Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2009., 21:54   #21
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ovo mi je tako poznato:
Ako si dobar - kriv
Ako nisi - kriv
Uglavnom - kriv
Ma nije ni bitno opet si kriv
Tako će ti biti na razvodu
Ovo gore možda, nije možda već sigurno, samo je Vragolanka trebala razmisliti.
ma ne,nisam mislila da je on kriv doslovno kriv što se ona hoče rastat,već da je možda malo drukčije postupao a ne bio tako dobar,možda bi ga više cjenila.
ima žena isto koje su krive,ne držim stranu ja ženama ako nisu u pravu,već sam samo komentrala ono što mislim,što si prema nekom bolji,taj je prema tebi gori.na to sam aludirala
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 22:28   #22
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
ma ne,nisam mislila da je on kriv doslovno kriv što se ona hoče rastat,već da je možda malo drukčije postupao a ne bio tako dobar,možda bi ga više cjenila.
ima žena isto koje su krive,ne držim stranu ja ženama ako nisu u pravu,već sam samo komentrala ono što mislim,što si prema nekom bolji,taj je prema tebi gori.na to sam aludirala
Sorry, nisam mislio konkretno na tebe već općenito na žene, na razvode i na situaciju u kojoj će se on naći. Tvoja rečenica me je samo potakla, inače se slažem sa tvojim mišljenjem.
Ako ženi donosiš cvijeće svaki dan nakon nekog vremena ćeš ga dobiti u glavu.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 06:57   #23
Možda sam samo ja u pitanju, ali meni se post pokretača topica čini nekako previše savršen... Iz iskustva bih rekla da sve ono što prema van tako blješti i sjaji itekako ima i svoju drugu stranu.

I nitko ne puca samo tako, bez razloga i preko noći. Možda nekada nismo ni svjesni, a da se u nama skuplja, taloži i samo čeka neki okidač, pa da izleti van kao vulkan.

Uz dužno poštovanje, ne vjerujem pokretaču da mu je brak bio tako savršen. Da li je on namjerno previđao pukotine ili ih zaista nije primjećivao, to je druga stvar. Ona kaže da joj je konačno dosta svega i da je on koči, guši... Vjerujem da je to moguće, postoje ljudi koji to rade iz dobrih namjera, oni kažu iz ljubavi. Ali kad te nešto stiska oko vrata i ne da ti kisika, razlozi su nevažni.

S druge strane, ako je šutila i skupljala u sebi, onda je i njegova bivša jednako kriva. Postoji nešto što se zove razgovor. Ako nisi u stanju razgovarati, onda imaš problem u socijalnim kontaktima.

I ne mislim da mora biti netko treći u pitanju. Ne vidim zašto bi se sve uvijek moralo svesti na banalnu prijevaru. Eto, ja možda sudim prema sebi, nikada mi ne bi palo na pamet upetljati treću osobu u svoju već postojeću vezu, ali otići jer mi je nečega dosta, jer ne mogu više dana provesti u trenutačnoj situaciji, to mi je razumljivo. Naravno, to ne znači da sam naivna i da ne znam da drugi ljudi često i imaju nekog trećeg.

Mislim da bi pokretač topica prvo trebao sjesti i objektivno pokušati razmisliti o sebi i svom braku. I odgovor će biti tu. Da li je brak bio ipak malo drugačiji od onoga što on misli ili je njegova žena neiživljena, plitka i nezahvalna i hoće više od onoga što ima... A onda bi trebao znati i što dalje...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 00:43   #24
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Da, sve je to lako reći, lako se i rastaviti, pa da uzmemo da ona i nije bitna, neka ide. ALI tu su djeca. Da li Vi žene shvaćate da se tim činom od očeva uzimaju i djeca (jer uglavnom odlaze sa majkom). Ma samo se stavite u obratnu situaciju ako možete. Da vas muž vara itd, da vam za nagradu uzme i djecu i da vas i naše ljepo društvo unapred osudi da ste za sve to vi krive.
Na žalost, to je kod nas uglavnom tako i tako prolaze očevi. A da li su uvijek oni krivi ? Nisu osigurali stan, auto, Nike garderobu za djecu, odlazak na more svake godine itd itd, a ako čak i uspiju sve to obezbjediti obitelji, onada nisu raspoloženi za priču, za igrice u krevetu isl. Pa normalno kad im pucaju leđa od onog prvog što se od njih sa pravom i očekuje. A još ako za sve to nema ni podrške u obitelji, onda ga je..
Joooj!!! Znaš šta, nemoj se ljutiti, ali ja dobim ospice na tu rečenicu da se lako rastati
Slažem se da stvari ne ispadnu uvijek onako kao bi trebale i da su neki očevi stvarno oskaćeni s tim razdvajanjem od djece, ali j*bi ga... Pa ko je rekao da je život pošten?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 00:59   #25
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Joooj!!! Znaš šta, nemoj se ljutiti, ali ja dobim ospice na tu rečenicu da se lako rastati
Slažem se da stvari ne ispadnu uvijek onako kao bi trebale i da su neki očevi stvarno oskaćeni s tim razdvajanjem od djece, ali j*bi ga... Pa ko je rekao da je život pošten?
Sorry, nisam ni mislio da je pošten a ovo lako se rastati se odnosi na nas odrasle ali objasni ti to djeci ????
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 01:33   #26
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
a možda si i ti kriv na neki način jer si kako i sam kažeš omogučio "lagodan život" njoj.
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Sorry, nisam mislio konkretno na tebe već općenito na žene, na razvode i na situaciju u kojoj će se on naći. Tvoja rečenica me je samo potakla, inače se slažem sa tvojim mišljenjem.
Ako ženi donosiš cvijeće svaki dan nakon nekog vremena ćeš ga dobiti u glavu.


Ovo je blago rečeno neistina. Dobrota i lagodan život ne ruše brakove. Ako sam na išta alergična to su stavovi po kojima žene napuštaju "dobre" muškarce, pa se prema ženama treba ponašati loše ako ih hoćeš zadržati.
Dobrota je samo jedna od kvaliteta neke osobe, i jako je važna ali ne jedina važna. Dobar čovjek može uz dobrotu imati i hrpu mana zbog kojih ga žena može poželjeti ostaviti. Može np. biti dosadan, neambiciozan, ne održavati higijenu, biti inertan... Nitko iz veze ne odlazi jer mu je partner dobar uvijek tu postoji pravi razlog, a ako ostaju s nekim tko se loše ponaša prema njima to se zove mazohizam- a stvarno se ne može generalizirati da su žene mazohisti
A da ne kažemo da tu floskulu često koriste kao opravdanje muškarci koje je žena ostavila: "Bio sam predobar pa me zato ostavila"....jep baš


A autoru topica. Tvoj brak očito nije bio tako sretan kako si ti mislio. Sad da li zaista nisi vidio ili nisi htio vidjeti druga je stvar. Tko je točno kriv za to što te ona prestala voljeti ne može znati nitko ovdje na forumu osim da poznaje, i to dobro, tebe i tvoju ženu i vašu situaciju. Njoj je očito nešto smetalo i o tome je šutjela i skupljala u sebi. Sad ima li to veze s tobom kao osobom ili nekom tvojom manom ili jednostavno s njom i njenom glavom (np. prevelika očekivanja od života u braku,pa ima ljudi koji jednostavno ne znaju biti sretni...ili neki drugi sl. problem) to nitko ovdje ne može znati.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 07:27   #27
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Ovo je blago rečeno neistina. Dobrota i lagodan život ne ruše brakove. Ako sam na išta alergična to su stavovi po kojima žene napuštaju "dobre" muškarce, pa se prema ženama treba ponašati loše ako ih hoćeš zadržati.
Dobrota je samo jedna od kvaliteta neke osobe, i jako je važna ali ne jedina važna. Dobar čovjek može uz dobrotu imati i hrpu mana zbog kojih ga žena može poželjeti ostaviti. Može np. biti dosadan, neambiciozan, ne održavati higijenu, biti inertan... Nitko iz veze ne odlazi jer mu je partner dobar uvijek tu postoji pravi razlog, a ako ostaju s nekim tko se loše ponaša prema njima to se zove mazohizam- a stvarno se ne može generalizirati da su žene mazohisti
A da ne kažemo da tu floskulu često koriste kao opravdanje muškarci koje je žena ostavila: "Bio sam predobar pa me zato ostavila"....jep baš


A autoru topica. Tvoj brak očito nije bio tako sretan kako si ti mislio. Sad da li zaista nisi vidio ili nisi htio vidjeti druga je stvar. Tko je točno kriv za to što te ona prestala voljeti ne može znati nitko ovdje na forumu osim da poznaje, i to dobro, tebe i tvoju ženu i vašu situaciju. Njoj je očito nešto smetalo i o tome je šutjela i skupljala u sebi. Sad ima li to veze s tobom kao osobom ili nekom tvojom manom ili jednostavno s njom i njenom glavom (np. prevelika očekivanja od života u braku,pa ima ljudi koji jednostavno ne znaju biti sretni...ili neki drugi sl. problem) to nitko ovdje ne može znati.
Ovo mi je tako poznato:
Ako si dobar - kriv
Ako nisi - kriv
Uglavnom - kriv
Ma nije ni bitno opet si kriv
Tako će ti biti na razvodu, biti ćeš zlostavljač obitelji.
Ovo možda kriv, nije možda već sigurno, samo trebaš razmisliti.
A autoru topića, neprijatelj tvog neprijatelja će biti tvoj neprijatelj ali moraš izdržati.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 13:36   #28
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ovo mi je tako poznato:
Ako si dobar - kriv
Ako nisi - kriv
Uglavnom - kriv
ne bih se složila. kao ni sa navodima tipa: bio si joj predobar. nikada nisi predobar. nego si samo ono što jesi. to što si dobar, što to druga strana iskorištava ili ima neke mazohističke nagone pa joj to zapravo nije dovoljno dobro, to već nije u tvojoj moći.

meni je draže biti i predobra i imati čistu savjest, a čak i da mi nije to draže - jbg, takva sam, ne kalkuliram niti neću, jer se tek onda otvara pandorina kutija: što bi bilo, kad bi bilo.
ovako, kad si svoj, kad si autentičan, nema toga šbb kbb, jer si napravio jedino moguće: bio si ti. pa šta košta da košta.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 15:51   #29
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
ne bih se složila. kao ni sa navodima tipa: bio si joj predobar. nikada nisi predobar. nego si samo ono što jesi. to što si dobar, što to druga strana iskorištava ili ima neke mazohističke nagone pa joj to zapravo nije dovoljno dobro, to već nije u tvojoj moći.

meni je draže biti i predobra i imati čistu savjest, a čak i da mi nije to draže - jbg, takva sam, ne kalkuliram niti neću, jer se tek onda otvara pandorina kutija: što bi bilo, kad bi bilo.
ovako, kad si svoj, kad si autentičan, nema toga šbb kbb, jer si napravio jedino moguće: bio si ti. pa šta košta da košta.
Ma slažem se ja sa tobom da dobrota nije mana, samo su rijetki/e koji to neće zloupotrebiti, pa ispadne izreka dobar=budala. A predobri fakat ni ne postoje, svatko ima neku manu. I ja ciljam na to da autor topića ne naje.. jer kad gledaš na život naivnim poštenim očima i misliš da i drugi misle kao ti, naje.. si.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 15:56   #30
od autora više ni a. Bilo bi lijepo nakon ovolikog truda da se bar javi forumašima i kaze što je skonto u ovih 20-ak dana!
__________________
TRETIRAJ ŽENU KAO KRALJICU I BIT ĆEŠ NJEN KRALJ....TRETIRAJ JE KAO IGRU I POKAZAT ĆE KAKO SE IGRA..............
plavokosa555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:01   #31
Moja prijateljica je imala jedan od "Dobrih" brakova. Cijelo susjedstvo je o tom pricalo. Ona je lijepa,pametna,brizna majka i dobra kucanica.
I svi su ostali u soku kad je brak propao. On je puno izlazio,ona je puno zanovjetala i vjerovala da ce ga promjenit. Nazalost,to je nacesca zabluda!!
Dan za danom oni su postali sve vise mrzovoljni,bilo je dovoljno da se vide i posvadali bi se............od tako velike ljubavi!
To je trajalo duze vrijeme dok nije puklo!

Danas su oboje s drugim partnerima,za nju mogu reci da je sretnija no ikad.

Iako sam u braku bit cu toliko licemjerna da kazem kako smatram smijesnim ono obecanje na papiru kojim unaprijed prisezem na ljubav i odanost do smrti!
Volim svog muza i sretna sam al i svijesna da neznam sto mi nosi sutra a kamoli desetljeca unaprijed.
Ljudi se najvise boje nevjernosti i to uvjek prvo pada napamet kad se brak raspada,a ja smatram da i puno manji,naoko nebitni razlozi mogu biti jako bitni ako su unutar tvoja 4 zida.

A o "dobrom braku" mogu reci samo ovo-
Svi mi imamo DOBAR brak,a 10 godina kasnije pola nas je rastavljeno!!
nikkia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:52   #32
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Moja prijateljica je imala jedan od "Dobrih" brakova. Cijelo susjedstvo je o tom pricalo. Ona je lijepa,pametna,brizna majka i dobra kucanica.
I svi su ostali u soku kad je brak propao. On je puno izlazio,ona je puno zanovjetala i vjerovala da ce ga promjenit. Nazalost,to je nacesca zabluda!!
Dan za danom oni su postali sve vise mrzovoljni,bilo je dovoljno da se vide i posvadali bi se............od tako velike ljubavi!
To je trajalo duze vrijeme dok nije puklo!

Danas su oboje s drugim partnerima,za nju mogu reci da je sretnija no ikad.

Iako sam u braku bit cu toliko licemjerna da kazem kako smatram smijesnim ono obecanje na papiru kojim unaprijed prisezem na ljubav i odanost do smrti!
Volim svog muza i sretna sam al i svijesna da neznam sto mi nosi sutra a kamoli desetljeca unaprijed.
Ljudi se najvise boje nevjernosti i to uvjek prvo pada napamet kad se brak raspada,a ja smatram da i puno manji,naoko nebitni razlozi mogu biti jako bitni ako su unutar tvoja 4 zida.

A o "dobrom braku" mogu reci samo ovo-
Svi mi imamo DOBAR brak,a 10 godina kasnije pola nas je rastavljeno!!
Stoji A kakvi su i opstali brakovi?
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:58   #33
Muškarac uistinu može biti jako dobar,nježan,brižan,prosto divan čovjek,ali za opstanak braka nužno je da je takav-prvenstveno prema svojoj ženi....
žene ne ostavljaju dobre muškarce....osim radi boljih...
stoga autor teme ili nije bio baš tako zlatan ili je ona našla "zlatnijeg"...
Zanimljivo je kao većina bračno vezanih ima drugačiju percepciju stanja u braku...a onda se dogodi krah...
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 18:01   #34
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Muškarac uistinu može biti jako dobar,nježan,brižan,prosto divan čovjek,ali za opstanak braka nužno je da je takav-prvenstveno prema svojoj ženi....
žene ne ostavljaju dobre muškarce....osim radi boljih...
stoga autor teme ili nije bio baš tako zlatan ili je ona našla "zlatnijeg"...
Zanimljivo je kao većina bračno vezanih ima drugačiju percepciju stanja u braku...a onda se dogodi krah...
I obratno
Mada se ne slažem sa tom definicijom.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 20:06   #35
Oprosti al ne slazem se da zene ne ostavljaju dobre muskarce. To bi znacilo da su sve zene ovog svijeta "dobre"??!
I ponavljam sto je to "dobro"??! Kao sta je gore navela jedna forumasica (pozdrav istoj!) dobra osoba moze biti i dosadna,nezanimljiva,lijena.......i tako u nedogled!
Mislim da je za ishod braka velikim dijelom bitan prst sudbine koliko i sam karakter pojedinca.
Postoje ljudi koji neznaju bit sretni,brzo gube interes,ocekuju puno od braka ili vjecno misle da drugi zive bolje.........to je problem unutar samog covjeka i koje su sanse da njihov brak prezivi malo zescu krizu?
Citav zivot sa svim zajednickim usponima i padovima?
Cesto se desi,kod ljudi koji su razvedeni,da im iduci brak potraje do smrti.......(znam par primjera),sto je posve razumljivo jer u prvi nas povuce cista zasljepljena ljubav,a cesto i nerealna ocekivanja. Mjenjaju se prioriteti,stovise postane covjek jos izbirljiviji,al ovog puta zna sto trazi!!

...hm...al niposto ne zelim da se to meni a ni nikome od vas desi:-)))
nikkia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 10:18   #36
ljudi moji.....goghno ima svega dva posta....išla sam pogledati koji je drugi. niš mu ne vjerujte, netko je već rekao da mu post izgleda ko čista zajebancija.

evo: https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=105
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 22:07   #37
Uvijek je to nekad bila ljubav, a danas bol.
Trajalo je više od 11 godina. Nismo se vjenčavali, ali živimo zajedno cijelo vrijeme. Ona iz prvog braka ima dijete koje je s nama i koje je zajedno s nama raslo. Iza sebe ima težak život kao i ja i oboje imamo svoju tužnu priču. I baš zbog te njezine tužne priče kao i zbog djeteta kojem nisam htio prirediti traumu na tek pređeni stres kao i zbog njezine nemoćne bake koja je živjela s nama, od početka sam joj dopustio da me psihički zlostavlja jer je vjerujem na taj način lječila neke stare rane i osjećala se sigurnijom. Godinama me maltretirala, stalno mi držala prodike, odnosila se prema meni s podsmijehom i omalovažanjem. Nikakav razgovor nikada nije urodio niti normalnim razgovorom. To se maltretiranje znalo na dva-tri mjeseca stišati pa onda opet sve po starom, a da bude gore umjesto da se ja osjećam povrijeđeno još se nakon što bi pokušao razgovarati još i ona osjećala povrijeđena.. Nekako sam to uvijek nastojao izgladiti i orijentirati se na pokoji lijepi trenutak kojih je znalo biti. U svo to vrijeme živjeli smo u kući njezine bake, kuća je bila dotrajala i cijelu sam je od temelja do krova nadogradio i obnovio vjerujući u zajednički život i vjerujući njenoj riječi da ćemo nakon bakine smrti sve naše tretirati kao naše. Ona tijekom tih 11 godina nikad nije radila, ja pak radim stalno i sve što sam zaradio uložio sam kako u kuću tako i u obitelj. I prema djetetu i prema starici bio sam zaista odgovoran. Nedavno je ona naslijedila tu kuću, a kad sam joj predložio da ostvarimo dogovor, lagano me otpilila rekavši kako je ona sigurnija kada je to sve njezino. Nakon što sam praktički doživio slom živaca, a potom i stradao u prometnoj nesreći koju sam sam uzrokovao mojom totalnom smetenošću interno smo jedno drugom potpisali da je sva imovina koju itko od nas ima zajednička. Nismo to nosili bilježniku, a ja sam povjerovao kako se nešto u njoj promijenilo. I par je mjeseci nakon toga bila prema meni korektna, a onda je opet počelo svakodnevno kritiziranje i vikanje, da bi je prošli tjedan zamolio da prestane vikati jer ne mogu više niti raditi (sad radim od kuće) niti tako živjeti i predložio joj da ako ne prestane s deranjem možda bi bilo dobro da pronađe posao ili pak potraži pomoć psihijatra. Kao da je dočekala nešto takvo, od tada (10 dana) sa mnom uopće ne razgovara, i jasno mi je da je kraj, a isto tako mi je jasno da ne kani poštovati dogovor.
Nemam ništa, nemam svoje dijete koje sam htio imati ali mi je bilo dovoljno što mali raste s nama, a sad i to gubim, nemam nikakvu imovinu niti ušteđevinu jer sam sve uložio u imovinu koja glasi na nju i u prioritete obitelji koja ostaje samo njezina, ostajem i bez kućnih ljubimaca koje beskrajno volim, ostali su mi samo dugovi kada sam zbog obnove kuće posudio novac od svojih prijatelja. Pokušao sam razgovarati, ali ona to ne želi.
Čini mi se kao da čeka da se slomim. Bio sam puno puta na dnu, i sa dna se penjao gore, ali sad ne vidim niti izlaz niti rješenje. I ne vidim mjesto gdje je novi početak.

Zašto na ovaj topic? Zato što bi još uvijek nekako htio spasiti ako se i što se spasiti može.
Atomski mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 10:58   #38
Kad čitam ovaj post od atomskog mrava, nalazim dosta elemenata sličnih mojoj situaciji, al sam ja srećom to već okončao, iako nikad nije kasno, samo treba konačno krenuti.
I nema tu spašavanja braka. Ako je sve to što si napisao, sve što i jest, odnosno nisi napisao ništa što je lijepo u tome, razmisli imaš i uopće što spašavati osim iluzije u svojoj glavi Ne bih htio zvučati krivo, ali ovo već graniči sa mazohizmom s tvoje strane, no svatko zna svoje i što želi u životu.
Quote:
Atomski mrav kaže: Pogledaj post
...kuća je bila dotrajala i cijelu sam je od temelja do krova nadogradio i obnovio vjerujući u zajednički život i vjerujući njenoj riječi da ćemo nakon bakine smrti sve naše tretirati kao naše. Ona tijekom tih 11 godina nikad nije radila, ja pak radim stalno i sve što sam zaradio uložio sam kako u kuću tako i u obitelj. I prema djetetu i prema starici bio sam zaista odgovoran. Nedavno je ona naslijedila tu kuću, a kad sam joj predložio da ostvarimo dogovor, lagano me otpilila rekavši kako je ona sigurnija kada je to sve njezino.
Ovo ćeš teško nešto napraviti, no za raspodjelu imovine moraš pripremiti tako da ste prvo živjeli u nevjenčanom braku (dakle, barem da si prijavljen na to j adresi) a onda prikazati svoje prihode jer si radio i njene koja nije radila, te ako već nemaš račune za svoje ulaganje probaj barem iskopati kakve slike kuće prije i poslije adaptacije (jest da teško, ali ...) svakak vrijedi pokušati, pa ak se to dobro sastavi pokušaš kroz nagodbu nešto postići.
Znam slučaj da je na isti način jedna žena dobila pola kuće koju je muž naslijedio, a bila je isto situacija da je ona radila i imala svoj obrt te joj se priznao doprinos u braku nasuprot njega koji nije iako je naslijedio tu kuću. Sretno
Quote:
Atomski mrav kaže: Pogledaj post
...jasno mi je da je kraj, a isto tako mi je jasno da ne kani poštovati dogovor.
Nemam ništa, nemam svoje dijete koje sam htio imati ali mi je bilo dovoljno što mali raste s nama, a sad i to gubim, nemam nikakvu imovinu niti ušteđevinu jer sam sve uložio u imovinu koja glasi na nju i u prioritete obitelji ...
I kad konačno sam sebi priznaš da je kraj, onda ćeš znati što ćeš dalje. A što se para tiče, to je zadnje zbog čega bih život podčinio. Iako nas društvo tako uči i prisiljava. No, ipak se ovdje još ne umire od gladi.
A to dijete će biti tvoje onoliko koliko si ga ti prihvatio i uložio u njega, odnosno koliko te to dijete zavoljelo kroz ovaj preiod u kojem si bio uz njega. Tako, tu se nemaš što bojati fatalno, a to će biti i dobar test za tebe samoga. Ja sam imao iste misli i za svoju vlastitu djecu, no vjerovao sam da sam do tada dao svoj maksimum za njih, te tako isto nastavio i dalje i više uopće ne razmišljam da će me djeca ostaviti, pa niti da će netko zauzeti moje mjesto u mom životu, iako sam svjestan da će se pojaviti ako možda već i nije pomalo.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 21:10   #39
Ma naravno da ne kanim potčiniti život zbog para, nema tih para koje mogu nadomjestiti takvu prazninu. Boli me što ako do raskida dođe nemam bar nešto za što se mogu držati.
Atomski mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 21:27   #40
Quote:
Atomski mrav kaže: Pogledaj post
Ma naravno da ne kanim potčiniti život zbog para, nema tih para koje mogu nadomjestiti takvu prazninu. Boli me što ako do raskida dođe nemam bar nešto za što se mogu držati.
Naći ćeš nešto, odnosno dogodit će se. Prije ili kasnije.
Naravno, sad ti najviše treba to nešto odnosno netko.
Samo budi "open mind" odnosno otvorenog stava.
Nekad je ludost i razmišljati o prekretnicama, no kad su neizbježne, čekanje nas iscrpljuje a ne rješava ništa.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.