ako navodite odnosno trazite rad u strukama gdi je certifikat oblikatoran ili moze se traziti, ste isto duzni priloziti certifikate.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 00:39   #1326
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Randstad trazi bar dvije reference,vrlo vjerovatno.
Za Adecco nisam siguran.
Znam da obje agencije nisu garancija da ces dobit dobru firmu!
Ovo iz Rumunjske o čemu sam nešto načuo je izgleda drukčija priča, ovi ti pokupe prvu plaću što kod ovih agencija koje spominješ nije slučaj (bar koliko znam). Pitanje je da li je to uopće i legalno, ali who cares, ako su obe strane zadovoljne. Npr. ti radiš u vulanizerskoj radnji negdje u Švedskoj, plaća je 3000eur netto. Tvoj kolega/cimer se razbolio ili je našao bolji posao pa će se otvoriti slobodno radno mjesto. Dobar si s šefom kojem nije napeto raditi natječaj već prihvati tvoj prijedlog. Ti mu predložiš mene, te ti ja dam 3000eur za tvoj trud. Ja sretan, a ti još sretniji, zaradio si 3000eur relativno lako.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 09:19   #1327
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ovo iz Rumunjske o čemu sam nešto načuo je izgleda drukčija priča, ovi ti pokupe prvu plaću što kod ovih agencija koje spominješ nije slučaj (bar koliko znam). Pitanje je da li je to uopće i legalno, ali who cares, ako su obe strane zadovoljne. Npr. ti radiš u vulanizerskoj radnji negdje u Švedskoj, plaća je 3000eur netto. Tvoj kolega/cimer se razbolio ili je našao bolji posao pa će se otvoriti slobodno radno mjesto. Dobar si s šefom kojem nije napeto raditi natječaj već prihvati tvoj prijedlog. Ti mu predložiš mene, te ti ja dam 3000eur za tvoj trud. Ja sretan, a ti još sretniji, zaradio si 3000eur relativno lako.
Je, našao je vulkanizersku radnju u kojoj mu je plaća bar 5000€. Da tražiš poslove na realnim mjestima s realnim plaćama, ne bi ti trebala agencija. Ako (kao mnogi) tražiš posao gdje će ti početna plaća za neki pokukvalificirani rad bit 3000 € neto (), e jebiga. Kontaktiraj rumunjske agencije, neće njima tvoja lova smrdit.
Statistički ti oko 90% svih Šveda zarađuje manje od tog što si ti puknuo ko skromnu lovu za rumunjskog vulkanizera.
Ako mi ne vjeruješ, izračunaj koliko je to bruto (oko 40 000) i onda ti ovaj ljubazni grafikon može reći kako to kotira. http://pejl.svt.se/visualisering/inkomster/var-ar-du

Kaže eto da 92% svih švedskih poreznih obveznika zarađuje manje od tog. Al bez brige, sigurno u ovih 8% spadaju i najamni radnici iz Rumunjske.

Ako hoćeš ić čistit ili prat aute za realnu lovu koja se za to dobiva, kontaktiraj 3-4 firme i upadaš sto posto, potražnja za takvim radnicima je velika, a malo tko to hoće radit, jel lova nije bitno veća od socijale.
havregryn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 10:51   #1328
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ovo iz Rumunjske o čemu sam nešto načuo je izgleda drukčija priča, ovi ti pokupe prvu plaću što kod ovih agencija koje spominješ nije slučaj (bar koliko znam). Pitanje je da li je to uopće i legalno, ali who cares, ako su obe strane zadovoljne. Npr. ti radiš u vulanizerskoj radnji negdje u Švedskoj, plaća je 3000eur netto. Tvoj kolega/cimer se razbolio ili je našao bolji posao pa će se otvoriti slobodno radno mjesto. Dobar si s šefom kojem nije napeto raditi natječaj već prihvati tvoj prijedlog. Ti mu predložiš mene, te ti ja dam 3000eur za tvoj trud. Ja sretan, a ti još sretniji, zaradio si 3000eur relativno lako.
Randstad uzima od satnice,npr. posao vrijedi 20 $ ili 15 e,
a oni sebi uzmu 5,pa tebi ostane 15 $ ili 10 e.
Adecco uzme dio iz netta,npr. imas
mjesecnu placu 3500 kn,a oni uzmu npr. 400 kn na kraju mjeseca!
Tako je bilo ne tako davno,tako je vjerovatno jos uvijek!
Firme koje uzimaju kadar od Randstada,uglavnom i zaposljavaju samo
agenciju za te poslove.
Za Adecco znam da radi i sa firmama koje te poslove oglasavaju i uzimaju
bez poredovanja,znaci direktno.
Pa se moze desit da zajedno na istom poslu rade unajmljeni i direktno zaposleni,sa razlikama u placama koje sam naveo!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 11:02   #1329
Nego jel netko zna kako ide prica sa Manpower om?!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 11:18   #1330
Quote:
havregryn kaže: Pogledaj post
Ako hoćeš ić čistit ili prat aute za realnu lovu koja se za to dobiva, kontaktiraj 3-4 firme i upadaš sto posto, potražnja za takvim radnicima je velika, a malo tko to hoće radit, jel lova nije bitno veća od socijale.
Potpuno nebitno, to je primjer, mogao sam stavit i 1000eur. Nemam namjeru ići tamo raditi kao vulkanizer, u Hr mi je bolje.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 19:55   #1331
Ne mogu editirat ovo iznad, ali koliko vidim (ako sam uspio dobro prevest), netto plaća + dodaci za vulanizera u Švedskoj je oko 27000 kruna. To je oko 2900eur.

http://www.scb.se/sv_/Hitta-statisti...Lonedatabasen/

Jedino ako nisam kliknuo na krivo zanimanje i krivo preveo "Lönen som redovisas är grundlön plus fasta och rörliga tillägg" pa se radi o brutto umjesto netto plaći. Oni najčešće govore o brutto plaći, ali ovdje kaže "Wages reported are base salary plus..". U tom slučaju bi netto bila cca. 2300eur.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 12:48   #1332
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ne mogu editirat ovo iznad, ali koliko vidim (ako sam uspio dobro prevest), netto plaća + dodaci za vulanizera u Švedskoj je oko 27000 kruna. To je oko 2900eur.

http://www.scb.se/sv_/Hitta-statisti...Lonedatabasen/

Jedino ako nisam kliknuo na krivo zanimanje i krivo preveo "Lönen som redovisas är grundlön plus fasta och rörliga tillägg" pa se radi o brutto umjesto netto plaći. Oni najčešće govore o brutto plaći, ali ovdje kaže "Wages reported are base salary plus..". U tom slučaju bi netto bila cca. 2300eur.
U Danskoj broj biro agencija za isporuku radne snage je prevelik. Utusili su jedni druge koliko ih ima. Rastu ko pecurke poslje kise. Isto tako i zakljucavaju vrata. Javno nitko ne uvodi ili zaposljava strance tj. ljude koji nemaju prebivaliste u Danskoj. No, ako imate odredjene kontakte nije ni to neki problem. No, zbog zakona u kojem poslodavac nije u stanju da otpusti radnika (ne lagano) su ti biroi dosli kao dao as. Rijetkost je da se desi, da iz biro poslodavac zaposli radnika, bila je reportaza i ima slucaja ali i ti su obicno radili za istu firmu godinu pa i duze preko biro. Poneki biroi se samo "specijaliziraju" na pojedina zanimanja npr. medicinska, te isti imaju u ponudi da vas zaposle i tako salju kao pomoc na kratak period po potrebi, no primanja imate samo kad radite.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 17:29   #1333
Pod ovim linkom možete naći porezne tablice http://www.skatteverket.se/privat/sk...c80005221.html te porezni kalkulator za Švedsku: http://www.skatteverket.se/privat/sk...80009734.html#. Obe stranice nažalost nisu prevedene; za prijevod može Vam služiti Google translate. Ovjde možete naći više korisnih informacija i linkova za zaposlene i samozaposlene osobe koje žele raditi u Švedskoj: http://europa.eu/youreurope/citizens...n/index_en.htm.
Za ostale zemlje EU-a možete naći slične informacije koristeći navigaciju po stranicama.
Your Europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 18:38   #1334
Molim bez reklamiranja vlastitih i tudjih usluga na topicu.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 19:20   #1335
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Molim bez reklamiranja vlastitih i tudjih usluga na topicu.

Smjesno, kontakti ljudima gdje mozda mogu pronaci posao je reklamiranje? Vi se salite. Dobro. Niti cu postaviti vise ni jedan link niti cu pomoci. Tko zeli nek pise na p.m. Ovo je presmjesno za ozbiljne ljude.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 12:26   #1336
Pozdrav, ima li ko kakva iskustva sa poslom i zivotom u Ceskoj?
oonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 12:33   #1337
Dakle, do sada su UK, Austrija, Nizizemska i Slovenija najavile produzenje ogranicenja.

Ipak najzanimljivija drzava za odlazak, Njemacka, je na sveopcu radost ukinula ogranicenje tj poptpuno otvorila trziste.

DANKE DEUTSCHLAND.

Budimo realni, Njemacka sa cca 83.000.000 stanovnika i preko 43.000.000 zaposlenih osoba je najjace trziste i najpozeljnija destinacija u EU gdje apsolutno nikome ne bi trebao biti problem naci bilo kakav posao za pocetak i onda lagano traziti nesto bolje.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 15:37   #1338
Jos samo 3 dana, cekamo Italiju i Francusku
Ganapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 17:57   #1339
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Dakle, do sada su UK, Austrija, Nizizemska i Slovenija najavile produzenje ogranicenja.

Ipak najzanimljivija drzava za odlazak, Njemacka, je na sveopcu radost ukinula ogranicenje tj poptpuno otvorila trziste.

DANKE DEUTSCHLAND.

Budimo realni, Njemacka sa cca 83.000.000 stanovnika i preko 43.000.000 zaposlenih osoba je najjace trziste i najpozeljnija destinacija u EU gdje apsolutno nikome ne bi trebao biti problem naci bilo kakav posao za pocetak i onda lagano traziti nesto bolje.
Koliko god ne mario za politiku - nažalost ja vjerujem da samo zbog nje nam nisu vrata UK otvorena dok DEU jest.

Otac mi je pričao kolike su količine opreme dobivali iz DEU u vrijeme rata ( imao je čin pa je upućen bio ). Nije to bez veze.

Isto tako su nam Britsi naštetili više puta.

A narod kao narod, mislim da prosječan Nijemac ima isto mišljenje o nama isto kao i prosječan Brit.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 17:37   #1340
Francuska je ukinula radne dozvole za Hrvate:
Pročitajte uokvirenu obavijest.

http://vosdroits.service-public.fr/p...s/F13565.xhtml
MPavin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.