Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2010., 09:38   #101
Question

Quote:
minmasin kaže: Pogledaj post
Toliko je toga napisano o gljivi na ovom forumu.. zato ti nitko ne odgovara, u smislu-procitaj pa ces znati. Koliko sam skopcao to je ista stvar........
kume,pročitao sam sve ,i ja sam skopčao da je kefir i tibetanska gljiva isto ,ali svašta sam ja skopčao u životu pa je znalo ispasti da sam ipak malo zaostao ,
nigdje izričito ne piše da je isto

uostalom ,što vrijedi kad nitko iz zagreba ,tko ima , ne čita
__________________
Mjesec je izronio poput meduze mokre od zlata
spiderfrommars is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 21:09   #102
Da, i meni se cini da nigdje izricito ne pise da je to ista stvar, valjda zato jer nitko nije siguran u to, ma kog briga kako se zove, bitno je znati na sta se misli...
Sta se gljivetine tice, zicaj gljivu dok se netko iz Zg ne javi, ako se bas nitko ne javi, poslat cu ti ja džiliansom
__________________
Intektualac
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 11:31   #103
Tibetanska gljiva i kefirna zrnca su ista stvar! Samo sto kefirna zrnca nemaju veze sa gljivama, tako da je naziv tibetanska gljiva glup.

KEFIRNA ZRNCA dolaze iz KAVKAZA i od tamo se sire po svijetu i Tibetu.
Yeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 13:03   #104
Smile

Quote:
Yeti kaže: Pogledaj post
Tibetanska gljiva i kefirna zrnca su ista stvar! Samo sto kefirna zrnca nemaju veze sa gljivama, tako da je naziv tibetanska gljiva glup.

KEFIRNA ZRNCA dolaze iz KAVKAZA i od tamo se sire po svijetu i Tibetu.
Zahvaljujem vam oboma.
Tko zna,možda se netko i javi,takva su vremena,ljudi nemaju vremena.
__________________
Mjesec je izronio poput meduze mokre od zlata
spiderfrommars is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 21:09   #105
Navalite!

Pozdrav svima!
Ja sam evo, upravo odvojila dio koji mi ne treba, pa rekoh da ne bacam..
Ako tko želi, više sam nego voljna dati, jedini su uvjeti da sami dođete po nju (Zagreb, Špansko) i donesete staklenku (od meda, bilo čega) za sljedećeg tko će od mene dobiti zrnca

Ak ste zainteresirani, javite se na pm.


Zadnje uređivanje kesup : 02.10.2010. at 21:19.
kesup is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 09:28   #106
mlijeko

Zna li netko koje je mlijeko nehomogenizirano i gdje ga kupiti ?
atsilg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 10:14   #107
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ljubaznošću topicstarterice upravo pijem svoj prvi u kućnoj radinosti pripremljen kefir. Hvala!

ajde ako naletis opet na topic javi se ako bi udijelila gljivica

Poreč
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 14:33   #108
Imam ogromnu zalihu, reci na PP kako da obavim primopredaju.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 19:55   #109
ako netko želi,prodajem kefir gljive za mlijeko
20 kn,a količina je dostatna za 3dl mlijeka!
jedino što ih baš ne bih slala poštom,bojim se,pa samo primopredaja u zg,i sljedećih 3 dana sam izvan Hrvatske,pa ću odgovoriti na pm tek 02.01.
helly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 20:58   #110
Prodajem 10 staklenki tibetanske gljive 1 kom= 50 kn. tel. iz usluge 099 838 50 30 Zagreb, poštom ne šaljem.
pljusak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 18:58   #111
znam da je pitanje glupo i nema svrhe ali mezanima da li ima kupiti kefir(pravljen po prirodnoj recepturi) u supermarketima/ljekarnama/ducanima zdrave hrane....nezelim onaj industrijski preradjeni od 3/6kn???
__________________
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."-J.D.
Eoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 22:15   #112
poklanjam kefir gljivu !!!

dosta brzo mi se množi i svaki tjedan mogu pokloniti nekome ko želi...
Lokacija Novi Marof, mail: [email protected] ili mob 091/589-4429
drazen33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 15:24   #113
Poklanjam tibetansku kefir gljivu-Osijek-okolica
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 13:42   #114
Netko iz Rijeke poklanja zrnca, pa još da mi hoće i pokazat kako to "radi"?
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 22:46   #115
eto ko zeli gljivicu..imam ju...pa nek se javi na pp!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 12:50   #116
Pijem kefir oko 2 mjeseca, ali imam jedan problem: jako se DEBLJAM od njega, iako sam izbacila iz prehrane sve slatkiše, masnoće i sl.
Pravim sa svježim mlijekom z'bregov 3,2% m.m.
Ako stavim njihovo manje masno mlijeko (1,5%) dobijem puno žućkaste vode i bude prekiselo.
Osim toga, u tom nemasnom mlijeku je dodatak nekih vitamina, pa se bojim da može naštetiti gljivi.

Molim vas, vi koji kažete da ste gubili kile od kad ga pijete, recite mi kako ga pravite i kada i koliko pijete.
Ne očekujem da smršavim od toga, nego samo da se ne debljam dalje.
Inače kefir mi godi za zdravlje, počela sam jesti mnoge stvari koje prije nisam smjela zbog alergije, bolje spavam, imam više energije, a PMS je pod kontrolom
MaryMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 13:32   #117
Prelijem gljivice mlijekom, ostavim na 24 sata, procijedim i popijem (jednu čašu na dan)
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 00:56   #118
E, ljudi ovo je super! Nisam pojma imala da je toliko nauke oko jedne gljivice Alane, hvala ti na svim savjetima, toliko toga ima, ne stignem sve odjednom pročitati! Uputio si nas na onaj engleski tekst; ako si u zadnje 2 god. saznao za prijevod ove stranice-pliz javi, imam 100 pitanja ). tAKOđer, ako znaš za neki popis, svjedočanstva, u čemu ova ljepotica sve pomaže!! (meni konkretno treba protiv virusa koji me napadaju, od bradavica, hpv-a PA DO običnih gljivica na jeziku - imunitet mi je godinama grozan!!) Hvala, pozz!
__________________
Jedina razlika između mene i luđaka je ta - što ja nisam lud ... Salvador Dali
Jana88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 01:02   #119
[QUOTE=MaryMary;32868107]Pijem kefir oko 2 mjeseca, ali imam jedan problem: jako se DEBLJAM od njega, iako sam izbacila iz prehrane sve slatkiše, masnoće i sl.
Pravim sa svježim mlijekom z'bregov 3,2% m.m.
Ako stavim njihovo manje masno mlijeko (1,5%) dobijem puno žućkaste vode i bude prekiselo.
Osim toga, u tom nemasnom mlijeku je dodatak nekih vitamina, pa se bojim da može naštetiti gljivi.

Znaš kaj, čisto sumnjam da se možeš jako udebljati od čaše masnog mlijeka dnevno!!! To ne može biti točno! Debljaš se od nečeg drugog! Pročitaj koliko to kalorija ima... Drugo, što i mene brine; pa ja uopće ne dobivam jednakomjerno gustu smjesu gaziranog i finog okusa!!! Ja dobivam dvije stvari: 1) ono što prođe kroz cediljku je žuto i bezveze!!! i 2) ono što ostaje u cediljki je veliki komad gljive u povezanoj cjelini i sve oko nje neki sir (izgleda ko kravlji!!). Tako da ja sve pojedem (i žutu tekućinu i taj sir koji zapravo ima gazirani okus), a gljivu koja se uopće ne povećava i ne množi () isperem i pripremim za novih 24 sata i ne znam jel to ispravno!!!
__________________
Jedina razlika između mene i luđaka je ta - što ja nisam lud ... Salvador Dali
Jana88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 21:43   #120
Quote:
Jana88 kaže: Pogledaj post
Znaš kaj, čisto sumnjam da se možeš jako udebljati od čaše masnog mlijeka dnevno!!! To ne može biti točno! Debljaš se od nečeg drugog! Pročitaj koliko to kalorija ima...
Na žalost, debljam se naočigled, bujam. Čim prestanem piti kefir par dana - odmah malo splasnem. Možda nije samo stvar u masnoći, nego i u vitaminu B, on isto deblja. A u početku mi je kefir tako godio da sam ga znala popiti i po 2 čaše. Sad sam smanjila na 2 - 2,5 dcl i pijem ga nešto ranije u večer, a poslije njega vježbam, pa se nadam da će i kile stati kad već neće dolje.

Quote:
Jana88 kaže: Pogledaj post
Tako da ja sve pojedem (i žutu tekućinu i taj sir koji zapravo ima gazirani okus), a gljivu koja se uopće ne povećava i ne množi () isperem i pripremim za novih 24 sata i ne znam jel to ispravno!!!
Mislim da bi se zdrava gljiva trebala množiti, pogotovo sad kad je zatoplilo. Možda je ipak bolje da pokušaš naći drugu. Ako si u Rijeci, javi se pa ti mogu dati, ja svaki dan moram bacati, jer je ova moja hiperaktivna, za par dana se udvostruči.
MaryMary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:12.