Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2007., 10:27   #41
pa to ti je samo stvar navike i odgoja
ako si odrastao/la u sredini gdje je golotinja normalna i tebi je normalna ,a ako si bio izlozen puritanskom nacinu zivota - tada ti je golotinja nesto nezamislivo
klinci nemaju sexualnih primisli i njima je sve ok , pogotovo kad jednom produ fazu radoznalosti i pitanja i zapitkivanja o necemu sto odrasli automatski povezuju sa sexom
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:32   #42
ja mislim da to dođe samo od sebe. moju djecu sam kupala ja do nekih 7-8 g a onda su oni sami poželjeli se kupati u gačicama jer im je bilo neugodno i tu nema nikakve proslile u smislu ovo 21 st. pa ću ja sad biti cool roditelj.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:36   #43
u tim 7-8 su oni vjerojatno dosli u dodir s drugom djecom i od njih naucili da je golo fuj
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:03   #44
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Napisala si da skrivaš cice pred bebom starom 7,5 mjeseci. To nije logično, dojila ti ili ne, i na to sam reagirala. Jer po tebi ispada da majke koje doje djecu stariju od 6 (3? 1? tko određuje granicu?) mjeseci nisu normalne.
Ja se tuširam dok moj 7,5 mjesečnjak sjedi u kolicima ispred kade. Sama sam s njim i ne želim ga ostaviti samog u sobi ako ne spava. Ne kužim na koji način ga može povrijediti pogled na tijelo iz kojeg je nedavno izašao?! Da ne velim da je pri tome i on bio gol, sram ga bilo
Napisala sam da gace i grudnjak iz navike oduvijek oblacim u kupatilu tako da jednostavno ne dolazim u situaciju da se pred malim setam bez grudnjaka. Isto tako sam napisala da je istina da je to previse s obzirom da je tako mali. inace nisam nikakva puritanka vec jednostavno sam i sama iz takve obitelji gdje nismo hodali goli jedni ptred drugima, a koliko je to dobro ili lose ne znam, eto neka netko kompetentan odgovori. iako bez daljnjega mi nije normalno da se hoda gol golcat pred odraslim djetetom, to mi je ipak too much jer ne vidim razloga zasto bi dijete to moralo gledati tj. zasto bi netko bio toliko lijen pa da gace obuce ipak malo dalje od ociju djeteta, a ne da pred djetetom od 7,8, 9.... godina lamata kur.... ili da se mama sepuri bez gaca, to mi je too much. sada kada je mali slazem se da pretjerujem isto kao sto je pretjerivanje hodati gol pred starijim djetetom.
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:06   #45
Obzirom na to da sam žensko, mama se nije nikad skrivala, često bi bile zajedno u kupaonici, pogotovo ujuto ili navečer kad je gužva - jedna bi se tuširala, a druga prala zube i sl (sestra isto). Ali starog nikad nisam vidjela golog. Jednom je zaboravio zaključati vrata u kupaonici, pa sam slučajno ušla unutra - i meni i njemu je bilo neugodno I ja ću se vjerojatno isto ponašati prema svojoj djeci - ako budu ženska neću se skrivati, a ako budu muška hoću (ali ne dok su mali, nego kasnije).
Tsunade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:19   #46
Sve je stvar odgoja i sredine u kojoj odrastamo. Kad sam frendici rekla da se kupam na nudističkoj plaži, ona je rekla da nju roditelji već godinama u kući nisu vidjeli samo u gaćicama i grudnjaku, a kamoli da se "pred strancima prešetava gola"!
Ako ne mogu biti opušteni pred ljudima s kojima dijele dom, kako poslije takvi ljudi mogu otvoreno komunicirati s partnerom npr. o sexu? Ili je to ona vrsta intimnosti kad se navečer u mrklom mraku žena sexa u spavačici...

Ali eto... sto ljudi, sto čudi, sto žena, dvjesta sisa!
Mimi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:20   #47
Quote:
Tsunade kaže: Pogledaj post
Obzirom na to da sam žensko, mama se nije nikad skrivala, često bi bile zajedno u kupaonici, pogotovo ujuto ili navečer kad je gužva - jedna bi se tuširala, a druga prala zube i sl (sestra isto). Ali starog nikad nisam vidjela golog. Jednom je zaboravio zaključati vrata u kupaonici, pa sam slučajno ušla unutra - i meni i njemu je bilo neugodno I ja ću se vjerojatno isto ponašati prema svojoj djeci - ako budu ženska neću se skrivati, a ako budu muška hoću (ali ne dok su mali, nego kasnije).
upravo to.mamu ja kupam jer ima problema sa kičmom tako da ju svakodnevno viđam golu,ali zato nemoram oca gledati golog i on mene.sve ima nekakav svoj red.
totalno mi je truba kad vidim one švabe na nudističkoj,hepi femili otac 50,mama 48,sin 27 i kćer 18.sretni i goli jer oni nemaju tabua.
ma daj pliz!
molim zakaj bi bilo ok hodati gol pred mamom,a bed je imati odnos sa istom. pa onda je i to normalno. (Bože sačuvaj)
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:21   #48
Quote:
Mimi1 kaže: Pogledaj post
Sve je stvar odgoja i sredine u kojoj odrastamo. Kad sam frendici rekla da se kupam na nudističkoj plaži, ona je rekla da nju roditelji već godinama u kući nisu vidjeli samo u gaćicama i grudnjaku, a kamoli da se "pred strancima prešetava gola"!
Ako ne mogu biti opušteni pred ljudima s kojima dijele dom, kako poslije takvi ljudi mogu otvoreno komunicirati s partnerom npr. o sexu? Ili je to ona vrsta intimnosti kad se navečer u mrklom mraku žena sexa u spavačici...

Ali eto... sto ljudi, sto čudi, sto žena, dvjesta sisa!
Pa necemo sad bas pretjerivati....mnene npr. nije nimalo stid svog tijela,ali ne pada mi na pamet bezveze se pred nekim sepuriti gola ukoliko to nije moj muz, dakle ne bih se nikada mofla kupati na nudistickoj plazi, ali nije da to neodobravam,dapace,tko voli nek izvoli.
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:36   #49
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
upravo to.mamu ja kupam jer ima problema sa kičmom tako da ju svakodnevno viđam golu,ali zato nemoram oca gledati golog i on mene.sve ima nekakav svoj red.
totalno mi je truba kad vidim one švabe na nudističkoj,hepi femili otac 50,mama 48,sin 27 i kćer 18.sretni i goli jer oni nemaju tabua.
ma daj pliz!
molim zakaj bi bilo ok hodati gol pred mamom,a bed je imati odnos sa istom. pa onda je i to normalno. (Bože sačuvaj)
Mislim da je došlo do nesporazuma Ja ću se tako ponašati zato jer sam tako odgojena - jednostavno bi mi bilo neugodno pred sinovima i bilo kakvo drugo ponašanje bi bilo neprirodno i forsiranje. Ali ako postoji obitelj gdje golotinja nije neugodnost, neovisno o spolu, to ne smatram bolesnim ili odvratnim. Kako mi nije neugodno biti gola pred mamom (ali pred prijateljicama jest - dakle, uopće nema veze sa spolom), tako i nekim drugim kćerima nije neugodno pred ocem (jer ga doživljavaju kao obitelj, a ne kao "muškarca"). Valjda, nisam takva pa nagađam
Tsunade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:38   #50
Quote:
sbg kaže: Pogledaj post
Pa necemo sad bas pretjerivati....mnene npr. nije nimalo stid svog tijela,ali ne pada mi na pamet bezveze se pred nekim sepuriti gola ukoliko to nije moj muz, dakle ne bih se nikada mofla kupati na nudistickoj plazi, ali nije da to neodobravam,dapace,tko voli nek izvoli.
Pa ne idemo na nudističku se "šepuriti". Pobogu, da mi je do egzibicionizma, skidala bih se na Jelačić placu...
Mimi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:41   #51
Quote:
Mimi1 kaže: Pogledaj post
Pa ne idemo na nudističku se "šepuriti". Pobogu, da mi je do egzibicionizma, skidala bih se na Jelačić placu...
A tko je napisao da se netko sepuri na nudistickoj, ajd molim te jos jednom procita moj post! BTW napisala sam da odobravam nudisticke plaze, iako moram priznati da mi je malo kinky vidjeti happy family od 20 do 60 godina gole zajedno na plazi,ali ajd, zovite me staromodnom!
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:49   #52
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
U novinama su naveli da takvu djecu pedofili puno lakše namame u stupicu jer su naviknuta na golotinju, pa im je to i vani nešto normalno.
Evo, pročitala sam cijeli topic, i nemogu vjerovat da niko nije obratio pažnju na ovaj post. Inače nisam protiv golotinje, ali ovo bi me definitivno navelo da se pred djecom nikada ne skidam. Grozno.
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:51   #53
Quote:
sbg kaže: Pogledaj post
A tko je napisao da se netko sepuri na nudistickoj, ajd molim te jos jednom procita moj post! BTW napisala sam da odobravam nudisticke plaze, iako moram priznati da mi je malo kinky vidjeti happy family od 20 do 60 godina gole zajedno na plazi,ali ajd, zovite me staromodnom!
Smješno je to što oni jedni druge uopće ne doživljavaju, pa kad netko sa strane kaže da je to "kinky", gdje je ta nastranost, osim u promatraču koji gleda obitelj na pomalo perverzan način? Ne kažem da si nastran(a), takva nam je civilizacija. To je kao kad se princ Charles (jel bio on?) uvrijedio jer su mu domorotkinje došle golih grudi.
Tsunade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:55   #54
Quote:
Tsunade kaže: Pogledaj post
Smješno je to što oni jedni druge uopće ne doživljavaju, pa kad netko sa strane kaže da je to "kinky", gdje je ta nastranost, osim u promatraču koji gleda obitelj na pomalo perverzan način? Ne kažem da si nastran(a), takva nam je civilizacija. To je kao kad se princ Charles (jel bio on?) uvrijedio jer su mu domorotkinje došle golih grudi.
Ma oksve to stoji,sve je to stvar navike,odgoja,obicaja, a u skladu s tim sam ja i napisala da sam staromodna iako naravno da ni u kojem slucaju ne mislim da ljudi koji se kupaju na nudistickoj nisu normalni, da su poremeceni,ludi,glupi....ne, to svakako ne mislim!
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:06   #55
Quote:
sbg kaže: Pogledaj post
Pa necemo sad bas pretjerivati....mnene npr. nije nimalo stid svog tijela,ali ne pada mi na pamet bezveze se pred nekim sepuriti gola ukoliko to nije moj muz, dakle ne bih se nikada mofla kupati na nudistickoj plazi, ali nije da to neodobravam,dapace,tko voli nek izvoli.
Mislila sam na ovaj dio...
Mimi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:08   #56
Inače, naravno da nije isto vidjeti lijepo, jedro, golo tijelo, za razliku od neke smežurane ili pretile persone... Al opet, pa ljudi smo - šta on/ona ima, što netko od nas već nije vidio?
Mimi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 13:17   #57
isto je , pod uvjetom da golo tijelo ne smatramo automatski sexualnim objektom
kad bismo svi cijelo vrijeme bili goli , golotinju nebismo primjecivali ,a li bi itekako postojala razilka izmedu sexualno pozeljnih i onih drugih
ovako , nama je u glavi da je bilo koja sisa ili guzica odmah poziv na parenje i da neki od tih atributa su manje ili vise atraktivni
atraktivna je osoba , a ne neki njegovi/njeni dijelovi i to je najveca perverzija naseg krscansko/puritanskog mentaliteta
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 13:41   #58
Definitivno se najviše slažem sa sbg.

Mislim da takve stvari dođu djeci sa godinama i vidite i sami po njima kad im to postaje neugodno.
Moj je sin sada 11 god. i ne hodamo golim pred njim, jer bi mu bilo neugodno, a kada je bio manji(mlađi ) uvijek sam imala ručnik preko tijela, ako mi se baš našao u blizini kada ja izlazim ispod tuša.

U svakom slučaju, kao što netko reče, REDA MORA BITI: Pa kaj će nam sve biti normalno , još malo pa i incest ? MA FUUUUJJJ!!!!!!!!!!!!
choco LADA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 13:59   #59
Quote:
choco LADA kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, kao što netko reče, REDA MORA BITI: Pa kaj će nam sve biti normalno , još malo pa i incest ? MA FUUUUJJJ!!!!!!!!!!!!
ako je vidjeti nekoga golog skoro pa isto ko poševiti se s njim, onda ti nemoj kupat svoju bebu. koje poremećene paralele.

uopće mi ne smeta ako mi mama uđe u kupatilo dok se kupam, ali naš odnos nije nimalo seksualan. koliko god nekim ljudima s vrlo bolesnom maštom to očito bilo povezano.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:01   #60
Čitajući postove, došla sam do zaključka.
Naime, vama kojima nije bed biti gol pred jednim roditeljem ( recimo pred majkom, ako je u pitanju kćer), nepada vam napamet biti gol i pred drugim roditeljem (ocem). I obratno - nemate ništa protiv golotinje svoje majke, ali oca da.
Zašto?
Obadvoje su vaši roditelji ( ne sexualni "objekti").
Izjašanjavate se da nema nikakvih neugodnosti prema prirodnoj golotinji između kćeri i majke, ali je neprirodno između kćeri i oca.

U mojoj obitelji toga nije bilo. Mama je "najgola" bila u grudnjaku i gaćicama, tata u gaćicama.
Nitko se nije prešetavao gol ispred nikoga i zbog toga se ne osjećam nimalo zatucano. Tako sam odgojena
Ne govorim o nepokazivanju tijela dok je dijete malo, ali kasnije (vrijeme za školu), mislim da nije ok.
Iako mi je tata - tata, bilo bi mi strašno čudno vidjeti ga golog, isto tako i za mamu.
Što se tiče traume, ako vam jedno od roditelja se razboli i moraš se brinuti za njega - nema te traume. Prala sam i kupala svog oca dok je bio bolestan i nikome nije bilo neugodno. Međutim, to smatram situacijama ipak drugačijima od uobičajenog "života".


Quote:
U novinama su naveli da takvu djecu pedofili puno lakše namame u stupicu jer su naviknuta na golotinju, pa im je to i vani nešto normalno.
Ovo sam i ja čitala i razvezala se rasprava na poslu oko toga... Nažalost, mislim da je to 100%-tna istina.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.