Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2013., 14:15   #1
Potvrda o psihičkoj spremnosti pri zapošljavanju

Ovako, imam F41. 2 dijagnozu. čuo sam nedavni primjer gdje je pri zapošljavanju poslodavac tražio liječnika opće prakse potvrdu o psihičkoj spremnosti za obavljanje posla (za posao nastavnika), i doktorica opće prakse je napisala tu dijagnozu. zar to ne bi trebala biti tajna ukoliko se ne radi o duševnoj bolesti?, a ovo je anxiozno depresivni poremećaj koju prema statistikama ima svaki 3 hrvat. koje se F-dijagnoze upisuju u takvu procjenu sposobnosti? i da li je netko od vas imao zbog duševnih smetnji problema pri zapošljavanju?
ddl903x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:20   #2
imam i ja anksiozno-depresivni poremećaj. ali meni dr. nije to nikad pisala. mada se za moje poslove nikad nije ni tražila "psihička spremnost" nego samo da ne bolujem od nikakvih fizičkih ili psihičkih bolesti.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:24   #3
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
imam i ja anksiozno-depresivni poremećaj. ali meni dr. nije to nikad pisala. mada se za moje poslove nikad nije ni tražila "psihička spremnost" nego samo da ne bolujem od nikakvih fizičkih ili psihičkih bolesti.
problem je što neki doktori opće prakse pišu f41.2 na tu potvrdu za poslodavca, a ne bi trebala ništa napisati koliko ja znam. kako je definirana psihička bolest?
ddl903x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:28   #4
Neka zanimanja imaju propisano da ih osobe sa određenim bolestima ne smiju obavljati.Nikada.
Ukoliko je tvoje zanimanje te vrste nećeš raditi kao nastavnik apsolutno nikada.
Ukoliko nije onda nema zapreka.

Ne postoje tajne bolesti,ukoliko je propisan uvid u karton.
Ako postoji propis da za tvoje zanimanje osoba mora biti psihički zdrava,onda bi taj posao mogao obavljati jedino ako si psihički zdrav,osim eventualno ako ti bolest dođe uslijed rada,primjerice zanimanje ti je vojnik pa radi sudjelovanja u ratu dobiješ akutni ptsp..onda ide bolovanje i liječenje,a ako te ne mogu izliječiti i pređe u kronični ,onda umirovljenje.
Quote:
ddl903x kaže: Pogledaj post
čuo sam nedavni primjer gdje je pri zapošljavanju poslodavac tražio liječnika opće prakse potvrdu o psihičkoj spremnosti za obavljanje posla (za posao nastavnika)
U tom slučaju bi to procjenjivao psihijatar,a ne liječnik opće prakse.
To što će liječnica eventualno prepisati neku dijagnozu ili dati na uvid to samo znači da ju imaš, a da je nemaš ona ju logično ne bi imala na temelju čega dat (ukoliko ne postoji).

Ne znam da li je zakonom propisano dal se smije ili se pak mora tražiti glede zapošljavanja u školstvu.
Ja sam radila u zaštitarstvu i nama su tražili da je sve čisto ko suza,jer je tako propisano.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 24.02.2013. at 14:57.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:35   #5
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Neka zanimanja imaju propisano da ih osobe sa određenim bolestima ne smiju obavljati.
Ukoliko je tvoje zanimanje te vrste nećeš se zaposliti kao nastavnik.Nikada.
Ukoliko nije onda nema zapreka.
Ne postoje tajne bolesti,ukoliko je propisan uvid u karton.
uvid u karton je koliko ja znam tajna, i to nema nitko pravo osim liječnika. nisam valjda bio dovoljno jasan. zanima me da li netko zna da anxiozno-depresivni poremećaj ulazi u tu kategoriju? jedno je imati psihozu a drugo je anxioznost. zanima me koji su F-ovi problematični kod zapošljavanja?
ddl903x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:44   #6
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Neka zanimanja imaju propisano da ih osobe sa određenim bolestima ne smiju obavljati.Nikada.
Ukoliko je tvoje zanimanje te vrste nećeš se zaposliti kao nastavnik.Nikada.
Ukoliko nije onda nema zapreka.
Ne postoje tajne bolesti,ukoliko je propisan uvid u karton.
Ako postoji propis da za tvoje zanimanje osoba mora biti psihički zdrava,onda bi taj posao mogao jedino obavljati ako si psihički zdrav,osim eventualno ako ti bolest dođe uslijed rada,primjerice zanimanje ti je vojnik pa radi sudjelovanja u ratu dobiješ ptsp..onda ide bolovanje i liječenje,a ako te ne mogu izliječiti umirovljenje.
Pusti PTSP. Ako sam dobro shvatila - čovjeka zanima SMIJE li doktorica navesti anksioznost kao psihičku bolest, iako ona to zapravo NIJE? (a mogla bi naškoditi pri zaposlenju, zbog neznanja poslodavca)
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 15:02   #7
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pusti PTSP. Ako sam dobro shvatila - čovjeka zanima SMIJE li doktorica navesti anksioznost kao psihičku bolest, iako ona to zapravo NIJE? (a mogla bi naškoditi pri zaposlenju, zbog neznanja poslodavca)
U medicini je sve što ima slovo i brojku definirano ko bolest,jer ulazi u dijagnostiku,neovisno o kojem se slovu ili brojci radi.

I to ne da liječnik smije navest,nego je dužan-mora...samo ne znam kakvi su propisi za nastavništvo.

Poslodavcu bi bez problema trebalo bit utući bilo koju šifru u google.

Quote:
ddl903x kaže: Pogledaj post
zanima me da li netko zna da anxiozno-depresivni poremećaj ulazi u tu kategoriju? jedno je imati psihozu a drugo je anxioznost. zanima me koji su F-ovi problematični kod zapošljavanja?
Gle, jedna je stvar raditi kao nastavnik,a druga kao pilot,policajac,zaštitar,vojnik i slično.
U drugoj skupini ne smiju raditi odnosno ne mogu dobiti licencu ukratko psihotici,shizofreničari,psihopati,odnosno poremećaji ličnosti i ovisnici...a po logici takvi ne bi mogli biti ni nastavnici jer se u boljem slučaju očekuje da bi bili često po bolovanjima i time neproduktivni,a u gorem slučaju kod nekih gorih stanja tipa psihopatija ili npr. paranoidne shizofrenije napraviti nešto đacima ili studentima.

Nije to sve određeno za bezveze.
Da te ja zapošljavam,normalno da bi mislila kako ćeš funkcionirati sa đacima i hoćeš li raditi stabilno ili svaki čas liječniku i kući na odmaralište...i ne znam,hoće li te zaplašiti agresivan učenik ili više njih i hoćeš li radi stresa počiniti samoubojstvo,što se često veže uz tvoju dijagnozu.

Nisu te stvari izmišljene da bi se eliminiralo potencijalne zaposlenike nego da bi se osiguralo optimalno funkcioniranje radne okoline i spriječili mogući problemi.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 24.02.2013. at 15:27.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 17:36   #8
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
U medicini je sve što ima slovo i brojku definirano ko bolest,jer ulazi u dijagnostiku,neovisno o kojem se slovu ili brojci radi.

I to ne da liječnik smije navest,nego je dužan-mora...samo ne znam kakvi su propisi za nastavništvo.

Poslodavcu bi bez problema trebalo bit utući bilo koju šifru u google.

Gle, jedna je stvar raditi kao nastavnik,a druga kao pilot,policajac,zaštitar,vojnik i slično.
U drugoj skupini ne smiju raditi odnosno ne mogu dobiti licencu ukratko psihotici,shizofreničari,psihopati,odnosno poremećaji ličnosti i ovisnici...a po logici takvi ne bi mogli biti ni nastavnici jer se u boljem slučaju očekuje da bi bili često po bolovanjima i time neproduktivni,a u gorem slučaju kod nekih gorih stanja tipa psihopatija ili npr. paranoidne shizofrenije napraviti nešto đacima ili studentima.

Nije to sve određeno za bezveze.
Da te ja zapošljavam,normalno da bi mislila kako ćeš funkcionirati sa đacima i hoćeš li raditi stabilno ili svaki čas liječniku i kući na odmaralište...i ne znam,hoće li te zaplašiti agresivan učenik ili više njih i hoćeš li radi stresa počiniti samoubojstvo,što se često veže uz tvoju dijagnozu.

Nisu te stvari izmišljene da bi se eliminiralo potencijalne zaposlenike nego da bi se osiguralo optimalno funkcioniranje radne okoline i spriječili mogući problemi.
nije baš tako kako pišeš. psihički poremećaj i bolest nije jednako.a jedno i drugo ima dijagnozu. Gotovo svaki 3 čovjek je anksiozan, što da se po tome gleda svaki 3 ne bi radio. ja sam jasno postavio pitanje, i ovo je tvoje mišljenje, a mene zanimaju činjenice.
ddl903x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 19:49   #9
Quote:
ddl903x kaže: Pogledaj post
Gotovo svaki 3 čovjek je anksiozan, što da se po tome gleda svaki 3 ne bi radio. ja sam jasno postavio pitanje, i ovo je tvoje mišljenje, a mene zanimaju činjenice.
Ako postoji odredba ili regulativa da ansiozna osoba ne može biti nastavnik (ili pekar ili smetlar ili astronaut) onda se osoba koja ima tu dijagnozu neće zapošljavati kao nastavnik,pekar ili smetlar ili astronaut,nikada i nigdje u okviru tih zanimanja.
Ako ta odredba ne postoji, onda ne postoji zapreka da se dotična osoba zaposli u određenom zanimanju.

I šta sad tu tebi nije jasno?
Pogledala sam za nastavnike na googlu i nigdje ne piše što ima zabranu,a što može proći.
Dok za zaštitare znam jer sam u tome radila nekih 4- 5 godina,a nije ništa drugačije niti za pilote,vojnike,policajce ili vatrogasce,a ima i na netu..kontraindikacije su u suštini sinonim za zabrane..
http://www.propisi.hr/print.php?id=4029
Quote:
ddl903x kaže: Pogledaj post
psihički poremećaj i bolest nije jednako
To nije bitno,nego je bitno šta kaže pravilnik.
Ja da sam recimo shizofrenik ili psihopat zasigurno da ne bi imala licencu niti ikad radila kao zaštitarka ni jučer ni danas ni sutra,isto kao i kad bi recimo bila neurotik,a pravilnikom bi bilo rečeno da ne može.
Tako i ti.
Ako postoji odredba da samo osoba bez ikakvih psihičkih smetnji može raditi kao nastavnik ili profesor, onda ti nećeš raditi.
A isto tako će biti i ako postoji pravilnik da anksiozac ne može.
Odnosno ako ne postoji zabrana,onda prolaziš pod MOŽE

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 24.02.2013. at 20:45.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 20:55   #10
i tako dolazimo do zaključka da je bolje biti nedijagnosticiran (a takvih puno ima koji hodaju okolo) nego liječiti se.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 21:00   #11
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
i tako dolazimo do zaključka da je bolje biti nedijagnosticiran (a takvih puno ima koji hodaju okolo) nego liječiti se.
Baš sam sama htjela to napisati.

Na kraju je sve isto, imaš neku blagu aksioznost (ne znam tko ju danas nema) ili PTSP od kojeg pucaš po ljudima, ubijaš i ne znam što radiš. Ajmo te kazniti jer si potražio pomoć.

Ja bi rekla autoru ovako: ako ideš na medicinu rada na liječnički - ne spominji to (ali bi trebao znati da, ako imaju ikakav komp tamo, a ti si bio na pretragama/liječenju u njihovoj bolnici, onda vide SVE što si radio u toj bolnici). Ako ideš kod svoje liječnice - ja znam d anekad treba potvrda "samo" od liječnika opće prakse - onda ćeš vidjeti kako će stvar ići. Ako ti napiše, probaj na lijep nači objasniti da svaki drugi nastavnik ima to, da ne vidiš zašto treba naglašavati, bla, bla...nije da ćeš raditi kao neurokirurg ili menađer kriznih stanja ili slično.

A ono za zaštitare da se treba biti čist ko suza (u bilo kojem pogledu), lijepo da dead misliš tako - ja sam bila dio sustava koji određuje tko može, a tko ne zaštitara, pa ti se na tu naivnost mogu samo nasmijati. Ne straši ljude bezveze na kojoj god temi stigneš.

Ja znam iz postova na ovom pdf-u da ima tu forumaša sa jaaaaaako ozbiljnim dijagnozama, koji rade u školama. Možda se netko od njih javi sa konkretnim iskustvom.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...

Zadnje uređivanje Victora : 24.02.2013. at 21:08.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 22:05   #12
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Ja znam iz postova na ovom pdf-u da ima tu forumaša sa jaaaaaako ozbiljnim dijagnozama, koji rade u školama. Možda se netko od njih javi sa konkretnim iskustvom.
A ono za zaštitare da se treba biti čist ko suza (u bilo kojem pogledu), lijepo da dead misliš tako - ja sam bila dio sustava koji određuje tko može, a tko ne zaštitara, pa ti se na tu naivnost mogu samo nasmijati.
Super sad znamo nešto i o tebi
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Ja sam radila u jednom Ministarstvu. Nema veze kojem. Cijela županija ima u tom ministarstvu zaposlenih cca 300 ljudi. ....u kadrovskoj radi ni manje ni više nego 6 ljudi. I to kadrovska, da ne bi netko mislio da pod to spada i računovodstvo i slično...u računovodstvu radi njih 5 - većinu radnog vremena su jedna drugoj radile frizure i noktiće. Osim određenih dana kad bi se radile plaće i slično...ne znaju napraviti ni papir sa prosjekom plaća zadnja tri mjeseca, kad je meni trebalo, tamo gdje sam nosila su se smijali kak je to izgledalo.
Kad se treba odjaviti zaposlenika - taj se mora ići odjaviti sam, jer one nemaju vremena.
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Ne straši ljude bezveze na kojoj god temi stigneš.
Ne strašim ljude time što govorim istinu,za zaštitare se treba bit čist ko suza da bi se uopće došlo do Šarengradske u Dom zdravlja MUP-a,dok se ekipa s defektima ne treba ni trudit ići jer su tamo još i dodatne pretrage.
Alkosi obično paničare na izgovor << jetrene probe >> ,a ovi stariji koji rade i po dvadeset godina u zaštitarstvu na krv,tlak,šećer,vid i pitanje da li redovno piju lijekove za dijabetes,srce i slično..
Jedan mi je kukao kako dva tjedna nije jeo pekmez da mu ne skoči šećer

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 24.02.2013. at 22:14.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 14:04   #13
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post

Na kraju je sve isto, imaš neku blagu aksioznost (ne znam tko ju danas nema) ili PTSP od kojeg pucaš po ljudima, ubijaš i ne znam što radiš. Ajmo te kazniti jer si potražio pomoć.
Kad tako razmišljaš znači da ti rezoniranje baš i nije na nivou,jer se tu ne radi o nikakvom kažnjavanju nego brizi prema društvu i izračunu rizika.
Zamisli naprimjer situaciju da se paranoidni shizofrenik misli zaposliti u školi,a da ne postoji nekakva regula glede toga.
Ko garantira ravnatelju i onima koji zapošljavaju takvu osobu da recimo jedan dan dotični profesor neće prestat piti lijekove (iz ko zna kojeg razloga) i da neće propucat primjerice kojeg đaka,ostale profesore u zbornici ili neku majku na roditeljskom,ako mu se desi (jer je bolestan jel),da ih uvali u neku fantaziju gdje ih uslijed psihoze vidi ko glavne urotnike i prijetnju ?!
Šta naprimjer da se takav tip u slobodno vrijeme još i bavi lovom i donese pušku u školu?!

Misliš da je to kažnjavanje?Ne, srećo,to je odgovornost.

Šta naprimjer kad bi se ko zaštitar u banci našao čovjek sa ratnim ptsp-om koji je recimo došao u konflikt sa živčanom strankom imena Jovo Jovović ili Mustafa Mustafić,a netko mu je od suprotnih vojski tokom rata pobio cijelu obitelj?
Postoji li tu garancija da taj zaštitar u tom trenu neće u toj osobi ugledati nekog četnika ili baliju i upucat ga radi jednog konflikta koji nema veze ni s ratom ni traumatičnim događanjem?

Šta naprimjer da psihopatu zaposliš u školi,koji potom dođe u konflikt sa učenikom,pa ga naprebija na parkiralištu radi jednog krivog pogleda ili komentara?

Ili da se seksualno devijantni tip,histrionskog poremećaja ličnosti zaposli u osnovnoj školi da curicama vodi satove tjelesnoga,a moguće i poskrivećki pokazuje spolovilo ?

Ili šta da se anksiozno-depresivni profesor primjerice zaposli u čisto muškoj školi da predaje tinejđerima zadnje dvije generacije koji briju na teretanu i steroide i tamo se zakači sa nekima od njih,jer im je petorici zaključio jedinice,a oni ga grupno premlate i zaprijete?
Anksiozna depresivnost je sinonim za naučenu bespomoćnost.
Šta naprimjer da se taj čovjek ode onda negdje objesiti?
Ili da otvori duuuugometražno bolovanje?
Jel to za društvo i instituciju isplativo?

Nije to ni kažnjavanje ni diskriminiranje nego odgovornost.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 25.02.2013. at 14:35.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 17:26   #14
Koliko si ti gluposti nadrobila

Anksiozna depresija NIJE sinonim za nikakvu bespomoćnost.
http://www.psihijatrija.hr/edu/panp.htm

U većini slučajeva uzrokuje vrlo neugodne fizičke simptome na čiji se nestanak ne može direktno utjecati. Uzrok je često fiziološke prirode, dakle, određeni ljudi rođeni su s "tanjim" živcima, da se tako izrazim.
No, unatoč tome, većina oboljelih može naučiti normalno funkcionirati i boriti se u životu (neki čak ne moraju puno ni učiti, uglavnom funkcioniraju okej, osim što ponekad imaju anksiozne epizode)
Ukoliko anksiozna osoba nema specifičan problem (poput straha od javnog nastupa), ne vidim zašto ne bi radila posao nastavnika. Pa ja sam imala dijagnozu anksiozne depresije pa radim polujavni posao! (u kojem je nužno isticanje i samoreklama)

Stoga, ne piši, s oproštenjem, pizdarije koje uopće ne razumiješ.
Došla si tu površno prosipati pamet a nemaš veze s konkretnom tematikom.

Jer ne razumiješ da postoje opasni i manje opasni psihički poremećaji.

Zadnje uređivanje TincH : 25.02.2013. at 17:34.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 17:58   #15
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Koliko si ti gluposti nadrobila

Anksiozna depresija NIJE sinonim za nikakvu bespomoćnost.
http://www.psihijatrija.hr/edu/panp.htm

U većini slučajeva uzrokuje vrlo neugodne fizičke simptome na čiji se nestanak ne može direktno utjecati. Uzrok je često fiziološke prirode, dakle, određeni ljudi rođeni su s "tanjim" živcima, da se tako izrazim.
No, unatoč tome, većina oboljelih može naučiti normalno funkcionirati i boriti se u životu (neki čak ne moraju puno ni učiti, uglavnom funkcioniraju okej, osim što ponekad imaju anksiozne epizode)
Ukoliko anksiozna osoba nema specifičan problem (poput straha od javnog nastupa), ne vidim zašto ne bi radila posao nastavnika. Pa ja sam imala dijagnozu anksiozne depresije pa radim polujavni posao! (u kojem je nužno isticanje i samoreklama)
Neki ljudi su toliko glupi da nisu u stanju niti googlat ,a kamoli ić pročitat uguglano,pa evo da ti pomognem
https://www.google.hr/search?q=nau%C...w=1267&bih=629
Gore je opisana potencijalna problemska situacija za osobu s određenim poremećajem.Nitko nije napisao da se tebe vezuje za moguću situaciju.
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Došla si tu površno prosipati pamet a nemaš veze s konkretnom tematikom.
Ne moram imat veze s tematikom,da bi znala povezat ono što pročitam,niti moram imat diplomu medicinskog fakulteta za ono šta pišem,ako je to negdje već debelo opisano i pojašnjeno do tančina.
U krajnju ruku,to možeš pitat i psihijatra,jer su takve stvari obrađene u knjigama,tj. veže li se pojam naučene bespomoćnosti uz anksioznu depresivnost.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 25.02.2013. at 18:07.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.02.2013., 18:13   #16
Površno si izvukla jedan od segmenata anksiozne depresije (koji se ne manifestira ni približno kod svakog) i nespretno ga nazvala sinonimom za taj kompleksni poremećaj. Halo?

Usto si kurčevita i bezobrazna, napadaš diskutante i vrijeđaš ih bez ikakvog povoda.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 18:16   #17
Prepucavanje je završeno. A sad se vratite na temu i odgovorite na pitanja autora teme ako znate.

LP!
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 14:36   #18
Ne znam kako je to pravno regulirano, ali recimo znam kako je kod polica životnog osiguranja. Ako se ide na neku naplatu, uvid u tvoj karton je legalan jer , kad si potpisivao policu si pristao na to. U tom slučaju oni mogu tražiti tvoj karton od tvog osobnog liječnika i tamburat po tome.

Meni je to recimo glupo. Meni je žena dala antidepresive nakon smrti bliske osobe, jer su mi realno i trebali. Odmah poslije sprovoda sam morala ići raditi, što je bilo totalno nehumano od poslodavca, i nekoliko mjeseci nakon toga sam "pukla" i nisam bila u stanju prestat plakati. Ja antidepresive tad uopće nisam pila, samo sam bila mjesec dana na bolovanju i poslije sam nastavila normalno dalje. Ali u kartonu to ne piše, da ih nisam pila. Piše da sam ih dobila. Ista stvar se dogodila ponovno jer je jako brzo uslijedila smrt druge bliske osobe i još neke druge okolnosti. Treći put sam dobila lijekove za smirenje kad sam bila bila mobingirana na poslu i dobila otkaz. TAd sam ih i pila, ali povremeno i kratko, samo da se odmorim i naspavam. Ali realno u kartonu piše da sam 3 puta "uzimala" lijekove. Jesam li ja onda bolesna osoba koja npr. ne može raditi u školi i predavati djeci ili ne? Tko će suditi o tome? I što bi meni napisala na potvrdi za posao?

Bila sam privatno kod psihijatrice koja mi je rekla da sam u potpunosti zdrava osoba i nisam išla na terapiju. Nakon nekolg vremena sam došla kod iste te psihijatrice (koja me zaboravila) jer me nešto mučilo, uglavnom vezano uz moju staru, pa sam htjela popričati. Taj put me proglasila skoro pa ludom. Ista baba, ja ista, sve skoro isto. Uglavnom, tad sam shvatila da je to sve sranje. I treba se boriti da vam što manje toga uđe u karton, jer jednom kad udje - zaboravi, najebo si. Možeš ti poslije objašnjavat, al džabe. Radije kupujte lijekove privatno i idite kod privatnih terapeuta, samo da ne ostaje trag nigdje. I nemojte o tome govoriti svojoj osobnoj liječnici, jer kad jednom to negdje upiše, teško ćete se toga riješiti.

To je moja preporuka svima koji se još nisu uvalili u drek da im se to upiše u karton.
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 14:45   #19
Quote:
cica2014 kaže: Pogledaj post
Radije kupujte lijekove privatno i idite kod privatnih terapeuta, samo da ne ostaje trag nigdje. I nemojte o tome govoriti svojoj osobnoj liječnici, jer kad jednom to negdje upiše, teško ćete se toga riješiti.

To je moja preporuka svima koji se još nisu uvalili u drek da im se to upiše u karton.
nažalost, slažem se. mi smo dosta primitivna država i to očito treba skrivati.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 22:28   #20
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
nažalost, slažem se. mi smo dosta primitivna država i to očito treba skrivati.
Nažalost, i ja se slažem. No, kad je stanje ozbiljno, a ne radite, nemate sredstva - idete kamo možete. Hebiga.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.