Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2018., 00:07   #1
Pravo nezaposlene oosbe na HZZ-u u slučaju kolizije testiranja za posao

Našla sam se u jednoj situaciji koja me pomalo muči. S moje strane dileme ne bi trebalo biti, ali me strah mogućih posljedica zbog čega me i zanima pravna strana priče. Zato sam temu otvorila na ovome (pod)forumu.

Naime, nedavno sam od strane djelatnika HZZ-a upućena na jedan natječaj na koji sam se onda i javila. Uskoro je uslijedio i poziv na testiranje. U međuvremenu sam dobila i poziv na razgovor za posao u drugoj instituciji. Za posao u toj drugoj instituciji sam se javila po vlastitoj želji, bez posredovanja HZZ-a.

Dileme (iliti straha od mogućih posljedica) ne bi bilo da se testiranje i razgovor za posao ne poklapaju u dan i sat.

S obzirom da sam od strane HZZ-a upućena na natječaj za radna mjesta koja su do sada tražili poveći broj puta i za koja sam, na kraju, redovito dobivala negativan odgovor (iako sam svaki put došla do zadnjeg kruga i unatoč dobrim kvalifikacijama koje imam), smatram smislenijim odazvati se ovom drugom razgovoru za posao.

Ono što me zanima je sljedeće. Koje od to dvoje zakonski/pravno ima prednost? Mogu li biti sankcionirana na bilo koji način (npr. odjavom s burze i, samim time, gubitkom određenih prava) ukoliko se odlučim za razgovor za posao po vlastitom izboru, a ne na onaj na koji me uputio HZZ?
Luna Numero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.