Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2013., 18:43   #1
Volontiranje u Africi

Znam da je postojala ovakva tema, ali čini mi se da nije više toliko aktualna, a voljela bih da ostane ovdje jer je ''turizam'' posjećen od mnogih forumaša i jer pretpostavljam da ima onih koji su i na taj način putovali. Mene već neko vrijeme vuče da otiđem; nakon sezone imat ću nešto novca i slobodnog vremena; kad čitam po internetu svi su puni hvale o tom iskustvu, ali rijetko tko spominje negativne strane, nedostatak vode, kolika je sigurnost dole, kakve su šanse da se razbolite, pa me zanima i ta strana priče. Tako, ako ima netko da je nedavno bio, bila bih zahvalna na povratnoj informaciji.
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 21:11   #2
Sigurnost gdje? Ovaj Afrika je ogromna.
Bas na Mali ne moras ici jel.
Potrebna su ti odredjena cjepiva koja moras na vrijeme dobiti, ne znam na koja tocno oboljenja mislis.
I sto bi tocno radila/radio kod volontiranja? Recimo u dijelu Namibie ima puno Nijemaca sa vlastitim farmama pa je tu sigurno. I tamo ce ti super doci njemacki, za neke druge dijelove opet francuski. Zavisi jel te brine politicka situacija neke zemlje ili stopa kriminala.
I pojedine zemlje se toliko razlikuju jedna od druge da je pitanje gdje bi isla?
Kojim poslom? Tocnije sto znas raditi - nesto medicinskog smjera, poducavati nesto, imas li tehnicka znanja za gradnju kuca, skola itd. Imas li IT znanja?
I koliko dugo?
U sklopu koje organizacije bi isla, unicef itd.?
Daj malo vise informacija od afrika i volontiranje.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 21:48   #3
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Sigurnost gdje? Ovaj Afrika je ogromna.
Bas na Mali ne moras ici jel.
Potrebna su ti odredjena cjepiva koja moras na vrijeme dobiti, ne znam na koja tocno oboljenja mislis.
I sto bi tocno radila/radio kod volontiranja? Recimo u dijelu Namibie ima puno Nijemaca sa vlastitim farmama pa je tu sigurno. I tamo ce ti super doci njemacki, za neke druge dijelove opet francuski. Zavisi jel te brine politicka situacija neke zemlje ili stopa kriminala.
I pojedine zemlje se toliko razlikuju jedna od druge da je pitanje gdje bi isla?
Kojim poslom? Tocnije sto znas raditi - nesto medicinskog smjera, poducavati nesto, imas li tehnicka znanja za gradnju kuca, skola itd. Imas li IT znanja?
I koliko dugo?
U sklopu koje organizacije bi isla, unicef itd.?
Daj malo vise informacija od afrika i volontiranje.
pa evo recimo preko udruge plavi anđeo, kenija, uganda; profesorica sam, ali zanimao bi me rad u sirotištu; išla bih na dva mjeseca. brine me kako politička situacija tako i kriminalitet, recimo to grubo koliko su šanse da se dogodi nešto loše. znam da je svaka država drukčija i da ako je danas sve ok, ne mora biti za par mjeseci i da mi nitko ne može garantirati sigurnost, ali voljela bih čuti različita iskustva, a ne samo ''ljudi su dole predivni, to mi je iskustvo promijenilo život''. mislim da kažem da idem u afriku, većina ljudi bi se počela hvatati za glavu jer ljudi ne znaju šta je dole, ne znam ni ja; svima je pred očima glad, bijeda, ekstremisti, neimanje osnovnih uvjeta za život. to je drukčiji svijet, normalno je biti zabrinut, ali također vjerujem da ukoliko ti se ne desi neki veći problem, da može zaista biti lijepo iskustvo.
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 22:32   #4
A valjda tako reagiraju ljudi u Hrvatskoj, ne bih znala.
Osobno znam dosta ljudi koji dijelom tamo rade na nekim projektima ili su isli na volontiranje, al na malo duze od dva mjeseca.
Konkretno za ove zemlje ne znam puno. Znam da su djeca iz sirotista u Ugandi cesto zarazena aids-om, nekome ne smeta, ali dobro je znati.
Prof. si cega?
Medicinskih sestri, tehnicara i nastavnika im uvijek fali.
Kako ces s malarijom? Hoces profilakticno piti tablete? Neki ih lose podnose, kolegici je bilo muka po citav dan.
Bitzno je da ne ides za vrijeme kisne sezone.
Da, kao sto rekoh, cijepi se na vrijeme. Vodu kupujes sama flasiranu. Vecina na kraju boravka ostane jos turisticki putovati okolo par tjedana.
Kod volontiranja sama placas svoje obroke, nije puno ali znaci kosta te boravak nesto. I zdrastveno ce te kostati. Recimo mjesec dana stanovanja i hrane i svega ostalog je bilo preko vecih organizacija oko 1000 eura. U toj svoti je i dio novaca koji mozes iskoristiti za neki svoj projekt tamo.

http://www.globalvolunteernetwork.org/uganda/

http://volunteeruganda.org/volunteer-abroad
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 23:13   #5
profesorica povijesti i povijesti umjetnosti, ne znam koliko imaju potrebe za tim, a i ne znam koliko bih bila uspješna držati nastavu na stranom jeziku; idu mi jezici, ali jedno je govoriti, a drugo podučavati, zato bih išla u sirotište. nisam ja još odlučila, sve je u fazi razmišljanja, vaganja, treba puno novca. no ovdje je situacija očajna i nekako mi se čini da je bolje biti koristan makar na ovaj način nego gnjiliti kod kuće. hvala ti na odgovorima. to ti iz osobnog iskustva ili znaš ljude koji su bili tamo?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 14:51   #6
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
profesorica povijesti i povijesti umjetnosti, ne znam koliko imaju potrebe za tim, a i ne znam koliko bih bila uspješna držati nastavu na stranom jeziku; idu mi jezici, ali jedno je govoriti, a drugo podučavati, zato bih išla u sirotište. nisam ja još odlučila, sve je u fazi razmišljanja, vaganja, treba puno novca. no ovdje je situacija očajna i nekako mi se čini da je bolje biti koristan makar na ovaj način nego gnjiliti kod kuće. hvala ti na odgovorima. to ti iz osobnog iskustva ili znaš ljude koji su bili tamo?
Imam dosta info o ovoj temi,ali za početak moraš krenuti na net po sajtovima humanitarnih i UN organizacija koje organiziraju volontiranje.
To je početak.
Tek kad vidiš što se nudi i u čemu se možeš naći potraži direktna iskustva.
Ogromne su razlike od zemlje do zemlje.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 16:34   #7
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
profesorica povijesti i povijesti umjetnosti, ne znam koliko imaju potrebe za tim, a i ne znam koliko bih bila uspješna držati nastavu na stranom jeziku; idu mi jezici, ali jedno je govoriti, a drugo podučavati, zato bih išla u sirotište. nisam ja još odlučila, sve je u fazi razmišljanja, vaganja, treba puno novca. no ovdje je situacija očajna i nekako mi se čini da je bolje biti koristan makar na ovaj način nego gnjiliti kod kuće. hvala ti na odgovorima. to ti iz osobnog iskustva ili znaš ljude koji su bili tamo?
Da, jezike poducavaju uglavnom native govornici tog jezika.
Imam osobno iskustvo iz nekih zemalja, ali ne volontersko nego radno i turisticko, volonteri koje znam su obicno ljudi koji pauziraju godinu na faksu ili odmah nakon faksa odu a s takvima smo puno u kontaktu pa pricaju.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 00:59   #8
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Znam da su djeca iz sirotista u Ugandi cesto zarazena aids-om, nekome ne smeta, ali dobro je znati.
Ovo je glupost:

Ne možeš biti zaražena AIDS-om već HIV-om. AIDS se ne prenosi.
AIDS je stanje i poslijedica pada imuniteta kada se javljaju bolesti koje inače suprimira naš imunološki sustav.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 01:00   #9
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
profesorica povijesti i povijesti umjetnosti, ne znam koliko imaju potrebe za tim, a i ne znam koliko bih bila uspješna držati nastavu na stranom jeziku; idu mi jezici, ali jedno je govoriti, a drugo podučavati, zato bih išla u sirotište. nisam ja još odlučila, sve je u fazi razmišljanja, vaganja, treba puno novca. no ovdje je situacija očajna i nekako mi se čini da je bolje biti koristan makar na ovaj način nego gnjiliti kod kuće. hvala ti na odgovorima. to ti iz osobnog iskustva ili znaš ljude koji su bili tamo?

Thorn Tree forum?
Ima i drugih tema osim turističkih.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 10:24   #10
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Imam dosta info o ovoj temi,ali za početak moraš krenuti na net po sajtovima humanitarnih i UN organizacija koje organiziraju volontiranje.
To je početak.
Tek kad vidiš što se nudi i u čemu se možeš naći potraži direktna iskustva.
Ogromne su razlike od zemlje do zemlje.
Da nastavim na Dlapekov odgovor.. ako te brine razvoj događanja i stanje u pojedinoj drzavi, i imas volje istrazivati, mozes se pretplatiti (besplatno) na IRIN news:
IRIN - humanitarian news and analysis

ili Reuters ALERTNET alerts for journalist and humanitarians.

Ali u principu osim ako ne ides u Kongo ili Somaliju uz određenu dozu opreza nemas se sta pretjerano brinuti.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 10:56   #11
Pa sad, uvijek ima faktor iznenadjenja , recimo Mali nije bio na listi kao opasan pa je ipak radni kolega jedva izvukao zivu glavu prosle godine.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 13:09   #12
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Pa sad, uvijek ima faktor iznenadjenja , recimo Mali nije bio na listi kao opasan pa je ipak radni kolega jedva izvukao zivu glavu prosle godine.
pa da, ima toga u europi, kud nećeš u africi. ali u biti nitko ti ne može garantirati ništa, treba imati i sreće. sutra možeš ići u london i da se nađeš u krivo vrijeme na krivom mjestu.
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 14:37   #13
Da naravno.
S time da sanse nisu ni priblizno iste sanse da se dogodi vojni puc u
nekoj africkoj drzavi ili recimo u Svicarskoj.
I bolesti su drugacije nego u Europi ili USA itd. Sto ne
znaci da te zemlje nisu vrijedne posjeta, dapace!
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 12:51   #14
ne mora biti vojni puč da ti život bude ugrožen, šta je s kriminalitetom, tipa silovanje, moram li hodati s nožem u cipeli?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 13:32   #15
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
ne mora biti vojni puč da ti život bude ugrožen, šta je s kriminalitetom, tipa silovanje, moram li hodati s nožem u cipeli?
Ma ne moraš.
Većina volonterskih poslova je tako organizirana da si rijetko prepuštena sama sebi.
Dobit ćeš sve podrobne upute kada se odlučiš za konkretnu zemlju-projekt-posrednika...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 17:09   #16
Probaj se javiti onoj udruzi Kolajna Ljubavi ili kod fra Mire Babića. Znam da njima često dolaze volonteri iz HR.
https://www.facebook.com/Malidom.Africa
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 23:18   #17
Evo jedan super link, tj. intervju sa studenticom koja je otišla volontirati u Afriku preku udruge Mali dom Tužno mi je ovo čitati. Strašno bih voljela otići volontirati ondje i mislim da ću to sigurno i napraviti
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 14:52   #18
http://www.idealist.org/

ovdje ima gomila ponuda za volontiranje.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 11:40   #19
Thumbs up Pomoć Africi i Indiji- volontiranje

Svi koji žele pomoći djeci u Africi i indiji ,prilika za susret s mnogo ljudi iz različitih kultura, studiranje u Engleskoj, 6 mjeseci studije i pripremu i 6 mjeseci volonterskog rada u Africi ili Indiji. .
Program borba sa siromaštvom i College za međunarodnu suradnju i razvoj iz Engleske će vam omogućiti priliku, više detalja http://www.cicd-volunteerinafrica.org/ i contakt e-mail [email protected]
CICD is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 11:48   #20
Thumbs up

vidim da ste spremni volontirati. Nudi se prilika za Afrika i Indija preko Colleđa za Međunarodni razvoj i suradnja iz Engleske, pogledaj si njihovu web stranicu. http://www.cicd-volunteerinafrica.org/ i contakt e-mail [email protected] . Pozdrav
CICD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.