Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 18:47   #1
Strah od sukoba

Pozdrav ekipa, vidio sam da imaju 1-2 slične teme..ali svaka tema ima svoju priču.

Kao što vidim na forumu ima preko 42 milijuna postova, oko 500k članova (od kojih je barem pola aktivno) .. A naravno među aktivnima sigurno ima: normalnih ljudi,psihologa/doktora,kriminalaca,poštenih/pokvarenih osoba,osoba s poteškoćama,oporavljenih osoba,prevaranata itd.. Zato mislim da je ovo dobro mjesto za potražit savjet...

Dakle, da odma pređem na stvar.. Roditelji su me razmazili, od malena sam dobivo većinom batine i provokacije od drugih, a nisam znao samostalno donosit odluke ili uzvratit... Vrlo rijetko sam nekog (čak i u obrani) udraio ili gurnio.

Danas, ostatak od anksioznosti u mene još ima, tako da se bojim s nekim sukobit, bez obzira jesmo li tudam negdje, je li on jači ili slabiji od mene..
Kao da tuču u duši želim, a nemam hrabrosti za to.
Ugled mi je i dalje nizak (ali barem puno veći nego prije).
Također su ostale stvari dosta bolje nego prije i mogu puno toga napravit što prije nisam mogao, ali želim da se potpuna muškost u meni probudi..

I da, ne namjeravam biti probisvjet ili nešto sl. samo želim defenzivno reagirat kada treba i tjt.

I mislim da 80%-95% muškaraca nema petlju, pa tako ni ja (za sada).
Samo ne želi to da javno prizna.
Plovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:03   #2
Prostoseljački i najjednostavnije... izbaci van čim ti dođe, odvaži se bez razmišljanja, odmah kad ti dođe, na brvu, na z, bez da zastaje u plućima, u grlu ili na vrhu jezika.. istresi to iz usta van... sjeti se ugodnog osjećaja ponosa koji te obuzme kad to izađe iz tebe, kad kažeš što ti smeta, kad kažeš ne ili dosta ili pošalješ u neku stvar.. prekrasan osjećaj zar ne..? Ne zamaraj se posljedicama, kad izađe van onda razmišljaš što dalje i kako se dalje postaviti. Mislim da je onaj trenutak izbacivanja čim dođe, čim se skupi presudan... čim to izbaciš ostat ćeš pri svojoj odluci koliko god budeš mogao.. to je nekako prirodno, ne volimo se samoporažavati i ispričavati kad postavimo neke granice jer znaš da druga osoba mora poštovati tvoje pravo izbora... ti to ne voliš, ne želiš, i ti tu povlačiš crtu, drugi velika većina drugih to poštuje.. Drugi će te pritiskati dok god ide, zašto, jer nisu svjesni tvojih granica, pod dva znaju da se trebaju izboriti za sebe, pod tri vole zajebavati druge...itd..

Vjeruj mi jednostavno je, samo trebaš čvrto odlučiti da se odvažiš... nema ništa u tome da budeš ono što jesi... i drugi su onakvi kakvi jesu pa ih takvima prihvaćaš. Ti sudiš sebi i prije nego daš priliku drugima da te čuju jer te boli tuđa kritika.. Ti nećeš reći glupost jer nisi takav tip, promišljaš o sebi i svojim postupcima jako puno, zbog toga i povlačiš ručnu. Samopouzdanje ti neće doći dok se ne naučiš izražavati i prezentirati sebe...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:38   #3
Imam samo jedan savjet. Ne daj da ti drugi upravljaju životom. Živi svoj život kako hoćeš. Poštovati tuđe mišljenje je lijepo, ali to ne znači da trebaš raditi po tuđem mišljenju. Tvoja odluka, tvoj poraz, tvoja odluka, tvoja pobjeda!

A što se tiče sukoba i ja sam ponekad takav. Međutim mene je strah da ne ubijem koga u tom sukobu, toga me je strah. Ili ne daj Bože da mene neko ubije. Ali najbolje je izbjegavati sukobe ako je to moguće, vjeruj mi...
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 01:36   #4
Onako iskreno zdravoseljački,pička si u duši i to se neće promijenit.I da savladaš 3 borilačke vještine i nabiješ 20kg mišića osjećaj koji se u tebi probudi kad dođe do sukoba svejedno će te napravit malim uplašenim dječarcem.Ti bi se promjenio jedino u slučaju da doživiš neku jako gadnu traumu i to potakne takav bijes da se nešto u tebi jednostavno prelomi i promjeni.Pošto bi ti tad život bio gori nego je sad budi sretan da si prilično normalan.Lik koji se radije s nekim pobije zbog ugleda pa ode u zatvor dok mu klinac odrasta bez starog je pička.Nekom nije problem potuć se nekom je.Ako misliš da se muškost svodi samo na sukob,a ne na zauzimanje svog stava i življenja kako smatraš da treba onda si i ovako općenito pička jer su po tebi likovi poput Krpe iz Metastaza simbol muškosti.Treba branit svoje bližnje bez obzira na posljedice,a sve ostalo su dječje igrice.
Jedino kad mi dođe da se fizički s nekim obračunam je u trenucima kad sam nezadovoljan sobom i slab,kad sam zadovoljan i jak osjećam se jednostavno superiorno i iznad svega toga i to je puno bolji osjećaj.

Zadnje uređivanje GosponProljeće : 13.04.2015. at 01:46.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 07:14   #5
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Onako iskreno zdravoseljački,pička si u duši i to se neće promijenit.I da savladaš 3 borilačke vještine i nabiješ 20kg mišića osjećaj koji se u tebi probudi kad dođe do sukoba svejedno će te napravit malim uplašenim dječarcem.Ti bi se promjenio jedino u slučaju da doživiš neku jako gadnu traumu i to potakne takav bijes da se nešto u tebi jednostavno prelomi i promjeni.Pošto bi ti tad život bio gori nego je sad budi sretan da si prilično normalan.Lik koji se radije s nekim pobije zbog ugleda pa ode u zatvor dok mu klinac odrasta bez starog je pička.Nekom nije problem potuć se nekom je.Ako misliš da se muškost svodi samo na sukob,a ne na zauzimanje svog stava i življenja kako smatraš da treba onda si i ovako općenito pička jer su po tebi likovi poput Krpe iz Metastaza simbol muškosti.Treba branit svoje bližnje bez obzira na posljedice,a sve ostalo su dječje igrice.
Jedino kad mi dođe da se fizički s nekim obračunam je u trenucima kad sam nezadovoljan sobom i slab,kad sam zadovoljan i jak osjećam se jednostavno superiorno i iznad svega toga i to je puno bolji osjećaj.
Potpis na ovo care. I ja sam mu želio ovo napisati ali zaboravih nažalost .
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 01:38   #6
.. i nitko nikad nece znati sta si prosao .. ni djeca ni nitko ali ces TI znati

a to sto si TI ce se osjetiti i tko ima iskustva i mozga prepoznati covjeka ce te prepoznati kao takvog .. a ovi koji nece .. al iskreno od srca ko ih jebe i na kraju krajeva bitno je da si sa sobom na "TI" :mig

bar u mom zivotu proslo je doba "bitnije je biti pristojan nego u pravu" .. svaka cast gospodi koja roka dalje beskompromisno i nadam se da nikad nece nestati taj soj ljudi koji podize i DRZI standarde

respect!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:46   #7
Quote:
Plovix kaže: Pogledaj post

Dakle, da odma pređem na stvar.. Roditelji su me razmazili, od malena sam dobivo većinom batine i provokacije od drugih, a nisam znao samostalno donosit odluke ili uzvratit... Vrlo rijetko sam nekog (čak i u obrani) udraio ili gurnio.
Svi smo mi kao djeca podložni roditeljima, slušamo ih i mislimo da su oni uvijek u pravu, i na taj način stvaramo uvjerenja koja nam oblikuju život. Zato svaka psihoanaliza kreće baš od djetinjstva.

Kasnije nas život demantira, pa za neke roditeljske savjete shvaćamo kako su bili pogrešni ili nisu bili dorasli situaciji. Ali taj "pogrešan" obrazac je ukorijenjen toliko jako u nama da mu se samo snagom volje možemo oduprijeti.

Ti si prepoznao problem razmaženosti, ali i neadekvatne reakcije na provokacije drugih. Nije riješenje u djetinjstvu ignorirati provokacije druge djece, iako će većina roditelja, pedagoga i učitelja to reći. Sam si došao do zaključka da provokacije treba odbiti od sebe, samo nisi siguran na koji način to učiniti.

Kako to nikad nisi učinio, nego te uvijek netko drugi branio ili si ignorirao, čini ti se kao nemoguća misija. A uopće nije! Vjeruj mi da je toliko jednostavno odrusiti nekome. To ti je najlakše, samo se oslobodi tog straha koji je nerealan i koji si sam sebi nametnuo. Kreni od sitnica.

Puno puta ljudi uopće ne misle ništa loše, samo su slabo odgojeni, a tebi koji si kulturan to se čini kao uvreda i provokacija. Nisu svi lijepo odgojeni, nisu svi kulturni, obrazovani, neki ljudi zaista ne znaju reći hvala i molim, prostačenje im je svakodnevica, kao i podsmjehivanje. Treba ih takve prihvatiti (na poslu ako baš moraš), a sebe braniti i ne dozvoliti da te netko vrijeđa ili da se zbog nekog lošeg osjećaš. To nikako.
Elica Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 19:23   #8
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Onako iskreno zdravoseljački,pička si u duši i to se neće promijenit.I da savladaš 3 borilačke vještine i nabiješ 20kg mišića osjećaj koji se u tebi probudi kad dođe do sukoba svejedno će te napravit malim uplašenim dječarcem.Ti bi se promjenio jedino u slučaju da doživiš neku jako gadnu traumu i to potakne takav bijes da se nešto u tebi jednostavno prelomi i promjeni.Pošto bi ti tad život bio gori nego je sad budi sretan da si prilično normalan.Lik koji se radije s nekim pobije zbog ugleda pa ode u zatvor dok mu klinac odrasta bez starog je pička.Nekom nije problem potuć se nekom je.Ako misliš da se muškost svodi samo na sukob,a ne na zauzimanje svog stava i življenja kako smatraš da treba onda si i ovako općenito pička jer su po tebi likovi poput Krpe iz Metastaza simbol muškosti.Treba branit svoje bližnje bez obzira na posljedice,a sve ostalo su dječje igrice.
Jedino kad mi dođe da se fizički s nekim obračunam je u trenucima kad sam nezadovoljan sobom i slab,kad sam zadovoljan i jak osjećam se jednostavno superiorno i iznad svega toga i to je puno bolji osjećaj.
Ti imaš puno veće probleme nego autor Topica.

Što se tiče straha od tuče ili frozanja kad adrenalin uopće ne djeluje, dakle, kad nema reakcije bježi-potuci se, već jednostavno te uhvati slabost i onda si tri puta slabiji nego inače, to se rješava učlanjenjem u boksački, karate, aikido ili bilo koji klub borilačkih vještina gdje ćeš uz "stručnu pomoć" steći samopouzdanje.

Ne da postaneš ulični štemer već da izgubiš strah koji te zamrzne u opasnim situacijama.
Tamo ćeš dobiti i kontrolirane, nekad i nekontrolirane udarce u tijelo ali ćeš razviti samopouzdanje jer ćeš se osjećati dobro u; za tebe "kontroliranim" okolnostima.

Tamo ćeš naučiti da se pravilnim stavom, može 90 % problema i verbalno riješiti.

Osim toga puca te i strašan ego jer se bojiš ostati ponižen ako te netko par puta ćušne.
To ti kaže iskusni karateka koji je do 16-17 godine imao sličan problem poput tebe, a sad ne sjećam se kad sam se "vani" potukao, no smiješni su mi likovi koji (pošto sam dosta u automobilu pa nailazim na svakakve kretene) izađu iz automobila meni nešto silom objasniti.

Vjeruj mi, brzo se vrate u svoj automobil a nitko nije nikoga ćušnuo. :klap:

Samopouzdanje se gradi kod nekih ljudi radom a ima pojedinaca koji ga imaju urođeno, a ima ih koji šmrknu koke da bi bili hrabriji, pa ih opali adrenalin u guzicu a ne u glavu.
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 21:49   #9
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Ti imaš puno veće probleme nego autor Topica.
svakom je njegov problem najveci

Quote:
Samopouzdanje ..................... ih opali adrenalin u guzicu a ne u glavu.
dok velicina guzice zna zasjeniti sve probleme
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 08:26   #10
počni trenirat neku miroljubljivu borilačku vještinu ( judo, aikido, tai- chi) ili neki sport koji te goni na suprostavljanje i stav. samo pazi da se zvijer ne probudi jer nikad ne znaš ko se skriva u mraku
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 11:31   #11
Quote:
inkpink kaže: Pogledaj post
počni trenirat neku miroljubljivu borilačku vještinu ( judo, aikido, tai- chi) ili neki sport koji te goni na suprostavljanje i stav. samo pazi da se zvijer ne probudi jer nikad ne znaš ko se skriva u mraku
Naučit će ga na treningu kako kontrolirati "zvijer"
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 14:37   #12
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Naučit će ga na treningu kako kontrolirati "zvijer"
..beware of the dark side.
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 14:49   #13
odlična tema. Mislim da je normalno u muškom društvu u vrijeme osnovne i srednje da se fizički sukobljavate međusobno frendovski malteretirate i onda u tom procesu odrastanja razbijas strah od sukoba. Sukob je po meni sastavni dio života samo on od onog aktivnog prerasta u pasivni s godinama. al prava snaga s kojojm ćeš pobijediti sukobe je definitivno zauzimanje vlastitog stava koji proizlazi iz tvog životnog iskustva, inteligencije i životnih vrijednosti. Jako puno možeš si pomoći ako pročitaš dvije tri knjige o komunikaciji.
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 21:13   #14
Enought.. hvala na odgovorima
Plovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 18:31   #15
Quote:
Plovix kaže: Pogledaj post
Samo ne želi to da javno prizna.
nit nemora .. javnost priznaje umjesto njih

pederluk ih prca u mozak .. pedofili im zlostavljaju djecu .. politicari im prodaju unuke u roblje .. mafija ih terorizira .. zene ih prcaju u mozak .. "frendovi" se sprdaju jedni s drugima

mislim halo?! ..

ja bi na tvom mjestu bio sretan sa sposobnoscu da se odvojis od tog mentaliteta i opce ima kriticki osvrt prema tome .. i naravno prema sebi kao djelom te cijeline .. hebiga .. nismo mogli utjecati gdje cemo postat (gdje cemo se rodit)
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 00:14   #16
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Ti imaš puno veće probleme nego autor Topica.

Što se tiče straha od tuče ili frozanja kad adrenalin uopće ne djeluje, dakle, kad nema reakcije bježi-potuci se, već jednostavno te uhvati slabost i onda si tri puta slabiji nego inače, to se rješava učlanjenjem u boksački, karate, aikido ili bilo koji klub borilačkih vještina gdje ćeš uz "stručnu pomoć" steći samopouzdanje.

Ne da postaneš ulični štemer već da izgubiš strah koji te zamrzne u opasnim situacijama.
Tamo ćeš dobiti i kontrolirane, nekad i nekontrolirane udarce u tijelo ali ćeš razviti samopouzdanje jer ćeš se osjećati dobro u; za tebe "kontroliranim" okolnostima.

Tamo ćeš naučiti da se pravilnim stavom, može 90 % problema i verbalno riješiti.

Osim toga puca te i strašan ego jer se bojiš ostati ponižen ako te netko par puta ćušne.
To ti kaže iskusni karateka koji je do 16-17 godine imao sličan problem poput tebe, a sad ne sjećam se kad sam se "vani" potukao, no smiješni su mi likovi koji (pošto sam dosta u automobilu pa nailazim na svakakve kretene) izađu iz automobila meni nešto silom objasniti.

Vjeruj mi, brzo se vrate u svoj automobil a nitko nije nikoga ćušnuo. :klap:

Samopouzdanje se gradi kod nekih ljudi radom a ima pojedinaca koji ga imaju urođeno, a ima ih koji šmrknu koke da bi bili hrabriji, pa ih opali adrenalin u guzicu a ne u glavu.
Daj mi ukaži na moj problem,imam ih više pa da znam s čim da se najbolje uhvatim u koštac.Karate je sport za kurac i sumnjam da te se itko boji zbog tvojih karate psihologija vještina osim ako naravno nisi mislio na pištolj ispod sica,kolko je meni poznato tip čovjeka koji izađe iz auta da bi se potuko jedino razuvjeri suočavanje sa puno većom fizičkom silom ili oružje. Blago vama "krotiteljima zvijeri" i ja bi te vještine.. Nema tog čovjeka kojeg ćuška budale ne ponizi i ne poželi uzvratit tako da seruckaš gluposti meni se čini."Puca ga ego"...bahaha.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 16:23   #17
Sukobi se prvo sa samim sobom, naravno ne mislim nasilno, nego kao natjecanje.
Prvo počni pobjeđivati jedan svoj manji strah, pa onda ideš dalje.
Summer time is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 12:06   #18
Autoru teme!

Zelis se tuci? Koliko godina imas i u kakvom se to svijetu kreces kad te ljudi i dalje zezaju i zele tucu!?

Mislim i mene su malo podjevavali u skoli, u srednjoj uopce ne a sada sam cak dobar sa tim bivsim zlostavljacima. Jer kad ljudi predju dvadesetu mnogo se vise uozbilje. Zato me bas zanima koliko si star ako i dalje imas ovakve probleme!

Sto se tice tuce, jesi li ikad vidio u zivotu pravu tucu i kakve posljedice moze snositi? E pa imss na jutjubu, upisi street fight i pogledaj kakvih sve jakih ludaka ima, koji te ubiju jednim udarcem u glavu, pa koji cak i kada te nokautiraju ne znaju stati nego te cipelare do smrti! Jel tako zelis zavrsiti svoj zivot??

Zato ako si slab mani se tuca. Izgradi opasan look i aroganciju. Ja sam fizicki jak ali se ne znam tuci jbg. Nemam taj bijes i agilnost za te stvari. Ali zato kad ulazim u disko npr. nabacim neki opasan look, arogantan. I muski mi se odmah izvinjavaju kad prolaze i slucajno me gurnu isl. Znaci izgradi tu uzvisenost svoje pojave.

Sto se tice verbalnog sukoba, tu se vec mozes trenirati. Pitaj me u PM za konkretan savjet.
vilijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:01   #19
Smile

Plovix,svaka čast što si to ovako priznao i što si otvorio temu na ovakav način,vidim da se više ne javljaš,mene bi zanimalo koliko imaš godina ako ti nije neugodno ovako reći,puno puta bi se ovako komuniciralo i pitalo forumaše za neki savjet ali najgore mi je kad se neki počnu sprdavat i gluposti pisati a svaki čovjek koji otvori neku temu i postavi pitanje,za njega je to problem koji bi nekako volio riješiti,podijeliti sa nekim a posebno mu je drago kad stupi u kontakt sa nekim koji ima sličan problem
JAYE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.