Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2009., 18:56   #41
Hvala, ali...

Hvala ti na informaciji, no čini mi se da si falio oko vremena, ne prije oko 1000 godina već prije valjda 2000 godina (umro je u 6g nakon krista).
Za naselje sam i sam našao podatke (Hedeby), ali mi nije jasno za generala Publius Quinctilius Varus-a, on se navodno ubio s mačem nakon bitke koja je trajala puna tri dana, nije nestao da se o njemu jednostavno nezna što se dogodilo!
Koliko sam ja shvatio dogodio se baš takav slučaj. Rimski general ili car ili već neki vojskovođa koji je bio poznat u to vrijeme je otišao na područje germanije, odnosno današnje njemačke gdje mu se gubi svaki trag.
Rimskih generala vojskovođa i svih drugih je postojalo ko u priči, tako da mi je stvaro teško odrediti o kome se stvarno radi.
notinitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 19:29   #42
Nisam dobro pročitao, mislio sam da piše "izgubio je", a ne "izgubio se". Legija je vrlo velika, zapravo najveća rimska vojna jedinica. Tri legije je oko 20000 vojnika i još 5000 ljudi u logističkoj potpori. Svi su izginuli, jer su potcijenili snagu neprijatelja. Zapravo, može se reći da su se zaista "izgubili" u šumi koju nisu dobro poznavali (za razliku od Germana). Nije mi poznato da li je Varus zaista preživio bitku, pa se poslije ubio, ali nije vjerojatno da bi bilo još generala koji vode više legija u toj bitci. Sve skupa je bilo tri legije i sve su zalutale u šumi. O tome postoji rad povjesničara Mommsena, nobelovca. Ima nešto i tu:

http://varusbattle.com/_wsn/page2.html
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 15:05   #43
bokbok

Tema mi je super, i zanima me jel ima koja knjigica o ovoj mitologiji za uzet?
AlmightyJelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 18:54   #44
Quote:
AlmightyJelena kaže: Pogledaj post
Tema mi je super, i zanima me jel ima koja knjigica o ovoj mitologiji za uzet?
Probaj na:
Kod:
http://www.superknjizara.hr/index.php?content=&page=knjiga&id_knjiga=10052
The Prose Edda

The Poetic Edda
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.