Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2007., 02:08   #241
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
e da i btw stajališta sam ne valja pretjerivati.. meni je prenatal od 100 tableta trajao od trećeg mjeseca do sada što dakle matematiko moja znači da ga nisam uzimala svaki dan... on mi je bio moj tajni prijatelj, pa kada bi zabrazdila ili pretjerala s čevapima, slajom i inim proizvodima , zaobilazila blitvu i jabukice ili preskočila doručak..... nekako se nebi sekirala... možda mi uopće nije pomogao ali barem nisam bila u brizi već mirna - a mislim da je to daleko važnije od svega...
, meni jekutija od 90 tableta trajala cijelu trudnocu , beba se razvijala kako treba, meni svi zubi na broju a koza savrsena......... sada ga pijem zbog dojenja jer mi je sada puno potrebniji
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 10:12   #242
Ja sam na početku pila folnu, a nakon 12. tjedna sam počela pit Prenatal (posavjetovala se s dr) - što se mene tiče, ovak me barem malo umiri činjenica da beba dobije nekih minerala i vitamina jer se baš nešto ne ubijam u voću i povrću - ma, mislim da je nekima od nas danas teško imati ujednačenu i pravilnu ishranu (pogotovo kad si na poslu pa nemaš vremena za užinu nego natrpaš bilo što u sebe)
A sad, svakome na volju pit ili ne pit Prenatal i slično, on svakako nije neophodan niti nužan nego samo nadopuna prehrani.
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 12:21   #243
Mene zanima ima li koja anemična trudnica (osim mene).
Vidim, pije se sve i svašta od sokova do prenatala. Ali ima li ijedna trudnica kojoj su navedeni preparati pomogli kako bi joj se krvna slika popravila.
Ja osobno baš u kemiju ne vjerujem.
A i svaki likar ima različito mišljenje. Čemu folacin ako se zna da su ga naranče pune? Zašto prenatal, ako se zbog njega nakrcamo vitaminom A.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 13:31   #244
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Mene zanima ima li koja anemična trudnica (osim mene).
Vidim, pije se sve i svašta od sokova do prenatala. Ali ima li ijedna trudnica kojoj su navedeni preparati pomogli kako bi joj se krvna slika popravila.
Ja osobno baš u kemiju ne vjerujem.
A i svaki likar ima različito mišljenje. Čemu folacin ako se zna da su ga naranče pune? Zašto prenatal, ako se zbog njega nakrcamo vitaminom A.
ja pijem heferol, jer su mi hemoglobini u krvnoj slici niski ....

prenatal je dobar, kao nadomjestak prehrani, odnosno kao dodatak prehrani ..
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 09:39   #245
Meni je hemoglobin 109. Još nisam bila u ginekologa pa mi nije dao ništa za pit, ali se osijećam koma.
Po cijele dane spavam i stenjem. Sve me boli. Zima mi je.... Ne osijećam se uopće trudnom. Osijećam se bolesnom.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 10:03   #246
Vitamini i minerali prije, za vrijeme i nakon trudnoće

Drage wannabe i trudnice!

Potaknuta stalnim pitanjima koja se, čitam, postavljaju na zborovima - otvaram ovaj topic (ako ima koji sličan - PARDON!, pripojite me...).

Prvo da pojasnim onima koji me "ne znaju", naime, ovo je tema iz moje domene pa znam što pišem...

Kod planiranja trudnoće obično se preporuča, ako je ustanovljeno da je sve u redu (nakon svih onih pretraga) da wannabe mame počnu uzimati folnu kiselinu u jednokratnoj dnevnoj dozi od 400 mcg svakodnevno, a wannabe mame i tate i E vitamin 200-400 I.J. s tim da mame prestaju piti E vit. jedno tjedan dana prije očekivane ovulacije ili, najbolje, 5.-ti dan ciklusa. Tata ga pije do + na testu, a ne može štetiti ni da pije i dulje, u slučaju da je štogod ostalo u bočici...

Kad je trudnoća potvrđena nastavlja se s folnom u toj dozi od 400 mcg (dozu od 4 mg može prepisati samo liječnik i to u strogo indiciranim slučajevima, da sad ne nabrajam) do 12.-og ili 16.-og tjedna trudnoće, a potom se nastavlja uzimati vitaminsko-mineralni dodatak za trudnice i dojilje, poznatiji i pod zaštićenim nazivom (kod nekih proizvođača) kao Prenatal i to za vrijeme trajanja cijele trudnoće i perioda laktacije! Još se i početkom trećeg tromjesečja trudnoće u novije vrijeme preporuča uzimati Omega-3 masne kiseline zbog znatnog povoljnog utjecaja na daljnji razvoj mozga.

Kako i kada se pojedini preparati uzimaju i za kojeg se proizvođača odlučiti?
Osobno smatram, što iz vlastitog iskustva, a što iz saznanja koja imam kroz svoj posao, da je folnu najbolje uzimati od TwinLaba ili Kala i to može iza ručka s punom čašom vode, najbolje. E vit. se može uzimati ujutro s čašom soka od naranče ili cedevitom (zbog sadržaja C vitamina koji se uzima uz E vit. radi bolje resorpcije istog). Prenatal i Omega-3 strogo TwinLabove zbog čistoće i odličnih omjera. E sad, taj se Prenatal preporučuje uzimati do 2 dnevno, međutim, nema potrebe ako je trudnica zdrava i uravnoteženo se hrani. Jedna kapsula je čisto dovoljna, a da bi se izbjegle mučnine treba ga početi uzimati u 16.-om tjednu i to iza obilnog ručka s puno tekućine!!! Omega-3 se uzima natašte!

Kratko pojašnjenje zašto preferiram:
TwinLabov Prenatal - A vitamin u svom čistom obliku je teratogen (štetan za plod) pa se on ovdje nalazi kao beta karoten - provitamisnski oblik A vitamina. Također, ne sadrži uobičajene alergene iz riba, jaja, pšenice, mlijeka, a nema ni dodanog šećera, natrija, umjetnih boja, zaslađivača ili konzervansa. Određeni nutrijenti su unutar kapsule također posebno tehnološki obrađeni kako ne bi ulazili u interakciju (međudjelovanje) s drugim tvarima što je potencijalno štetno ako se dogodi.
TwinLabovu Omegu-3 - omega-3 su nezasićene masne kiseline koje se dobivaju uglavnom iz jetara morskih pasa, bakalara, lososa i tih masnih riba. Kako su te ribe i velike, a i žive uglavnom dugo, duži je i period "sakupljanja" teških metala (poput otrovne žive) u njihovim organizmima. TwinLab jamči da je njihova Omega-3 pročišćena od istih te da je dobivena i hladnim postupkom što jamči očuvanost svih njenih pozitivnih svojstava.

Najbitnije je, ipak, paziti na uravnoteženu ishranu, izbaciti štetne tvari i navike iz upotrebe i pokušati proživjeti ovaj blagoslovljeni period sa što manje stresa, kako fizičkog tako i onog psihičkog (što zna biti teško!). Također, ako vam je vaš liječnik savjetovao uzimanje lijekova treba ih piti strogo prema njegovim uputama i ništa ne uzimati "na svoju ruku". Kod osjećaja uznemirenosti trudnice za smirenje smiju uzimati Persen dražeje, a Normabel od 2 mg samo ako je tako liječnik odredio!

Drage moje, nadam se da sam vam barem malo pomogla, a ako ovo pročita netko iz TwinLaba - valjda će mi donirati koju dozu! (ovo je bila šala za kraj!)

Sretno svima!



P.S. sad tek povlačim paralelu između svog nicka i ovog proizvođača - čisto slučajno, naime - ja nosim blizance, a i blizanac sam u horoskopu pa da ne bi bilo komentara...
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 10:06   #247
twin..štreberica.... u ranu zoru nedeljom ovakva tema...ma tema je super
nadam se da će mnogima olakšati.

ja isto se slažem za twinlab. najgori proizvodi su natural wealth (imaju jako puno umjetnih dodataka vitaminima i mislim da su sintetički vitamini)
možda si zaboravila dodati probiotike.... i oni su dobri za uzimanje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 10:21   #248
Larice... ja štreberica, još editiram post, a ti postala na temu već...
Da, slažem se da Natural Wealth treba u širokom luku izbjegavati.... neću sad objašnjavati zašto, ti si dovoljno rekla!

Probiotici- lat. pro znači za, a bios je život, dakle: za život! Čega? Crijevne mikroflore koja je izizetno važna za pravilnu resorpciju svega gore navedenog u organizmu. Ako crijeva ne funkcioniraju to vam je kao da cijedite kroz cjedilo pa sad ovisi o mrežici- ako je gušća na situ će ostati sve krute tvari, a tekućinu ćete odliti, a ako je rjeđa - s tekućinom odlaze i te krute tvari koje ste zapravo željeli zadržati...
Svakodnevno uzimnaje fermentiranih mliječnih napitaka s tim probiotičkim kulturama će dostajati, međutim, u slučaju da uzimate antibiotike koji suzbijaju bakterijsku infekciju, ali i uništavaju vašu crijevnu mikrofloru (antibiotik ne zna razliku između dobrih i loših bakterija), preporuča se pojačanje! Moja je preporuka ili Prolife caps. od JGL 2x1 i to 2h prije ili poslije uzimanja antibiotika (ne zajedno) ili još jača varijanta: Ferzym plus caps. od Specchiasola, isto 5 dana 2x1, a zatim po 1 do poboljšanja stanja. Ove potonje sadrže i prebiotička vlakna (nema veze s probioticima) tipa akacije, baobaba i inulina koja na prirodan način potiču peristaltiku crijeva i na taj način omogućavaju zdravo i pravovremeno pražnjenje istih. Preporučuju se uzimati i za vrijeme opstipacije (zatvora) i dijareje (proljeva).

Ako sam još što zaboravila - podsjetite me...
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 10:26   #249
Ej twin,kako si nam to fino pojasnila...vidim da si super..bas mi je drago zbog tebe
__________________
15.5.stigle mamine princeze...
Florena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 10:27   #250
twin prava pravcata štreberica.. vidiš kako je to ona sve složila. Najbolji i najkvalitetniji na našem tržištu je twinlab (i najskuplji) a poslije njega KAL.
ostalo je fakat smeće sintetičko od vitamina.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 10:28   #251
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
twin..štreberica.... u ranu zoru nedeljom ovakva tema...ma tema je super
nadam se da će mnogima olakšati.
potpisujem!!
no, svaka čast!
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 11:38   #252
kako vitamin e i folna utječu na potpomaganje oplodnji? ne bi htjela nešto početi uzimati samo zato što to drugi uzimaju. kako konkretno utječu na organizam i mame i tate?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 11:52   #253
dokazano je da manjak folne kiseline uzrokuje razna oštećenja ploda, npr učestalost razvoja spine bifide i sl. a naš je organizam ne može sam sintetizirati, dakle esencijalna je za pravilno funkcioniranje i razvoj. kod muškaraca folati utječu kod spermiogeneze (stvaranja muških spolnih stanica) na razvoj potencijalno zdraviijih i "kvalitetnijih" spermija, a svi bismo željeli da nas takav jedan i oplodi. e vit ima izraženo snažno antioksidativno djelovanje, dakle suzbija štetan učinak tzv slobodnih radikala koji uništavaju zdrave stanice, a nazive se još i vitaminom mladosti i vitaminom plodnosti. također je esencijalan.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 12:07   #254
hvala, napola si me već nagovorila da odem do ljekarne

inače, u mom mjestu samo je jedan ginekolog, guzva, nema vremena za razgovor osim za vrijeme pregleda a tad od nelagode pola zaboravim pitati. muka mi je od takvog liječnika. 99% informacija dobijem na ovom forumu, umijesto tamo.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 12:08   #255
Baš je super twin da si otvorila ovu temu. Ja uzimam twinlabov prenatal, ali nakon duge i teške muke - par dana surfanja i definiranja što uopće postoji, po čemu se, osim po cijeni razlikuju, što je štetno, a što nije... Inače, prvi mi je bio na pamet pao Natural Welth jer sam za njega jedinog bila čula... Svakako, da je teme bilo prije, uštedila bi mi dosta muke.
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 12:30   #256
Svaka cast Twin Zanima me da li neka od vas uzima Bayerov Elevit? Kako sam trenutno vani a tu nema Twinlaba, dr je preporucio ovo, nadam se da je ok.
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 13:01   #257
Bayer je poznata i kvalitetna farmaceutska kuća (oni su izmislili Aspirin!), međutim, ne poznajem taj preparat! Ono što sam našla o njemu na netu je super, vitamini iz B skupine su pokriveni, antioksidansi također, nešto oligoelemenata, a sadrži i dosta folne (800 mcg) što nije loše. Međutim, ne sadrži nikakav oblik provitamina vitamina A, pretpostavljam da nije neki strašan nedostatak. Kao što sam već napisala, Bayer je vrlo pouzdan proizvođač, a nedavno su preuzeli i Roche i njihov vrlo razvijeni OTC program tako da uz njihovu tehnologiju i stručnjake i Rochevu tradiciju u proizvodnji OTC-a (npr. Supradyn) mislim da je ovo vrlo dobar preparat.
A ti si negdje u Australiji ili Novom Zelandu?
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 13:17   #258
Twin, zato sam i uzela po preporuci Bayer bez straha jer su jedno od najvecih imena pa racunam ne moze biti lose. Kod nas nisam vidila da prodaju ovaj proizvod. Nisam tako daleko, trenutno sam u turskoj a ti si farmaceut po struci? Ja sam isto dosta upucena u vitamine, minerale, nutricionizam itd. ali ovo tvoje je stvarno iscrpno i lijepo sroceno.
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 15:00   #259
bila je već rasprava na temu vitamina..
https://www.forum.hr/showthread.php?t=174065
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 15:38   #260
Mznatiželjna, ja sam samo SSS, dakle farmaceutski tehničar, ali upućena u OTC preparate jer mi je posao iste i preporučivati prema potrebi.
Foresst - hvala, nek Putnica onda spoji, nisam znala da tema postoji.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.