Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2014., 15:14   #101
Ne moraju. Niti neće.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 15:49   #102
Hvala.
Znači da nisu dužni javno ni objaviti rang listu kandidata koji su prošli testiranje i koji se pozivaju na razgovor s komisijom?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 16:12   #103
E to ne znam. Moje je iskustvo da su takve stvari bile objavljene na netu. A da li to baš moraju, e to ne znam. Možda će na ovo znati netko drugi odgovoriti.

Kužim ja da hoćeš znati tko je i na koju foru dobio posao, ali mislim da službenim putem nećeš doći do tog podatka. Isto tako, "samo" činjenica da je netko bio najbolji na testiranju ne znači da će dobiti posao. Ako ga ne žele uzeti, daju mu manje bodova na razgovoru. Tako to ide. U pravilu takve žalbe ili nisu uvažene ili se odugovlači da žaljenjem i po par godina, pa cijelo to vrijeme ne radiš ni ti niti odabrani kandidat. Ne znam o kojem Ministarstvu se radi, pa...
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 16:34   #104
Svakako puno ti hvala. Radi se o radu na određeno vrijeme pa osoba koju prime može odmah početi raditi. Zapravo komisija na razgovoru odlučuje koga će primiti. Može netko iz oba dijela testa imati po 10 bodova, ukupno maksimalnih 20. Netko može imati po 5 ili 6 bodova iz oba dijela testiranja, komisija mu da 10 bodova na razgovoru, ima ukupno 20,21 bod, a ovome koji je imao maksimalnih 20 bodova na testiranju mogu dati 0.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 12:24   #105
ŽALBA NA RJEŠENJE O PRIJAMU U SLUŽBU

Poštovani, molio bi stručno mišljenje temeljeno na praksi u vezi mogućnosti žalbi na rješenje o prijamu u radni odnos. Radi se o sljedećem, na testiranju za posao u lokalnoj samoupravi jedini sam uspješno prošao testiranje. Da skratim sve je bilo potpuno javno, jasno i transparentno, dva pismena dijela ispita od 8 kandidata jedini sam položio (zajedno smo pisali test potpisali se na sve stranice, potpisali su se i svo troje članova komisije, nije se smjelo ništa šarati niti prepravljati u testu što je komisija jasno navela nekoliko puta), rezultati su bili gotovi kroz 90 minuta, a nakon toga usmeni dio pitanja pred članovima komisije 9 od mogućih 10 bodova. Svi kandidati su odmah po završetka testiranja koje se provodilo pred tri člana komisije mogli žaliti i davati prigovore. Nitko se od njih nije žalio. Sada mi sljedi rješenje na koje se ponovno svi mogu žalit. Znam da se pojednici mogu žalit zbog svakakvih gluposti i nekakvih da ne kažem bezvezarija (zujenja, buke, nedostaje ovome ovo, onome ono, piški mi se kaki mi se i trla baba lan), koliko ta cijela procedura ako su nekakve gluposti u igri može potrajati jer mislim ovo je bilo sasvim kratko i jasno ljudi nisu naučili ja jesam i adio. I poruka svima, kad se prijavljujete na natječaj u javnim i državnim tvrtkama nemojte mislit da baš sve ide preko veze, to svi misle pa se ne pripreme za testiranje, zakone i pravilnike u šake i učite nikad ne znate kad će vam se posrećiti kao meni pusa svima.
ZOKI42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 22:43   #106
Pozdrav svima,

na stranicama Opcinskog građanskog suda u Zagrebu 6. lipnja 2014.
objavljen je natječaj za prijam 7 izvršitelja na neodređeno radno vrijeme
(admin.referent/sudski zapisničar),
kako sam se prijavila u roku, i zadovoljavam sve uvjete, zanima me sljedeće:

prošlo je 2 mjeseca od toga natječaja a nema nikakvih novosti ni na njihovim stranicama a ni na mom mailu .

Ništa o pozivu na testiranje i sl.

Ako netko zna koliko im inaće treba ili se nalazio u sličnoj situaciji; da se nadam da će biti ili ništa od toga?
abuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 03:02   #107
Možda netko zna,
išla sam se prijaviti jučer na oglas Ureda za opće poslove Hrvatskog sabora (objavljen u Narodnim novinama, (link:http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/2654875.html ), traže referente za više mjesta.

Otišla sam osobno uručiti prijave jer je malo kratak mi rok, i hrpa vrlo ljubaznih ženica mi je pregledala prijave i zbunila me rekavši da nisu potpune , da im treba, osim svih potvrda, uvjerenja, kopija ugovora, blabla, a koje sam sve uredno priložila, i nešto što se zove PRIJAVA za radno mjesto...E sad, u oglasu u Narodnim novinama nigdje nije bio taj obrazac za prijavu, a
budući da sam sve dokumente uredno spakirala u omotnice na kojima sam otprintala sve što su one rekle da inače treba upisati u tu PRIJAVU ( a to je popis sadržanih dokumenata, svoje ime, prezime te radna mjesta i odjele pa čak i adrese odjela za koje se prijavljujem iako sam uručivala osobno, )
smatrala sam da će to biti dovoljno, no rekoše tete-da nije. Da baš treba obrazac PRIJAVE na kojem će biti navedeno (skroz isto kao ono što sam ja već otprintala na donešenu omotnicu ): moje ime, popis dokumenata koje prilažem, radno mjesto za koje se javljam, odjel kojem se to upućuje ( Odjel za opće poslove)...

E sad mene zanima otkud iskopati taj hebeni obrazac, tu "prijavu" za natječaj za posao.. Ispada ko da sam zapela na prvom slovu abecede, miša mu-


Na netu sam pronašla takve obrasce za prijavu ali za druge institucije, npr. za Ministarstvo graditeljstva ili MUP, ali ne znam, ćorava sam za naći taj obrazac baš specifično za Ured za opće poslove.
U biti se svode na isto (znam to ), ali sam vidjela na stolu službenice neke prijave za isti posao i svi ljudi tamo su imali unificiranu prijavu. Ne kužim gdje su je skinuli.

Kako ja to ne mogu naći....?

Ajme što mi je dugačak post....lol. Ali neka netko pročita!!!!
__________________
Moj mol ima više stupića.

Zadnje uređivanje Hedera : 10.10.2014. at 03:09.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 13:00   #108
Nitko ne zna?
__________________
Moj mol ima više stupića.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 12:11   #109
Pa prijava je zamolba za posao.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 00:39   #110
Quote:
Miss Hyde kaže: Pogledaj post
Pa prijava je zamolba za posao.
M-da, to sam i ja mislila, ali ispalo je da nije.
Zbog toga cijela priča u postu o tome.

Nema veze, našla sam na netu obrazac od MUP-a i obrazac od Ministarstva graditeljstva, i sklepala nekakav križanac ručno sama od toga, i to su prihvatili na kraju.
__________________
Moj mol ima više stupića.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 02:17   #111
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
M-da, to sam i ja mislila, ali ispalo je da nije.
Zbog toga cijela priča u postu o tome.

Nema veze, našla sam na netu obrazac od MUP-a i obrazac od Ministarstva graditeljstva, i sklepala nekakav križanac ručno sama od toga, i to su prihvatili na kraju.
imam ja križanca labradora i maltezera a htjela sam dobit čiuvavu. al nisam. možemo to sparit, jel znaju na mupu šta o tom ili nekakav obrazac?
ladyblue27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 17:10   #112
stručni ispit

poštovani, ako netko može pomoći. dobila sam informaciju da u natječaju za posao osoba koja ima položen stručni nema prednost naspram one koja ju nema. konkretno radi se o poslu u bolnici. da li mi netko može reći gdje i na kojem mjestu u Zakonu je to napisano?
inform is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 16:41   #113
Testiranje

Molim savjet! Prijavila sam se u firmu koja je u vlasništvu RH, zadovoljavam uvijete, međutim poziv za stručno testiranje, uključujući i literaturu potrebu za pripremu, je dobiven dan i pol prije testiranja, a moram napomenuti da je za jedno radno mjesto 370 stranica zakona, a za drugo 300 str zakona, i naravno u istom su danu.

Da li se može žaliti na ovaj poziv ili tražiti odgodu ili nešto drugo, molim Vas ako imate sličnih iskustava.
mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 13:45   #114
Quote:
PolarBear kaže: Pogledaj post
Ljudi pozdrav.

Ja imam malo drugačije iskustvo, naime prošao sam na natječaju za jedno ministarstvo, natječaj je još od 8 mjeseca 2013.
2013-12 dobio sam rješenje u prijemu u službu, ja i još par kandidata.
Rješenje o početku nisam još dobio, jer kako su mi rekli iz kadrovske, uložena je žalba. Na ostale hrpimice, na mene nažalost jedna i to zadnji dan roka.

Vele da nisam bio meta zbog iskustva i kvalifikacija (ono što se može vidjeti na rješenju).Da sam bio žnorist, nebih ovdje pisao. Fakat imam sve kvalifikacije i iskustvo i spremao sam se za natječaj.

U svakom slučaju, prošla su 2 mjeseca od kako je žalba na Odboru za državnu službu.

Ima li itko iskustva s tim tijelom, koliko dugo taj Odbor može vijećati? Koliko dugo rješavaju u praksi, jer su im izbacili 30+30 dana. Ono što sam guglao (Carina u Imotskom?) je prestrašno.

THX.
Da li si dobio povratnu informaciju konačno?Zanima me jer sam i ja u istoj poziciji, čekam več 2 mjeseca...
katarina77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 15:17   #115
Quote:
katarina77 kaže: Pogledaj post
Da li si dobio povratnu informaciju konačno?Zanima me jer sam i ja u istoj poziciji, čekam več 2 mjeseca...

Pripremi se na čekanje od najmanje 6 mjeseci.

U mom slučaju je Odbor poništio sva rješenja /bilo je nekoliko natječaja i preko 10 laureata/.
I to zbog proceduralne pogreške tijela, na koju se nitko nije žalio, pri određivanju pozicije koje bi laureati imali NAKON probnog roka ,

Odbor po službenoj dužnosti sve provjerava.

Nedavno su nakon 6 mjeseci u jednom drugom postupku (drugo tijelo) odbacili žalbu i laureate poslali na posao.

u svakom slučaju, znam kako ti je, oboružaj se strpljenjem jer bez 6 mjeseci čekanja nećeš proći.

i sretno ti!
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 21:57   #116
Ima problem.Testiranje za posao, a pravilnik je prestao važiti koji je naveden u područjima koji se ispituju ?
Što napraviti ?
Akropola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 21:35   #117
Mogu li se zalit ako je od zakljucenja natjecaja do odluke proslo vise od 30 dana? U (ocito namjestenom natjecaju) je navedeno da ce od zakljucena natjecaja u roku od 30 dan biti objavljena odluka.
layaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 19:35   #118
Može li mi netko odgovoriti kome se podnosi žalba kod očito namještenog natječaja , riječ je o fakultetu jednom.
Naime, zakon o državnim službenicima znam jako dobro, ali koliko mi je poznato on se ne odnosi na sveučilišta. Problem je što su svi kandidati (osim naravno onoga koji je izabran) dobili odbijenicu mailom bez ikakvog testiranja ili razgovora, ali i bez ikakve upute o pravnom lijeku, pa prema tome i bez ikakvog roka za prigovor/žalbu.
Pretpostavljam da se žalim u prvom stupnju čelniku tog tijela, a kasnije ministarstvu obrazovanja ?
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 16:12   #119
Pozdrav,

tražim vaše stručno mišljenje. Dakle, prijavio sam se na natječaj u državnoj upravi i danas sam dobio obavijest o tome da se moja prijava neće razmotriti jer je nepotpuna. Naime, nisam dostavio "valjano uvjerenje o nekažnjavanju".
Ovdje moram naglasiti da sam poslao kopiju zahtjeva za izdavanje uvjerenja o nekažnjavanju. (Natječaj je otvoren 8 dana, potvrda se čeka 8 dana)
Pretpostavljam da formalno-pravno nisam ispunio zahtjev o tome da moram dostaviti Uvjerenje o nekažnjavanju. Međutim, koliko je meni poznato, do sada se prihvaćalo i kopiju zahtjeva.
U svakom slučaju odlučio sam da ću se žaliti (iako se ne nadam nekom pozitivnom ishodu).
Problem je u tome što u njihovoj obavijesti nema nikakvih uputa o tome da li imam pravo na žalbu (Upute o pravnom lijeku).
Sad moje pitanje glasi kome upiti žalbu?

Hvala unaprijed.
ms19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 12:16   #120
Quote:
ms19 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

tražim vaše stručno mišljenje. Dakle, prijavio sam se na natječaj u državnoj upravi i danas sam dobio obavijest o tome da se moja prijava neće razmotriti jer je nepotpuna. Naime, nisam dostavio "valjano uvjerenje o nekažnjavanju".
Ovdje moram naglasiti da sam poslao kopiju zahtjeva za izdavanje uvjerenja o nekažnjavanju. (Natječaj je otvoren 8 dana, potvrda se čeka 8 dana)
Pretpostavljam da formalno-pravno nisam ispunio zahtjev o tome da moram dostaviti Uvjerenje o nekažnjavanju. Međutim, koliko je meni poznato, do sada se prihvaćalo i kopiju zahtjeva.
U svakom slučaju odlučio sam da ću se žaliti (iako se ne nadam nekom pozitivnom ishodu).
Problem je u tome što u njihovoj obavijesti nema nikakvih uputa o tome da li imam pravo na žalbu (Upute o pravnom lijeku).
Sad moje pitanje glasi kome upiti žalbu?

Hvala unaprijed.
uvjerenje o nekažnjavanju dobija se za 10 min i ako je za posao, ne naplaćuje se.
a u pravilu možeš dati staro do 6 mjeseci.

nije jasno zašto nisi odmah podigao uvjerenje?
tako da sad moraš kemijati

btw, mene su kod istog tijela, jednom prihvatili s kopijama radnih ugovora, a drugi put odbili jer da nisam imao valjanu potvrdu HZMO-a ( još nisam skužio kaj je to točno i Bogu fala, sad mi ne treba).
__________________
Ak se glasa kao patka, i izgleda kao patka, onda je patka!!!
PolarBear is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.