Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2017., 01:36   #21
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Osjećaji nakon prevare ovise o dužini i intenzitetu veze. Ostaviti nekoga u vezi koja je harmonična i/ili kada partner/ica nije svjestan da problemi u vezi postoje, zbog drugoga je okrutno samo po sebi i zaslužuje da im se to vrati kada se najmanje budu nadali.

A budući da karma često zna biti ironična, to se uglavnom i vrati na ovaj ili onaj način.
Nekako sam prilično sigurna da se ne vara u harmoničnim vezama. A ako to nisu, kako je to važno koji je točno razlog za prekid? Kada je on neminovan. Zašto bi bilo okrutno ostaviti partnera iz nefunkcionirajuće veze zbog bilo čega? A svaka je veza takva ako ne zadovoljava podjednako oba partnera. Tako isto je posve logično očekivati da će naići drugi/druga, ako ga zapravo tražimo iz nezadovoljstva postojećim. Novi partner je samo okidač, povod za akciju, a ne nikako uzrok, kako se znamo tješiti. Razlog da nas se ostavi je uvijek naša nemogućnost da koga konkretnog zadovoljimo, omađijamo, ispunimo mu život. Ma koliko se osjećali savršenima, pa čak i realno to bili za nekog drugog, ili čak većinu.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 04:49   #22
Bože, uvijek iste teoretske beživotne priče. Da, posve je jednak prekid kad se rastanete jer njemu to nije to ili kad je očaran novom ženom. Onako, mi ljudi se uopće ne uspoređujemo, imuni smo na ljubomoru i totalno nam je svejedno je li netko treći u priči. I totalno se isto osjećamo pritom. Jer smo uber racionalni kao vrsta.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 10:06   #23
Struka je svoje rekla. Ljudi postanu nezadovoljni i u objektivno sretnim vezama.
Ljudi su subjektivna bica i stoga je glupo reci da veza nije stimala jer ima ljudi koji uvijek postanu nezadovoljni.
Razlozi su razni: ovisnost o leptiricima, slab karakter, osjetljiv karakter (mrs tema), negativan karakter koji vidi 3 lose, a ne vidi 1000 dobrih stvari, zaljubljiv karakter, a tu je i gasenje starog sjaja.
Zatim je tu strah od intimnosti, seksualna zatvorenost i mnoga sranja osobnosti koja cine partnera nasim ruznim ogledalom pa imamo potrebu otici.
Krivnja, sram, neadekvatnost.
I jos puno toga.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 10:55   #24
Nedavno sam procitao da ljubav traje od 1 do 4 godine, zaljubljenost jos i manje.
Iz vlastitog iskustva bih rekao da je to i tocno, znaci bili ludo zaljubljeni, voljeli se, okrunili to brakom i eto nakon 3 do 4 godine sve je zamrlo, neminovna rastava.

Razlog koji bih rekao da je bio jedan od glavnih za prekid je da nismo imali zajednickih interesa ili ih je bilo vrlo malo, mnogi bi sad rekli pa sta ste uopce ulazili u brak i da je to nepromisljeno, bez gledanja u buducnost kako ce biti.
Eto nit prvi nit zadnji kome se to dogodilo, al na greskama se uci i stjece iskustvo.
No da ne idem u detalje jer je mali off teme.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 10:57   #25
osobno, lijepo bih zamolila svakoga tko sa mnom nije ful u vezi ili ful zadovoljan našom vezom ili se zaljubio u nekoga drugoga, neka mi napravi uslugu i ostavi me. To je stvar samopoštovanja. Cijenila bih kad bi mi rekao i još bih mu se zahvalila na tome i poželjela mu svako dobro u novoj vezi.
Izazivati nekome grizudušje jer te je ostavio zbog nekog drugog, izuzetno je ružno, to je jedan od egotripova najgore moguće vrste.
Dakle, autorice, nema razloga za grizodušje. Ako ti je bivši nezreo i ne može se nositi s tim, to nije tvoj problem.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 11:08   #26
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Izazivati nekome grizudušje jer te je ostavio zbog nekog drugog, izuzetno je ružno, to je jedan od egotripova najgore moguće vrste.
Definitivno, to je za pumpanje ega i osjecaj pobjede onog koji ostavlja.
Samo sta se zna onda bumerang vratit u glavu i oni bivaju ostavljeni sa novim partnerom.
Za mene je normalan prekid razgovor izmedju dva partnera da to jednostavno vise ne funkcionira, i najbolje za oboje svatko na svoju stranu.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 12:10   #27
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Definitivno, to je za pumpanje ega i osjecaj pobjede onog koji ostavlja.
Samo sta se zna onda bumerang vratit u glavu i oni bivaju ostavljeni sa novim partnerom.
Za mene je normalan prekid razgovor izmedju dva partnera da to jednostavno vise ne funkcionira, i najbolje za oboje svatko na svoju stranu.
onako kako ja gledam na to, treba shvatiti da je puno bolje da te je netko ostavio (iz bilo kojeg razloga), nego da je ostao s tobom podvojenih osjećaja.
I to je zapravo sve. Netko to shvati, a netko izvodi scene i djetinjerije, kao ovaj autoričin.
Vraća se kao bumerang pa ljudi u takvim situacijama bivaju i sami ostavljeni upravo zato što imaju osjećaj grizodušja što su nekoga ostavili (ili im je ta osoba izazvala takav osjećaj) pa zatim nesvjesno na sebe navuku takvu ''karmu''.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 12:44   #28
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Nekako sam prilično sigurna da se ne vara u harmoničnim vezama. A ako to nisu, kako je to važno koji je točno razlog za prekid? Kada je on neminovan. Zašto bi bilo okrutno ostaviti partnera iz nefunkcionirajuće veze zbog bilo čega?
Quote:
Vidjala sam se s deckom neko vrijeme, mislila sam da smo ludo zaljubljeni, spremali se useliti skupa, seks super... i onda sam nenadano upoznala nekoga.
Ovo mi se čini harmonična veza. Barem ono što je rečeno iz uvodnog posta.

Uostalom i da se ne radi o sretnoj vezi, odgovorno je ponašanje upozoriti partnera da problemi postoje prije nego se nekoga dovede pred gotov čin da ga/ju se ostavi zbog drugog.

Naravno, ukoliko partner ignorira probleme u vezi, onda je to nešto drugo.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 16:49   #29
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Osjećaji nakon prevare ovise o dužini i intenzitetu veze. Ostaviti nekoga u vezi koja je harmonična i/ili kada partner/ica nije svjestan da problemi u vezi postoje, zbog drugoga je okrutno samo po sebi i zaslužuje da im se to vrati kada se najmanje budu nadali.

A budući da karma često zna biti ironična, to se uglavnom i vrati na ovaj ili onaj način.
Što ti predlažeš, da glume da je sve u redu i budu zaljubljeni u drugu osobu bez da s njom budu u vezi, ili da budu u dvije veze?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 23:43   #30
Quote:
domella kaže: Pogledaj post
Mene ti je prala teška grižna savijesti s blagom depresijom još pol godine kasnije, pomiješana sa srećom i ludom zaljubljenošću

6 godina u vezi, upoznala drugog, ne mogu reći da sam se baš opirala tome svemu, oko 10 dana nakon prevare sam ostavila tadašnjeg. U početku mu nisam rekla pravi razlog da ne stavljam još soli na ranu, ali nakon par mjeseci sam mu zbog nekih njegovih provokacija priznala. Taj prekid je bio dosta užasan i ružan zbog njegovog davljenja i nabijanja grižnje savijesti kasnije (al i u vezi sam šupendarila pa je to samo bilo prigodno ), a s druge strane sam bila presretna s drugim dečkom. Eto miks ružnog i lijepog.

I dalje sam s njim, udajem se za 2 tjedna. Nemoj se gristi, bila si poštena. Budi sretna
Tko jednom prevari, u stanju je opet.. brzo bude muž dojadio.. pa će opet bit mikseva lijepog i tužnog.. ili bude njemu dosta stalno ista pica, pa bude se njemu miksalo, dok buš ti otvarala teme "ne znam kako dalje"
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 00:18   #31
Quote:
Zagrebačkiplavi kaže: Pogledaj post
Tko jednom prevari, u stanju je opet.. brzo bude muž dojadio.. pa će opet bit mikseva lijepog i tužnog.. ili bude njemu dosta stalno ista pica, pa bude se njemu miksalo, dok buš ti otvarala teme "ne znam kako dalje"
Da nam život ne priušti koje iznenađenje ne bi bio život. A oni koji kažu kako se njima ne bi nikad nešto desilo su mi najsimpaticniji. Uglavnom ne mogu sebi doći kada uvide da su i oni samo ljudi i da im ništa ljudsko nije strano. Moja priča nema veze sa varanjem, ali ima sa "meni se to nikad ne bi moglo desiti " Uživaj dok još možeš - pazi samo da te usud ne iznenadi previše.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 02:12   #32
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
A vidite, ja nikad ne bih pomislila da je nedostatak griznje savjesti i neke empatije prema nekome koga sam do jucer voljela normalan ili uobicajen. Zanimljivo.
Do koje mjere bi trebala ići tvoja empatija?
I sama pišeš da te tvoj bivši vrijeđa.
Vjerujem da ti to nije nimalo ugodno za čitati, zašto onda imaš grižnju savjesti?
Shvaćaš da stavljaš neku njegovu "satisfakciju" ispred vlastite sreće.

Napravila si to što jesi.
Svjesno, svojevoljno i zadovoljna si odlukom.
Nemoj dopustiti da ti on kvari sreću sa sadašnjim jer realno tim porukama jedino što može postići je to da se ti osjećaš loše, a koja je svrha toga?
Da i on tebe povrijedi koliko si ti njega... I to je osoba prema kojoj bi ti trebala imati bezgraničnu empatiju...

Moj bivši je sličan.
Naš prekid nije bio zbog prevare iako smo na kraju oboje bili zaljubljeni u druge ljude (i oboje na kraju nismo završili s njima).
Idući mjesec će biti godina dana od razvoda, a zadnja "kujo glupa" poruka je došla prije koji dan...

Imala sam gro empatije, bilo mi je žao.
Iako, kažem, nije bilo prevare ni ičega, on je želio razvod jednako koliko i ja, oboje smo bili nesretni i prestali smo se voljeti... Očito sam ja trebala patiti za njim jer opcija da ja nastavim dalje NAKON razvoda njemu nije prihvatljiva.
Pa sam tako saznala da mu je žao što me nije prevario .

Želim reći da sam se nagutala nepotrebnih govana (dali uopće postoje potrebna?) zbog te neke grižnje savjesti i jer se "nisam borila".

Nemoj si to raditi. Fakat nema smisla.
Dok god mu na neki način dopuštaš te poruke u kojima te vrijeđa on ih neće prestat slat, a to je zadnje što ti treba u životu .

Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post

zanimljivo samo zene se na temu javljaju
Zato što samo žene varaju.
Zato što su žene dno.

Dečki kanite se žena, samostani su nam prazni .

Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Nedavno sam procitao da ljubav traje od 1 do 4 godine, zaljubljenost jos i manje.
Iz vlastitog iskustva bih rekao da je to i tocno, znaci bili ludo zaljubljeni, voljeli se, okrunili to brakom i eto nakon 3 do 4 godine sve je zamrlo, neminovna rastava.
Oh bože .

Quote:
Zagrebačkiplavi kaže: Pogledaj post
Tko jednom prevari, u stanju je opet.. brzo bude muž dojadio.. pa će opet bit mikseva lijepog i tužnog.. ili bude njemu dosta stalno ista pica, pa bude se njemu miksalo, dok buš ti otvarala teme "ne znam kako dalje"
Uvijek volim pročitati kad netko na forumu natipka poruku sa lijepim željama. Baš mi bude toplo oko srca kad vidim koliko empatije ljudi imaju jedni za druge .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 11:30   #33
Kako se osjeća onaj koji ostavi? E silno bi voljela znati odgovor na to pitanje....

Kako se naprimjer osjeća netko tko ti se nakon 24 godine braka (+ 4 godine hodanja, + djeca) iskrade iz kuće ko zadnji lopov dok si s djecom u posjeti svojima, kratko nakon sprovoda bliskog člana obitelji? Pa ti stavi na stol zahtjev za "sporazumni razvod" dva sata nakon što si mu rekao da se spremaš na operaciju jer je to što su našli na pretragama maligno?

Da ne nabrajam dalje, dao bi se roman napisati. Naravno, svoj trofejni mlađi model je javno prošetao po familiji 10 dana poslije odlaska, a ubrzo ju i uselio. I do dan danas tvrdi "mirne savjesti" kako nije imao nikoga... kaže to je "došlo poslije". Ajde!

Ne znam kako se osjeća netko takav, mogu samo reći kako sam se ja osjećala - trebalo mi je četiri duge godine da se oporavim od šoka, od narušenog zdravlja koje se još pogoršalo od svega, od gubitka posla i prihoda zbog bolesti (pune dvije godine) ... u 50-oj.

Danas sam super, stala na noge i izgradila novi život, ali me silno zanima da li se takvi ljudi ikad osjećaju loše kad se pogledaju u ogledalo?
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 12:47   #34
Quote:
Kmiček kaže: Pogledaj post
Kako se osjeća onaj koji ostavi? E silno bi voljela znati odgovor na to pitanje....

Kako se naprimjer osjeća netko tko ti se nakon 24 godine braka (+ 4 godine hodanja, + djeca) iskrade iz kuće ko zadnji lopov dok si s djecom u posjeti svojima, kratko nakon sprovoda bliskog člana obitelji? Pa ti stavi na stol zahtjev za "sporazumni razvod" dva sata nakon što si mu rekao da se spremaš na operaciju jer je to što su našli na pretragama maligno?
Bome gadno. Jedna nevolja nikad ne dolazi sama.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 14:38   #35
Quote:
Kmiček kaže: Pogledaj post
Kako se osjeća onaj koji ostavi? E silno bi voljela znati odgovor na to pitanje....

Kako se naprimjer osjeća netko tko ti se nakon 24 godine braka (+ 4 godine hodanja, + djeca) iskrade iz kuće ko zadnji lopov dok si s djecom u posjeti svojima, kratko nakon sprovoda bliskog člana obitelji? Pa ti stavi na stol zahtjev za "sporazumni razvod" dva sata nakon što si mu rekao da se spremaš na operaciju jer je to što su našli na pretragama maligno?

Da ne nabrajam dalje, dao bi se roman napisati. Naravno, svoj trofejni mlađi model je javno prošetao po familiji 10 dana poslije odlaska, a ubrzo ju i uselio. I do dan danas tvrdi "mirne savjesti" kako nije imao nikoga... kaže to je "došlo poslije". Ajde!

Ne znam kako se osjeća netko takav, mogu samo reći kako sam se ja osjećala - trebalo mi je četiri duge godine da se oporavim od šoka, od narušenog zdravlja koje se još pogoršalo od svega, od gubitka posla i prihoda zbog bolesti (pune dvije godine) ... u 50-oj.

Danas sam super, stala na noge i izgradila novi život, ali me silno zanima da li se takvi ljudi ikad osjećaju loše kad se pogledaju u ogledalo?
Vau zakon ti je bivši muž! A jebat ga. Ponjela ga kriza srednjih godina i zatelebal se.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 14:48   #36
Quote:
Kmiček kaže: Pogledaj post
Kako se osjeća onaj koji ostavi? E silno bi voljela znati odgovor na to pitanje....

Kako se naprimjer osjeća netko tko ti se nakon 24 godine braka (+ 4 godine hodanja, + djeca) iskrade iz kuće ko zadnji lopov dok si s djecom u posjeti svojima, kratko nakon sprovoda bliskog člana obitelji? Pa ti stavi na stol zahtjev za "sporazumni razvod" dva sata nakon što si mu rekao da se spremaš na operaciju jer je to što su našli na pretragama maligno?

Da ne nabrajam dalje, dao bi se roman napisati. Naravno, svoj trofejni mlađi model je javno prošetao po familiji 10 dana poslije odlaska, a ubrzo ju i uselio. I do dan danas tvrdi "mirne savjesti" kako nije imao nikoga... kaže to je "došlo poslije". Ajde!

Ne znam kako se osjeća netko takav, mogu samo reći kako sam se ja osjećala - trebalo mi je četiri duge godine da se oporavim od šoka, od narušenog zdravlja koje se još pogoršalo od svega, od gubitka posla i prihoda zbog bolesti (pune dvije godine) ... u 50-oj.

Danas sam super, stala na noge i izgradila novi život, ali me silno zanima da li se takvi ljudi ikad osjećaju loše kad se pogledaju u ogledalo?
Nadajmo se da je bar dobro izabrao i da njega njegov trofej nece napucati na isti nacin i kad ga najvise bude trebao...
Tu je super ocito kojom glavom je razmisljao...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:13   #37
Quote:
Zagrebačkiplavi kaže: Pogledaj post
Tko jednom prevari, u stanju je opet.. brzo bude muž dojadio.. pa će opet bit mikseva lijepog i tužnog.. ili bude njemu dosta stalno ista pica, pa bude se njemu miksalo, dok buš ti otvarala teme "ne znam kako dalje"
Hvala, hvala

Nego meni je fascinantno kako neki ljudi isključivo prevaru doživljavaju ko najgoru stvar koja ti se može u vezi dogoditi, ljudi koji prevare su totalne sotone, dok su njihovi partneri sveci samo zato jer ih nisu prevarili
domella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:27   #38
Quote:
domella kaže: Pogledaj post
Hvala, hvala

Nego meni je fascinantno kako neki ljudi isključivo prevaru doživljavaju ko najgoru stvar koja ti se može u vezi dogoditi, ljudi koji prevare su totalne sotone, dok su njihovi partneri sveci samo zato jer ih nisu prevarili
Mislim da prevaru kao najgoru stvar doživljavajuljudi koji su imali tu sreću da im se ne dese gore stvari u vezi. Fizička ili emocionalna prevara nije gora od dugoročnih prevara poput manipulacija raznih vrsta, ne uzimanje partnera za ozbiljno ili ostajanje u vezi iz navike, a ne zbog ljubavi. Ako mislite da je najgore da vas ostavi partner zbog toga što se zaljubio u nekog drugog, zamislite da je ta osoba sa vama - ali vas vara i manipulirada to čini zbog vas, nabijajuci osjećaj krivnje, ili pije, drogira se- da,da,opet ste vi krivi. Zar onda nije najpoštenije da vas ostavi zbog drugog i da vam mogućnost da budete opet sretni, nego da vas godinama muči i uništava pod krinkom "ljubavi"
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:28   #39
Quote:
domella kaže: Pogledaj post
Hvala, hvala

Nego meni je fascinantno kako neki ljudi isključivo prevaru doživljavaju ko najgoru stvar koja ti se može u vezi dogoditi, ljudi koji prevare su totalne sotone, dok su njihovi partneri sveci samo zato jer ih nisu prevarili
Da, to i mene zivo zanima.
Medutim, djelo se broji. Nije vazno ako te netko psihicki ugnjetava godinama, ti si ta koja si ptevarila ili prevario.
Opet, uvijek imas izbor. Ako si imao muda prevariti, imao si ih i za ostaviti partnera i izaci iz veze koja ti ne odgovara.
No na stranu sve to, uvijek je krivac onaj koji prevari. Onom prvom koji te mozda i doveo do tog stanja da prevaris, njemu se svi grijesi brisu, zahvaljujuci tvojoj prevari.

Medutim svjesna sam da si ovim pitanjem otvorila pandorinu kutiju pa se povlacim na kratko s teme.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 15:50   #40
Ma pitanje je tak i tak bilo retoričko ja sam dala svoj doprinos temi, pa ko shvati...odoh i ja sad.
domella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.