Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 10:46   #261
Question imam (uskoro) trogodišnjakinju i trebam podršku!

To nije normalno! NIŠTA ne sluša. plače mi se. Ne mogu sa svojim djetetom izaći na kraj, ni ja ni nitko drugi. Nikog i ničeg se to dijete ne boji.
Ne, nije mi u cilju da me se boji već da poštuje moj i mužev autoritet. Oduvjek joj pokušavam objasnit zašto mora ovako ili onako, zbilja izbjegavam batine ali boga mi ne mogu više, bojim se da ću puknut.

Ignorirat? Tuć? Poslat na selo?.....?

I da, he, treba dobit seku za mjesec dana, zbilja neznam kako ćemo tek tada.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 11:34   #262
Nemam baš nešto pametno da ti savjetujem osim....i to će proć

Kod mene zna biti takav rat u kući da ponekad imam osjećaj da samo vičem.
L ima 2,5g a M 3,5g...i to zna biti da si kosu počupaš.Evo sinoć,....tuširanje....i sad je nastao problem tko će prvi izaći van iz kade...nitko neće prvi...i udri....ili...M treba 100x nešto reć pa da on to napravi....a mala je počela iz čista mira gurat brata....i to je jedan dan napravila na stepenicama..on hoda ispred nje a ona ga gurne.Sva sreća da se dobro držao pa nije pao...poludila sam
Sad...nekad dobe po guzi(kad više ne znam šta ću)....al više puta to nekako riješimo razgovorom,sjedenjem na "posebnoj" stolici ili oduzimanjem neke igračke...što posebno teško pada L.
A ima dana kad su pravi anđeli
Sve će to proć...i doći će neke nove faze:klap:...jeeee...sve me strah kak će to izgledati
Blanco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 13:42   #263
Čitam početak i lomim se od smijeha. U jako malo postova nisam prepoznala neku situaciju od doma.
Moji su 3 i pol i 5 godina. Znaju bit genijalni (srećom, to je češći slučaj), al znaju mi se na glavu popest. Najviše nam pali kad su nemogući da im zadamo da nekaj rade. Npr, obožavaju radit kolače i crtat. Nedavno sam nabavila pano za crteže pa im dam bojice, papir, zadamo si temu šta ćemo stavit taj dan na pano i mir je bar sat vremena.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:35   #264
Eh evo i mene..koma je..Moj sin će me izludjeti,neki dan mi pošarao svježe okrečene zidove sa debelom crnom bojicom,kad mu ni to nije bilo dosta bacio se na garnituru sa pastelom...
o siljenju i neću da ne pričam.Kad idem sa njime u grad to je noćna mora.Vrišti,cendra,galami sve samo da dobije što želi.Ignoriram ga,kaznim ga tako da ne dam igračku,da gleda crtiće,ma ništa ne pomaže..Što sam stroža on je gori..Izludjeti će me više..Mora biti po njegovome,svaki dan mi napravi neku piz*****u..Dokle tako,svaki puta je neka nova faza,već mi tih fazi puna kapa.Vječito se takmiči i svađa sa kćeri-sekom,pa to je ludilo,još će susjedi pisati peticije da me se makne iz ulice koliko znam vikati,ma to je za poludjeti....
Prvo sam to prošla sa kćeri ali nije bila ovakva kao on,on je katastrofa mala ...
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:48   #265
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
mi smo se odgajali (sad nam je ubrzo 11 godina) po principu da sama dodje do zakljucka da se nekaj mora ili nesmije....

u 2. razredu se odlucila da ne mora ona u skolu, da je skola bezveze....

ja sam rekla da ne mora u skolu...da je to njena odluka i da je ok...al da bez skole u principu moze biti samo cistacica, al i to meni odgovara posto ja puno radim i treba mi netko tko ce cistiti, zauzvrat je dobila novac za hranu...

prosetavala sam je prvi dan...T donesi to, T pospremi ovo, T prolilo se mlijeko, T obrisi kupatilo...
drugi dan ona se sprema za skolu (dva dana nije isla u skolu, a ja sam uzela godisnji)...ja:..ej T di ces?...ona: u skolu....ja: pa tebe sam ja ispisala iz skole...i opet cijeli dan ciscenje...na kraju dana novac..a jedva da je imala za hranu...

treci dan smo se "upisale" u skolu... ...nikad vise oko skole nije bio problem...
Savršeno
To se zove odgoj.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:11   #266
Krenem čitati postove malo unazad..i.....?!.......ne kužim cure zašto stalno netko nekog osuđuje na temelju onog što je napisao ili u tom trenutku želio iznjeti svoje osobno mišljenje?

Mislim da je bit ove teme pripomoći jedni drugima u malim ili velikim problemima koje svako od nas misli da ima sa svojim mališanima vragolanima....Sad samo baratate sa tužbama zatvorima i kojekakvim institucijama, halo?!

Krećem od sebe i razmišljam da svaki roditelj za svoje dijete želi samo naj naj naj naj boljeeeeeeeeee i u tom možda i nekad pogriješi.
Imam prijatelje koji imaju dvije curke jedna 4 a manja 1,5...uglavnom, 4. svj.rat nebi bio ni do koljena koliko mašte ova veće ima!
Obišli su već niz osoba i doktora, psihologa, ma ne znam koga sve ne i nema dijagnoze jednostavno prevelika ljubomora između djece.
Da ne dužim iza toga svega sa moje strane gledišta djeca su velike spužve i ponašanje njihovo odraz je okoline u kojoj borave.
Uzimaju što njima paše jer drugačije nemogu prosuditi u toj dobi, mi ih potičemo što je dobro a što ne, što smiju a što ne..........velika radoznalost rezultira raznim ponašanjem i nemojte zaboraviti da se oni i nagonski nauče braniti....odabiru sebi najbolji način.
Imam zvrka od 3 g. pričati ne prestaje a k tome i "šska" kad priča a kad je ljut rečenica mu ide...E baš ti nečeš.....!!!!
To mu je najslađe izgovoriti i sve baca u smeće nakon toga....bilo to moje ili mm ili njegovo. Naučio se derati kao neki lik iz crtića grrrrrrrrrr ( ja ne znam koji je to jer gleda samo Doru doma) i nešto promumlja još ne razumijem što znači to ali teta u vrtiću kaže da su njih četvorica mali bistrići!
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:50   #267
Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Eh evo i mene..koma je..Moj sin će me izludjeti,neki dan mi pošarao svježe okrečene zidove sa debelom crnom bojicom,kad mu ni to nije bilo dosta bacio se na garnituru sa pastelom...
o siljenju i neću da ne pričam.Kad idem sa njime u grad to je noćna mora.Vrišti,cendra,galami sve samo da dobije što želi.Ignoriram ga,kaznim ga tako da ne dam igračku,da gleda crtiće,ma ništa ne pomaže..Što sam stroža on je gori..Izludjeti će me više..Mora biti po njegovome,svaki dan mi napravi neku piz*****u..Dokle tako,svaki puta je neka nova faza,već mi tih fazi puna kapa.Vječito se takmiči i svađa sa kćeri-sekom,pa to je ludilo,još će susjedi pisati peticije da me se makne iz ulice koliko znam vikati,ma to je za poludjeti....
Prvo sam to prošla sa kćeri ali nije bila ovakva kao on,on je katastrofa mala ...
skoro pa kao da pisem o svom malcu - sad je isto u toj nekoj glupo-zivcanoj fazi, samo cendar i inati se, a sta je najbolje kod mene u kuci nece napravit glupost ali se zato iskaljuje drugdje tj kod djeda i bake i u vrticu (mojoj mami je zasarao stolac od bjele eko koze pa je dobila slom zivaca)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 15:19   #268
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
I da, he, treba dobit seku za mjesec dana, zbilja neznam kako ćemo tek tada.
Eto, s pravom sam brinula.
Sad je još gore
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 15:33   #269
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
Imam prijatelje koji imaju dvije curke jedna 4 a manja 1,5...uglavnom, 4. svj.rat nebi bio ni do koljena koliko mašte ova veće ima!
Obišli su već niz osoba i doktora, psihologa, ma ne znam koga sve ne i nema dijagnoze jednostavno prevelika ljubomora između djece.
znam da svojim komentarom upravo potvrdjujem to prvo sto si napisala, ali ne mogu si pomoci

dakle..ovo sto cu sad napisati nije moje misljenje, vec cinjenice koje su vecini ljudi poznate ali ih vecina isto tako lako gurne pod tepih, baveci se time kad je vec kasno i kad vodaju dijete po psihijatrima jer 'ono ima veliku mastu'

cinjenica je da psihijatri i psiholozi ne preporucuju malu razliku u godinama izmedju djece upravo zato sto su djeca cudna mala bica i potrebna im je velika, ogromna kolicina paznje dok su maleni tj. do neke 4/5 godine

u tim godinama prihvacaju sestru ili brata kao uljeza i shodno time se i ponasaju

zakljucak..nije starije dijete krivo, niti ima veliku mastu, niti je treba vodati po psihijatrima vec joj se treba posvetiti 300% (posto je greska vec ucinjena) i ne kriviti nju sto je tesko (mozda teze od neke druge djece) prihvatila prinovu u kuci
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:48   #270
joooj moj je prve dvoije godine bio toootalni divljak.
To dijete kad je negdje došlo udri tračat okolo naokolo... kao da ga doma držim u kavezu pa dijete željno slobode
Sad se malo smirio , ali milijun zašto, zašto? A trenutno je u fazi nekog bunta i svi smo "bezobrazni", i on se ljuti na nas... a viče ...
Toliko me nekad zna izludit s tim avojim "e neću", "a ja se sad ljutim" da nekad neznam šta napravit...
Jedan dan smo išli iz vrtića i gospodin se naljutio jer mu nisam htjela kupit lizalicu(taj dan je slabo jeo u vrtiću pa mu nisam htjela kupiti dok nešto ne pojede). I sad on onako živčan od gladi i ljut zbog mikića mene počasti sa: glupa si, zločesta si, bezobrazna si... ja s njim lijepo znam da je živčan pa ono
I u autobusu do doma kaže on meni nakon kraće šutnje , ali onako na sav glas TI SI BAŠ BEZOBRAZNA MAMA... a ja njemu kažem - e sad lijepo kad izađemo iz busa, ti nemoj ići doma nego si idi traži mamu koja nije bezobrazna, na šta mimon odgovori E BAŠ HOĆU, vičući naravno ... ja sam i dalje
Izađemo iz busa i ulazim ja u dvorište, a on zamnom.. kažem mu kud ćeš ti, pa ti ideš tražiti novu mamu.. ja sam bezobrazna.
Frajer malo stane i kaže mirnim tonom pa nisi bezobraza, idem ipak s tobom.. Onda je po stepenicama u kući(živimo u potkrovlju) vikao TI SI BAŠ DOBRA DA ZNAŠ !!! kao da sam ga ja uvjeravala kaoko sam zločest,a on tvrdi da nisam bitno da je njegova zadnja
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:48   #271
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
cinjenica je da psihijatri i psiholozi ne preporucuju malu razliku u godinama izmedju djece upravo zato sto su djeca cudna mala bica i potrebna im je velika, ogromna kolicina paznje dok su maleni tj. do neke 4/5 godine

u tim godinama prihvacaju sestru ili brata kao uljeza i shodno time se i ponasaju

zakljucak..nije starije dijete krivo, niti ima veliku mastu, niti je treba vodati po psihijatrima vec joj se treba posvetiti 300% (posto je greska vec ucinjena) i ne kriviti nju sto je tesko (mozda teze od neke druge djece) prihvatila prinovu u kuci
apsolutno se ne slažem - nikako
imam 2. vrlo malih - 20 mj razlike
starija je 2,5 a sin blizu 11 mj
i kako to može biti kod nas je super - ja sam zadovoljna - a očekivala sam gore
međutim - nisam JA napravila grešku u koracima - kad se mali rodio ona je bila moja "desna ruka"
sve će ona - "tama te" (ilitiga sama će)
u svemu je bila
sad - ima naguravanja oko igračke,krenula je u vrtić pa od tamo donosi duh otimanja jer se bori,ALI JA sam ta koja to ispravlja,dosljedno ali ama baš svaki put - nema otimanja i točka - ili će te se igrati,voljeti ili igračke u kutiju
osim takvih situacija koje su potpuno normalne ali koje se daju uspješno korigirati,npr.sad kad mu otme igračku koju ona baš hoće ili je baš njena (npr.Legići su crvena krpa ) brzo trči po drugu da ga utješi -
ajd to mi ne smeta,dapače simpa je
ali koliko ljubavi imaju jedno za drugo - tako mali ali se vole - inače nisam neki preveliki emotivac,ali ta "njihova" ljubav topi do kosti
i nema ljubomore,ni najmanje - ali ja radim na tome - nema moje tvoje,sve je naše,nema povlaštenja i prednosti,ustupaka - oboje su jednaki i to pali
kad imate malu djecu onda se trebate na trepavice postaviti da ne dođe do gore opisane situacije
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 22:11   #272
samo prijavak na ovu temu pa idem čitat otpočetka, falabogu nema puno
uz pivu i cigaretu
terrible two je pjesmica za terrible three
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 22:26   #273
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
samo prijavak na ovu temu pa idem čitat otpočetka, falabogu nema puno
uz pivu i cigaretu
terrible two je pjesmica za terrible three
daj šuti!

pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 22:38   #274
od sljedeceg mjeseca smo i zvanicno na ovoj temi
ali nije tako strasno. ocajna je kad je gladna iz meni nepoznatog razloga mi to ne kaze - no takva sam i ja
ocajna je kad je umorna..gledam da je preko dana umirim uz crtic ili nesto da se odmori jer spavat nece. navecer gledam da smo na vrijeme u pidzami, da bez pritiska citamo pricu i onda da ide na spavanjac..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 22:45   #275
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
daj šuti!

lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 23:26   #276
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
daj šuti!

oš pive?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 23:33   #277
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
oš pive?
ne fala, ko da jesam

Drugi put, sinoć sam se otrovala od alkohola, ko kakva tinejđerica
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 23:34   #278
čitam vas i nevjerujem...imam malca od 3.godine i zasad mi nikada nije radio takve stvari...je da ima fazu nisam ti prijatelj kad nije po njegovom ali to je vrh bezobrazluka.mislim da mi govori ovo kaj su gore neki napisali,glupa si,bezobrazna i sl...nema šanse...ja mislim da je sve stvar autoriteta.imam starijeg sina i mlađeg i nikad zasad nije bilo s njima problema..sama odem s njima na 4-5 dana u zgb,sama s njima u kino ,svaki dan smo svi na kavi,nikad da mi jure,trče bezglavo ili nešto svi mi se čude kako ja mogu sama s njima,ja im kažem zasad mogu jer su ok i to mi je gušt a ne tlaka nekud ići sa njima.neznam jeli to faza ako je nadam se da će moji tu fazu imat jako jako dugo,da budu kao do sada,a vama želim da se naoružate debelim živcima i razgovorom..
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 23:39   #279
dobro sam dok ne vidim druge njegove vršnjake..

U pm, evo sad nešto kenja sa kauča, izvolijeva i voza nas ko mlade majmune.
Dođem kod frendice, njena mala se 2,5 sata sama igrala dok smo mi pričali. 2,5 sata!!
Malo, malo pa bih joj nešto rekla, prišla joj, igrala se..
Mislim se, možda je ljuta što je nitko ne ferma.
Ma jok, ona je takva uvijek, kaže joj mama..
Onda kad je bilo vrijeme za spavanje, tata ju je pripremio i sama je zapala u sobi.
Za nevjerovati
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 23:44   #280
Quote:
franči kaže: Pogledaj post
čitam vas i nevjerujem...imam malca od 3.godine i zasad mi nikada nije radio takve stvari...je da ima fazu nisam ti prijatelj kad nije po njegovom ali to je vrh bezobrazluka.mislim da mi govori ovo kaj su gore neki napisali,glupa si,bezobrazna i sl...nema šanse...ja mislim da je sve stvar autoriteta.imam starijeg sina i mlađeg i nikad zasad nije bilo s njima problema..sama odem s njima na 4-5 dana u zgb,sama s njima u kino ,svaki dan smo svi na kavi,nikad da mi jure,trče bezglavo ili nešto svi mi se čude kako ja mogu sama s njima,ja im kažem zasad mogu jer su ok i to mi je gušt a ne tlaka nekud ići sa njima.neznam jeli to faza ako je nadam se da će moji tu fazu imat jako jako dugo,da budu kao do sada,a vama želim da se naoružatedebelim živcima i razgovorom..
Naoružat ću se kondomima i to me neće smjeti bez kondoma pogledat.
Da mi ovako nešto više ne padne na pamet
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.