Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2013., 18:23   #541
Biblija je sve bogatija što bogatiji je tvoj život.
Da, tako je: već moramo nešto donijeti.
Itto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 19:54   #542
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Nisi li previše raskomadao pojam Boga?
Možda izgleda u skladu s Biblijom, ali ondje je Sveto Trojstvo i tako. Kamo ti se uklapa Duh Sveti u tvojem pristupu?
Sveto trojstvo ne postoji u Bibliji.

Otac i Sin i Duh Sveti nisu tri vječne osobe, niti to igdje piše u Bibliji.

Radi se o Inteligenciji daleko starijoj od nas ljudi. Ništa više. Uostalom Trojstvo je DOGMA, a ne činjenica.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 22:31   #543
Tako je, nema nikakvog trojstva. To je pogansko babilonsko vjerovanje. Pogani su stovali trijade bogova.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 10:27   #544
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Tako je, nema nikakvog trojstva. To je pogansko babilonsko vjerovanje. Pogani su stovali trijade bogova.
Tako je. Postoji samo Sveto četvorstvo: Vatra - Zrak - Voda - Zemlja (J.H.V.H.)

http://www.amorc.hr/4elementa.php

Neki doduše pridodaju i peti element - akašu ili eter : http://www.biorama.net/pet-elemenata.html

Ono što piše u bibliji piše i u drugim svetim knjigama. Samo na malo drukčiji naćin. Evo primjera:

U Bhagavat-purani se objašnjava stvaranje univerzuma:

"U početku bijaše mahat-tatta (materija bez forme). Kad je Gospodin pomislio na stvaranje, mahat-tattva se pokrenula i nastao je svemir (akasha - eter).

Od kondenzacije etera se formirao zrak (vayu). Od trenja zraka se pojavila vatra (agni).

Od vrućine vatre se pojavila voda (jala). Od gustoće vode je nastala zemlja (prithivi)."


S time da i pogani govore isto: http://bs.wikipedia.org/wiki/Haos_%28mitologija%29
Haos je nastao na početku svega, prije vremena. On je kontrast Zemlji, gdje sve pada u mogućim smjerovima, zaljev bez dna. Orfej tvrdi da je Haos "utroba tame". To je ništavilo iz kojeg nastaju dijelovi svemira. To su Haosova djeca - Geja (Majka Zemlja), Tartar (pakao), Nikta (tamna noć), Ereb (tama podzemlja) i Eros (ljubav, iako se poslije smatra Afroditinim sinom). Povrh toga, Geja rađa Urana, Oca Nebo i Ponta, More i Planine. Parenjem Geje i Urana nastaju Titani, Kiklopi i Hekatonhiri. Najmlađi Titan Kron se ponekad smatra Haosovim sinom.

Dakle i ovdje vidimo 5 kozmička elementa kao i u indijaca. Ali ne može biti sve isto jer je udaljenost Indije i Grčke poprilična, tako da i razlika u opisima mora biti velika.

Zadnje uređivanje krena : 25.05.2013. at 10:37.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 18:07   #545
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Tako je, nema nikakvog trojstva. To je pogansko babilonsko vjerovanje. Pogani su stovali trijade bogova.
Ali nema ni Boga kao neke vječne osobe u Bibliji također.

Nigdje to ne piše, je li tako?

Ne znam ZAŠTO onda toliki ljudi vjeruju da je Bog neka vječna osoba. Ako vjeruju Bibliji, tada ne treba izmišljati stvari koje tamo UOPĆE i ne pišu. Dapače.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 20:49   #546
Kad je već tema Biblija, a ovaj podforum ima ipak nešto ležerniji pristup, postavila bih pitanje znalcima o nečem što me mučilo u Evanđeljima, a do dan-danas nisam dobila odgovor.
Getsemanski vrt. Isus moli. Sam samcat jer su svi pozaspali. Tko je čuo njegove molitve i zdvajanje koje poslije prenose evanđelisti?
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 20:51   #547
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Kad je već tema Biblija, a ovaj podforum ima ipak nešto ležerniji pristup, postavila bih pitanje znalcima o nečem što me mučilo u Evanđeljima, a do dan-danas nisam dobila odgovor.
Getsemanski vrt. Isus moli. Sam samcat jer su svi pozaspali. Tko je čuo njegove molitve i zdvajanje koje poslije prenose evanđelisti?
Valjda su u Pedesetnici dobili dar da pišu i ono što nisu vidjeli
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 22:20   #548
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Kad je već tema Biblija, a ovaj podforum ima ipak nešto ležerniji pristup, postavila bih pitanje znalcima o nečem što me mučilo u Evanđeljima, a do dan-danas nisam dobila odgovor.
Getsemanski vrt. Isus moli. Sam samcat jer su svi pozaspali. Tko je čuo njegove molitve i zdvajanje koje poslije prenose evanđelisti?
Odlično pitanje pronađena, jako dobro! I mene sada to isto zanima. Ajde kršćanski forumaši i propovjednici recite nam kako to objašnjavate. Ajmo gdje ste? Kamelot, Wannabegoodguy, praedicator, civilizacija I, mmoore...i ostala ekipa vjernika-križara. Da vas čujemo?
al_đezira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 11:40   #549
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Valjda su u Pedesetnici dobili dar da pišu i ono što nisu vidjeli
Imali su to i prije krena no sada su ga kapitalizirali zavijeke.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 14:09   #550
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Kad je već tema Biblija, a ovaj podforum ima ipak nešto ležerniji pristup, postavila bih pitanje znalcima o nečem što me mučilo u Evanđeljima, a do dan-danas nisam dobila odgovor.
Getsemanski vrt. Isus moli. Sam samcat jer su svi pozaspali. Tko je čuo njegove molitve i zdvajanje koje poslije prenose evanđelisti?
Prvo, evanđelja su bila anonimna i ona imena koja pišu su tek kasnije bila dodana. Ne zna se tko je evanđelja napisao. Niti nemamo originale niti ne možemo biti sigurni što je sve točno i krivo. Ali se dokazano zna da su nekoje priče i nekoji citati koji su bili stavljeni u Isusova usta izmišljeni. Ona priča gdje je kaotiga rekao nek onaj koji je bez grijeha baci prvi kamen je izmišljena, i u pitanju je citat kojeg uopće nema u starijim kopijama - tek se pojavljuje u novijim kopijama. Ovo što ti pitaš također nema smisla i također je najvjerojatnije izmišljeno od strane pitaj boga koga.

Netko je par stranica unazad napisao da je ostalo tek 30% pravog Isusosv učenja u evanđeljima, e pa na žalost taj broj je garantirano još i manji. Mislim čak da je i 20% pretjerano. Ako se uzme sve u obzir taj postotak je možda i manji od 15%.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 20:20   #551
Quote:
al_đezira kaže: Pogledaj post
Odlično pitanje pronađena, jako dobro! I mene sada to isto zanima. Ajde kršćanski forumaši i propovjednici recite nam kako to objašnjavate. Ajmo gdje ste? Kamelot, Wannabegoodguy, praedicator, civilizacija I, mmoore...i ostala ekipa vjernika-križara. Da vas čujemo?
Ako uzmeš u obzir da se Isus poslije uskrsnuća 40 dana družio sa svojim učenicima, onda nije teško shvatiti tko je rekao što se događalo u Getsemanskom vrtu, kada su svi pozaspali OSIM Njega, je li tako?

Imaš još koje "teško" pitanje?

Samo naprijed. Pitanja su tu zato da se odgovori na njih. Dapače.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 20:37   #552
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ako uzmeš u obzir da se Isus poslije uskrsnuća 40 dana družio sa svojim učenicima...
.

Odgovor ne važi. Dokaži da je tako bilo. Nema nikakvog drugog izvora od evanđelja, koja se međusobno niti ne slažu okolo mnogih detalja tog 'događaja'. Dakle, takvi slab izvor koji je još i u mnogo čemu u kontadiktornosti sam sa sobom ne može biti dobar izvor. Sve što čovjek u tom slućaju ima je vjerovanje u nešto što se totalno kosi sa svime što znamo o smrti, i još k tome iz jednog takvog izvora gdje postoje mnoge kontradikcije i ne slaganja i gdje se još i dokazano zna da su nekoji citati i događaji bili izmišljeni i dodani. Kada se sve to uzme u obzir i upotrijebi zdrav razum onda je očito ali i vjerojatno da je cijela ta stvar okolo uskrsnuća također izmišljena.

Više je vjerojatno to da su ga jednostavno ubili i gotovo. A kada smo več kod toga, možda za osvetu tim ljudima su njegovi učenici i počeli širiti nekoje namjerno izmišljene laži sa nekim istinitim stvarima, i od tuda je sve počelo. Počeli su ga pretvarati u Boga. Iako je bio samo običan čovjek kao i svi mi, iako se je smatrao jednakim svima. Kao što je i sam rekao - ja sam u vama i vi ste u meni. Naravno, nije im mogao objasniti prirodu stvarnosti pa nisu ustvari niti znali tko je ustvari bio njegov Bog Otac, pa su ga počeli pomješati sa Jahvetom kao i ostali ljudi budući da je učio nekoje stvari na temelju starog zavjeta jer je to onim ljudima bilo najbliže, iako je i sam pokušavao promjeniti nekoje besmislice koje se nalaze tamo. Ali to je druga prića..

Zadnje uređivanje Ironrage : 26.05.2013. at 20:44.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 21:47   #553
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ako uzmeš u obzir da se Isus poslije uskrsnuća 40 dana družio sa svojim učenicima, onda nije teško shvatiti tko je rekao što se događalo u Getsemanskom vrtu, kada su svi pozaspali OSIM Njega, je li tako?

Imaš još koje "teško" pitanje?

Samo naprijed. Pitanja su tu zato da se odgovori na njih. Dapače.
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
.

Odgovor ne važi. Dokaži da je tako bilo. Nema nikakvog drugog izvora od evanđelja, koja se međusobno niti ne slažu okolo mnogih detalja tog 'događaja'. Dakle, takvi slab izvor koji je još i u mnogo čemu u kontadiktornosti sam sa sobom ne može biti dobar izvor. Sve što čovjek u tom slućaju ima je vjerovanje u nešto što se totalno kosi sa svime što znamo o smrti, i još k tome iz jednog takvog izvora gdje postoje mnoge kontradikcije i ne slaganja i gdje se još i dokazano zna da su nekoji citati i događaji bili izmišljeni i dodani. Kada se sve to uzme u obzir i upotrijebi zdrav razum onda je očito ali i vjerojatno da je cijela ta stvar okolo uskrsnuća također izmišljena.

Više je vjerojatno to da su ga jednostavno ubili i gotovo. A kada smo več kod toga, možda za osvetu tim ljudima su njegovi učenici i počeli širiti nekoje namjerno izmišljene laži sa nekim istinitim stvarima, i od tuda je sve počelo. Počeli su ga pretvarati u Boga. Iako je bio samo običan čovjek kao i svi mi, iako se je smatrao jednakim svima. Kao što je i sam rekao - ja sam u vama i vi ste u meni. Naravno, nije im mogao objasniti prirodu stvarnosti pa nisu ustvari niti znali tko je ustvari bio njegov Bog Otac, pa su ga počeli pomješati sa Jahvetom kao i ostali ljudi budući da je učio nekoje stvari na temelju starog zavjeta jer je to onim ljudima bilo najbliže, iako je i sam pokušavao promjeniti nekoje besmislice koje se nalaze tamo. Ali to je druga prića..
Bravo Ironrage, upravo tako!
To sam i ja pomislio. Odgovor koji je civilizacija I dao onda je samo pitanje slijepe vjere. To je odgovor koji ništa ne dokazuje i ne pruža nikakvu istinitost i vjerodostojnost samih podataka koji su izneseni u evanđeljima u vezi tog događaja u Getsemanskom vrtu.

Civilizacija I nemoj si laskati jer nisi odgovorio na pitanje. Pokušaj malo smislenije, bez uplitanja slijepe vjere i dogme koja stoji iza svega. Dapače.
al_đezira is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 19:12   #554
Quote:
al_đezira kaže: Pogledaj post
Bravo Ironrage, upravo tako!
To sam i ja pomislio. Odgovor koji je civilizacija I dao onda je samo pitanje slijepe vjere. To je odgovor koji ništa ne dokazuje i ne pruža nikakvu istinitost i vjerodostojnost samih podataka koji su izneseni u evanđeljima u vezi tog događaja u Getsemanskom vrtu.

Civilizacija I nemoj si laskati jer nisi odgovorio na pitanje. Pokušaj malo smislenije, bez uplitanja slijepe vjere i dogme koja stoji iza svega. Dapače.
Odgovor koji sam ja dao je točan.

Naravno, ako je Biblija riječ Božja.

Tamo lijepo piše da se Isus nakon uskrsnuća 40 dana pojavljivao i razgovarao sa mnogim svojim učenicima, čak je i jeo s njima.

I jasno je da je govorio i mnoge stvari koje čak i nisu zapisane u Evanđeljima, i to jedan evanđelista JASNO tvrdi, da se NISU sve Isusove poruke (kao i učenja), mogle zapisati.

Dakle, sam Isus im je govorio i o svojoj muci, pa prema tome i o tome što se događalo za vrijeme kada su spavali u Getsemanskom vrtu. Imate još pitanja?
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 21:03   #555
Ono što očito ne znaš je da je i najstarije evanđelje pisano više od 30 GODINA nakon Isusove smrti. Oh i da kad smo več kod toga, njegovo pravo ime uopće nije bilo Isus. Osoba znana kao Isus Krist NE POSTOJI. Njegovo pravo ime je bilo Yeshua. Ugl, govoriš stvari tipa 'ali jasno tamo piše da je Isus rekao ono ili ono...' NE, krivo. Ako je i nešto govorio ljudima to je bilo u trenutku i u povezanosti sa več s kime je razgovarao. U bibliji pišu citati koji su bili zapisani od strane onoga čega su se ljudi sjećali što je on rekao, ne samo to več su se njegove riječi 100% i iskrivile. Sve je u to vrijeme bilo predano ljudima kroz usmenu predaju. A znamo jako dobro kako ljudi funkcioniraju. Skrate predugu rečenicu koja im je lakše za zapamtiti, ili pamte samo neke detalje koji su najlakši za zapamtiti, itd. Ne znam.. tu ima previše toga i ne bi se tako lako moglo napisati u samo jedan post. Ali nije stvar ta da su odmah zapisivali dok je 'Isus' govorio i to riječ po riječ.

Isus nije ništa rekao što piše u bibliji. To što piše u bibliji su iskrivljena zapisana sjećanja nečega što je bilo rečeno od strane jednog čovjeka, i naravno dokazani izmišljeni citati koje taj čovjek nikada nije niti rekao.

I to piše samo u nekojim evanđeljima, ne znam sada točno u kojem.. ali u jednoj npr. piše jedna cijela priča koja u nekom drugom totalno fali, a u tom drugom je naravno riječ o starijem evanđelju dok je ovaj prvi ustvari noviji, šta ti to govori?

Samo usporedi slične 'isusove' citate u evanđeljima i primjeti kako piše ta jedna rečenica, ali različite riječi. Dok su evanđelja bila sklapljena ti autori su koristili svakakve izvore koji potjeću od strane različitih izvora koji opet potjeću od drugačijih izvora ljudi i različitih usmenih predaja. Zato se i sami njegovi citati u evanđeljima toliko razlikuju. Npr. što misliš da li je on rekao cijelu onu molitvu 'oče naš' ili samo pola? ili niti jednu? u jednom evanđelju piše jedno a u drugom nešto sasvim drugo.. i riječi su drugačije. Tu možeš sasvim jasno vidjeti to što ti pokušavam objasniti. Ali dobro, autori su koristili i druga evanđelja kao svoj izvor te su i tu mjenjali nekoje rečenice, itd.

Ali dobro, ti misliš i vjeruješ da je Biblija 'Riječ Božja' pa onda nek ti bude. Niti ne znaš kako su ti spisi nastali, jer da znaš ne bi rekao tako nešto.

Zadnje uređivanje Ironrage : 27.05.2013. at 21:11.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 21:26   #556
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
Ono što očito ne znaš je da je i najstarije evanđelje pisano više od 30 GODINA nakon Isusove smrti. Oh i da kad smo več kod toga, njegovo pravo ime uopće nije bilo Isus. Osoba znana kao Isus Krist NE POSTOJI. Njegovo pravo ime je bilo Yeshua. Ugl, govoriš stvari tipa 'ali jasno tamo piše da je Isus rekao ono ili ono...' NE, krivo. Ako je i nešto govorio ljudima to je bilo u trenutku i u povezanosti sa več s kime je razgovarao. U bibliji pišu citati koji su bili zapisani od strane onoga čega su se ljudi sjećali što je on rekao, ne samo to več su se njegove riječi 100% i iskrivile. Sve je u to vrijeme bilo predano ljudima kroz usmenu predaju. A znamo jako dobro kako ljudi funkcioniraju. Skrate predugu rečenicu koja im je lakše za zapamtiti, ili pamte samo neke detalje koji su najlakši za zapamtiti, itd. Ne znam.. tu ima previše toga i ne bi se tako lako moglo napisati u samo jedan post. Ali nije stvar ta da su odmah zapisivali dok je 'Isus' govorio i to riječ po riječ.

Isus nije ništa rekao što piše u bibliji. To što piše u bibliji su iskrivljena zapisana sjećanja nečega što je bilo rečeno od strane jednog čovjeka, i naravno dokazani izmišljeni citati koje taj čovjek nikada nije niti rekao.

I to piše samo u nekojim evanđeljima, ne znam sada točno u kojem.. ali u jednoj npr. piše jedna cijela priča koja u nekom drugom totalno fali, a u tom drugom je naravno riječ o starijem evanđelju dok je ovaj prvi ustvari noviji, šta ti to govori?

Samo usporedi slične 'isusove' citate u evanđeljima i primjeti kako piše ta jedna rečenica, ali različite riječi. Dok su evanđelja bila sklapljena ti autori su koristili svakakve izvore koji potjeću od strane različitih izvora koji opet potjeću od drugačijih izvora ljudi i različitih usmenih predaja. Zato se i sami njegovi citati u evanđeljima toliko razlikuju. Npr. što misliš da li je on rekao cijelu onu molitvu 'oče naš' ili samo pola? ili niti jednu? u jednom evanđelju piše jedno a u drugom nešto sasvim drugo.. i riječi su drugačije. Tu možeš sasvim jasno vidjeti to što ti pokušavam objasniti. Ali dobro, autori su koristili i druga evanđelja kao svoj izvor te su i tu mjenjali nekoje rečenice, itd.

Ali dobro, ti misliš i vjeruješ da je Biblija 'Riječ Božja' pa onda nek ti bude. Niti ne znaš kako su ti spisi nastali, jer da znaš ne bi rekao tako nešto.
Ti si izgleda živio u Isusovo vrijeme pa valjda zato znaš što JE pisalo a što NIJE u Evanđeljima, je li?

I misliš da se učenici koji su tri PUNE godina živjeli s Isusom, nisu baš mogli sjetiti nekih Njegovih STVARNIH rečenica koje je izrekao?

Kome ti prodaješ maglu? Meni nemoj. Za mene je Biblija Božja RIJEČ, a ti vjeruj u koga ili što hoćeš. Onda ni "Romea i Juliju" po tebi nije napisao Šekspir, već se to sve iskrivilo, je li? Svašta!
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 21:34   #557
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ti si izgleda živio u Isusovo vrijeme pa valjda zato znaš što JE pisalo a što NIJE u Evanđeljima, je li?

I misliš da se učenici koji su tri PUNE godina živjeli s Isusom, nisu baš mogli sjetiti nekih Njegovih STVARNIH rečenica koje je izrekao?

Kome ti prodaješ maglu? Meni nemoj. Za mene je Biblija Božja RIJEČ, a ti vjeruj u koga ili što hoćeš. Onda ni "Romea i Juliju" po tebi nije napisao Šekspir, već se to sve iskrivilo, je li? Svašta!
Nema veze to da su toliko dugo živjeli sa njime. Svejedno su to usmeno govorili ljudima i tako dalje i to je trajalo GODINAMA.

I ok, biblija je božja riječ a? ajde mi onda molim te objasni kako to da svemoguće i sveznajuće biće ne zna da je napisalo pun k. kontradikcija i još k tome nije se ni potrudilo ispraviti sve to? http://www.infidels.org/library/mode...adictions.html

Gospodin Jahve je barem mogao iskoristiti svoje svemoćne moći i sačuvati originalne spise i to dati ljudima, a ne da imamo na tisuće kopija koje se sve na nekojim mjestima gadno razlikuju.

I ako je tvoj odgovor na ovo taj da je biblija 'Riječ Božja' u smislu što je Sveti Duh inspirirao ljude i preko njih pisao, kako i je odgovor mnogih na to, pa normalno da ljudi griješe u tom slućaju, jel? ali opet.. zašto bi takvo savršeno, svemoguće i sveznajuće biće trebalo pisati preko ljudi koji rade te svakakve greške (što sveznajuće biće naravno zna) kada je jednostavno moglo pred ljudima materijalizirati zlatnu savršenu knjigu i eto im i dokaza i sve pet?

Jel vidiš kako je lako pokazati da je 'božja riječ' ustvari riječ primitivnih i glupih ljudi?

I ne prodajem ti ja maglu. Ti si taj koji drugima prodava svoju vlastitu verziju istine/vjerovanje. Ja pišem stvari koje zna svatko tko je malo dublje istražio o cijeloj toj temi od dobrih izvora i ljudi koji su posvetili svoj cijeli život istraživaju svih tih spisa. A ti? uzimaš stvari kao činjenice bez da ih provjeriš to što piše i da razmisliš sa zdravom logikom o tome što piše. Površan posao koji u samom početku ima krivi temelj.

Zadnje uređivanje Ironrage : 27.05.2013. at 22:37.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:30   #558
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
Nema veze to da su toliko dugo živjeli sa njime. Svejedno su to usmeno govorili ljudima i tako dalje i to je trajalo GODINAMA.

I ok, biblija je božja riječ a? ajde mi onda molim te objasni kako to da svemoguće i sveznajuće biće ne zna da je napisalo pun k. kontradikcija i još k tome nije se ni potrudilo ispraviti sve to? http://www.infidels.org/library/mode...adictions.html

Gospodin Jahve je barem mogao iskoristiti svoje svemoćne moći i sačuvati originalne spise i to dati ljudima, a ne da imamo na tisuće kopija koje se sve na nekojim mjestima gadno razlikuju.

I ako je tvoj odgovor na ovo taj da je biblija 'Riječ Božja' u smislu što je Sveti Duh inspirirao ljude i preko njih pisao, kako i je odgovor mnogih na to, pa normalno da ljudi griješe u tom slućaju, jel? ali opet.. zašto bi takvo savršeno, svemoguće i sveznajuće biće trebalo pisati preko ljudi koji rade te svakakve greške (što sveznajuće biće naravno zna) kada je jednostavno moglo pred ljudima materijalizirati zlatnu savršenu knjigu i eto im i dokaza i sve pet?

Jel vidiš kako je lako pokazati da je 'božja riječ' ustvari riječ primitivnih i glupih ljudi?

I ne prodajem ti ja maglu. Ti si taj koji drugima prodava svoju vlastitu verziju istine/vjerovanje. Ja pišem stvari koje zna svatko tko je malo dublje istražio o cijeloj toj temi od dobrih izvora i ljudi koji su posvetili svoj cijeli život istraživaju svih tih spisa. A ti? uzimaš stvari kao činjenice bez da ih provjeriš to što piše i da razmisliš sa zdravom logikom o tome što piše. Površan posao koji u samom početku ima krivi temelj.
Odgovorio sam ti na pitanje.

Ako imaš još pitanja u vezi Biblije, nešto što ti je nelogično ili bilo što drugo, slobodno pitaj.

Ne moraš u to vjerovati, ali na SVAKO pitanje postoji točan odgovor.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 01:55   #559
Vama ljudima "jedno" pitanje...

Kada kažem "ljubi svakog čovjeka kao da ti je brat", da li vam je bitno
tko sam,
odakle sam,
od kada sam,
koje sam vjere,
u kojeg boga vjerujem i
jesam li ili nisam sišao s neba,

ili vam je bitno što sam upravo rekao i što vam prođe kroz glavu, koja misao i koji osjećaj vas obuzme pritom.

Da li pomislite:
Da, ovo je dobro.
Da, ovo je istina.
Da, to je ljubav.
Da, ja želim živjeti u toj svijesti.
Da, to sam u suštini ja.
salet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 10:48   #560
Quote:
salet kaže: Pogledaj post
Vama ljudima "jedno" pitanje...

Kada kažem "ljubi svakog čovjeka kao da ti je brat", da li vam je bitno
tko sam,
odakle sam,
od kada sam,
koje sam vjere,
u kojeg boga vjerujem i
jesam li ili nisam sišao s neba,

ili vam je bitno što sam upravo rekao i što vam prođe kroz glavu, koja misao i koji osjećaj vas obuzme pritom.

Da li pomislite:
Da, ovo je dobro.
Da, ovo je istina.
Da, to je ljubav.
Da, ja želim živjeti u toj svijesti.
Da, to sam u suštini ja.
Nije važno u tom smislu jer nije taj ljudski ego taj koji se bezuslovno voli: sve ono što čini čoveka u životu jeste njegova površina koju je polusvestan (poreklo, ono što on misli za sebe da jeste, odakle je, kakva mu je boja kože, koje je vere, šta voli ili ne voli - ma ko je on, svetac ili robijaš). Bez obzira što nas mnogo štošta remeti u tome jer se naš sastav mišljenja upliće (ne volimo robijaše i ne volimo ovo ili ono, a volimo ovo ili ono, lepuškaste, simetrične plave žene, muškarce, ne volim na ljudima oštre obrve, veliki nos, proćelave ljude, pričljive, ćutljive, brbljive ili slično).

Ja razmišljam u tom smislu da volim ono što je suštinski u čoveku, sve ono što se ne uspeva ispoljavati a što bi bilo pozitivno u tom smislu da ne šteti nikome niti samoj osobi to je utešno videti, ali takođe imam nekakvo saosećanje sa svim onim izgubljenim ljudima koji su usled pogrešne naučenosti stigli na rub društva, koji su srasli sa tom vrstom uloge, naročito oni koje nisam nikad ni video a gladni su, hladno im je, nemaju ništa, umiru od gladi i žeđi, u bolestima usled nemaštine. Volim, daklem, ono tanano u ljudima, u svakome, ono što poput deteta u njima nije uspelo da se razvije, poput cveća leži u njima zaboravljeno - to je valjda neko saosećanje, ali ne ono koje kod mene dovodi do nekakve velike tuge koja bi meni remetila stvari, već do nade i uverenosti da sve može biti daleko bolj jer klica onoga božanskog u nama uvek postoji, bez obzira da li to bio svetac ili monstrum koji je otišao s pameću a nije za to ni kriv ma kako se činilo svetu koji ga osuđuje na smrt jer je učinio zlodelo.

Nemam dileme oko toga kako voleti ljude, samo uvek i iznova priželjkujem nekakvu pomoć za sebe u smislu da mogu više pomoći drugima, najpre svakako ljudima oko sebe, ma kakva ta pomoć bila, kao što živim u dubokom uverenju da je ovo poseban period civilizacije jer se ona budi, postepeno ali eksponencijalno, odnosno u početku ide skoro neprimetno dok požar ne bukne svugde, i to mi daje neopsivu snagu duha koju usmeravam na ono što smatram da je bogougodno, opšte korisno.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.