Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2006., 09:20   #21
Quote:
Baan Dar kaže:
Evala Majstore, za topic (Cats, za tebe imam spremnu bocu ovogodišnjeg merlota, naravno )

Jedino mi naslov bode oči... teško... naša princeza je u svojih 15 mjeseci eto prvi put bila bolesna (temperaturu je sirotica imala preko 40 veći dio dana jučer, a i preko noći smo dežurali s oblozima i skidali kako god znamo) i od svega mogu reć da mi je jedino to bilo baš teško - gledat ju kako se pati, mutne okice i svu crvenu i kako stenje, a još kad ju je groznica ulovila, uffff

Al dobro, bolje joj je, i kad se danas opet nasmijala i viknula TA-TA... ma nema toga što bi bilo teško! NEMA!!!

Eto, tolko od mene za sad
Mi smo jednom samo imali takvu situciju sa visokom temperaturom. Ovako kako opisuješ. Magdalena je svaki dan vani, od prvog dana i bez obzira na temperaturu vani. I zimi makar pola sata. Tako da nismo imali problema sa prehladama i sl. Ali ono kad je bilo osjećao sam se tako bespomoćno gledajući ju svu znojnu i užarenu, a oči joj se cakle. Uvijek joj se oči cakle kad ima temperaturu i to nam je uvijek prvi znak da je bolesna.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 09:21   #22
Quote:
Rebecca Guay kaže:
Evo jutro se spremam na posao kad mi je dotrčala mlađa kćer (ima godinu i 2 mjeseca) i ne pušta me. Zagrlila me i pokazuje na njenu jaknicu (iako je bila u piđami) da i ona hoće sa mnom "pa-pa". ma htio sam je pojest
Poznato mi je to...
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 09:26   #23
Evo, današnje smo prije podne sami. Mama je otišla u grad obaviti neke poslove. Dakle danas tata sprema ručak. Mala je već otvorila hladnjak, izvadila pile i kaže - "tata, papati!". Trenutno kopa mami po ormaru. Traži šminku, šminkerica jedna. Ako pobaca stvari van, mama će nas podavit oboje kad se vrati.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 09:57   #24
Imam i ja Magdalenu od 2 godine i sina Zvonimira od skoro 5. Dok su bili bebe do 6-7 mjeseci nisam ih ni kupao, ni presvlačio. Bilo me strah. Mislim, bio sam blizu, sipao vodu u kadicu, dodavao ručnike itd. I radio sam dva posla tako da sam ih viđao navečer.

Kako žena radi u školi, malo prijepodne, malo poslijepodne, uglavnom sam solo s njima. Znači poslije vrtića, ručak (ako neće šta je mama skuhala, tata pravi kajganu ), šetnja, bojanke, crtići, igrice, memory... Navečer kupanjac, pidžame i priče za laku noć. Tek onda sjednem sa ženom, popijemo kavu i pitam je hoćemo li danas napraviti još jedno Nemamo familije u gradu, tako da smo zaboravili na kino, kazalište, cuge. Stalno sam s klincima i ne bi to mijenjao za sve izlaske i zezancije.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 11:09   #25
Hehe, i ja sam bojao u početku je i primiti. Imao sam osjećaj kao da držim veću konstrukciju od lego kocki i da će se, ako napravim pogrešan pokret, jednostavno raspasti. Ono, tako su mali i krhki...
Izlasci su do prošle godine bili ok, u kafić. Ona je htjela sjediti u kolicima kraj nas sa sokom. Sad...e sad je problem. Sad ona više neće mirno na mjestu, mora sve vidjeti, stalno trči uokolo...ali otkrio sam jedan kafić koji ima visoku ogradu oko cijele terase, pa neće moći zbrisati na cestu i sl. A kino i kazalište...to, Simba moj, zaboravi.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 12:32   #26
Kad smo kod strahova: Dok je draga bila u drugom stanju, moj strah je bio da neću znati što raditi s tim malenim djetetom ... niti zna govoriti, zapravo uopće ništa ne zna, pa prema tome što započeti s njim? Danas ne znam što bi bez nje
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 13:09   #27
Smile kako je dobro biti tata ! ! !

dragi forumaši evo i mene s trikovi i fore:
u svakom slučaju totalno je ludilo biti tata pogotovo kad vas pogode blizanci a imate jednu malu princezu pa vas je cijela jedna mala vojska
prvo
roditelji koji imate jedno dijete ne kukajte jer jedno je ko nijedno (šala)
drugo
klince maknite od sebe što prije jer poslije nećete imati problema (spavanje)
treće
ako su tvrdoglavi (kod moje male prolazi) pravite se da ste tužni i malo zaplačite možete je odmah mazati na kruh
četvrto
pali i fora "ajde budi dobra ko što si lijepa"
peto
mazite i pazite ih kao da vam je svaki dan zadnji u životu
nastavak slijedi...
__________________
mi smo mali ali znamo kako se drugarstvo sadi...
lara_roko_luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 17:50   #28
Quote:
lara_roko_luka kaže:
dragi forumaši evo i mene s trikovi i fore:
u svakom slučaju totalno je ludilo biti tata pogotovo kad vas pogode blizanci a imate jednu malu princezu pa vas je cijela jedna mala vojska
prvo
roditelji koji imate jedno dijete ne kukajte jer jedno je ko nijedno (šala)
drugo
klince maknite od sebe što prije jer poslije nećete imati problema (spavanje)
treće
ako su tvrdoglavi (kod moje male prolazi) pravite se da ste tužni i malo zaplačite možete je odmah mazati na kruh
četvrto
pali i fora "ajde budi dobra ko što si lijepa"
peto
mazite i pazite ih kao da vam je svaki dan zadnji u životu
nastavak slijedi...
Čestitam na maloj vojsci. Hvala na trikovima i forama, budem vjerovatno i sam probao nešto od toga. Ako imaš još što, samo piši.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 08:34   #29
Exclamation jutarnji propust

evo da odmah prijavim jutarnji propust za primjer:
mala obično još spava dok ja napuštam stan no međutim danas je bila budna i pazite sad
dođem na posao nazovem doma i javi se mala i šuti
pitam šta je bilo tozla
a ona odgovara da se naljutila na mene i da sam zločest
naravno meni ništa jasno
pa što je bilo
nisi mi dao pusu i rekao papa i ljuta sam
naravno sad su na redu tatina izmotavanja
pa znaš tata je žurio na posao, baciti smeće i odvesti baku na posao
sad kreće mitologija
ajde nemoj biti tužna tata će se igrati s tobom u parku kad se vratiš iz vrtića
opaska: nemojte ih iznevjerit i ne ispunit to obećanje jer drugi puta ista fora neće proći
a onda dobro tata onda sam malo ljuta (odmah olakšanje)
klinci su strašni zato pazite i na ovakve sitnice
__________________
mi smo mali ali znamo kako se drugarstvo sadi...
lara_roko_luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 12:01   #30
Tate, tate!
Ipak ste nezamjenjivi
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 22:43   #31
Quote:
lara_roko_luka kaže:
evo da odmah prijavim jutarnji propust za primjer:
mala obično još spava dok ja napuštam stan no međutim danas je bila budna i pazite sad
dođem na posao nazovem doma i javi se mala i šuti
pitam šta je bilo tozla
a ona odgovara da se naljutila na mene i da sam zločest
naravno meni ništa jasno
pa što je bilo
nisi mi dao pusu i rekao papa i ljuta sam
naravno sad su na redu tatina izmotavanja
pa znaš tata je žurio na posao, baciti smeće i odvesti baku na posao
sad kreće mitologija
ajde nemoj biti tužna tata će se igrati s tobom u parku kad se vratiš iz vrtića
opaska: nemojte ih iznevjerit i ne ispunit to obećanje jer drugi puta ista fora neće proći
a onda dobro tata onda sam malo ljuta (odmah olakšanje)
klinci su strašni zato pazite i na ovakve sitnice
Ma idi. Neka me se ne shvati krivo, ali kćeri su tatama nešto posebno.
Ja se za ženom redovno s posla čujem telefonom. Ono, jel sve ok, što ima...jednom prilikom je žena dala slušalicu maloj - katastrofa!!! Tata, tata moj....i udri dijete u plač. Od tada joj žena više ne daje slušalicu. Mala uvijek pita - tata?, a žena joj kaže - nije tata, jedna teta je....
Inače, žena na nju može vikati i urlati, ništa. Ali ne dao bog da tata digne ton - pa to se uvrijedi, spusti glavicu, a oči se napune suzama. I neće me ni pogledati. A mene stegne oko srca....
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 22:57   #32
Evo i jedne od mama da se samo malo ubaci

Dečki svaka vam čast Malo je muškića koji tako lijepo i otvoreno pričaju o svojim kikačima
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 09:52   #33
Hmm evo da se i javim makar još nisam otac, ali uskoro još samo 118 dana po doktorevom proračunu.
Koliko sam sretan zbog toga, toliko me i hvata strah da li ću ja biti dobar otac.
Mislim da imam neka iskustva s malom djecom ipak sam je omiljeni (jedini) ujak sestrinom malom i s njim sam prošao uspavljivanja, pranja, igranja i ostalo , ali ipak nije to moje djete. Jučer smo supruga i ja doznali da će biti muško(prvo pa muško uff alaj ću se probahatit ). Nadam se da ću uspjeti u zadatku i da će moje dijete biti sretno i veselo. Tješi me da će samnom biti najbolja supruga na svijetu (pusa draga ako čitaš ) i da ćemo mi nekako to uspjeti.

Hvala na trikovima ostalim tatama i drago mi je da se i nas negdje čuje, još da napravimo "tatin dan" i na konju smo.
Law is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 09:56   #34
Sretno.
Poseban pozdrav mami. Ti ćeš tata već doći na red.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 10:17   #35
ovo je divota cita!!!! mi jos nemamo brbaca, ali daj boze da mi dragi bude dobar otac ka sta ste vis. pisite i dalje bas vas je gust citat
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 10:54   #36
Evo što se sinoć dogodilo, mama je bolesna, pa starijoj nije mogla ispričati redovnu priču prije spavanja. I jauče ova, baka je pokušava smiriti, a ona još gore u plač, sve jeca. Popnem se ja na kat u njenu sobu legnem u njen krevet i pokušavam joj objasniti "pa mama je bubana, znaš kako je tebi bilo kad si ti bila...", a ona me zagrli, prestane plakati, i ne pušta me iz kreveta. A ja nit sam se sredio, zube oprao, ležim sav sretan jer mi je dijete razumno
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:08   #37
Stari moj, da mi je 100 kuna za svaki put što sam zaspao dok sam čitao priče i onda se tuširao u koje doba noći da mogu legnut, sad bih bio bogataš.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:42   #38
Quote:
Rebecca Guay kaže:
...", a ona me zagrli, prestane plakati, i ne pušta me iz kreveta. A ja nit sam se sredio, zube oprao, ležim sav sretan jer mi je dijete razumno
je je to su tatine princeze
tako nam je šefica napravila novi raspored spavanja
tata ja i ti spavamo u tvojoj i maminoj sobi a mama ide u moju sobu
a ja pitam: a zašto? (najdraže pitanje klinaca od 2.5-3 godine)
zato što mama ne zna maziti ko ti tata žnaš ona ti mene ne mazi po vratu ko ti
sad se ja naravno pravim važan do neba i odem to provalit ženi
čuj mama mala je napravila novi raspored spavanja
sad žena isto a zašto?
zato što je ti ne znaš maziti po vratu kao tata
zamislite vi malog lopova
!!! spavanje kod mame i tate !!!
generalno nemamo običaj puštati malu da spava kod nas (ima svoju sobu i svoj veliki krevet) ali kažu da je povremeno ok to dopustiti klincima
iako je kod nas malo specifična situacija budući da su u igri i mali klinci pa oni znaju kod nas prespavati pa vjerojatno i ona očekuje da se povremeno ubaci u taj raspored
__________________
mi smo mali ali znamo kako se drugarstvo sadi...
lara_roko_luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 11:45   #39
A zašto vi svoje žene zovete majkama? Stidite ih se ili što?
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:08   #40
Quote:
prometej kaže:
A zašto vi svoje žene zovete majkama? Stidite ih se ili što?
Pa one nas zovu tatama.
Djeca ih zovu mamama pa pređe u naviku.

Ali zapravo je ovo puno dublje pitanje jer je transformacija žene "žene", u ženu "majku" jako ekstremna. Zamijene se prioriteti, djeca dođu na prvo mjesto, pa posao, svakodnevica, još ako imaš neki hobi, žena ti dođe na 5. mjesto. Između ostalog kao i ti njoj, što je zapravo loše, jer još uvijek je potrebno održavati "romantičnu" vezu sa svojom ženom "ženom", a ne ženom "majkom" preko djece. if you know what I meant!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.