Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2005., 00:15   #61
Ne znam puno o mensi...znam samo da oni koji dobro prođu na testovima vole isticati brojkice...
mali offtopic...luđakinjo...pa ti si moderator...čestitam
kiOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 17:26   #62
Quote:
Mr. NiceGuy kaže:
Zašto misliš da umjetnici (barem neki) nisu skloni analitičkom razmišljanju?
Najbolji je primjer Leonardo da Vinci.
Napisao sam "karakteristika prosječnog umjetnika", ne svi umjetnici. Zašto to mislim? Iz iskustva.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 17:46   #63
poznato je i to da povišen inteligencija donosi povećanu ambiciju a ponekad i povećanu agresiju,....., e sad to i nije neko pravilo ali ima nešto u tome
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2005., 20:16   #64
Ne znam koje ste vi skole pohadali, al mene su u srednjoj ucili da je "normalan" IQ izmedu 90 i 110.
Kad smo vec kod brojeva, meni je izmjeren nadprosjecan IQ, al na to nisam nikad svrsavala. Stovise, cesto pozelim da imam puno,puno nizi IQ, pa da uopce ne kuzim svijet oko sebe i da mi sve bude cisto lijepo i fajn.
Eto.
__________________
DOĐE MI DA VRIŠTIM

:horor:
bastilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 12:52   #65
Quote:
bastilla kaže:
Stovise, cesto pozelim da imam puno,puno nizi IQ, pa da uopce ne kuzim svijet oko sebe i da mi sve bude cisto lijepo i fajn.
Eto.
Inteligentna si (kažeš), pa si valjda do sad shvatila da na svijetu postoje oni koji ruše, oni koji grade i - većina - koja samo gleda kako ovi ruše i grade. Možeš biti raspoložena iz dva razloga:
1) ti (nadam se) spadaš u one koji grade. Činjenica da spadaš u mali broj najboljih već je dovoljna da se osjećaš dobro.
2) pred tobom je teška igra. Možeš - u ovako teškim okolnostima - pokušati učiniti nešto da svijet bude bolji. Šansa da ćeš uspjeti je minimalna, i zato je to ogroman izazov, a sreća nakon uspjeha još veća. Počni od malih stvari
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 20:21   #66
ok, članica sam mense, ne hvalim se nikom i skroz se dobro osjecam oko toga. na testiranje me nagovorio dečko i drago mi je, jer sam dobila samopouzdanje.
nije mi jasno da li vama smeta postojanje mense, natprosječno inteligentni ljudi ili što?
p.s. da to je jedino što radimo, heklamo...
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 10:14   #67
Pa,ok,onda objasni lijepo koja vam je poanta i šta radite...
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 10:20   #68
draga rain_girl, vidimo kako se nikom ne hvalis... ovdje si se regala samo da bi rekla kako si clanica mense i kako ti je to super...

smijesno, smijesno!

i, ne, na sastancima mense se ne hekla, nego se iskljucivo loce.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 14:54   #69
Kako jedna od definicija inteligencije kaže da je inteligencija ono što testovi inteligencije mjere iako se ne zna što oni mjere, onda znači da članovi MENSE nisu ništa drugo do li dobri rješavači takvih testova. Budući su i sami testovi inteligencije besmisleni, MENSA je još besmislenija i ne služi ničem osim pumpanju ega bilo pred samim sobom bilo u društvu. Moje je mišljenje da s članovima MENSE nešto debelo ne štima jer dok je donekle razumljiva znatiželja prilikom odlaska na testiranje samo članstvo u MENSI uvelike govori o pomanjkanju sigurnosti u samoga sebe.

I još nešto, neki su članovi MENSE nastupali i u komercijalnim kvizovima. Dvojica od njih nastupila su u istoj emisiji Milijunaša, otišli su kući s 1.000 kuna i obojica su pali na pitanjima iz logike (ne znanja, već logike). Još je jedan član MENSE nastupao na Vetu i zajedno s partnerom ispao jer se, uz malo truda, nisu mogli sjetiti u kojem se gradu nalazi šibenska katedrala...
Atomski mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 17:24   #70
A kaj, da onda napisem da sam clan mense ili ne u zivotopisu? Ili bolje da napisem da sam na testiranju napravio full ok rezultata, za top 1%
hrkronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 20:57   #71
mene ovak nes offtopic zanima...

cija je mensa organizacija? americka ili?
__________________
"It is much easier to love someone who hates you than someone who loves you more than you want him to." La Rochefoucould
The Ruler Ring is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 23:47   #72
Puf, pa ovo je nevjerojatno. Do sada smo zaključili da se nekih 80% populacije foruma ne raduje previše MENSA čudu, ali ostatak ga brani pod izlikom da smo mi ostali, eto, intelektualno zakinuti. Na tu temu sam htio kazati kako je ustvari prosječni IQ oko 80, experimentalno provedeno na velikoj populaciji. To znači da, pod predpostavkom da je standardna devijacija uistinu 24 a experimentalni prosjek 80, IQ od 148 bodova u stvari 99,7697 % populacije, a 98% populacije bi trebalo biti niže od 130. To je ustvari i razlog zbog kojeg se granica sada kani sniziti. Brojeve sam sam izračunao pomoču Ti-84, a informacije su neslužbene, tako da se ne bi kunuo time. Kalkulacija je doduše savršeno točna. Što kažete na to? Eto, Mensaši, uđite u extazu. Sve je to glupost, jer ko što je neko rekao, MENSA je za dobre test rješavalice. Ništa drugo.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 00:21   #73
Quote:
red_shrike kaže:
Na tu temu sam htio kazati kako je ustvari prosječni IQ oko 80, experimentalno provedeno na velikoj populaciji. To znači da, pod predpostavkom da je standardna devijacija uistinu 24 a experimentalni prosjek 80, IQ od 148 bodova u stvari 99,7697 % populacije, a 98% populacije bi trebalo biti niže od 130.
Na kojoj populaciji? Ako je i točno to što kažeš, to nije ništa spektakularno. Norme su zastarile i samo ih je potrebno korigirati da i za tu novu "veliku" populaciju prosjek bude 100, a standardna devijacija 15.
majmun81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 01:28   #74
I JA sam učlanjen u Menzu, i to u čak više njih, u više gradova. Dnevno se ko krmak najedem i napijem za 20-ak kuna. E to je članstvo i pol.
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 03:46   #75
Quote:
Ibiza kaže:
Točno je da je tvoje razmišljanje, ali nije baš točno.
Mesna kao aritmetičku sredinu uzima IQ 100 i mora biti jednak broj ljudi poviše i ispod te granice.
Kako se povremeno dešava da neka generacija bolje riješi test opet se namješta da srednji koeficijent bude 100.

Ako jednak broj ljudi mora biti iznad i ispod granice, to nije aritmetička sredina, nego medijan.


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 10:05   #76
Eto, bar se u nečemu slažemo. Testovi nisu točni. Koja populacija? To bi trebao biti točan prosjek svih koji su se testirali, ali to tako nije. Naime, da test izmjeri IQ prvo bi trebao testirati 10 000 ljudi, izmjerit prosjek, sd i tek onda reći koliki je IQ kome. Samo što se to nikome ne da, pa se rezultati predviđaju. Oni to samo fine poslože tako da bude 100, samo zadnji put kada su posložili bili je valjda prije 100 godina pa je to sad malo netočno. Mislim da 15 koriste u Danskoj. tako da se kod njih ulazi u MENSu sa 130, a ne 148
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 17:13   #77
Report: President Bush Has Lowest IQ of All Presidents of Past 50 Years

If late night TV comedy is an indicator, then there has never been as widespread a perception that a president is not intellectually qualified for the position he holds as there is with President GW Bush.

In a report published Monday, the Lovenstein Institute of Scranton, Pennsylvania, detailed its findings of a four-month study of the intelligence quotient of President George W. Bush.

Since 1973, the Lovenstein Institute has published its research to the education community on each new president, which includes the famous "IQ" report among others.

According to statements in the report, there have been twelve presidents over the past 50 years, from F. D. Roosevelt to G. W. Bush who were all rated based on scholarly achievements, writings that they alone produced without aid of staff, their ability to speak with clarity, and several other psychological factors which were then scored in the Swanson/Crain system of intelligence ranking.

The study determined the following IQs of each president as accurate to within five percentage points:

147 Franklin D. Roosevelt (D)
132 Harry Truman (D)
122 Dwight D. Eisenhower (R)
174 John F. Kennedy (D)
126 Lyndon B. Johnson (D)
155 Richard M. Nixon (R)
121 Gerald Ford (R)
175 James E. Carter (D)
105 Ronald Reagan (R)
098 George HW Bush (R)
182 William J. Clinton (D)
091 George W. Bush (R)

The six Republican presidents of the past 50 years had an average IQ of 115.5, with President Nixon having the highest IQ, at 155.

President G. W. Bush was rated the lowest of all the Republicans with an IQ of 91. The six Democrat presidents had IQs with an average of 156, with President Clinton having the highest IQ, at 182. President Lyndon B. Johnson was rated the lowest of all the Democrats with an IQ of 126.

No president other than Carter (D) has released his actual IQ, 176.

Among comments made concerning the specific testing of President G. W. Bush, his low ratings were due to his apparent difficulty to command the English language in public statements, his limited use of vocabulary (6,500 words for Bush versus an average of 11,000 words for other presidents), his lack of scholarly achievements other than a basic MBA, and an absence of any body of work which could be studied on an intellectual basis. The complete report documents the methods and procedures used to arrive at these ratings, including depth of sentence structure and voice stress confidence analysis.

"All the Presidents prior to George W. Bush had a least one book under their belt, and most had written several white papers during their education or early careers. Not so with President Bush," Dr. Lovenstein said. "He has no published works or writings, so in many ways that made it more difficult to arrive at an assessment. We had to rely more heavily on transcripts of his unscripted public speaking."

The Lovenstein Institute of Scranton, Pennsylvania, think-tank includes high-caliber historians, psychiatrists, sociologists, scientists in human behavior, and psychologists. Among their ranks are Dr. Werner R. Lovenstein, world-renowned sociologist, and Professor Patricia F. Dilliams, a world-respected psychiatrist.

This study was commissioned on February 13, 2001, and released on July 9, 2001, to subscribing member universities and organizations within the education community.
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 14:11   #78
MENSA:Srbi inteligentniji od Hrvata

Jedna od retkih oblasti po kojima je Srbija među prvima u svetu jeste uspešnost njenih građana na Mensinim testovima, koji su najpouzdaniji za merenje koeficijenta logičke inteligencije (IQ) na skali do 156. Procenat građana koji su ove godine na testovima tog međunarodnog udruženja, koje okuplja ljude sa natprosečnom inteligencijom, zabeležili IQ veći od 148 po Katelovoj skali, iznosi 43 odsto. Po tome je Srbija, među stotinak zemalja u kojima Mensa ima podružnice, na trećem mestu, iza Izraela i Slovenije. U 2005. godini, u kojoj je u svetu obeležena stogodišnjica od prvog merenja inteligencije, u Srbiji je organizovano 14 testiranja, a od 1.097 prijavljenih 470 ispunilo je uslov za učlanjenje u Mensu. Na osnovu IQ, u Mensi Srbiji podjednaku uspešnost pokazali su studenti, doktori nauka, mesari, policajci, lekari, vojna lica, arhitekte i inženjeri, ali nažalost, kako kažu, još ne postoji nijedno slavno ime, kao što su Madona i Kevin Kostner u Mensi SAD.

Mensa Srbija može se pohvaliti i zvanično četvrtim po inteligenciji u svetu Urošem Petrovićem, koji je rešio i „X test”, kao i mnogim mladim talentima - studentima Harvarda, Jejla, Oksforda, Sankt Peterburga ili Itona.

Proistekla iz Mense SFRJ, Mensa Srbija je od obnavljanja 1998. godine organizovala 150 testiranja, u kojima je učestvovalo gotovo 8.000 građana. IQ veći od 148 imalo je njih oko 3.600, a prolaznost na testovima bila je između 55 i 43 odsto.

Rezultat koji omogućuje članstvo u Mensi može ostvariti samo dva odsto čovečanstva, čiji je prosečan IQ između 90 i 110. U grupu visoko natprosečno inteligentnih spadaju svi koji, zavisno od uzrasta, za 40 minuta reše najmanje 28 odnosno 26 od ukupno 36 zadataka Mensinog testa.

Mensa Srbija je, zahvaljujući projektima koje sprovodi i visokoj prolaznosti na testovima, među prvih pet najuticajnijih Mensi u lancu te prestižne međunarodne organizacije, a njeni članovi pomogli su i osnivanje nacionalnih Mensi Slovenije, BiH, Makedonije i Ukrajine.

Mensa internešenel je osnovana 1946. godine u Oksfordu. (Beta)
Cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 14:16   #79
Quote:
Cool kaže:
Jedna od retkih oblasti po kojima je Srbija među prvima u svetu jeste uspešnost njenih građana na Mensinim testovima, koji su najpouzdaniji za merenje koeficijenta logičke inteligencije (IQ) na skali do 156.
Gluposti. Tko je toliko inteligentan da moze reci koji su najpouzdaniji testovi za merenje IQ? Mensa je organizacija koja okuplja osobe za visokim IQ prema njihovim standardima, sto ne znaci da su ti ljudi najpametniji ili da su testovi od Mense najbolji? Takodjer Bosanska podruznica Mense ne postoji, barem nije postojala prije neki dan kad sam zadnji put bio na njihovoj stranici. Takodjer otkud Mensa zna da su najpametniji uzorci osoba iz neke nacije radili njihove testove pa da moze utvrditi koja je nacija pametnija ili ima veci IQ? Osim toga nigdje nisam procitao vijest o navodnoj "srpskoj superpameti" osim na srpskim inace vrlo lazljivim medijima? I zadnja stvar je ako ste super pametni kako to da ste zemlja koja ima najmanji GDP per capita u Europi drugim rjecima ste najsiromasniji u Europi prema WFB? Sa pameti ide i siromastvo?
__________________
Uskladi sig s pravilima. Obavijest mozes vidjeti na vrhu svakog podforuma.
JohnSR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 14:35   #80
"Procenat građana koji su ove godine na testovima tog međunarodnog udruženja, koje okuplja ljude sa natprosečnom inteligencijom, zabeležili IQ veći od 148 po Katelovoj skali, iznosi 43 odsto. Po tome je Srbija, među stotinak zemalja u kojima Mensa ima podružnice, na trećem mestu, iza Izraela i Slovenije. U 2005. godini, u kojoj je u svetu obeležena stogodišnjica od prvog merenja inteligencije, u Srbiji je organizovano 14 testiranja, a od 1.097 prijavljenih 470 ispunilo je uslov za učlanjenje u Mensu. "

Kao što je očito u postotku uspješnosti kandidata za MENSU u 2005 - kandidati u Srbiji su treći na svijetu.

Ovo nema nikakve veze s prosječnom inteligencijom nekoga naroda, a samo nepismeni mogu iz ovoga iščitati inteligenciju nekog naroda. Drugim riječima - šuplja, bombastična vijest.

Naime - postotak uspješnosti kandidata je proporcionalan kriteriju za pristupanje testovima. Hrvatska MENSA poziva sve koji na njenom on-line testu pokažu kvocijent od preko 120 - da pristupe testiranju. Nije potrebno imati ni taj kvocijent da se shvati da kad bi preporučivali samo onima s preko 140 da pristupe testu - da bi uspješnost kandidata - bila puno veća.

I, dabome, bilo bi doista lijepo kada bi građani Srbije bili treći na svijetu po postotku inteligencije. Na žalost, više je nego očito da to nije tako.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.