Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 19:45   #701
zakompliciralo joj se

ajde, nije topic o dojenju. ruzno zvuci, ali je iskreno: necu, ne mogu, boli me. ne tvrdi da je adaptirano zdravije ili jednako.
osim toga, kad te beba prvi put pogleda opet ces dvaput razmisliti
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:59   #702
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
meni je ovo užasno ružno za pročitati
dojenje nije bolno, ako je pravilno, da bi bilo pravilno treba se nešto i pročitat i naučit, da bi se moglo naučiti treba imati malo volje...
ja razumijem da ti ne želiš i nećeš dojiti, tvoja stvar, ali ružno mi je ovako pisati o dojenju...činjenica je da su dobrobiti dojenja za dijete neizmjerne i da pisati da ti se pomisao na dojenje gadi jednostavno nije okej

puno stvari jeste dio osobnog izbora, ali i ta naša djeca imaju neka prava, ne samo mi.
A joj nisi trebala citiati ako je ruzno...a pravilno dojenje ili ne nije razlog bolova...znas netko ima tu "srecu" pa doji djete do 7 godine ima mlika, hrani bebu zdravo...a netko NE!
Kad pomislim na dojenje odmah bi grudi sjekla tupim nozem, a ne dojila..imam male grudi, a veliki priliv mljeka, na masinama sam po 20 dana koje me masiraju, izdajaju, u strasnim mukama i bolovima, sa temperaturom....moj dr koja je bila ZA dojenje kad sam drugo djete rodila kad me je vidila rekla je "ovo u zivotu nisam vidila" i dodala "osjecam se krivom sto sam ti opce spomenula dojenje"
Nigdje nisam rekla kako je dojenje lose, da sam protiv toga...ali jednostavno pocnem se tresti kad se sjetim muka, nedaj Boze nikome!

Inace imam toliko mljeka pa sam za 20 dana napravila rezerve svog mljeka za 3mjeseca....mozda ti to pomigne shvatiti zasto mi se dojenje gadi...
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 17:08   #703
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
zakompliciralo joj se

ajde, nije topic o dojenju. ruzno zvuci, ali je iskreno: necu, ne mogu, boli me. ne tvrdi da je adaptirano zdravije ili jednako.
osim toga, kad te beba prvi put pogleda opet ces dvaput razmisliti
e ovako sam i ja mislila drugi put, a i Dr mi govorila...medjutim ponovilo se, sad kad bi rodila buduceg predsjednika USA ne bi bilo sanse! Volila bih ja kad bi mogla...ali ne ide....nismo sve iste
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 17:08   #704
ma razumijem te ja po pitanju boli i svega ostalog, boli, jest, hrpu žena, ja sam si npr sama skrivila 3 mastitisa
samo me je iskreno ubolo ovo gađeenje, ništa drugo
Nije da ne razumijem da ti nije bilo lako
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:06   #705
Boze,ja ne mogu zamisliti da ne dojim bebaca
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:19   #706
a ja si baš jučer razmišljam.... gledam je, grli cicu, uživa više nego ikad , a ima već preko godinu dana (mislim, da sam prije i prestala, opet dobro...), a ona tek sad uživa ko nikad do sad...
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:24   #707
Quote:
oraščić kaže: Pogledaj post
Boze,ja ne mogu zamisliti da ne dojim bebaca
eto, na primjer, ja se strašno i užasno bojim da ću roditi prijevremeno (zbog placente previee) i da će dijete bit predugo odvojeno od mene, pa neću moći izdajanjem održati produkciju .Meni je dojenje bilo nesavršeno, kao i svima, s puno problema i inog, ali u isto vrijeme nešto najljepše u životu.Ono odista jest "roditeljstvo u malom"-kako kažu u LLL, bol, briga, a u isto vrijeme nevjerojatna uživancija.
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 18:55   #708
ja sam zbog produkcije (i još par razloga doduše, ali ovaj je bio pri vrhu...), platila porod vani. trebala sam poslije poroda na jednu operaciju, ovi naši krelci su bili puni NErazumijevanja za sve. meni nije bilo na kraj pameti odvojit se od tako male bebe, bit u bolnici, možda ostat bez mlijeka... a tamo su mi u jednoj (lokalnoj!) anesteziji napravili i carski i ovo drugo u roku pol sata, 45 minuta skupa sa šivanjem. izašle nakon 6 dana na kraju, i sve super pet...
(i opet platila 3x manje od, šta ja znam, samo carskog u Zg privatnom... , al nebitno sad to..)
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.

Zadnje uređivanje Precious X : 23.01.2009. at 19:07.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 21:41   #709
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
a ja si baš jučer razmišljam.... gledam je, grli cicu, uživa više nego ikad , a ima već preko godinu dana (mislim, da sam prije i prestala, opet dobro...), a ona tek sad uživa ko nikad do sad...
tako je i nama. prva tri mjeseca su bila povezana sa zastojima i navikavanjem i bilo je za pošandrcati, period do šestog mjeseca je bio jaaaako ugodan i liep, a potom je postalo pravo uživanje. nekako svjesnije uživa u sisanju. neki dan sam zafrkavajući se naglas čitala knjigu od odgoju dok je ležala na meni. ona je umirala od smijeha i onda počela sisati. povuče par puta i onda se opet smije..pa opet počne sisati naslonivši glavu na grudi..tako slatko!
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 00:38   #710
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
eto, na primjer, ja se strašno i užasno bojim da ću roditi prijevremeno (zbog placente previee) i da će dijete bit predugo odvojeno od mene, pa neću moći izdajanjem održati produkciju .Meni je dojenje bilo nesavršeno, kao i svima, s puno problema i inog, ali u isto vrijeme nešto najljepše u životu.Ono odista jest "roditeljstvo u malom"-kako kažu u LLL, bol, briga, a u isto vrijeme nevjerojatna uživancija.
Ma,znas....kad se najvise bojimo,ispadne bas suprotno.Uspjet ce to tebi sigurno.Svi te ovdje sigurno bodre!Bilo je i slucaja gdje majke izgube iz ko zna kojeg razloga mlijeko,pa se znalo i vratiti,bitno je da ti izdojis,koliko-toliko,beba ce napraviti svoje kasnije.Sretnooooo!
Kazes,zapadno od Gajnica,mozda smo susjede??
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 13:58   #711
...da se malo podsjetimo jedne teme
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 14:09   #712
moja mama je bila primjer totalno nekomplicirane mame ja sam odrasla na senvičima i konzervama

zato ću ja biti super komplicirana mama, naime već jesam za nju, samo zato kaj kuham svaki dan

a da ja nisam ni dojena, a ja mislim dojit.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 14:40   #713
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
.

Znaci dolazim na forum par mijeseci, i citam sve sto pisete o dijeci, trudnocama, recu svoje misljenje, imam pravo na to, ne zelim prozivat nikoga, ne ciljam na nikog konkretno, a vi naravo, ce te se slozit ili ne .
Zbog cega danasnje mame kompliciraju zivot sebi? Bebama? Obitelji?
Citave enciklopedije smo napisali o kolicima, baby monitorima, klokanima, o podrigivanju i kakici da ne pricam...razumijem ja zabrinutost, brigu, ako je dijete kakilo zeleno pa hajde upitacemo ovdje, postavicemo pitanje o dojenju...ali stranice i stranice o sirini kotaca na kolicima? boji suncobrana...pa zar ne mozete sami bez toliko ramisljnja kupiti kolica? Osobno sam otisla popricala sa tetom u ducanu, uzela i platila...zavrsila! Ovdje kao da pravite raketu apolo13? Ne smeta meni, pisite vi, meni kad se cita ja citam, kad ne, preskocim, ali zar vam se ne cini malo komplicirano sve to? Sad rasprava o hrani, gdje je kupit, a necu na placu, a necu u ducanu, pa sad sto je lakse uzet motiku i kopat ili raspravljat na forumu? Pa naravno, raspravljat na forumu. ja vozim 4h do farme po svijezu teletinu, jaja i kokoske, znaci razumijem brigu sto nam dijeca jedu, ali ovdje se ide u krajnost.Pa mame na forumu nisu rodjene 1924, vec 70-80-tih i njih su mame hranile tom istom hranom i zive su i zdrave.
Koliko vidim pored svih pomagala sto danas mame imaju za bebe od nosiljki, As, kolica, monitora, blendera, duda sa toplomijerima, mame iskompliciraju sta i kako kupiti. ili je mozda samo prestiz?? ko ce bolje, ko ce vise, ko ce biti unikatniji?
Mislim danasnje(nove) mamice moj savjet opustite se i uzivajte uz svoje bebe, ne razmisljajte mnogo o pespotrebnim stvarima...
vrlo jednostavno. radi se o šišanju ovaca i kumulaciji kapitala, odnosno kapitalizmu i njegovom osnovnom postulatu. rast = profit. bez rasta nema profita. a rast možeš jedino ako proizvodiš sve više i prodaješ sve više.

i onda dolazimo do kome ? i kako ? na ionako već prezasićenom tržištu ?

eee, treba svu tu robu prodat nekome, treba nas uvjeriti da nam sve to neophodno treba od knjiga kako odgajat dijete, ili još gore kako ga presvlačit i mjenjat pelene, ništa više bez literature kao nismo više sposobne najednom.
pa onda do robe s etiketama i fensi šmensi stvarčicama da nam beba bude u trendu, glavni frajer u kolicima u štenji, pa u parkiću, pa na ljuljački, pa u jaslicama, vrtiću, školi, fakultetu

to se čitave generacije već od malih nogu odgajaju da budu potrošači. u tom grmu leži zeko

na tržištu imamo deset tisuća modela svega ne samo za bebe - kolica, AS, bočice, dudice, igračkice - već i za odrasle. kakvih tek sve za nas igračaka ima, da ti se mozak mam zblokira kad oćeš kupiti obični bicikl
s ovim s onim, lijevo desno, naprijed nazad (kužite vic ne ) i kak koju stvarčicu više ima, tak i kojih desetak, a nekad i stotinjak ojera košta više, zavisi već o kojem cijenovnom rangu kupujemo.

a sve je još lijepo podržano marketingom od njegovog začetka koji se počeo uvoditi na sveučilištima ne samo kao kolegij, već kao smjer, odnosno životno zvanje.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 16:47   #714
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ja mislim da je dok drugog djeteta sve jednostavnije. bilo bi zanimljivo znati koliko je ovdje mamica koje imaju 'samo' jedno dijete (od nekoliko mjeseci ili godinu-dvije), a koliko ih je sa više djece.
više od pedeset posto tema se vrti oko bebica, čudno, hm?
normalno je kad netko nema iskustva da ima milijun pitanja i da si pri tome nerijetko zakomplicira život.

osobno mi prepucavanja idu na živce (što je u ovom podforumu česta pojava)
eh tako sam i ja mislila da je s drugim, trecim i dalje djetetom lakše dok nije došla Nina.
totalno drukčija od prvih dvoje. ko da sam na početku opet....
__________________
Jura 05.02.1995.
Lea 12.08.2004.
Lutkica Nina stigla 14.07.2009.

Zadnje uređivanje moranam : 05.10.2009. at 17:28.
moranam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.