Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2015., 23:41   #521
Ja imam specifican slucaj. Pri kraju sam s razvodom, o prezimenu nisam razmisljala da ga promjenim. Moj sin zeli promjeniti prezime, želi uzeti moje djevojacko. Oca mrzi, ali doslovno!!! Nisam se slozila sa njegovom odlukom i danas mi je dosao sa pricom ako mu ne dozvolim da uzme moje prezime da ce se ozeniti sa prvom romkinjom koja naide o uzeti njezino prezime. Neznam sto da napravim? On ima 25 god. Imam jos i kcer koja ide u srednju i ona za sad nema takvih zelja.
Sto biste vi napravili?
danieladani81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 23:58   #522
Sin ti je naveliko punoljetan i može si promijeniti prezime mimo tvoje volje i dozvole.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 13:36   #523
Quote:
danieladani81 kaže: Pogledaj post
Ja imam specifican slucaj. Pri kraju sam s razvodom, o prezimenu nisam razmisljala da ga promjenim. Moj sin zeli promjeniti prezime, želi uzeti moje djevojacko. Oca mrzi, ali doslovno!!! Nisam se slozila sa njegovom odlukom i danas mi je dosao sa pricom ako mu ne dozvolim da uzme moje prezime da ce se ozeniti sa prvom romkinjom koja naide o uzeti njezino prezime. Neznam sto da napravim? On ima 25 god. Imam jos i kcer koja ide u srednju i ona za sad nema takvih zelja.
Sto biste vi napravili?
Nije mi jasno zašto si protiv toga da uzme tvoje djevojačko prezime?Pa i tvoj je sin, a tvoje je prezime valjde jednako vrijedno kao njegova oca? Ili ti misliš da nije?
greenday is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 23:54   #524
Quote:
greenday kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto si protiv toga da uzme tvoje djevojačko prezime?Pa i tvoj je sin, a tvoje je prezime valjde jednako vrijedno kao njegova oca? Ili ti misliš da nije?
Ne smatram svoje prezime manje vrijednim ali ne vidim smisla u tome. Ma kako ga ne volio ipak je on njemu otac i proslost nece izbrisati s novim prezimenom.
Mi zivimo u malom gradu i svi bi meni pripisivali taj čin a dodavat mi sol na ranu u ovom za mene najtezem trenutku, najmanjr mi treba.
danieladani81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 00:02   #525
aha, tebe više brine što će selo reći, nego što tvoj sin želi?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 00:58   #526
Najbolje je da sin uzme neko sasvim treće prezime jer očito niti jedno od vas ne zaslužuje da njegovo nosi.
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 09:41   #527
Quote:
danieladani81 kaže: Pogledaj post
Ne smatram svoje prezime manje vrijednim ali ne vidim smisla u tome. Ma kako ga ne volio ipak je on njemu otac i proslost nece izbrisati s novim prezimenom.
Mi zivimo u malom gradu i svi bi meni pripisivali taj čin a dodavat mi sol na ranu u ovom za mene najtezem trenutku, najmanjr mi treba.
Očito je da te brine što bi tebi "svi pripisivali taj čin", dakle, ne želiš to više zbog sebe nego zbog sina. Ipak, razumijem te. Rastavljena žena u malom mjestu uvijek ima osjećaj da nju osuđuju zbog rastave, a nije se lako s tim nositi. Možda bi kompromisno rješenje bilo da porazgovaraš sa sinom i zamoliš ga da odgodi promjenu prezimena, da ga recimo promijeni poslije Nove godine ili slično. Objasni mu i zašto. Budi iskrena u tome. A do tada ćeš se već i ti priviknuti na novu situaciju i bit će ti manje važno što okolina misli. U svakom slučaju, kako god ispalo, poštuj odluku svog sina, on je odrasla osoba.
greenday is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 16:42   #528
Ja sam predala,rodni je gotov jos drzavljanstvo i predajem za licnu.Jedva cekam da vratim prezime,ne vidim smisla drzati njegovo
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 21:42   #529
Quote:
danieladani81 kaže: Pogledaj post
Sto biste vi napravili?
Reci sinu da mu već 7 godina ne treba ničija dozvola da promijeni prezime i da se ne treba ženiti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 22:21   #530
Molim vas pomoc, nesto mi nije jasno...
Nakon rastave braka, odnosno od trenutka mog iseljavanja iz stana, postoji rok od 15 dana da se promijeni prebivaliste i odmah bi htjela promijeniti i prezime (vratiti se na djevojacko), dakle zavesti novu osobnu sa starim prezimenom i novim prebivalistem, ali kako to izvesti ako se rjesenje o promjeni prezimena ceka 3 mjeseca..?
Mozda sam nesto propustila...
..:sunscreen:.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 23:47   #531
Ne čeka se ako odeš u matični ured i daš Izjavu o promjeni prezimena zbog rastave braka, odmah ti uruče rješenje s novim/starim prezimenom i možeš s tim papirom sve dokumente regulirati
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 00:21   #532
Blago vama ja sam tu izjavu u maticnom uredu cekLA 15 dana
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.