Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2006., 13:47   #21
Nisam citala sve, ali htjela sam ti pomoci. Imam 28 godina i cijeli zivot zivim s refluksom.
Ja sam cijeli zivot pila ljekove zbog toga. Kada se sanira infekcija meni su davali ljekove samo navecer kada sam spavala, tj. bila u lezecem polazaju. 20 godina sam pila 1 lijek navcer. Lijek se zove levanti i tada ga je proizvodila Krka ili Lek, ne znam tocno, danas se vise ne proizvodi ali mozda postoji nesto slicno. To nije antibiotike nego samo pomoc da se urin ne vraca u bubrege kada sam u lezecem polozaju.
Danas se stvar smirila ali cesto kontroliram urin i danas ga vise ne pijem.
Pozdrav
Princeza protuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 22:03   #22
Quote:
Dorotea kaže:
a i to.. ja nikada u zivotu nisam cula za refluks????? a jos manje da u medicini postoji grana Nefrologija???

evo mi sada cekamo za pregled 2 mjeseca samo sto se nama ne zuri i bolje je da sto kasnije bude...

JOS JEDNOM HVALA SVIMA, ovaj forum je stvarno super...
Nismo mi nepismeni, daleko od toga,već ljudi koji su plaćeni da nam to razjasne ne obavljaju svoj posao kako bi trebalo. Ipak se mi snađemo. Nama je kontrola krajem prvog mj. Nadam se da će i vaša i naša biti . Ja i moja prinčipesa šaljmo vam veliki
qwerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 15:26   #23
Curica od sestrične je sa 2 mjeseca završila u bolnici, ustanovilo se da je refluks.
Onije cjepili i dijete nakon 4 dana dobilo temperaturu, dok rekla da je to reakcija na cjepivo i da stave čepiće, međutim svakim danom sve gore, beba malaksala.....oni u bolnicu i ustanovili refluks sa početnom fazom sepse (dokica ih trebala odma u bolnicu poslat). Jednu godinu pila je neki sirup svaku veče i otad više nikad upala ni bakterija hvala Bogu.

Nadam se da će te se rješit tih bakterija i da će to proć samo od sebe.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 17:15   #24
Quote:
mandy kaže:

Nadam se da će te se rješit tih bakterija i da će to proć samo od sebe.
a i ja se tome nadam.... jedino mi je to u glavi, ne postoji druga opcija...
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 20:28   #25
Vjerovatno svi kod uzimanja mokrače kod male djece koristite kesice. Jeste li ikada imali problema kod toga.
Moja mala po noći baš i ne mokri, tako da joj moramo par dana stavljati kesice dok uspijemo.
Nemožemo je staviti navečer jer se u krevetiću vrti ko na ringišpiru, nikada neznaš gdje je, pa se kesica odljepi. Stavimo je ujutro oko 4 i čekamo da vidimo hoćemo li imati sreće.
Dali postoji nekakav poticaj tj. taktika koja bi potakla djete na mokrenje, jer nam je dosta kesica. Jadnica se nakon par dana ljepljenja cjela ospe i zacrveni od njih
qwerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 10:07   #26
Quote:
qwerta kaže:
Vjerovatno svi kod uzimanja mokrače kod male djece koristite kesice. Jeste li ikada imali problema kod toga.
Moja mala po noći baš i ne mokri, tako da joj moramo par dana stavljati kesice dok uspijemo.
Nemožemo je staviti navečer jer se u krevetiću vrti ko na ringišpiru, nikada neznaš gdje je, pa se kesica odljepi. Stavimo je ujutro oko 4 i čekamo da vidimo hoćemo li imati sreće.
Dali postoji nekakav poticaj tj. taktika koja bi potakla djete na mokrenje, jer nam je dosta kesica. Jadnica se nakon par dana ljepljenja cjela ospe i zacrveni od njih
e da, famozno pisanje u vrecicu....
ja ne stavljam vrecicu, nego taj dan dobro zagrijem kucu, i kada joj dajem bocu ujutro joj skinem pelenu, pa joj hvatam urin... vrecica nije dobra, i kada se popisa sve zna otic van... ovako mi je lakse...nikada nije lako sa tim uzimanjem urina, ali na ovaj nacin mi je nekako najlakse.. cim maloj zalijepim tu vrecicu, ona bas nece piskit.... tako da smo od takvog nacina skroz odustali...
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 16:01   #27
Quote:
mandy kaže:
Nadam se da će te se rješit tih bakterija i da će to proć samo od sebe.
Evo da se javim i ja
Nadam se kako neće s tvojom curicom biti ništa zabrinjavajuće i kako će sve proći, ali napisat ću ti ipak svoju priču.

Kao mala, vječito sam imala nekakve bakterije, leukocite u urinu s time da sam imala i refluks (ne znam koji stupanj, pitat ću mamu za točan podatak pa javim) i znam da sam vječito visila po kojekakvim bolnicama, pregledima i tome sl. a i da ne spominjem kako sam do 11 godine mokrila u krevet. Zadnji put sam u bolnici bila neka 2 tjedna sa 16 godina i tada su mi radili sve moguće pretrage (kontrola) i ustanovili kako je sve ok osim što sam i dalje imala te bakterije te sam valjda i preboljela neku upalu bez da sam ja to osjetila.

Njih (bakterije) imam i dan danas, nekad se i povuču ali se uglavnom vrate. I tako stalno. Nakon što sam prestala imati upale mjehura to se sve na neko vrijeme smirilo i onda sam imala 2 jake upale mjehura (krv) te jedna upala bubrega. Nakon toga, mogu da pokucam o drvo i da kažem kako je sve više-manje ok. Bakterije i leukociti su još uvijek tu ali barem nemam većih problema od toga i barem ne visim po bolnicama.

Vjerujem kako će s tvojom malom biti sve ok, samo se drž'te. Sigurna sam da nije lako (govorim iz perspektive ostajanja po bolnicama i sl.).

Pozdrav

p.s. moja doktorica (nefrolog) je bila iz Rijeke-Kantrida - dr. Šubat i preporučam ju jer je super žena
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 16:49   #28
Quote:
Elektra kaže:
Evo da se javim i ja

p.s. moja doktorica (nefrolog) je bila iz Rijeke-Kantrida - dr. Šubat i preporučam ju jer je super žena
da cula sam za nju, nasa doktorica je Fleishman -Raspor, barem bila do sada, spomenula mi je ona dr. Šubat.. rekla je da se narucujem ili kod nje ili Šubat...
hvala
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 23:48   #29
refluks

Eto prvi puta sam na ovom forumu i nasila sam na temu s kojom sam jako bliska. Sin mi ima refluks 2. stupnja, lijecen je prvo na Šalati, uzas zivi, od kuda smo pobjegli glavom bez obzira. Prema brojnim preporukama dosli smo do dr Cvitkovic koja je bila tada u djecoj bolnici u Klaicevoj a zatim je otisla u polikliniku Helena. Ta divna zena nas je spasila,bili smo izvan sebe dok nismo dosli kod nje. Nismo htjeli zračiti svoje dijete te smo radili ultrazvučnu cistografiju- to je nova pretraga, poput MCUG ali bez zračenja. Proslo je sve bez ikakvih problema. Sada uzimamo zastitu- Furadantin, vise nikada nije imao upalu i slijedece godine idemo na kontrolnu obradu. Ponovno cemo raditi UZV cistografiju jer ne zelim da se moje dijete svaku godinu zraci. Lijek podnosi odlicno, super napreduje i nemamo nikakvih problema. Eto samo da znate da refluks ne mora biti tako traumatican samo treba doci u ruke pravog lijecnika!
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 09:23   #30
Quote:
R-winter kaže:
Eto prvi puta sam na ovom forumu i nasila sam na temu s kojom sam jako bliska. Sin mi ima refluks 2. stupnja, lijecen je prvo na Šalati, uzas zivi, od kuda smo pobjegli glavom bez obzira. Prema brojnim preporukama dosli smo do dr Cvitkovic koja je bila tada u djecoj bolnici u Klaicevoj a zatim je otisla u polikliniku Helena. Ta divna zena nas je spasila,bili smo izvan sebe dok nismo dosli kod nje. Nismo htjeli zračiti svoje dijete te smo radili ultrazvučnu cistografiju- to je nova pretraga, poput MCUG ali bez zračenja. Proslo je sve bez ikakvih problema. Sada uzimamo zastitu- Furadantin, vise nikada nije imao upalu i slijedece godine idemo na kontrolnu obradu. Ponovno cemo raditi UZV cistografiju jer ne zelim da se moje dijete svaku godinu zraci. Lijek podnosi odlicno, super napreduje i nemamo nikakvih problema. Eto samo da znate da refluks ne mora biti tako traumatican samo treba doci u ruke pravog lijecnika!
tocno tako...evo i ja razmisljam na isti nacin kao i ti.. i ja ne zelim svoje dijete dati zraciti vise od jednom.... ako naravno ne moram...
Zvala sam polikiliniku Helena i razgovarala sa dr. Uglavnom, kako su mojoj maloj radili MCUG pred 4 mjeseca, ona kaze da sa godinu dana od pregleda dodjemo na ultrazvucnu cistografiju... da sada nema smisla, jer je reflux dijagnosticiran i sada prvi pregled ide nakon godinu dana od dijagnoze... e da, i mi smo na Furadantinu+Sinersul... 2 tjedna jedan, 2 tjedna drugi.. s tim da Furadantin uopce ne podnosi, stalno joj se od njega dizee zeludac i bljak joj je.. Sinersul obozava i uvijek hoce jos malo...
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 09:02   #31
A da probate pitati doktore za neku drugu profilaksu, npr. Ninur? Možda bi djeca to lakše podnijela.
Imala sam sličnih iskustava kad mi je klinac bio star 6 mjeseci. Dobio je urinoinfekt, E. coli. Bili u bolnici pod antibioticima 10 dana. Nakon toga nam propisali Ninur kao profilaksu, i hvala Bogu, više bakterije nema. A radili i MCUG i znam kako je to strašno.
Poznajem ženu kojoj oba sina (stari su oko 12 i 15 godina) imaju refluks, ne znam kojeg stupnja, redovito svake godine ide negdje u Zagreb u neku bolnicu (ne privatno) samo na kontrole i sve je OK.
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 09:14   #32
Quote:
7777777 kaže:
A da probate pitati doktore za neku drugu profilaksu, npr. Ninur? Možda bi djeca to lakše podnijela.
Imala sam sličnih iskustava kad mi je klinac bio star 6 mjeseci. Dobio je urinoinfekt, E. coli. Bili u bolnici pod antibioticima 10 dana. Nakon toga nam propisali Ninur kao profilaksu, i hvala Bogu, više bakterije nema. A radili i MCUG i znam kako je to strašno.
Poznajem ženu kojoj oba sina (stari su oko 12 i 15 godina) imaju refluks, ne znam kojeg stupnja, redovito svake godine ide negdje u Zagreb u neku bolnicu (ne privatno) samo na kontrole i sve je OK.
pa da... sada u 12.mj. idemo na kontrolu pa cu pitati dali mozemo promijeniti lijek, jer taj Furadantin joj stvarno ne ide..a sinersul obozava jer ima okus po jagodama...
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 11:28   #33
isti problem

Quote:
Dorotea kaže:
... i nama su crtali, pedijatar od male... ne znam kakva je situacija u bolnici gdje vec idete kod pedijatra, ali moram priznat da Kantrida.... ne kazem da je lose, ali slabo daju informacije, a i u onom trenutku kada se nadjem kod njih kao da su mi usta puna vode pa ne mogu pricat... a u djepu papiric sa pitanjima...
dobro, sada mi je lakse kada vidim da joj nece odmah raditi mikciju...
zvala sam ovu kliniku Helena, pa oni kazu da mikciju sve vise iskljucuju kao pregled radi zracenja...

HVALA
Ja imam curicu od 3,5 godina i isto je vodim na Kantridu. Kod koje ti je dr.?Može se i ultrazvukom vidjeti refluks. Prvo pun mjehur , pa opet na prazan mjehur i onda se vidi koliko teukćine ostane u bubregu. Budi sretna da su ti rano našli. Meni su tek roške godine kad mi je malena imala 2,5 go, i terapija kod Flajšmanice 2 antibiotika, imunitet 0 i na kraju je počela povraćati . I sad je na biljnim kapima brusnice i noniju. Nema bakterije...Pozdrav
dadari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 12:23   #34
Quote:
dadari kaže:
Ja imam curicu od 3,5 godina i isto je vodim na Kantridu. Kod koje ti je dr.?Može se i ultrazvukom vidjeti refluks. Prvo pun mjehur , pa opet na prazan mjehur i onda se vidi koliko teukćine ostane u bubregu. Budi sretna da su ti rano našli. Meni su tek roške godine kad mi je malena imala 2,5 go, i terapija kod Flajšmanice 2 antibiotika, imunitet 0 i na kraju je počela povraćati . I sad je na biljnim kapima brusnice i noniju. Nema bakterije...Pozdrav
i nama je dr. Flajšman... meni na svu srecu mala ima imunitet dobar i super sve podnosi... redovna stolica, nema bakterija vec 4 mj. a i kada ih je imala, imala je samo par dana...od onda nam se nije vracala... sretna sam da su tako rano otkrili... i ja joj dajem brusnicu i to cak i sirup, neki puta sok, a za crijevnu mikrofloru dajem Pro Life..
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 22:55   #35
Exclamation

Quote:
Dorotea kaže:
da cula sam za nju, nasa doktorica je Fleishman -Raspor, barem bila do sada, spomenula mi je ona dr. Šubat.. rekla je da se narucujem ili kod nje ili Šubat...
hvala
Promjeni je i odi kod dr.Šubat odmah. Iskreno. Iskusnija je i iskreno kaže.
dadari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 23:00   #36
furadantin

Quote:
Dorotea kaže:
pa da... sada u 12.mj. idemo na kontrolu pa cu pitati dali mozemo promijeniti lijek, jer taj Furadantin joj stvarno ne ide..a sinersul obozava jer ima okus po jagodama...
Meni je zadnji mjesec (7.) uzimanja mala počela povraćati furadantin. Koji užas.I onda sam pukla i promjenila dr. jer je prva rekla da malena mora i dalje uzimati a ne podnosi ga. A uopće nije 7 mj. više imala E.coli. Dr. Šubat je super i puno nam je pomogla i dala je sve od sebe.
dadari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 23:06   #37
Meni sada malena opet mokri noću u krevet i to traje već par mjeseci, a pustila je pelene i noć i dan sa 2 godine . I sada nakon godinu i pol opet piški u krevet. Što da pametno napravim??? Na čudu sam da li je to od refluksa ili na psihičkoj bazi? Iskomirana je kada joj krv vade i vrišti ko luda...
dadari is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 09:33   #38
Quote:
dadari kaže:
Meni sada malena opet mokri noću u krevet i to traje već par mjeseci, a pustila je pelene i noć i dan sa 2 godine . I sada nakon godinu i pol opet piški u krevet. Što da pametno napravim??? Na čudu sam da li je to od refluksa ili na psihičkoj bazi? Iskomirana je kada joj krv vade i vrišti ko luda...
ma ja nekako ne vjerujem da radi refluksa piski u krevet, a cuj sve je moguce... meni je npr. od prijateljice mali poceo piskiti u krevet sa 4 godine a bacila mu je pelenu sa 2 god. mozda sok jer su se preselili iz Zadra u Rijeku... ko ce ti ga znat.. a koliko ti curica ima??? kojeg stupnja ima refluks? nisu jos uvijek donijeli dijagnozu da nema vise refluksa???
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 09:36   #39
i cuj... meni je malena dobra kada joj se vadi krv, mikcija...
ali zato u snu vristi i baca se po krevetu... pedijatar kaze da je to sok radi toga sto je prosla odredjeno tretiranje u bolnici... ma sranje zivo...
znaci kazes Dr. Subat... pa iskreno ova Flajsmanica nit smrdi nit mirise, nekako mi je sva ko vostana figura...
nego, koji ti je dr. lijek dala umjesto furadantina???
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 10:02   #40
Quote:
Dorotea kaže:
ma ja nekako ne vjerujem da radi refluksa piski u krevet, a cuj sve je moguce... meni je npr. od prijateljice mali poceo piskiti u krevet sa 4 godine a bacila mu je pelenu sa 2 god. mozda sok jer su se preselili iz Zadra u Rijeku... ko ce ti ga znat.. a koliko ti curica ima??? kojeg stupnja ima refluks? nisu jos uvijek donijeli dijagnozu da nema vise refluksa???
2/3 stupanj, kažu blaži, i nije operativan. Radili smo i sintigrafiju 1 sat su je zračili i pokazala je oštećenje 52 % lijevog bubrega (lezije). I mogu ti reći da mi nije baš svejedno poslije toga. Često mi ima podočnjake. Sada ima 3,8 god. I dalje na žalost ima refluks koji smo prošli tjedan potvrdili ultrazvukom - prvo smo sto godina čekali i morala je popiti puuuno tekućine, po utz na mun mjehur , a zatim se izmokrila koliko je mogla, i onda utz opet al na prezno, i rezultat= ostalo 50ml tekućine, a popila 150ml.
dadari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.