Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2015., 10:31   #81
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
A da ti nije nelagoda kad vidis djecu.. da ne krenu pitanja od strane drugih ljudi: kad ces ti se zenit.. imat djecu? i da ne krenu tebi misli u glavi na tu foru...

Da ti nije podsvjesno do toga sto ako si gay mozes imat klince samo ako posvojis..

Nije to..
Prije me je nerviralo,pa dobro i sada me nervira kada mi neko postavi pitanje kada ces se zeniti,ali sada tome ne pridajem znacaj.
ForumskiForumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 13:24   #82
Citajuci ovo sto pises, rekla bih da vrlo vjerojatno nisi pedofil. U principu, najveci je problem sto se tvoj mozak previse igra sa ''zabranjenim'' mislima. Igre misli se mogu pronaci na svakakvim razinama, pocevsi od onoga kad hodas poplocanom ulicom i trudis se ne nagaziti na crtu. S vremenom jednostavno ne smijes nagaziti i ta te misao pocinje kontrolirati. Ne zastvarno, da u odredjenom trenutku kazes sebi cvrsto i odlucno: prestani se glupirati! - sve bi prestalo. S ovakvom temom je nesto teze jer se radi o tabu temi, o kontroverznoj stvari. Sve nas ponekad privlaci citati i razmisljati o kontroverznim i sokantnim stvarima (narocito seksualne tematike) pa se takve misli lako zalijepe, narocito ako je mozak navikao ''besposlicariti'', primjerice ne djelovati aktivno, vec pasivno upijati glupe informacije s neta, fejsa i s naslovnica 24 sata. Ja bih rekla da ti treba meditacija da se naucis kontrolirati svoje misli i da ti trebaju iskreni razgovori sa samim sobom. Mozda si dosad homoseksualnost svrstavao u nastranosti pa se preispitujes oko novih kontroverznih stvari koje bi jos mogle biti na popisu onoga sto je u tebi.
Ovakve misli nisu nista neobicno i dobro je da ih mozes sebi izreci naglas jer bi se moglo desiti da covjek bjezi od toga i da potiskuje pa da sve to eskalira na pgresan nacin, na stetu druge osobe. A sve zato sto se osoba uhvatila prolaznih perverznih misli, prestrasila i potisnula ih. Dakle, samo iskreno i hrabro razgovaraj sa sobom, zapitaj sebe otkud ti takve misli, iskreno sebi reci sto osjecas. Ne moras nama tu prepricavati kako je bilo, ali ako dodjes do zakljucka da su se prolazne misli pretvorile u opsesivne (sto vjerujem da hoces), jednostavno ih prihvati i kad dodju, reci sebi: to su samo losi trenuci. To ne prikazuje i ne oznacava mene kao osobu, vec je samo los trenutak kad se moj mozak igra sa mnom.

Takodjer bih ti preporucila i vise stvarnog zivota (ne kazem da ga sad nemas) jer takve misli najcsce dodju kad si sam doma i kad razmisljas o glupostima, tada si najranjiviji i osjecas se preslabo da se obranis od takvih misli, iako si u globalu snazniji od njih.
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 03:19   #83
Quote:
ForumskiForumas kaže: Pogledaj post
Ja se takodje bojim da ako sretnem neko dijete na ulici ili vidim na slici da ce me krenuti privlaciti.Da cu krenuti nesto"osjecati".Jer zna mi se desiti..NE SADA djeca..ali jedan period sam za sebe mislio da sam zoofil.I iako nisam i u to sam 100% sada siguran.Desavalo mi se da u tom periodu se stvarno nalozim na neku zivotinju.Sjecam se isto kad me je prosao taj period kada sam mazio nekog psa da mi se ucinilo da sam se nalozio na tog psa O.o
Ma lud sam znam...
ja mislim da se bojis ljubavi, i pokazivanja nekakvih "emotivnih" stanja i privrzenosti, i da ih na neki nacin brkas sa seksom i seksualnim "stvarima". Sasvim je normalno da dobijes pozitivan, veseo, razdragan feedback u glavi kad mazis psa... (u smislu ljubavi sto ti brkas sa seksualnim uzbudjenjem). ne znam, lupam
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 12:47   #84
Quote:
pacenica kaže: Pogledaj post
ja mislim da se bojis ljubavi, i pokazivanja nekakvih "emotivnih" stanja i privrzenosti, i da ih na neki nacin brkas sa seksom i seksualnim "stvarima". Sasvim je normalno da dobijes pozitivan, veseo, razdragan feedback u glavi kad mazis psa... (u smislu ljubavi sto ti brkas sa seksualnim uzbudjenjem). ne znam, lupam
Ma znam.Uvijek dobijem pozitivan osjecaj kada vidim neku zivotinju i kad je krenem maziti i igrsti se s njom.Takodje za djecu,oduvijek sam ih volio.Bila su mi draga,umiljata,smjesna,znao bi da pomazim neko djete.A sada...sada uzas i katastrofa.Kada bi to pomislio vec bi za sebe pomislio da sam potencijalni zlostavljac.
Ja nr znam zasto se ovakve stvari meni desavaju?
Ja koji sam miran,dobar,povucen,koji sam oduvijek volio djecu za sebe mislim da sam pedofil?
Stvarno ne vjerujem sta mi se desava..
Da ne kazem kakve mi sve misli nadolaze od pomilsi da sam pedofil.Od toga da bi moj zivot bio gotov do toga da bi bio omrazan i mrzio samog sebe.A ova je najnovija mojaa ce mi pedofilija postati normalna i da cu se navici na to kao na nesto normalno.I bojim se i toga da mi postane normno.Ma nema cega se sve ne bojim.Kada bi kreno nabrajati do sutra ne bi zavrsio.Nekako mislim da sam ja posljednja osoba koja bi ovakve misli trebala imati.Uvijek sam bio pazljiv prema djeci,djeca su mi bila draga i zgrazavo se ksda cujem da neko zlostavlja dijete(sto je i dan danas tako) itd itd..
Ja sebi nisam jasan,majke mi haha ono..nisam ni sanjo da mi se ovako nesto moze desiti,a desava se i dalje.
ForumskiForumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 09:15   #85
Nisam sve čitao jer ima puno stranica...ono što ti mogu reći je da se opustiš i da proguglas o opsesivno kompulzivnom poremećaju (engl. OCD):
https://hr.wikipedia.org/wiki/Opsesi...poreme%C4%87aj
http://www.lepotaizdravlje.rs/zdravl...og-poremecaja/

Citiram:
"7. Neželjene seksualne misli

Poput straha od misli o nasilju, i misli seksualne prirode često se javljaju kod ljudi s OKP-om. One su obično neprikladne, te dotiču seksualne tabue, poput zamišljanja pedofilskih činova ili seksa sa životinjama."

Mogu ti pomoći selektivni inhibitori ponovne pohrane serotonina (engl. SSRI)...lijekovi poput Fevarina, Zolofta itd...odi kod psihijatra bez imalo straha i s njim iskreno razgovaraj i ne brini ništa, sve je ok s tobom!!
nightwalk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 09:53   #86
Quote:
nightwalk kaže: Pogledaj post
Nisam sve čitao jer ima puno stranica...ono što ti mogu reći je da se opustiš i da proguglas o opsesivno kompulzivnom poremećaju (engl. OCD):
https://hr.wikipedia.org/wiki/Opsesi...poreme%C4%87aj
http://www.lepotaizdravlje.rs/zdravl...og-poremecaja/

Citiram:
"7. Neželjene seksualne misli

Poput straha od misli o nasilju, i misli seksualne prirode često se javljaju kod ljudi s OKP-om. One su obično neprikladne, te dotiču seksualne tabue, poput zamišljanja pedofilskih činova ili seksa sa životinjama."

Mogu ti pomoći selektivni inhibitori ponovne pohrane serotonina (engl. SSRI)...lijekovi poput Fevarina, Zolofta itd...odi kod psihijatra bez imalo straha i s njim iskreno razgovaraj i ne brini ništa, sve je ok s tobom!!
Joj samo da skupim para(posto ne radim) i pravac psiholog/psihijatar.Recu mu/joj sve svoje misli,sve svoje strahove,sve sta mi se desava,sve abecednim redom.A ima dosta toga za reci.
Imam jedno neugodno iskustvo sa psihijatricom koja je samo sutjela i bila nezainteresovana.
Ali naravno,nije lako ni naci dobrog psihijatra.
Znam samo da ce mi trebati dosta hrabrosti za to reci nekome lice u lice.Ali,moracu to nekako prelomiti.
Hvala na odgovoru,ja takodje prije nego sto sam postavio temu duze vremena sam mislio da imam Okp.Mislim da ce mi to i psihijatar reci.
ForumskiForumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 09:54   #87
Quote:
nightwalk kaže: Pogledaj post
Nisam sve čitao jer ima puno stranica...ono što ti mogu reći je da se opustiš i da proguglas o opsesivno kompulzivnom poremećaju (engl. OCD):
https://hr.wikipedia.org/wiki/Opsesi...poreme%C4%87aj
http://www.lepotaizdravlje.rs/zdravl...og-poremecaja/

Citiram:
"7. Neželjene seksualne misli

Poput straha od misli o nasilju, i misli seksualne prirode često se javljaju kod ljudi s OKP-om. One su obično neprikladne, te dotiču seksualne tabue, poput zamišljanja pedofilskih činova ili seksa sa životinjama."

Mogu ti pomoći selektivni inhibitori ponovne pohrane serotonina (engl. SSRI)...lijekovi poput Fevarina, Zolofta itd...odi kod psihijatra bez imalo straha i s njim iskreno razgovaraj i ne brini ništa, sve je ok s tobom!!
Joj samo da skupim para(posto ne radim) i pravac psiholog/psihijatar.Recu mu/joj sve svoje misli,sve svoje strahove,sve sta mi se desava,sve abecednim redom.A ima dosta toga za reci.
Imam jedno neugodno iskustvo sa psihijatricom koja je samo sutjela i bila nezainteresovana.
Ali naravno,nije lako ni naci dobrog psihijatra.
Znam samo da ce mi trebati dosta hrabrosti za to reci nekome lice u lice.Ali,moracu to nekako prelomiti.
Hvala na odgovoru,ja takodje prije nego sto sam postavio temu duze vremena sam mislio da imam Okp.Mislim da ce mi to i psihijatar reci.
ForumskiForumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 12:02   #88
Quote:
ForumskiForumas kaže: Pogledaj post
Joj samo da skupim para(posto ne radim) i pravac psiholog/psihijatar.Recu mu/joj sve svoje misli,sve svoje strahove,sve sta mi se desava,sve abecednim redom.A ima dosta toga za reci.
Imam jedno neugodno iskustvo sa psihijatricom koja je samo sutjela i bila nezainteresovana.
Ali naravno,nije lako ni naci dobrog psihijatra.
Znam samo da ce mi trebati dosta hrabrosti za to reci nekome lice u lice.Ali,moracu to nekako prelomiti.
Hvala na odgovoru,ja takodje prije nego sto sam postavio temu duze vremena sam mislio da imam Okp.Mislim da ce mi to i psihijatar reci.

Ne trebaju ti pare, uzmi uputnicu za psihijatra i odi na razgovor. Psihijatra se ne trebaš bojati, on je tu da ti pomogne. To ti je sigurno OKP i ništa drugo, što je u biti dobra vijest zar ne?
nightwalk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 12:35   #89
Quote:
nightwalk kaže: Pogledaj post
Ne trebaju ti pare, uzmi uputnicu za psihijatra i odi na razgovor. Psihijatra se ne trebaš bojati, on je tu da ti pomogne. To ti je sigurno OKP i ništa drugo, što je u biti dobra vijest zar ne?
Naravno da je dobra vijest,bilo bi mi drago da to kaze
Ne znam kako je u Hrvatskoj ali ovdje kod mene se vala placa i drzavni i privatni i sve.
ForumskiForumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 21:26   #90
Nisa citala nista, osim prvog posta, ali samo da kazem da ovo meni izgleda kao opsesivno kompulzivni poremecaj. Nisam sigurna da li je ili nije, ali tako mi izgleda. Nego, citajuci tvoj post moram reci da je je moj ocd malo uzdrman, pa ako nije problem htjela bi porazgovarati u privatnim porukama s tobom.

.

Poslano sa mog MediaPad 7 Lite koristeći Tapatalk
missrealistic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 01:50   #91
Quote:
missrealistic kaže: Pogledaj post
Nisa citala nista, osim prvog posta, ali samo da kazem da ovo meni izgleda kao opsesivno kompulzivni poremecaj. Nisam sigurna da li je ili nije, ali tako mi izgleda. Nego, citajuci tvoj post moram reci da je je moj ocd malo uzdrman, pa ako nije problem htjela bi porazgovarati u privatnim porukama s tobom.
.

Poslano sa mog MediaPad 7 Lite koristeći Tapatalk
Ma meni se misli redaju jedna za drugom.Nicu nove iznova kao gljive.Stare staju,nove dolaze.Tumacim pogresno stvari i i iz nicega mogu krenuti postavljati pitanja sebi i od tih jos tonu njih.
Slobodno se javi u porukama kad god zelis.
ForumskiForumas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.