Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2006., 22:53   #21
Quote:
Cats kaže:
Reci, jesu li i onom tati-udovcu koji je svaki dan putovao u Zagreb da bude sa svojom curicom u domu trebali uzet dijete?

Jesi ti sigurna da je netko bolji roditelj samo zato jer je bogat?

P.S: Selim na RiD.
malo mijesas kruske i jabuke...
ne moras biti turbo bogat da bi imao dijete, ali ako nastancas hrpu djece a nemas im sto dati za jesti onda si totalni idiot
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 22:53   #22
Quote:
Cats kaže:
Država propagira natalitetnu politiku. Crkva se zalaže za što više djece. Ovi ljudi vjerojatno ne mogu ništa drugo u životu napraviti po čemu bi ih se pamtilo, ali njihova djeca možda odrastu u drugačije ljude.
Želiš reći da su roditelji s plemenitom idejom da njihova djeca možda odrastu u drukčije ljude donijeli na svijet četvero djece znajući da ih ne mogu samostalno prehranit, oblačit ni školovat, znajući da nemaju tekuće vode ni struje...?
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 22:54   #23
Quote:
zlocestoca kaže:
objasni
pa takva tek ima strasnu zelju za radom/dokazivanjem samo je problem u tome da joj to drustvo nije "omogucilo"...
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 22:56   #24
Quote:
-ana- kaže:
pa takva tek ima strasnu zelju za radom/dokazivanjem samo je problem u tome da joj to drustvo nije "omogucilo"...
daj me nemoj nasmijavat
nigdje ne pise da je zeni uopce palo na pamet ista raditi (niti se u clanku navodi da traze pomoc kod pronalaska posla - jasno je da traze (samo) lovu )
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 22:56   #25
Quote:
zlocestoca kaže:
to je na njihovim roditeljima, a ne na drzavi
roditeljima ta djeca sluze samo kao izvor kakvih-takvih redovitih prihoda
zapravo je i na drzavi, prvenstveno na drzavi.

drzavi bi trebala biti u interesu natalitetna politika, motivacija i potpora obitelji, a mi jos sijemo pdv na djecju odjecu i prehranu, najveci u evropi.

nemojte me loviti za statistiku, ali nezaposlenih je sve vise, sve vise je radno neaktivnog stanovnistva, umirovljenici grcaju u kantama za smece, jos malo pa nece imati tko privredjivati u ovoj drzavi niti za nju niti za sebe.

kao drzava s 90% stanovnika deklariranih kao katolici paradoksalno je i licemjerno osudjivati ljude koji prihvate ono sto im Bog da, dapace jos po njima treba pljuvati kako djecu rade radi socijalne pomoci.

odgovorno planiranje obitelji imamo u kini, vrlo lijep i slikovit primjer. mozda bi tim roditeljima trebalo nesto slicno preporuciti.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 22:56   #26
Quote:
Cats kaže:
P.S: Selim na RiD.
Dovoljno dugo sam na Forumu da znam što gdje stoji, da sam htio temu na RiD stavio bih je sam.

Mislim da na ŽuD ima više mlađih ljudi koji tek trebaju zasnovati obitelj i da je stoga tema primjerenija za taj podforum.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 22:58   #27
ma da, a kako ti to mozes tako sigurno garantirat? mozda od 1 medju njih 5000 nesto i bude, al ostali ce biti i ostati drustveni problem.
a i odakle sam ja to duzna hraniti tudju dicu samo zato sta se njima neda koristit kontracepciju
kad si ti vec tako dobra i velikodusna sta nisi iselila iz svog stana i pustila njih da usele, bar sad za blagdane
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 22:58   #28
Quote:
Blue kaže:
Želiš reći da su roditelji s plemenitom idejom da njihova djeca možda odrastu u drukčije ljude donijeli na svijet četvero djece znajući da ih ne mogu samostalno prehranit, oblačit ni školovat, znajući da nemaju tekuće vode ni struje...?
Moji dida i baka su imali devetero, bez tekuće vode i struje. Odrasle godine je dočekalo sedmero. Petero od njih je završilo fakultete.
Država je pomogla, dakako. Bez toga ne bi išlo. Ali ni bez njihovog danonoćnog rada i truda, da se razumijemo.
Dakle, moj odgovor na tvoje pitanje je Da.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:00   #29
a koliko je u to vrijeme(kad su zivili tvoj dida i baba) ljudi imalo struju?10%? mozda 12?onda se zivilo i prezivljavalo na drugacije nacine, tako da ti je usporedba za k****
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:01   #30
Quote:
putnica kaže:
zapravo je i na drzavi, prvenstveno na drzavi.

drzavi bi trebala biti u interesu natalitetna politika, motivacija i potpora obitelji, a mi jos sijemo pdv na djecju odjecu i prehranu, najveci u evropi.

nemojte me loviti za statistiku, ali nezaposlenih je sve vise, sve vise je radno neaktivnog stanovnistva, umirovljenici grcaju u kantama za smece, jos malo pa nece imati tko privredjivati u ovoj drzavi niti za nju niti za sebe.

kao drzava s 90% stanovnika deklariranih kao katolici paradoksalno je i licemjerno osudjivati ljude koji prihvate ono sto im Bog da, dapace jos po njima treba pljuvati kako djecu rade radi socijalne pomoci.

odgovorno planiranje obitelji imamo u kini, vrlo lijep i slikovit primjer. mozda bi tim roditeljima trebalo nesto slicno preporuciti.
ma da, na drzavi je , odnosno na meni i ostalima koji mjesecno za porez izdvoje brdo love, a kad recimo ja odem na porodiljni dobivam jaaaaako mali dio svoje place - kako mene drzava motivira? motiviraju se samo socijalni slucajevi koji generiraju hrpu novih soc slucajeva i tako ukrug
mislis da ce hudicevi djeci omoguciti neko skolovanje da ne zavrse poput njih?
cisto sumnjam...
a te spike "sto im Bog da" su mi
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:02   #31
Quote:
putnica kaže:
zapravo je i na drzavi, prvenstveno na drzavi.

drzavi bi trebala biti u interesu natalitetna politika, motivacija i potpora obitelji, a mi jos sijemo pdv na djecju odjecu i prehranu, najveci u evropi.

nemojte me loviti za statistiku, ali nezaposlenih je sve vise, sve vise je radno neaktivnog stanovnistva, umirovljenici grcaju u kantama za smece, jos malo pa nece imati tko privredjivati u ovoj drzavi niti za nju niti za sebe.

kao drzava s 90% stanovnika deklariranih kao katolici paradoksalno je i licemjerno osudjivati ljude koji prihvate ono sto im Bog da, dapace jos po njima treba pljuvati kako djecu rade radi socijalne pomoci.

odgovorno planiranje obitelji imamo u kini, vrlo lijep i slikovit primjer. mozda bi tim roditeljima trebalo nesto slicno preporuciti.
Hrvatskoj ne fali NKV radnika i socijalnih slučajeva, nego zdrave i obrazovane radne snage. Kakve šanse imaju ova djeca da se prometnu u nekog takvog? Da barem žive na selu, da mogu od zemlje živjeti i da djeca imaju što raditi.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:02   #32
Quote:
Cats kaže:
Moji dida i baka su imali devetero, bez tekuće vode i struje. Odrasle godine je dočekalo sedmero. Petero od njih je završilo fakultete.
Država je pomogla, dakako. Bez toga ne bi išlo. Ali ni bez njihovog danonoćnog rada i truda, da se razumijemo.
prije jedno 50 i vise godina
usporedba ti je
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:03   #33
Quote:
putnica kaže:

odgovorno planiranje obitelji imamo u kini, vrlo lijep i slikovit primjer. mozda bi tim roditeljima trebalo nesto slicno preporuciti.
why not?
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:04   #34
Quote:
Blue kaže:
Hrvatskoj ne fali NKV radnika i socijalnih slučajeva, nego zdrave i obrazovane radne snage. Kakve šanse imaju ova djeca da se prometnu u nekog takvog? Da barem žive na selu, da mogu od zemlje živjeti i da djeca imaju što raditi.
pa ako ukradu dovoljno i isprose mozda im mama i tata kupe diplome
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:05   #35
Quote:
Cats kaže:
Moji dida i baka su imali devetero, bez tekuće vode i struje. Odrasle godine je dočekalo sedmero. Petero od njih je završilo fakultete.
Država je pomogla, dakako. Bez toga ne bi išlo. Ali ni bez njihovog danonoćnog rada i truda, da se razumijemo.
Dakle, moj odgovor na tvoje pitanje je Da.
Moja baka rođena je 1922. godine, tvoja pretpostavljam i prije Osim toga, pretpostavljam da se radi o seoskoj sredini (ni moja baka nije imala struju, tekuću vodu ni wc u kući).

Nemreš mi davat ruralne primjere iz prve polovine prošlog stoljeća.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:05   #36
Quote:
zlocestoca kaže:
prije jedno 50 i vise godina
usporedba ti je
Da, i? Zato je činjenica da su uspjeli manje vrijedna?

Kako je lako biti bahat s udobnog kauča.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:06   #37
Quote:
gnjavež kaže:
pa ako ukradu dovoljno i isprose mozda im mama i tata kupe diplome
cemu diploma kad to uopce ne treba
treba samo napisati pismo jutarnjem i pozvati roberta zubera iz zivota uzivo
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:08   #38
Quote:
putnica kaže:
kao drzava s 90% stanovnika deklariranih kao katolici paradoksalno je i licemjerno osudjivati ljude koji prihvate ono sto im Bog da, dapace jos po njima treba pljuvati kako djecu rade radi socijalne pomoci.
Evo ti pjesmica za "deklarirane katolike" koji prihvate ono što im Bog da.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:08   #39
Quote:
Cats kaže:
Da, i? Zato je činjenica da su uspjeli manje vrijedna?

Kako je lako biti bahat s udobnog kauča.
tebi jadnoj nis nije jasno
usporedjivati uvjete i okolnosti s pocetka proslog stoljeca i sada....
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:09   #40
Quote:
Blue kaže:
Evo ti pjesmica za deklarirane katolike

mrak film!
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.