Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2012., 20:38   #3341
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
znala sam da će se ti moji bolovi opisani kao neizdrživi tako staviti pod- evo ipak je živa danas- a tako sam ih opisala jer sam
1.prodisavala bol,dakle nisam mogla normalno disati od bolova
2.ležala sam prvi dan nepomično ali i dalje me neizdrživo boljelo
3.gledala sam na sat ko luda čekajući novu dozu-svaka 4 sata-
4.kad bi konačno dobila novu dozu trebalo je neko vrijeme,oko pola sata,da zaista počne djelovati
5.tih pola sata mi je bilo svaki put neizdrživo

jbte,nisam za bol tolerantna uopće jer kad čitam da većina ovo nije prošla ,mora da je stvar do mene
Pa sve je individualno i naravno da nekog jako boli a nekog drugog ne
Uostalom nema identicnih rezova pa se ni bol ne moze usporedivati

Ipak je dobro da smo sve napisale svoje iskustvo da se nove cure ne prepadnu kad procitaju iskustvo kao tvoje, koje je cini mi se u manjini na svu srecu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 21:22   #3342
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post

kako to ide drugi put?rez je na istom mjestu?
a da, kako drugačije?
po istom rezu... s tim da ti je svaki slijedeći carski dulje traje od prethodnog..prvi traje cca 15 minuta a drugi cca pola sata, jer obrezuju i skidaju staro tkivo, čiste priraslice i nanovo šiju...

ma ček ja nešto ne razumijem...nekako moraš roditi...
ako se ima indikacija jedina je opcija CR a ako se nema i strah te pa uvijek možeš carski odbiti i pokušati vaginalno...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 21:49   #3343
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a da, kako drugačije?
po istom rezu... s tim da ti je svaki slijedeći carski dulje traje od prethodnog..prvi traje cca 15 minuta a drugi cca pola sata, jer obrezuju i skidaju staro tkivo, čiste priraslice i nanovo šiju...

ma ček ja nešto ne razumijem...nekako moraš roditi...
ako se ima indikacija jedina je opcija CR a ako se nema i strah te pa uvijek možeš carski odbiti i pokušati vaginalno...
moljac,nema frke, sve ok...stvar je gora što sam rođena slabokrvna,imam jako niski tlak,čak na operaciji je zvonilo pri padu tlaka ali srećom se popravio,da li sam od sebe ili njihovom intervencijom ,neznam...kaže mm da sam bila strašno blijeda tj bijela ko zid.ali dobro izdržala sam taj prvi dan,poslije je bilo izdrživo...izašla sam dan ranije na vlastiti zahtjev jer je bio rooming in (mali je cijeli dan spavao je bio budan po noći
lara mislim da ću opet na cr jer se nisam uopće otvarala,prenjela sam 1tjedan,bila sam pola cm otvorena...isto iskustvo su moje 2 sestrične proživjele-svaka na svoja 2 poroda....očito u mojoj obitelji niže žene tako prolaze
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 21:58   #3344
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
moljac,nema frke, sve ok...stvar je gora što sam rođena slabokrvna,imam jako niski tlak,čak na operaciji je zvonilo pri padu tlaka ali srećom se popravio,da li sam od sebe ili njihovom intervencijom ,neznam...kaže mm da sam bila strašno blijeda tj bijela ko zid.ali dobro izdržala sam taj prvi dan,poslije je bilo izdrživo...izašla sam dan ranije na vlastiti zahtjev jer je bio rooming in (mali je cijeli dan spavao je bio budan po noći
lara mislim da ću opet na cr jer se nisam uopće otvarala,prenjela sam 1tjedan,bila sam pola cm otvorena...isto iskustvo su moje 2 sestrične proživjele-svaka na svoja 2 poroda....očito u mojoj obitelji niže žene tako prolaze
Pa kako rooming in, a svi govore da kad rodiš na carski da bebe nisu s tobom cijelo vrijeme??!! Ajoj!
Je bih isto zahtjevala da idem van ranije, nadam se d aće mi proći...jel puštaju van na blagdane, tipa 5.8?

I jel zna netko, kad vas hospitaliziraju za carski dan ranije, kakve pretrage sve rade taj prvi dan? Ili samo čamiš tamo u sobi?
__________________
follow the fellow who follows his dream
Moljac11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 22:43   #3345
Quote:
Moljac11 kaže: Pogledaj post
Pa kako rooming in, a svi govore da kad rodiš na carski da bebe nisu s tobom cijelo vrijeme??!! Ajoj!
Je bih isto zahtjevala da idem van ranije, nadam se d aće mi proći...jel puštaju van na blagdane, tipa 5.8?

I jel zna netko, kad vas hospitaliziraju za carski dan ranije, kakve pretrage sve rade taj prvi dan? Ili samo čamiš tamo u sobi?
u varaždinu je rooming in,i smatram da to nije dobro za rodilju.bar meni nije bilo.mali je noćima vrištao,smirivalo ga jedino nošenje....sad kad razmišljam trebala sam postupiti u nekim situacijama drugačije jer mi je mrak padao na oči od iscrpljenosti: po danu ja nisam mogla spavati jer od 5 h sestre,servirke,čistačice,dječje sestre,doktori,sestre za rodilju ulaze non stop...za to vrijeme on je stalno spavao ,,,dok sam shvatila da ga moram buditi po danu bilo je kasno...kad mi se nekoliko puta zavrtilo znala sam da moram doma...naravno da su me gledali kao da sam pala s marsa,,,a mene doma čekala mama i mm..san snova,,,konačno sam se naspavala i počela normalno oporavljat,,,.da se mene pita ja bih zabranila rooming in za carice

za dan ranije vade krv,gledaju tlak,daješ urin,kilaža,ekg...
moljac bez obzira na radne ili neradne dane,vikende ili božiće,ti ako želiš napustiti bolnicu ranije,možeš ali samo ako potpišeš da napuštaš svojom voljom,,,,ja sam imala sreće jer mali nije dobio žuticu a oni su htjeli time da me zadrže u bolnici
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 23:01   #3346
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
u varaždinu je rooming in,i smatram da to nije dobro za rodilju.bar meni nije bilo.mali je noćima vrištao,smirivalo ga jedino nošenje....sad kad razmišljam trebala sam postupiti u nekim situacijama drugačije jer mi je mrak padao na oči od iscrpljenosti: po danu ja nisam mogla spavati jer od 5 h sestre,servirke,čistačice,dječje sestre,doktori,sestre za rodilju ulaze non stop...za to vrijeme on je stalno spavao ,,,dok sam shvatila da ga moram buditi po danu bilo je kasno...kad mi se nekoliko puta zavrtilo znala sam da moram doma...naravno da su me gledali kao da sam pala s marsa,,,a mene doma čekala mama i mm..san snova,,,konačno sam se naspavala i počela normalno oporavljat,,,.da se mene pita ja bih zabranila rooming in za carice
Tebi nije dobro bilo jer si tesko podnijela operaciju, i to je razumljivo.

Ali drago mi je da se tebe ne pita

Kome carski rez lagano prodje, nije rooming in nikakav problem--pod uvjetom da ima podrsku posebno prvih 24 sata.

Ja (na Novom Zelandu) sam bila sama u sobi s bebom i muz je smio dolaziti koliko i kad je htio od 8-8; obicno bi dolazio rano popodne i ostajao sto duze.

Sestre su mi dolazile kad god sam ih pozvala (u pocetku kadgod sam dizala bebu i da me poduce o dojenju), i naravno po njihovom rasporedu, kad je trebalo nesto napraviti/izmjeriti.

Ali nisam bas imala nekakvu promenadu cistacica i doktora.. moj me je opstetricar obisao svako jutro oko 8 i to je bilo to. Par puta su dosli vidjeti dijete (test sluha, Guthrie test i slicno). Jednom su pozvale specijalno muza da mu pokazu kupati bebu i da je on okupa pred njima jer 'je to njegov zadatak'.

Meni je rooming in bas bilo lijepo iskustvo i zapravo ne mogu zamisliti drukciji boravak.

Sto ti samo pokazuje koliko su iskustva individualna--organizmi su razliciti, svaka trudnoca razlicita i bebe drukcije.

Kao sto je Francesca rekla, zato je dobro da napisemo iskustva da cure koje se pripremaju vide da postoji cijeli raspon dozivljaja.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 23:15   #3347
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Tebi nije dobro bilo jer si tesko podnijela operaciju, i to je razumljivo.

Ali drago mi je da se tebe ne pita

Kome carski rez lagano prodje, nije rooming in nikakav problem--pod uvjetom da ima podrsku posebno prvih 24 sata.

Ja (na Novom Zelandu) sam bila sama u sobi s bebom i muz je smio dolaziti koliko i kad je htio od 8-8; obicno bi dolazio rano popodne i ostajao sto duze.

Sestre su mi dolazile kad god sam ih pozvala (u pocetku kadgod sam dizala bebu i da me poduce o dojenju), i naravno po njihovom rasporedu, kad je trebalo nesto napraviti/izmjeriti.

Ali nisam bas imala nekakvu promenadu cistacica i doktora.. moj me je opstetricar obisao svako jutro oko 8 i to je bilo to. Par puta su dosli vidjeti dijete (test sluha, Guthrie test i slicno). Jednom su pozvale specijalno muza da mu pokazu kupati bebu i da je on okupa pred njima jer 'je to njegov zadatak'.

Meni je rooming in bas bilo lijepo iskustvo i zapravo ne mogu zamisliti drukciji boravak.

Sto ti samo pokazuje koliko su iskustva individualna--organizmi su razliciti, svaka trudnoca razlicita i bebe drukcije.

Kao sto je Francesca rekla, zato je dobro da napisemo iskustva da cure koje se pripremaju vide da postoji cijeli raspon dozivljaja.
promenada mi ne bi smetala da sam po noći spavala
jel i vas bude ujutro u 5 za mjerenje temp u uhu?
što se tiče posjeta,jedino svjetlo svega,bila sam sretna što sam bila u jednokrevetnoj sobi pa mi je mm mogao ostati dulje nego je bilo "službeno"
najpametnije što sam učinila je bilo to što sam bebu prvu noć dala na čuvanje sestrama u drugu sobu da se odmorim i naspavam,,,,sad kad razmišljam trebala sam tako svaku noć,ali mi je bilo žao i htjela sam dobiti mlijeko stavljajući ga stalno na dojke,,,,ali nije uspjelo
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 23:30   #3348
ovo sam pronašla na jednom forumu:
"neznam ali nekako sve više mislim da je u carskom bitno dvoje:

- tvoj organizam (koliko je prag tolerancije na bol, kako se pdonosi carski)
- koji ti ga doktor radi... jer isti dan kada sma ja išla išla je i kolegica njoj su rezali trbušne mišiće a meni ih razmicali... ja sma se puno bolje oporavila od nje koja sirota još stenje i kuka svaki pu kada se pridigne"

Postoji neka novija operacijska tehnika Misgav Ladach,po kojoj je smanjena upotreba instrumentalnih rezova te se preparira "tupo" tj tkivo se prstima razmiče

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...p8yo-3ubYCOyjw
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 23:50   #3349
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
promenada mi ne bi smetala da sam po noći spavala
jel i vas bude ujutro u 5 za mjerenje temp u uhu?
što se tiče posjeta,jedino svjetlo svega,bila sam sretna što sam bila u jednokrevetnoj sobi pa mi je mm mogao ostati dulje nego je bilo "službeno"
najpametnije što sam učinila je bilo to što sam bebu prvu noć dala na čuvanje sestrama u drugu sobu da se odmorim i naspavam,,,,sad kad razmišljam trebala sam tako svaku noć,ali mi je bilo žao i htjela sam dobiti mlijeko stavljajući ga stalno na dojke,,,,ali nije uspjelo
U 6 ujutro ako se dobro sjecam. Ali nisam ni ja bas puno spavala--nakon prve noci, kad vecina novorodjenih beba jos spava (i kad sam koliko se sjecam i ja spavala), drugi dan (nakon sto pokakaju mekonij) se pocnu buditi nocu praznog zelucica tako da mi je dobar dio noci bila na prsima. To je normalno, mi smo po odjelu imale izlijepljene plakate s upozorenjem da ce druga noc biti teska.

I tako i trecu noc itd, i koliko se sjecam obicno bismo bolje odspavale preko dana. Jednom su je sjecam se uzele sestre na jedno tri sata da odspavam malo u komadu.

Mlijeko mi je doslo treci dan pa je onda to postalo malo lakse.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 10:29   #3350
Znam da je možda glupo pitanje, ali meni najviše na živce ide tih 6 dana ležanja u bolnici nakon carskog reza. Nosim knjige i časopise i mp4, ali baš se bojim dosade...pa jel se to da preživjet ili jedva čekate da pobjegnete i već ludite nakon 3-4dana?
__________________
follow the fellow who follows his dream
Moljac11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 10:49   #3351
Quote:
Moljac11 kaže: Pogledaj post
Znam da je možda glupo pitanje, ali meni najviše na živce ide tih 6 dana ležanja u bolnici nakon carskog reza. Nosim knjige i časopise i mp4, ali baš se bojim dosade...pa jel se to da preživjet ili jedva čekate da pobjegnete i već ludite nakon 3-4dana?
je aman taman.... trebati će ti i knjige i mp4 i biti će ti jebenica dosadno...

da li si uopće razmišljala ili čitala ičija iskustva na ostalim temama kako je to kada rodiš makar i carskim.
što misliš tko će ti masirati sise, tko će ti izdajati kolostrum? tko će ti dojiti bebu?
pa djeca su sa mamama po cijeli dan.. čak i na odjelima di su carski sa pauzama kada je dječija vizita, kada je ručak, kada su posjete od sat vremena ili pola i kada je večera...

a vis a vis 6-7 dana ima to svoj razlog... ostaje se u bolnici koliko traje oporavak i skidanje šavova kod bilo koje operacija.
mene spičili doma 5 dan i nakon 2 rana se otvorila - stoga ne budali, budi mirna i sretna što ćeš 6-7 dana biti pod nadzorom
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 10:53   #3352
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
je aman taman.... trebati će ti i knjige i mp4 i biti će ti jebenica dosadno...

da li si uopće razmišljala ili čitala ičija iskustva na ostalim temama kako je to kada rodiš makar i carskim.
što misliš tko će ti masirati sise, tko će ti izdajati kolostrum? tko će ti dojiti bebu?
pa djeca su sa mamama po cijeli dan.. čak i na odjelima di su carski sa pauzama kada je dječija vizita, kada je ručak, kada su posjete od sat vremena ili pola i kada je večera...
a vis a vis 6-7 dana ima to svoj razlog... ostaje se u bolnici koliko traje oporavak i skidanje šavova kod bilo koje operacija.
mene spičili doma 5 dan i nakon 2 rana se otvorila - stoga ne budali, budi mirna i sretna što ćeš 6-7 dana biti pod nadzorom
Ne kužim kakve ovo ima veze?
__________________
follow the fellow who follows his dream
Moljac11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 10:55   #3353
Quote:
Moljac11 kaže: Pogledaj post
Znam da je možda glupo pitanje, ali meni najviše na živce ide tih 6 dana ležanja u bolnici nakon carskog reza. Nosim knjige i časopise i mp4, ali baš se bojim dosade...pa jel se to da preživjet ili jedva čekate da pobjegnete i već ludite nakon 3-4dana?
Meni se čini da ti ideš u welness a ne u rodilište.

Imala sam sa sobom jednu knjigu, kojom sam mislila kratiti vrijeme dok imam trudove. Onda završila na hitnom carskom.
Prvi dan sam provela pokušavajući disati, ništa drugo mi na pamet nije palo. A od drugog dana je krenuo ritam - izdajanje, vizite, posjete, tuširanje,... ma nisam imala vremena ni za uhvatiti par minuta sna.
Vjerujem da ćeš jedva čekati da pobjegneš, ali to neće biti iz dosade.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 10:56   #3354
Bogme, nije Hrvatska Novi Zeland.
Sa mnom u sobi su bile još dvije rodilje, odnosno, ja sam bila dugo u bolnici pa sam ih zamijenila 20-tak, niti jedna nije rodila carskim niti je tražila da im otfuraju bebe u bilo kojem trenutku. Iako su i one bile u komi ali je svima bed da ne ispadnu nemajke. Ali kad si u bolnici 2-3 dana zduraš. A kad si desetak dana, eeeeeeee, onda si već za Vrapče.
Izuzetno nehumano. U stvari za mene iz niza razloga, ja nažalost nisam bila uobičajen pacijent. Imala sam knjigu sa sobom ali sam toliko bila neispavana da se ni na što nisam mogla koncentrirati.
Sigurno nije dosadno, jer kad te probude u 5 ujutro pa otad imaju promenade, a po noći te beba tj. bebe bude svaka u svom ritmu, samo se želiš naspavati.
A bogme i po noći idu sestre okolo po sobama jer ih rodilje zovu, a ne trude se biti tiho, dolaze nove rodilje... baš je ludnica. believe it or not.
uglavnom, dobronamjeran savjet, carice ne u merkur
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 10:57   #3355
Quote:
Moljac11 kaže: Pogledaj post
Ne kužim kakve ovo ima veze?
Ne pratim temeljito pa sam možda preskočila par bitnih stvari....

Jesi li ti surogat majka? Ako jesi, pa pretpostavljam da će ti biti dosadno.
Ako ne, e pa onda će tvoja sisa biti u pogonu cijeli dan.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 11:06   #3356
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ti ideš u welness a ne u rodilište.

Imala sam sa sobom jednu knjigu, kojom sam mislila kratiti vrijeme dok imam trudove. Onda završila na hitnom carskom.
Prvi dan sam provela pokušavajući disati, ništa drugo mi na pamet nije palo. A od drugog dana je krenuo ritam - izdajanje, vizite, posjete, tuširanje,... ma nisam imala vremena ni za uhvatiti par minuta sna.
Vjerujem da ćeš jedva čekati da pobjegneš, ali to neće biti iz dosade.
Gle, pitam jer ne znam, a ne zato što znam. Kad budem prošla i ja ću moći pisati pametne savjete.
__________________
follow the fellow who follows his dream
Moljac11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 11:18   #3357
moljac..nećeš ni pomislit na knjigu il tak nešto...

prvi dan sam prespavala jer su me svakih 6 h valjda rokali tramalima i apaurinima...a onda dođe bebač i siskarenje - a ostatak vremena gledaš u njega kak spava i diše
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 11:35   #3358
Super, nadam se tako nečemu, ali svatko ima drugo mišljenje. Netko d aću krepat od dosade, netko da neću stići misliti...
Ako jee ntko rodio nedavno na carski sa spinalnom-jel smije mm biti na porodu?
__________________
follow the fellow who follows his dream
Moljac11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 12:01   #3359
je, kakva dosada... nisam stigla posteno ni pojest, uvijek se nesto dogadjalo

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 12:04   #3360
Ja sam imala tri carska

Prvi carski hitni,opća anastezija,oporavak odličan,jedino kašljanje je bilo problem radi onog tubusa.
Drugi carski je bio u spinalnoj,sve super jedino sam imala osjećaj da će mi rebra popucat od pritiska dok su malenu čupali,oporavak isto super.
Treći carski je trebao biti hladni kao i drugi,ali moj malecki se požurio ranije
Uglavnom 5.6 oko 20 h su mi počeli trudovi,lagani pa se i nisam baš previše obazirala,spremila djecu na spavanje i ja legla,ali nikako zaspat od trudova.
Na kraju sam cjelu noć šetala po kući čekajući jutro da odvezemo djecu u vrtić i pravac Vinogradska.
Dragi je više puta htio u toku noći da zovemo hitnu,ali ja nisam htjela.
Uglavnom kad smo došli u Vinogradsku,zaprimili me i odmah počeli sa obradom,rekli da ću na carski kroz 45 min,no na kraju završila na carskom oko 17:30,maleni se rodio točno u 18 h.
Isto je bila spinalna,imala sam sreće što nije bilo gužve pa su malenog cjelo vrijeme držali na meni dok su me šivali

Što se tiče klistira,znala sam što me čeka,nije neko prestrašno i traumatično iskustvo,ali ovaj put sestra je ulila vrelu vodu u onu posudu i imala sam osječaj da će mi crijevo spržit.

Inače sva tri carska mi je radio dr.Bolanča,tako se potrefilo.
Još se šalio tijekom carskog da je on moj obiteljski liječnik za porode

Jedina zamjerka što mi nisu htjeli podvezat jajnike,iako sam inzistirala na tome.

Nakon carskog provela noć na intenzivnoj,drugi dan ujutro otišla na babinjače i tamo je maleni bio od 0-24 samnom

Nadam se da neću pisat iskustvo sa četvrtog carskog
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.