Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2003., 14:35   #41
arrrg, shiver me timbers, sto god to znacilo , vidim da mi je forum tu i jos je ludji neg ikad

Inace, malo sudbine se uplelo u moj tarot pa sam magiciana i the fool malo zagubio pod izljevom vina na stolu sad cu vidit jel to mogu popravit kad skeniram ubicuse joooj
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Old 10.02.2003., 17:01   #42
Essenca,

o takvim stvarima ćemo pisati kad se otvori novi podforum.
Pisati o tome na forumu "Religija" je besmisleno; baš kao i na "Filozofiji" i "Znanosti".

Na svim tim forumima brojni su se ukopali u vlastite rovove i pucaju na neistomišljenike. U baražnoj vatri svakovrsnih fanatika najgore prolaze oni koji ne pripadaju nijednom od ovih rascijepa. Još gore oni koji R, F i Z vide kao jedno te isto. Tada samo što ne planu lomače! A podjednako su revni i oni religijski i oni znanstveni fanatici; u njima teče potpuno ista krv, a razlog zbog čega se podižu i plamte najčešće je samo izlišan: tek jedna slamka za koju se uhvatio ego.

A ezoterija je oduvijek progonjena; ona je razapinjana na križ, bacana niz stijene svugdje u svijetu, vješana, paljena na lomačama, jer je čovjek-životinja oduvijek batinao i progonio ono što nije dobro razumio. Tako je činio prije deset tisuća godina, prije 2000 g, tako čini danas i uvijek će činiti.
Iz ezoterije ljudi otimaju posvećenike velikih misterija i umjesto da prate njihova učenja, da zaista slijede njihov Put, oni grade kult ličnosti: crkve, hramovi, džamije, kler i preljubništvo između religije i politike logična su posljedica izvrtanja ezoterijskih tajni i njihova podešavanja slijepcima.
Tako umjesto Isusa imamo lažne svece i bogate crkve; umjesto Muhameda imamo luđake koje huškaju pogrešni interpretatori Poslanikovih riječi...Umjesto Hrama u čovjeku sagrađene su sinagoge, crkve i hramovi od opeke i kamena, a Znanje isprostituirano kako bi svećeničke kaste - navodno most između Boga i čovjeka - s jedne strane propovijedale krivoboga a s druge se utapale u pohlepi i svjetovnim užicima.

Dakle, ezoterija je isprostituirana; njome danas rukuje tko želi; njome se u pauzi između dva pečena odojka prijete popovi; njome se obilno služe samozvani egzorcisti, astrolozi, proročice, okultisti, navodni duhovnjaci koji se - tobože - razumiju u "buđenje"; u nju se navodno jako dobro razumiju vikend-majstori prosvjetljenja, razni transcendentalisti; mnogi koji obećavaju brda i doline. Svi oni lupetaju o saibapskoj ljubavi, o univerzalnim zakonima, spoznaji, samospoznaji, svetim stihovima; ali sve redom riječ je o ljudima čije su spoznaje degenerirane kao posljedica lančane reakcije davnog oskvrnuća Univerzalnog učenja. Zato iz sveg tog košmara laži i zabluda treba izvući srž; onu osnovicu van koje je čovjek satkao glupe priče.

Ne nedostaje ovdje jedan podforum koji će i dalje cijepati filozofiju od znanosti, ili religiju od filozofije; u stvari nedostaje jedno mjesto gdje se sve te spoznaje mogu ujediniti u jednu opću prirodnu filozofiju, gdje će se podjednako uvažavati rezultati mjernih instrumenata, sposobnosti razuma, sveti spisi...
Navajo is offline  
Old 10.02.2003., 17:40   #43
Quote:
Solaris kaže:
čije ćeš lutkice sad napraviti????
Bitno da nisu cetveronozne i vrlo vazno: da nemaju 10 prstiju.
Gospon Pes is offline  
Old 10.02.2003., 17:53   #44
oo

dobro rečeno..dobro rečeno, svaka stoji..

onda mi ne preostaje niš' neg tamo ić naganjat eo-in prijedlog..

pratim te okom

Essenca is offline  
Old 10.02.2003., 17:56   #45
ma vidi ove Pes.......ti si tribala doć iza moga posta..sad će ljudi reć da podržavam woodoo i možda čak povuku sponzoriranje..

a ja krećem na put ka onom novom poforumu
Essenca is offline  
Old 10.02.2003., 20:01   #46
A kaj fali voodoou?
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Old 10.02.2003., 20:14   #47
Talking

U principu ništ; osim tu i tamo neki voodooinstalater.
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Old 10.02.2003., 21:02   #48
Arrow c*mon

Ae mi uchinite jenu malu uslugu:

Ima tu jedan topic gdje bih volio vidjeti upise nekih od vas...

npr. Eowyn, Norec, Solaris, Wata, Pes, IL (ako ovo cita, ali bez clownova, molim), Vjestac, Snake, Navajo, Essenca, Shady, Simona, parsifal, Baphomet, magic, illegale, aganor , Dragi...ma ko ce vas sve nabrojit

i naravno pa-pa ndora



Eine kleine Nachtmusik


Lame Deer is offline  
Old 10.02.2003., 21:49   #49
Svi traže neke savjete pa je red da i ja pitam:

Idem u šoping ovih dana.

Gdje u Zg. po vašem mišljenju čovjek može nabaviti najkvalitetnije shamanističke spravice?(ili, bolje rečeno sirovine za njih)
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Old 10.02.2003., 22:03   #50
Question

A koje sirovine trebaš ?
genNorec is offline  
Old 11.02.2003., 17:45   #51
Red face

You know; the usual stuff-
sirovu neštavljenu kožu(jelenja bi bila savršena, ali može i kozja ili goveđa u nedostatku boljeg), kamenčiće, sokolovo pero, vučji zub, jedan komad fine hrastovine(oko 1m visoke) i tak, još poneka sitnica..
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Old 11.02.2003., 19:03   #52
A krilo sismisa?? Mislio sam da je to glavno...
A zabe, imela???
Pa kake su te danasnje vjestice. Nema postovanja prema tradiciji... Ni one nisu sto su nekad bile..
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Old 12.02.2003., 00:52   #53
Question

Quote:
A krilo sismisa?? Mislio sam da je to glavno...
cc, ravana, počinjem voljeti tvoj smisao za humor..

No dobro, kaj sad? Jel zna netko ili ću morati u sječu obližnje šume i u lov na jelene?
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Old 12.02.2003., 01:29   #54
Quote:
eowyn kaže:
cc, ravana, počinjem voljeti tvoj smisao za humor..
Ah sto ljubav radi...

__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Old 12.02.2003., 13:41   #55
Quote:
pes kaze: Bitno da nisu cetveronozne i vrlo vazno: da nemaju 10 prstiju.
Pesek - Ja sam poceo vjezbati. Vidi attachment
Lame Deer is offline  
Old 12.02.2003., 14:17   #56
Talking Mesija?

Ajme, ozivio me!
Gospon Pes is offline  
Old 12.02.2003., 14:33   #57
Talking

genNorec is offline  
Old 12.02.2003., 16:06   #58
Re: Mesija?

Quote:
Gospon Pes kaže:
Ajme, ozivio me!
Blicaš na slici ko da si se nakresala
Navajo is offline  
Old 12.02.2003., 16:26   #59
Mogli bi mi ove godine kavicu tak organizirati da ti i LD-ov avatar demonstriram...hehe...
Gospon Pes is offline  
Old 12.02.2003., 21:55   #60
Aaa, sjebo sam the fool, al radim na tome da ga popravim

Mage je i dalje ziv, evo ga:

http://web.vip.hr/watashi_man.vip/tarot/Magician.gif

Uzmite u obzir da okvir i font natpisa jos uvjek ni blizu nisu finalni (okvira ni nema, zapravo )
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.