Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2016., 14:09   #2081
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Moral je glupost, kreiran od strane većine na temelju općenitih predrasuda, kulture i nasljeđa na nekom prostoru. Odi u drugu državu pa ćeš vidjeti da se moral razlikuje iako su zakoni možda slični. Moral je za budale, kao i vjera i ostale ograničavajuće gluparije kojih se ljudi drže kao pijan plota pokušavajući uklopiti sebe i druge u masu i tako definirati neki svoj savršeni i sigurni svijet. U tom istom svijetu imaju jednu facu za po kući, drugu za ulicu i prijatelje kako bi se ukopili u moralno i društveno prihvatljivo. Pametni ljudi furaju svoj film i cijene različitosti i kompleksnosti i sebe i drugih. Poštovanje se očituje ponajviše na ovom forumu gdje "moralni pojedinci" bacaju drvlje i kamenje prema onima koji su različiti od njih samih...klasična priča...
Vjerujem da ima jako puno drzava gdje ce ekipa rec 'super je da iz prikrajka slikas zenu jer si voajer.' Ono, gro. Džon obraz.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:15   #2082
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ima jako puno drzava gdje ce ekipa rec 'super je da iz prikrajka slikas zenu jer si voajer.' Ono, gro. Džon obraz.
Isto kao što će reć da je super što se besplatno školuješ u svojoj državi pa ideš vani raditi kad završiš fax, ili što radnicima daješ minimalac, ili što trošiš lovu na luksuz i pizdarije dok su drugi ljudi gladni. O moralu bi mogli na dugo i na široko, upravo zbog toga mi je draža životna realnost a ne ono u što se ljudi kao zaklinju a iza kantuna stim drkaju kurac...u svačijem životu pa i u tvom bi se moglo naći mnogo gluposti koji potkrepljuju ovu tvrdnju, svi smo licemjerni netko više netko manje...ja se svojih nemoralnih gluposti ne sramim, živim tako jer mi paše...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:16   #2083
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Isto kao što će reć da je super što se besplatno školuješ u svojoj državi pa ideš vani raditi kad završiš fax, ili što radnicima daješ minimalac, ili što trošiš lovu na luksuz i pizdarije dok su drugi ljudi gladni. O moralu bi mogli na dugo i na široko, upravo zbog toga mi je draža životna realnost a ne ono u što se ljudi kao zaklinju a iza kantuna stim drkaju kurac...u svačijem životu pa i u tvom bi se moglo naći mnogo gluposti koji potkrepljuju ovu tvrdnju, svi smo licemjerni netko više netko manje...
Sve pet, sam kaj ja i dalje ne slikam ljude okolo iz prikrajka. Ti da. Tako da ovo ostalo nije tema. Al lijep pokusaj spina. Meni je super da ti i dalje to branis kao nesto ok samo zato sto zakona protiv tog nema. Tvrdis da postujes ljude, a fino kazes forumasicama da bi ih slikao bez da znaju. Baš si andjelak. <3
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:19   #2084
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Sve pet, sam kaj ja i dalje ne slikam ljude okolo iz prikrajka. Ti da. Tako da ovo ostalo nije tema. Al lijep pokusaj spina.
Jest pokušaj spina, i to lijep...
Ali gledaš žene dok sjediš na kavi iako ti nisu dali dopuštenje, a vjerojatno ima mnogo njih kojima je tvoj pogled na njihovim sisama jako neugodan i tako se i osjećaju...

Poštujem ljude, nisam nikog pokrao, grubo namjerno uvrijedio, okaljao, osramotio, izlagao itd.. dakle poštujem druge možda i više od prosjeka.. onom što sam razbio svjetla nedavno je to i zaslužio, zatvorio me na parkingu, samo sam mu vratio...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:19   #2085
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
razumijem ja da si ti navalio na emotivnu stranu

ali i ja tebi pokusavam reci da se i u jednom i u drugom slucaju radi o istom slikanju bez dopustenja
stovise, u slucaju modre laste je jos fotka i objavljena, pa si ti misli koliko je pedofila tu fotku izrezalo i slini po njoj
Kakvu emotivnu? Time sto po necijoj namjeri sudim o postupcima? Pa u namjeri je i razlika izmedju proktologa i pedofila. I jedan i drugi ce kopati klincu po supku.

(Btw. pretpostavljam da ce se za slikanje klinaca traziti dopustenje. U glavnim portalima su im uglavnom zamucene oci, iako ne bi htio u to ulaziti, nisam siguran.)

Quote:
a mozes otici i malo dalje u smjeru razuma, pa zakljuciti da nije isto slini li netko na fotku ili na konkretno bice
u ovom drugom slucaju ja nemam uopce sumnje da to ne bi dobro zavrsilo
Pa naravno da nije isto, gdje sam ja to rekao? Meni se cini da ti hoces reci, kao, ima puno gorih stvari, vecinu ovih sitnijih ne mozemo ni sprijeciti pa se ne bi trebali ni obazirati?
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:20   #2086
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Jest pokušaj spina, i to lijep...
Ali gledaš žene dok sjediš na kavi iako ti nisu dali dopuštenje, a vjerojatno ima mnogo njih kojima je tvoj pogled na njihovim sisama jako neugodan i tako se i osjećaju...
Znaci sad uspoređujemo gledanje ocima i fotkanje iz prikrajka. Zbilja se zakopavas.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:30   #2087
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Znaci sad uspoređujemo gledanje ocima i fotkanje iz prikrajka. Zbilja se zakopavas.
I ti gledaš iz prikrajka, ja gledam kroz objektiv.. u čemu je razlika..? Da kameru sakrijem ispod košulje, u čemu je onda razlika? Da sutra imam mrežnicu spojenu na comp u čemu bi bila razlika...? U načinu ili namjeri jer oboje gledamo zgodne žene zbog gušta, to nas privlači..?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:31   #2088
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Tvoje iskustvo je tvoj problem. Barem forumski, za RL ne mogu tvrditi.
Jer van tvojih iskustva ne postoji ništa. Postoje samo tvoja iskustva.
Pa ne živim ja tuđi život nego svoj, imam svoja iskustva... i ti imaš svoja zbog toga tako i nastupaš prema meni..?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:34   #2089
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Kakvu emotivnu? Time sto po necijoj namjeri sudim o postupcima? Pa u namjeri je i razlika izmedju proktologa i pedofila. I jedan i drugi ce kopati klincu po supku.

(Btw. pretpostavljam da ce se za slikanje klinaca traziti dopustenje. U glavnim portalima su im uglavnom zamucene oci, iako ne bi htio u to ulaziti, nisam siguran.)



Pa naravno da nije isto, gdje sam ja to rekao? Meni se cini da ti hoces reci, kao, ima puno gorih stvari, vecinu ovih sitnijih ne mozemo ni sprijeciti pa se ne bi trebali ni obazirati?
za namjeru se slazem, no to ima veze s onom drugom stranom, a ne s mojom ili onom koja je slikana
dio koji se mene tice je slikanje i ostala pracenja koja meni imaju utjecaja na privatnost, a ko za kurac su dozvoljena i legalna
da me neki creep prati i zapisuje gdje sam sve bio kroz dan, to bih mogao pozvati policiju
no kad to isto radi google preko mog smartphonea, magicno je to sasvim u redu i legalno
da ja nekome hakiram komp, to bi bilo kazneno djelo
no kad microsoft i google i tko zna tko jos radi data mining - opet je sve u redu
kad banke i karticne kuce skupljaju tvoje podatke i prodaju ih trecim stranama - ni glaska nigdje

e pa jebi ga onda, na ovo kaj mi trpimo bi se i orwell ispovracao, ali nas jako jebe kaj se neki jadnik izdrka na lose snimljenu fotku, pored cijelog interneta prepunog svega sto mnogi ne mogu ni zamisliti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:38   #2090
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
I ti gledaš iz prikrajka, ja gledam kroz objektiv.. u čemu je razlika..? Da kameru sakrijem ispod košulje, u čemu je onda razlika? Da sutra imam mrežnicu spojenu na comp u čemu bi bila razlika...? U načinu ili namjeri jer oboje gledamo zgodne žene zbog gušta, to nas privlači..?


Jedno je nesvjesna radnja koju goni nas organizam. Ovo tvoje je svjesna odluka da slikas poskrivecki. Zbilja ti treba sve crtat?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:43   #2091
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Jedno je nesvjesna radnja koju goni nas organizam. Ovo tvoje je svjesna odluka da slikas poskrivecki. Zbilja ti treba sve crtat?
A ti ne možeš okrenuti pogled u drugu stranu, paralizira te....
Tako i mene, samo što ja gledam kroz objektiv, jer ako znaš što o fotografiji oko vidi jedno objektiv nešto sasvim drugo...ponekad vidiš i što oko ne vidi...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:44   #2092
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
I ti gledaš iz prikrajka, ja gledam kroz objektiv.. u čemu je razlika..? Da kameru sakrijem ispod košulje, u čemu je onda razlika? Da sutra imam mrežnicu spojenu na comp u čemu bi bila razlika...? U načinu ili namjeri jer oboje gledamo zgodne žene zbog gušta, to nas privlači..?
Ako nema razlike izmedju gledanja i fotografiranja, zasto onda toliko zagovaras fotkanje?

Znam, znam - nema razlike. no, bitno je da si ti nama rekao kako si ti super i totalno cool jer si iznad morala po kojem drugi zive, i jos si nam rekao kako ti duboko prezires i tako to.

Ljudi koji preziru moral itekako imaju ponasanje uvjetovano tim moralom.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:48   #2093
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
za namjeru se slazem, no to ima veze s onom drugom stranom, a ne s mojom ili onom koja je slikana
Ima itekako neposredno veze, jer takvi pojedinci potenciraju razvijanje poremećaja gdje će ono slikanje prerasti danas sutra u nešta gore. Pedofil može gledat sliku dijeteta iz modre laste, no on to dijete ne poznaje u stvarnosti, za razliku kada ide sam sliknuti nekoga, pa se malo fiksirati na tu osobu, pa ju pratiti itd. To onda itekako postaje naš problem jer se dopušta stvaranje klime koja nas ugrožava. Na slike iz modre laste, sa filmova i sl. ne možeš utjecati, niti ćeš ikada moći, dok na ovo da.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:50   #2094
moj poznanik tako slika gole muškarce na brodovima, ne samo kul pedere nego i obične tateke. super mi je to.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:50   #2095
samting
a mozes li, zaista?
za djecu jos i da, ako skuzis
no sto se odraslih tice, ne mozes prakticki nista, barem ne legalno
ili, d abudem precizniji, mozes nesto i legalno - najebati i zaraditi sebi dosje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:53   #2096
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
A ok. Iako da meni maloljetnu kćer ili ženu malo malo netko uslikava, sa xxl objektivom zumira, pa tako i moje poznanike, moguće da bi mi i osobno bilo normalno posegnuti za žešćim potezima ako dotična osoba bi ustrajala u tome neovisno o zamolbi da prestane.
Tvoja formulacija je puno blaža. Imaš čak i neke korake prije nasilja.

Ma, svi ljudi popizde i postanu nasilni, pitanje osobnih granica.
Zato mi ovo i je interesantna tema. Ne shvaćam reakcije na opisanu akciju.

Moguće i da imamo sasvim različite slike u glavi.
Ja vidim, na primjer, osobu koja sjedi na klupi i naslikava prolaznice.


Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pa ne živim ja tuđi život nego svoj, imam svoja iskustva... i ti imaš svoja zbog toga tako i nastupaš prema meni..?
Ja poštujem i pokušavam shvatiti, pa i prihvatiti tuđa iskustva.
Naravno, kroz iskustva koja sam proživio.
I ne mislim da sam baš uvijek u pravu. Ok, uglavnom jesam ali ne baš svaki puta.

Ma nebitno, to sam ti i neki dan na drugoj temi pokušao objasniti.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:56   #2097
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Osobno, na aktualnu temu, ne bi volio da me se naslikava po ulici, niti bi ja to radio drugima.
Niti volim raditi stvari koje (očito) ljute ljude koji su u to uključeni.
Nema to veze s kutijama....

Ovo dalje kaj ekipu muči, jel netko u zatvorenoj sobici sa spuštenim roletama drka ne mene ili ne, to me ne dira ni najmanje.
Potpis.

I da dodam, ako moram birati, rađe bi da me slika jedna osoba koja će tu sliku zadržati za sebe i nikome ju neće pokazivati, te eventualno i izbrisati, nego da osvanem na nekom portalu, jer tad postoji mogućnost da se u komentarima razglaba o meni (uvijek će naletit netko tko te poznaje) te će tu sliku vidjeti mali milijun ljudi, a moguće i šerati dalje po netu.
Da ne govorim o banalnim stvarima, tipa povrijeđena taština ako sam loše ispala.

Fascinantno mi je da se netko zgraža nad mogućnošću da ga netko slika i možebitno kasnije ubaci u svoje maštarije. Samim time što kao prvo ne bih uopće bila svjesna da me netko slikao, a kao drugo tu će sliku vidjeti jedna jedina osoba i dec it. No biggie.
Povlačenje mojih slika po netu mi je nemjerljivo gora opcija. Makar to bile slike na kojima pristojno izgledam i šetam po gradu. Degutantno mi je i kad onaj babunovic razvlači slike cura koje su ih same stavile na neki svoj profil, jer sigurno nisu tražile da ih neki napaljenik stavlja na temu 'one s kojima bi mogli biti' (oh, wishful thinking ) ili nešto u tom stilu. Jer ne, ne bi ti s takvim ponašanjem mogao primirisati ni jednoj jedinoj ženskoj osobi na ovoj planeti, ali ok, nebitno, skrenuh s teme.

That being said, radicalu bih oduzela aparat i opremu među nogama - da sam s njim u vezi i uhvatim ga da slika okolo.
Šalim se, ali ostavila bih ga u svakom slučaju, ne volim ljigavce koji se prema ženama ponašaju isto kao mulci u pubertetu.
A i vidim da njegovoj ženi ne smeta, pa ok, neka cvjeta stotinu cvjetova. :klap:
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 14:58   #2098
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
samting
a mozes li, zaista?
za djecu jos i da, ako skuzis
no sto se odraslih tice, ne mozes prakticki nista, barem ne legalno
ili, d abudem precizniji, mozes nesto i legalno - najebati i zaraditi sebi dosje
Pa nije pitanje jel mozes i sta mozes tocno, sam je bilo pitanje da li je to u redu. I iz nekog razloga ogromna vecina smatra da nije.
I ne bih sad proglasavao radicala nekim bolesnikom, perverznjakom, ludjakom, sam smatram da to kaj on radi nije ok.
I tu cu sad stat, poso zove.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:01   #2099
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
samting
a mozes li, zaista?
za djecu jos i da, ako skuzis
no sto se odraslih tice, ne mozes prakticki nista, barem ne legalno
ili, d abudem precizniji, mozes nesto i legalno - najebati i zaraditi sebi dosje
Često je dovoljno i javno prozvati/ukazati na takve jer su onda manji od makovog zrna. Pogotovo ako je to njihova sredina, a uglavnom je. Većina će podvući rep i vratiti se u rupu iz koje su izašli jer su kukavice. Ne mora se ići u ekstreme nelegalnog. Netko je spomenuo i obznanivanje na faceu i sl. Njegovu njušku i kako slika druge, zumira guzice i sise žena koje imaju svoje muževe i partnere pa kada isti vide neće ni trebati da ti nešta učiniš.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:05   #2100
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ako nema razlike izmedju gledanja i fotografiranja, zasto onda toliko zagovaras fotkanje?

Znam, znam - nema razlike. no, bitno je da si ti nama rekao kako si ti super i totalno cool jer si iznad morala po kojem drugi zive, i jos si nam rekao kako ti duboko prezires i tako to.

Ljudi koji preziru moral itekako imaju ponasanje uvjetovano tim moralom.
Fotkanje volim jer se za fotku treba potruditi i znati namjestiti, odabrati kadar, to je umjetnost..
Mislim da me vjera, moral, principi i slične pizdarije ograničavaju u životu jer su individualne naravi, zatupljujuće, ograničene, konzervativne, imaju efekt stada i guše slobodu i kreativnost, dakle sve ono što cijenim u životu. Meni je sloboda najvažnija od svega u životu, zbog toga imam odvojene račune, ne ovisim o drugima, borim se za sebe... znam kako je biti sputan i uokviren i znam kako je to disati svojim punim plućima..uvijek biram ovo drugo..
Ali da nebi samo o meni, hajmo sad o mom autu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.