Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2013., 18:42   #141
Ima li tko preporuku ili iskustva vezano za ove dvije autosjedalice: Romer kidfix ili BeSafe iZi Up X3 Fix. Dakle, obje su u kategoriji 15-36 kg, zanima me samo koja je bolja što se tiče sigurnosti, udobnosti, prednosti i mane svake od njih? Molila bih ako netko zna?
marci777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 20:35   #142
ja imam romericu kidfix i zadovoljna sam, uzela sam ju u Sloveniji kad je bila na akciji u principu nema se tu puno napisati i mi i mali smo zadovoljni. Što se tiče be safea oni su inače kao najsigurnij, njihova 3fix ima mogućnost u slučaju bočnog sudara okretanje sjedalice mislim par cm u stranu. Ja sam prvo nju htijela uzet jer sam radila u dućanu s dj opremom ali mi tad nije hitno trebala na kraju kako sam prestala raditi uzela sam ovu jer je bila jeftinija ali mi se čini da su be safe nekako "potfuranije" i mislim da sam imala finan. mog da bi ipak uzela be safe
e... i bolje mi je kod be safea kako se može postaviti polu ležeći dok mi kod romerice i nema neke razlike tj nije mi baš nešto..
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 18:54   #143
Puno ti hvala na odgovoru! Budemo još malo pogledali, pa ćemo se i odlučiti za jednu od te dvije! Do sada smo bili sigurni da će to biti Romer kidfix, a sada smo nekako više za tu Besafe!
marci777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 20:43   #144
romer je izbacio dosta novih modela nedavno uz kidfix. ja sam isto bila uvjerena da cemo uzeti nju, al sad su mi za oko zapele te nove
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 16:33   #145
Quote:
Tankoćutna kaže: Pogledaj post
A jesu ti rekli cijenu možda?
Da nece dolazit ove godine (cybex juno 2 fix)



Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 15:10   #146
Pozdrav!

Moze pomoc.

Imam dvoje klinaca i manji će uskoro prerasti jaje pa treba novu AS. Mlađem smo mislili proslijedit bratovu Romericu od 9-18 kg, a starijem kupit novu od 9-36 kg. Koju AS preporucate od 9-36 kg? Da je sigurna i udobna.

Ili je možda bolje da i mlađem uzmemo neku od 9-18 kg, pa obojci nove kad prerastu ove Brine me to jesu li ove od 9-36 kg manje sigurnije od onih od 9-18 kg.
bummby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 20:28   #147
Koliko ti stariji ima godina? MI smo s prvim dobili korištenu romer evolva 9-36, iako je poslije jajeta išao prvo u maxi cosi 9-18 jer je bio velika beba i bilo mi ga je rano već staviti u ovu do 36kg. Kupili smo mu kasnije britax kidfix romer za naš auto a evolva je kod bake i dede. Ugl ta sjedalica je zakon i mislim da je malom draža od kifixa, ima jako dobre bočne zaštite i mislim ako ti se baš ne isplati kupit opet 9-18 da s ovom nećeš pogriješit.
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 21:40   #148
Stariji ima tri godine. Bas cu pogledat evolvu. Najvjerojatnije cemo starijem uzet novu od 9-36, a mladi ce naslijedit bratovu od 9-18 kg.
Hvala ti na pomoci :-)
bummby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 23:50   #149
Quote:
bummby kaže: Pogledaj post
Stariji ima tri godine. Bas cu pogledat evolvu. Najvjerojatnije cemo starijem uzet novu od 9-36, a mladi ce naslijedit bratovu od 9-18 kg.
Hvala ti na pomoci :-)
To smo mi napravili- curka je, nakon jajeta, dobila bratovu 9-18, a on novu evolvu 9-36
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 14:54   #150
Gledam malo ove nove Romerice u kategoriji II-III, trebat cemo negdje na ljeto preci u vecu pa sam pocela proucavati Zna li netko odgovore na ovo:
- uvijek sam bila uvjerena da ovo "II-III" znaci da se kad dijete preraste visinom i sirinom kategoriju II odvoji naslon i ostane samo booster pod guzom? al cini mi se u manualu (http://www.britax-roemer.com/media/4...xp_sict_hr.pdf) da se ovim romericama nis ne odvaja
- na webu magic baby-ja (http://www.magicbaby.hr/autosjedalic...x-xp-sict.html) pise "Ima podesiv leđni naslon po širini u 3 položaja. Naslon za glavu može se podesiti po visini."; gdje se to ova sjedalica po sirini moze podesiti? nisam to pronasla u manualu
- jel ih ima u BabyCentru ovih XP vec (slovenskom ili nasem)? Dojavite kad se pojave ;-)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 23:27   #151
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Gledam malo ove nove Romerice u kategoriji II-III, trebat cemo negdje na ljeto preci u vecu pa sam pocela proucavati Zna li netko odgovore na ovo:
- uvijek sam bila uvjerena da ovo "II-III" znaci da se kad dijete preraste visinom i sirinom kategoriju II odvoji naslon i ostane samo booster pod guzom? al cini mi se u manualu (http://www.britax-roemer.com/media/4...xp_sict_hr.pdf) da se ovim romericama nis ne odvaja
- na webu magic baby-ja (http://www.magicbaby.hr/autosjedalic...x-xp-sict.html) pise "Ima podesiv leđni naslon po širini u 3 položaja. Naslon za glavu može se podesiti po visini."; gdje se to ova sjedalica po sirini moze podesiti? nisam to pronasla u manualu
- jel ih ima u BabyCentru ovih XP vec (slovenskom ili nasem)? Dojavite kad se pojave ;-)
Ja nemam ovakvu kao sto si navela, ali imam evolvu koja je izgledom jako slicna ovoj kad joj se skinu pojasevi, pa mislim da znam o cemu govoris, samo ne znam hocu li dobro objasniti. Oni bocni dijelovi, koji dodu uz ramena i ruke, se mogu malo suziti ili prosiriti(kao napuhati) prema tijelu djeteta tako da prostor unutar sjedalice postane uzi/siri, ali sama sjedalica time ne mijenja dimenzije. Nadam se da sam bar priblizno objasnila :-)
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 13:16   #152
Quote:
Loptica30 kaže: Pogledaj post
Ja nemam ovakvu kao sto si navela, ali imam evolvu koja je izgledom jako slicna ovoj kad joj se skinu pojasevi, pa mislim da znam o cemu govoris, samo ne znam hocu li dobro objasniti. Oni bocni dijelovi, koji dodu uz ramena i ruke, se mogu malo suziti ili prosiriti(kao napuhati) prema tijelu djeteta tako da prostor unutar sjedalice postane uzi/siri, ali sama sjedalica time ne mijenja dimenzije. Nadam se da sam bar priblizno objasnila :-)
Da to bi imalo smisla, al me buni sto se nigdje u sluzbenim specifikacijama, niti u manualu to ne spominje... pa si razmisljam da li je to mozda kakva kopi-pejst greska kod naseg zastupnika i da ova kidfix xp sict to zapravo nema? ili je njih mozda zbunilo to sa sict funkcijom koja je na ovoj sjedalici podesiva - mogu se prosiriti svaka strana sama za sebe, pa time i dobiti razlicite sirine stolice... hmmm
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 12:01   #153
https://www.google.hr/search?q=maxi+...32%3B233%3B370

Imam ovakvu as, mislila sam je umočiti u onu boju za tkanine pa me zanima da li bi borići izgubili svoju boju ili da samo stavim ovaj dio na kojem je glava?..ili da to uopće ne radim??
__________________
gledam te dok spavaš,slušam kako dišeš...
daca87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 17:54   #154
Koliko ste najduže uspjeli voziti djecu u as grupe 1 (od 13 kg)?
Moja ima 3,5 godine i još bez problema stane u nju, glava joj još nije prerasla naslon...
Do koliko kg i cm idu te sjedalice? Maxi cosi pearl..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:26   #155
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Koliko ste najduže uspjeli voziti djecu u as grupe 1 (od 13 kg)?
Moja ima 3,5 godine i još bez problema stane u nju, glava joj još nije prerasla naslon...
Do koliko kg i cm idu te sjedalice? Maxi cosi pearl..
Mislim da ide do 18 kg, al me znam kolko cm
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:45   #156
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mislim da ide do 18 kg, al me znam kolko cm
moj nece 18kg natuci ni do skole sad ima3 god,jedva 13kg naguro,mislim da bi tamo na ljeto polako mogli razmisljat o vecoj jel sve vise ide u visinu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 22:27   #157
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
moj nece 18kg natuci ni do skole sad ima3 god,jedva 13kg naguro,mislim da bi tamo na ljeto polako mogli razmisljat o vecoj jel sve vise ide u visinu
Pa baš.. Ispada da neću više ni kupovati novu sjedalicu. Samo će poslije u booster prijeći. Moja ima 3,5 g. i možda 12,5 kg..
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mislim da ide do 18 kg, al me znam kolko cm
Jedino nas centimetri mogu "zeznuti" , ali po kilaži, ona bi se mogla voziti u ovoj do 3.razreda ako nastavi ovak sporo rasti...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 23:02   #158
joj ja bi jako voljela da i moj cim duze ostane u ovoj grupe I, tako ga fino polegnem i spava ko top (ove vece grupe se nedaju polegnut, a on bas voli spavat u autu). samo mi se cini da cemo ju morat mijenjat za pol godine jer ce ju prerasti visinom
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 23:10   #159
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
joj ja bi jako voljela da i moj cim duze ostane u ovoj grupe I, tako ga fino polegnem i spava ko top (ove vece grupe se nedaju polegnut, a on bas voli spavat u autu). samo mi se cini da cemo ju morat mijenjat za pol godine jer ce ju prerasti visinom
isto je i kod nas,raste ko gljivica a voli cesto zakunjat u autu,pogotovo ako idemo duze ili ako nije doma popodne spavao,za cas zaspi
ova se da polegnut a ove vece ne,steta
koliko tvoj ima god i cm?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 00:00   #160
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
koliko tvoj ima god i cm?

slicno kao i tvoj ;-) sad je napunio 3, jedva se priblizio 13,5 kg i ima oko 98 cm.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.