Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2008., 13:05   #41
Quote:
Caroline kaže: Pogledaj post
na primjer, ako je u pitanju pile onda to znaci da se hranila samo kukuruzom (free range). ima za kupiti u svakom marketu inace ja zivim u UK...i sve te zivotinjske bolestine kravlje ludilo, bird flu dolazi odavde, pa pazimo cime se hranimo...
ja ne vjerujem nikome...znam da je pile koje hrani moja sveki dobro i da je jelo kuruzicu ...a ovo kaj oni pišu na deklaracijama , ima jedna izreka...piše i na plotu pa nije...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:11   #42
kad se točno počinje soliti baby hrana?

on topic,mama zna najbolje-ima tu nesto.neki mali glasić koji nam govori sto štima a što ne.ja taj glasić nisam poslusala,nego savjet okoline.posljedično smo zavrsili na adaptiranom nakon mjesec i pol.
a mame koje djetetu daju zaprške na kozjem mlijeku i slično, te mame znaju sto je najlakše a ne najbolje.bar je to moj skromni dojam.
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:12   #43
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
ja ne vjerujem nikome...znam da je pile koje hrani moja sveki dobro i da je jelo kuruzicu ...a ovo kaj oni pišu na deklaracijama , ima jedna izreka...piše i na plotu pa nije...
pa moj zivot moj izbor. moja sveki nema pile, a vise bi voljela da ima nego da placam ovdje skuplje njihovo pile. i ja vise vjerujem tvojoj sveki, a ako bi mogla da mi posaljes bar jednom tjedno domace, bila bi ti zahvalna
Caroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:15   #44
Quote:
moment kaže: Pogledaj post
nego savjet okoline.posljedično smo zavrsili na adaptiranom nakon mjesec i pol.
ovo potpisujem, samo sto sam ja slusajuci patronaznu mlijeko izgubila sa nepunih 15dana moj malog zlata
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:15   #45
Quote:
Babanroga kaže: Pogledaj post
ja sam davala - ne se zgrazat tako ... i jednom i drugom...
bezukusno je jer je bez soli... i ne bih se slozila da bas tako smrdi... vocne jedem i ja dan danas... fine su mi...
ja bih se vise zgrozila na one koji daju domace pa jos i zasole... jer... bljutavo je... a mali bubrezi ... ko ih sisa...

ni ja ne solim kuhano, a niti nisam rekla da nikada nisam davala kupovno, kad putujemo ili smo vani...ali ne bi mogla 2-3gd. samo na tome drzati dijete kako mi je jedna majka troje djece savjetovala.
Caroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:19   #46
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
Općenito je hrvatsko društvo takvo da njeguje kult majke (od Majke Božje preko majki branitelja do lošeg nataliteta pa su majke na pijedestalu). Majka je nedodirljiva. Ona smije preispitivat savjete stručnjaka, zanemarit upute liječnika il odgajatelja jer ona je mama i - zna najbolje. Njezine metode i postupke ne smije preispitivati nitko, a da mu se ne prišije etiketa zadiranja u majčinstvo.
naravno da ću preispitivati sve što se tiče mog djeteta, poglavito kontradiktorne upute liječnika (naročito kad su antibiotici u pitanju)
s druge strane svatko me može pitati što želi jer za svaki svoj postupak i imam obrazloženje
osim što najbolje poznajem vlastito dijete, ulažem u svoje majčinstvo poprilično truda
pa, ako sam stroga prema sebi zašto ne bi bila i prema drugima kad je moje dijete u pitanju?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:21   #47
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
ja ne vjerujem nikome...znam da je pile koje hrani moja sveki dobro i da je jelo kuruzicu ...a ovo kaj oni pišu na deklaracijama , ima jedna izreka...piše i na plotu pa nije...
eh... ondak bi svatko od nas trebao negdje u bespucu (gdje nema tekovina moderne civilizacije u blizini) imati vlastitu farmicu na kojoj ce uzgajati ono sto ce pojesti... mislim da je to ipak tesko... i da nekog povjerenja u neke stvari treba imati, ma koliko oko svega danas ima kontroverzi...

ako na necemu pise bio i skuplje je za duplo od onog na cemu ne pise... nekako mi se cini da bi moglo fercerat... ili odosmo svi vragu...
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:23   #48
Quote:
Caroline kaže: Pogledaj post
pa moj zivot moj izbor. moja sveki nema pile, a vise bi voljela da ima nego da placam ovdje skuplje njihovo pile. i ja vise vjerujem tvojoj sveki, a ako bi mogla da mi posaljes bar jednom tjedno domace, bila bi ti zahvalna
ni ja ne dobivam njeno
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:42   #49
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
ni ja ne dobivam njeno
no frks, ni moja, i da ima ne bi mi dala
Caroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:49   #50
Quote:
Caroline kaže: Pogledaj post
no frks, ni moja, i da ima ne bi mi dala
kužimo se jel....
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:53   #51
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
Znam da ...
Dobro si to nazvala kult majke, vjerojatno misleći na mame koje ne slušaju stručnjake ni kad zaista treba i pripremaju zapršku s kozjim mlijekom.

Postoji isto tako i kult majke u modernim mamama koje gutaju stručnu literaturu iz svih područja, od nutricionizma, medicine, pedagogije, psihologije i ostalih -logija i kojima su djeca ko profesionalni projekti koje će savršeno odraditi prema najnovijim saznanjima i dostigućima moderne znanosti i tehnologije. Sa svime su upoznate, od kvalitete do količine, zgražaju se nad primitivnim metodama svojih mama i baka od njege do odgoja, u dosluhu su sa svim modernim pravcima i nema majci da omane. Dijete će biti savršeno zdravo, sretno i uspješno. Takvim mama isto ništa ne smiješ reći jer one su osviještene i informirane, a svi ostali su zaostali i tupoglavi.

Da sam dijete, čini mi se da bih ponekad lakše progutala i onaj bechamel s kozjim mlijekom.

Zadnje uređivanje tough_cookie : 19.08.2008. at 22:55.
Illana is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:54   #52
moja mama ima nevjerojatnu potrebu da mi daje savjete,znam da ima iskustva s petoro djece,dosta puta mi je pomogla,ali i davala neadekvatne savjete. Kad je mali imao laringitis,rekla je da ga ne vodim kod pedice,jer oni nemaju pojma,nego mu kuham neke čajeve. NIsam je oslušala,odveli ga na hitnu,tamo su ga inhalirali i dobio je cjepivo na što je ona popizdila,tako mali,a već pizdarije radim s njim. Neću ni govoriti koliko sam se loše osjećala,kao nemajka,jer se toj ženi ne može objasniti da su lijekovi nužni u nekim situacijama
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:55   #53
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Dobro si to nazvala kult majke, vjerojatno misleći na mame koje ne slušaju stručnjake ni kad zaista treba i pripremaju zapršku s kozjim mlijekom.

Postoji isto tako i kult majke u modernim mamama koje gutaju stručnu literaturu iz svih područja, od nutricionizma, medicine, pedagogije, psihologije i ostalih -logija i kojima su djeca ko profesionalni projekti koje će savršeno odraditi prema najnovijim saznanjima i dostigućima moderne znanosti i tehnologije. Sa svime su upoznate, od kvalitete do količine, zgražaju se nad primitivnim metodama svojih mama i baka od njege do odgoja, u dosluhu su sa svim modernim pravcima i nema majci da omane. Dijete će biti savršeno zdravo, sretno i uspješno. Takvim mama isto ništa ne smiješ reći jer one su osviještene i informirane, a svi ostali su zaostali i tupoglavi.
Da sam dijete, čini mi se da bih ponekad lakše progutala i onaj bechamel s kozjim mlijekom.
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:57   #54
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ovak sam ja čitala - nije štetno da piju kravlje mlijeko i prije 2 godine, ali im to ne smije biti jedino mlijeko koje piju
dakle, može za doručak popit šalicu kravljeg u jaslicama, al onda ne smije kravlje pit doma za užinu i večeru
Zašto?
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 14:00   #55
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
Zašto?

to se i ja pitam šiljo ma mi mame koje imamo djecu ne znamo ništa a oni koji dolaze do informacija iz raznih literatura te su pune iskustva...moji su svi do jednog imali dva puta dnevno mlijeko od godine dana pa na dalje i to kravlje iz tetrapaka...ujutro i navećer...i znali su preko dana još nekakav voćni jogurt pojesti ili monte...puding i tome slično...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 14:12   #56
e zbilja,zašto se takva hajka diže oko tih namirnica? Suludo mi je djetetu od par mj davati kravlje mlijko,ali ako je starije od godinu dana,zašto mu ne bi dala,ako ga dobro podnosi. Čekam paljbu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 14:18   #57
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
e zbilja,zašto se takva hajka diže oko tih namirnica? Suludo mi je djetetu od par mj davati kravlje mlijko,ali ako je starije od godinu dana,zašto mu ne bi dala,ako ga dobro podnosi. Čekam paljbu


to su ti Pink čista preseravanja imaš za kupiti u dućanima kao npr bebimil 3 s okusom vanilije i takve nekakve gluposti...sasvim je normalno od godinu dana davati kravlje mlijeko...(.....i adaptirano mlijeko je kravlje mlijeko)...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 14:20   #58
recimo,moja baba je svoju djecu podigla na kozjem mlijeku,a pričala nam je da je moja mama bila nemirna bebe pa bi joj davala šećer u gazu da to siše. Međutim,ta ista njena djeca su sad odrasli ljudi koji su više manje svih šestoro oboljeli od dijabetesa. Nikad u pitanje nije došlo,da li je razlog tome njihova prehrana od prvih dana
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 14:20   #59
Moj kad je navrsio godinu dana pocela sam mu davat mlijeko iz tetrapaka pomalo a kad sam vidla da je ok nastavila!Al moj bas nevoli mlijeko!Sad mu dajem sa cokolinom i plazmom ujutro i navece!Jogurt je od nedavno poceo pit samoinicijativno!
Do godine je super jeo al mljeko jedva!A onda sa godinu dana popio je svoj prvi antibiotik i otad muku mucim sa jelom!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 14:22   #60
Ovak... po novijim istrazivanjima vezanim uz kravlje mlijeko - em je tesko probavljivo, em je "okidac" za alergije - ne samo na mlijeko, nego i na druge vrste hrane.
U biti bi bilo pozeljno dojit/davat adaptirano do 2 godine zivota, a kravlje uz to moze proc.

I inace - nije to mlijeko koje mi danas pijemo ono mlijeko drito iz krave, pa prokuhano.
Ej ljudi, koji je to miris i okus imalo.
A ovo iz tetrapaka, od krava nafilanih hormonima, pasterizirano i homogenizirano...
Nisu to samo rijeci, to su postupci koji ubiju svaku bakteriju (i svaku korist, ak mene pitas)
Nekad se onima s cirom na zelucu savjetovalo da piju litru mlijeka dnevno da im neutralizira kiselinu, a onda se skontalo da cir izaziva bakterija koja treba lijecenje.
A da je od mlijeka uglavnom gore.

Jos da dodam na kraju: ja volim mlijeko, pijem ga pol litre na dan
Al da je to zdravo - nije.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.