Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2007., 22:05   #61
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
pa kakve to veze ima s obećanjima, valjda vidiš kako se netko ponaša prema tebi i dok nisi trudna, dal sjedi i igra igrice i čeka da mu skuhaš, opereš, počistiš, popeglaš, dal ti skuha čaj kad imaš temperaturu il kaže "a brižna ti" i ode na pivo, dal ti ponekad ode kupit čokoladu kad ti se jede nešto slatko, dal traži dežurnu apoteku kad po noći/za vikend dobiješ proljev, dal ide s tobom u kupovinu ili makar kaže da ga nazoveš pa će doć po vrećice, ili tegliš preteške vrećice a on gleda utakmicu..

netko tko je takav će biti super i kad budeš trudna, netko tko je sad potpuno nepažljiv teško da će nekim čudom postati mr. perfect kad te napumpa.
ma zasada je on sve 5. fakat nije za požaliti ni u čemu. Ali pitam za iskustva drugih žena. jer ne jedamput mi i moje stranke a i kolegice rekoše da se muškarci često izrode u nešto sasvim deseto od onog što su bili..

Pa pitam za iskustva.

svako je individualno, znam ali smatram da su zajedno ljudi pametniji
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 22:49   #62
Na žalost, drage moje vidim da ste digle grdu frku i da sam vraški dobila po nosu zbog naćina na koji sam naučila muža kad da stavlja veš, uz napomenu da sam valjda milion puta rekla nemoj to tak sam nabacat kao da je palo iz aviona, zgužvano, nezakvačeno, i nije upalilo !! a sad sve pet. Drugo ja ga ne ponižavam već jedino na takav naćin nekaj dođe do njihovih glavica , od priće nema NIŠTA!Uostalom , ak nešto radiš, radi kako valja.

i da, ak se vratite unazad i proćitate sa ćim ste me sve zasule..možda će vam bit jasnije zakaj vam muževi neće pomoć- bez uvrede, al oni nisu superiornija bića od nas
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:00   #63
pa bome, ovaj tvoj izgleda ne da nije superioran nego ga treba ko cucka dresirat.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:04   #64
Quote:
helior kaže: Pogledaj post
...
jebote, jel dijete zveknesh loncem ak krivo rjesi zadatak? cisto da ga naucis

ja sam, prvi puta, skoro pukla od smijeha kad sam vidjela kak je dragi stavio vesh na susilicu

ali nisam

znash zasto? zato jer postujem taj njegov trud da je to napravio, ma kako god to izgledalo... zato jer je taj put on dao sve do sebe i to treba postovati...

naravno da sam mu, sljedeci put, objasnila zash bash nije dobro da je kvacica na sredini majice... ali mi nije palo na pamet ismijavati ga ili mu pobacati sav vesh dolje jer je to nepostivanje truda koji je on ulozio... znash, ne rodimo se svi tak pametni kao ti pa da sve od prve radimo savrseno

Quote:
helior kaže: Pogledaj post
Drugo ja ga ne ponižavam već jedino na takav naćin nekaj dođe do njihovih glavica , od priće nema NIŠTA!Uostalom , ak nešto radiš, radi kako valja.

i da, ak se vratite unazad i proćitate sa ćim ste me sve zasule..možda će vam bit jasnije zakaj vam muževi neće pomoć- bez uvrede, al oni nisu superiornija bića od nas
nisu niti inferiornija, a ti se upravo tako ponasash
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:37   #65
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
a tko vam pere suđe?? kuha? i kupuje namjernice (makar one tjedne?).


Sve to ja radim.Evo,kao da je čitao Forum pa je maloprije punih pola sata pokušavao malca uspavati:nosao ga je po kući,pričao mu...Mali nije zaspao pa je odustao i predao ga meni.Nisam rekla "HVALA" jer je to i njegovo dijete,ali cijenim i tih pola sata.Svaki dan sve više i više oko malog pomaže.Još da se hoće dizati po noći.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 00:29   #66
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Još da se hoće dizati po noći.
ja dragog nisam dizala po noći jer je dijete ipak tražilo sisu,kad smo prešli
na flašicu onda se znao i on ustati i nahraniti maloga i kad sam znala otići s ženama vikendom van
sad još curicu dojim iako su joj 2 godine a to je druga priča....tako da su ti ženski vikendi jako rijetki
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 08:34   #67
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
...zanima me da li vas muževi čuvaju i kako to izgleda kada muž čuva ženu (u onom pozitivnom smislu).
Vec si mogla vidit da sve definitivno ovisi kakvog muza imas. Ja ima srece sto se toga tice.

Moj muz je od pocetka sa mnom dijelio poslove. Pomagao je on meni u kucanskim obavezama, ja njemu u poslovnim itd Uglavnom, nas princip je da o cemu god da se radi, radi onaj kome to bolje ide i tko u tom trenutku moze.

Primjera radi: On s gustom pospremi sude nakon rucka, a ja to mrzim. Ja brinem za financije, jer on mrzi racune i novce.

Kad sam bila trudna imala sam vise perioda cuvanja trudnoce i uvijek mi je u svemu pomagao. Nakon prvog poroda mi nisu dosle pomoci ni mama ni svekrva niti smo angazirali pomoc. On je sve obavljao dok ja nisam dosla k sebi, a onda smo postepeno dijelili poslove.

Oko djece je isto bio angaziran. Mislim da je bitno muza ukljuciti u trudnocu i u porod. Onda je to drugacija prica. I oni su dio toga, a ne cekaju sa strane. Osim toga, nakon sto dozivi porod, daleko te vise cijeni.
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 08:59   #68
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Tija, jebemu, em imas Apolona, em posprema, daj nabaci neki savjet, krepale mi glasnice (pospremao prekjucer )

di sam ja napisala da moj posprema? Napisala sam da je savršen. Meni.
Ne posprema niš
Al ja priznajem da sam malo bolesna i ne volim da mi netko radi po kući. Kad on usisava, ja poslije grizem nokte jerbo sam vidila dvije mikro mrvice koje su mu promakle a ne mogu baš ponovo uzet usisavač da ne poljuljam njegov ego. Kuiš, ipak je usisao
ne volim ni da kuha (osim peke i gradela). Prošli tjedan je bio doma i sam se ponudio da neš skuha.. Kupim kokoš gavelino jer kontam da je najlakše , za jebenu kokoš me nazvao 6 puta na posao

Za djecu je savršen , od samog rođenja ih je nosao, dizao se noću, hranio, mjenjao pelene.....i sad mu niš nije teško, čuva ih, šeta ih, uspavljuje malu, piše domaći s malim itd itd

Al niš ne radi sam, sve mu moram reći a ako nije siguran da će zapamtiti fino si zapiše . Odvalila sam nekidan na poruku: napisati prirodu, dat mu jesti, poslat ga u školu

presladak mi je
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 09:48   #69
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
isto programer.
i sve ovako bilo.
o, čestitam kolegice što nisu programeri divni?
što ti znači bilo? kako je sad?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 09:51   #70
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
a tko vam pere suđe?? kuha? i kupuje namjernice (makar one tjedne?).
njegovo je suđe, a na sreću svih ukućana ja kuham....
namirnice isto ja kupujem jer bolje upravljam lovom... on nema baš osjećaj za skupo-jeftino, potrebno-nepotrebno...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 10:03   #71
Moj muz spada u rang onih super odgojenih... sto dobar prijebracni odgoj ( za sveki) + sto dobar ranobracni... citaj: inicijalni dogovor tko sto radi + prisustvno na porodu (je, je... i to spada ovdje!)

A i super je tatek... isto do usiju zaljubljen u svoje kikace!
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 12:40   #72
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
jer ako se sam nećeš zaštititi nitko te drugi neće
Mislim da si sama odgovorila na svoje pitanje.
Bolje pitanje bi bilo "da li čuvate svoje muževe i zašto?", jer mnoge žene se izgovaraju:"ja sve radim sama, jer to radim brže i bolje od njega...", a poslije samo kukaju!
_maca_faca_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 12:52   #73
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
di sam ja napisala da moj posprema? Napisala sam da je savršen. Meni.
Ne posprema niš
Al ja priznajem da sam malo bolesna i ne volim da mi netko radi po kući. Kad on usisava, ja poslije grizem nokte jerbo sam vidila dvije mikro mrvice koje su mu promakle a ne mogu baš ponovo uzet usisavač da ne poljuljam njegov ego. Kuiš, ipak je usisao
ne volim ni da kuha (osim peke i gradela). Prošli tjedan je bio doma i sam se ponudio da neš skuha.. Kupim kokoš gavelino jer kontam da je najlakše: , za jebenu kokoš me nazvao 6 puta na posao

Za djecu je savršen , od samog rođenja ih je nosao, dizao se noću, hranio, mjenjao pelene.....i sad mu niš nije teško, čuva ih, šeta ih, uspavljuje malu, piše domaći s malim itd itd

Al niš ne radi sam, sve mu moram reći a ako nije siguran da će zapamtiti fino si zapiše . Odvalila sam nekidan na poruku: napisati prirodu, dat mu jesti, poslat ga u školu

presladak mi je
Ah! Ja pregrizem ak nekaj i nije cici mici jer mi vise nis ne bi pomagao (ionak popravim kad ne gleda)
Kad se ponudi kuhat hvatam se za glavu, em mu treba dat svaki put iznova detaljne upute u stilu uzmi onaj lonac od dve litre, oguli krumpir, 4 srednja, operi krumpir, narezi krumpir, stavi vodu, posoli.... bemti nauku od pire krumpira
Zadnji put kad je cuvao malu i kuhao da ja odspavam sat i pol, budio me svakih 15 minuta za novi korak u kuhanju dok nisam pukla i rekla mu da naruci picu, onda me probudio da kakvu picu hocu
Moj sve radi, ali moram urlat, kao mama zaigranom ditetu majkumu...AAAAAAA!!!! A nekad mi se jednostavno ne da.

Kaj ste digle tolku frku oko vjesanja vesa, jebote nauke....
Kad je moj prvi put objesio ves mrak mi je pal na oci, al nisam nis rekla. Evo, jucer mi objesio pelene dok sam ja spavala (cuvao malu u subotu i nedjelju ujutro da se naspavam ), na dupe sam opala, bolje od mene ih je objesio

E da, zadnji put kad sam bila na putu, mislio je da mi je ubio ruze pa je pokorno zglancal cijeli stan prije neg kaj sam se vratila, i to kak je zglancal, auuuuu.... sve je speglal, ulastil, nisam sebi mogla doc, vec sam mislila da me vara, a on samo zaboravil zalijevat cvijece

Helior, da meni to napravis ja ti ne bi nikad vise ves objesila
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1

Zadnje uređivanje Dora K : 19.03.2007. at 12:56. Reason: dopisala
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 14:36   #74
jebiga, morate shvatit da su muskarci u pravilu prirodno neuredna bica

e sad, to je vec stvar pristojnosti, pa naravno da pomazem zeni a ne nabijem se na kompjuter ili odem van dok ona sve zivo posprema i cisti.

ali ako smo odvojeni par dana, ak ide na neki seminar, ili ode s malom na more kod svojih a ja ne mogu tih dana - e pa onda je kuca kao da su pale tri atomske bombe. i uzivam u tome
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 14:52   #75
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
e pa onda je kuca kao da su pale tri atomske bombe. i uzivam u tome
ovo boli
kad mene nema moj koristi suđe sve dok ima što izvaditi.... kad su svi resursi iscrpljeni onda se baca na pranje
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 14:55   #76

pa žene --vas nekoliko ---ja da imam takvog muža ,bila bi opet razvedena

meni je moj super
peče,kuha,prostire,vadi i stavlja iz mašina,mijenja pelene,nosa bebu,obožava hraniti klince ,pomaže u učenju,famozan je kad je kući,zbog posla i faksa je malo opterećen ,ali kad kod može pomogne

sve mi prije zavide na mužu koji ima siguran posal,pristojnu plaću,dva fakulteta
i još mi doma pomaže
ruku na srce ne tražim da mi pomaže jer stignem sve,kući sam, ali kad treba stvarno se mogu osloniti na njega
rodilišta,babinje nikakve bakice niam tila u blizini ,sve je to uredno moj zakoniti radio
možda izgleda da se hvalim,ali nemam razloga za to,ovo su činjenice
ovaj put sam pogodila sa izborom muža
p.s.---još je i zgodan
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:03   #77
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ovo boli
kad mene nema moj koristi suđe sve dok ima što izvaditi.... kad su svi resursi iscrpljeni onda se baca na pranje
pa zasto boli, glavno da je dobar dok si ti doma, a ak njega veseli da zivi u smetlistu dok je sam, koga briga
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 18:08   #78
a muko moja di ja svoga nadjoh ni nakon 15 godina braka jos uvik ne zna ni di mu ciste mudante stoje a kamo li usisavac, metla ili krpe za prasinu
crnokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 20:21   #79
Quote:
crnokosa kaže: Pogledaj post
a muko moja di ja svoga nadjoh ni nakon 15 godina braka jos uvik ne zna ni di mu ciste mudante stoje a kamo li usisavac, metla ili krpe za prasinu
e to ni ja ne znam, al to je zena kriva jer me zbunjuje

a nije da uvijek ona pere ves, te sitnice si operem sam, ali ih ona slaze jer sam ja retardiran i ne kuzim kak vi zene uspjevate preklopit bokserice onak uredno, ja uvijek sve zguzvam
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 21:16   #80
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
o, čestitam kolegice što nisu programeri divni?
što ti znači bilo? kako je sad?
isto
samo sto ja jos od poroda nisam spojila 3h spavanja u komadu, pa su mi glagolska vremena mrvu... nakrivo.

eh, programeri... posebna sorta
lost in space.
kad sam otisla u osijek cekat porod, ostavila sam mu popis to do kraj kompjutera. izgubio ga je
(naslagao hrpu cd-ova preko njega)
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.