Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 10.09.2017., 16:14   #11
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
To odlično opisuje odnos Islama i Kršćanstva, ali stari bogovi nisu baš nešto svadljivi. Barem ne ovi s kojima sam imala posla. Ne traže da ratuješ protiv drugih religija (mislim, možeš, ako ti je baš gušt) i ne zahtijevaju apsolutnu poslušnost, skloniji su suradnji. Nešto im daš, nešto dobiješ. Koliko je isplativo ne znam jer ne vodim knjigovodstvo. Ali nisu to neke žrtve - povremeno obavim neki transport (informacija, moglo bi se reći) a ostatak života provodim sasvim normalno. U tehničkom smislu to nije štovanje (a tako ni religija). Popričamo malo kad nam dođe, a onda svatko svojim putem.
Meni to zvuči kao neki okultizam, ne sviđa mi se
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.