Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2015., 14:15   #21
Sud...neka sve bude na papiru. Ovo rekla-kazala dogovor je nula u razvodu gdje ima djece. Ne radi to svojoj djeci.

Nikad se nisam stidila što se rastajem niti ću se stiditi što sam se rastala. Moj život-moj izbor. Ne mislim o tome šta će netko reći-zaboli me. Bitno mi je moje dijete i ja,ljudi koji su uz mene. Ostali su nebitni.
man1girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 15:19   #22
Mi smo se brzo dogovorili i dogovora se držali, a kasnije to isto potvrdili i sudskim putem.

Dogovor je dogovor, ali presuda je pravomoćna.
OvcaObicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 23:42   #23
Pozdrav svima vama. Nisam baš previše aktivna na forumu što se tiče pisanja, ali čitam svakakve teme, a najdraže su mi ove o rastavama. Uglavnom...da... nedavno razvedena, prije 8 mjeseci, život ide dalje, nemam djece i isto se kao što je napisala jedna forumašica osjećam kao da nikada nisam bila udana. S mužem je sve lagano odlazilo k vragu još dok smo bili u braku, nekako smo znali da će doći do toga do čega je došlo i čekali smo to, ali ipak se osjećam čudno. Fakat je to nekakva glupa etiketa koju dobiješ nakon toga: "razvedena". I samo što se nekako prestaneš zamarati s tim "etiketama" i ne misliš na ono što je bilo jer eto, dogodilo se i moraš se pomiriti s tim, izbora nema-promijeniš prezime, vratiš svoje staro i onda tek 100 pitanja i podpitanja stižu iz tvoje okoline, kao da nitko ništa prije nije znao i opet to podsjećanje i vraćanje unazad...ali tješim se da vrijeme sve liječi i da me nakon nekog vremena neće više nitko ništa pitati i da neću morati nikome ništa objašnjavati. Mlada sam, nemam djece i ništa me više ne veže za tu osobu (osim stana u kojem trenutno samo ja živim) i mogu si, želim i hoću graditi život ispočetka, na kraju krajeva i moram, nemam ništa od samosažalijevanja, niti to želim sebi raditi, samo ni u kojem pogledu nakon razvoda nije baš lijepo. Sam taj osjećaj je čudan i glup.
liliana05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 03:56   #24
Thanks Nica

Htjela sam zamoliti a ne zahtjevati ali se nisam mogla logirati ponovo da to ispravim.


man1girl, sve vise mislim da bi papir bio pametan potez u mom zivotu, pogotovo kad mi je jucer zaprijetio da ce me rasturiti preko advokata kad djeca budu sa njim..
On sad daje koliko i kad hoce, a djeca su sa mnom.
Dobro je pa se izlanuo sta mi sprema da se i ja znam pripremiti.

Ono sto nikad nisam htjela je sa se razvlacim po sudu nego popustim, pa on to dobro koristi.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 11:51   #25
Ama čim ti prijeti nema tu dogovora. Takva komunikacija ne izlazi na dobro.
Imala sam i sama super perioda komunikacije sa bivšim koja su trajala neko vrijeme, pa se faca naljuti i ukine alimentaciju na par mjeseci jer je ljut.
Pa se odljuti i smiluje. Stalno sam imala taj grozan osjećaj nesigurnosti u vezi bilo kakvog dogovora sa bivšim. Pametan mi je potez bio što sam čim smo se razišli otišla sve riješiti sudski. Neka piše. Na kraju krajeva ne vidim problem kada se ljudi nešto dogovore i usuglase da to negdje i piše. U čemu je fora? Kao ono mi bumo se dogovorili i ne trebaju nama nikakvi sudovi. Aha. Pa ak bumo se dogovorili onda smo se dogovorili i nema razloga da to negdje ne piše.
Ona strana koja to kategorički odbija meni je mutna.
Ne znam zašto razlaz za sobom vuče toliko borbe.....inata...nedogovora.
Često i onda kada piše ljudi se toga ne drže. Pa se upliće czss, policija i slične službe. Nažalost rijetki su oni koji se rastanu na civiliziran način i odnose s poštovanjem prema bivšem partneru.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 22:45   #26
Bok vidim da je ovaj forum najatrativniji pa da i ja postavim jedno pitanje naime radi se o tome da me žena napustila prije 2 i pol godine zbog drugog dijece nemamo i kad je odlazila upitala me dal cu joj potpisat sporazumnu rastavu braka reko sam da hocu nakon toga smo se jos i culi a ponekad i vidjeli da bi ja njoj i dalje slao poruke da rijesimo tu rastavu no od nje ni glasa stoga me interesira sta mi je napravit da se razvedem a nebi se volio natezat po sudu dal u hrvatskoj postoji ono pravilo ako neko vrijeme ne zivimo zajedno da če nas sud razvesti bez nekog natezanja, imovinu koju smo zajedno stekli smo podijelili u miru hvala na odgovorima.
ribolvac84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 09:40   #27
Quote:
ribolvac84 kaže: Pogledaj post
Bok vidim da je ovaj forum najatrativniji pa da i ja postavim jedno pitanje naime radi se o tome da me žena napustila prije 2 i pol godine zbog drugog dijece nemamo i kad je odlazila upitala me dal cu joj potpisat sporazumnu rastavu braka reko sam da hocu nakon toga smo se jos i culi a ponekad i vidjeli da bi ja njoj i dalje slao poruke da rijesimo tu rastavu no od nje ni glasa stoga me interesira sta mi je napravit da se razvedem a nebi se volio natezat po sudu dal u hrvatskoj postoji ono pravilo ako neko vrijeme ne zivimo zajedno da če nas sud razvesti bez nekog natezanja, imovinu koju smo zajedno stekli smo podijelili u miru hvala na odgovorima.
Ne...po pravilima ti si još u braku. Razvod braka tj. rješenje o razvodu donosi sud. No, ukoliko ste suglasni dovoljan ti je jedan susret na sudu i nema natezanja.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 15:43   #28
Quote:
ribolvac84 kaže: Pogledaj post
od nje ni glasa

postoji ono pravilo ako neko vrijeme ne zivimo zajedno
Po zakonu brak prestaje smrću bračnog druga, proglašenjem nestalog bračnog druga umrlim (tu postoje vremenski rokovi na koje si vjerojatno mislio), poništajem i razvodom.
Dakle, po zakonu si i dalje u braku.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 16:19   #29
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Po zakonu brak prestaje smrću bračnog druga, proglašenjem nestalog bračnog druga umrlim (tu postoje vremenski rokovi na koje si vjerojatno mislio), poništajem i razvodom.
Dakle, po zakonu si i dalje u braku.
i pod ovim uvjetima:


Članak 51. OZ 2014.

Sud će razvesti brak:

1. ako oba bračna druga predlažu razvod braka na temelju sporazuma

2. ako utvrdi da su bračni odnosi teško i trajno poremećeni ili

3. ako je od prestanka bračne zajednice protekla godina dana.

Znači ako ne živite zajedno godinu dana, brak se može poništiti.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 16:23   #30
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
i pod ovim uvjetima:


Članak 51. OZ 2014.

Sud će razvesti brak:

1. ako oba bračna druga predlažu razvod braka na temelju sporazuma

2. ako utvrdi da su bračni odnosi teško i trajno poremećeni ili

3. ako je od prestanka bračne zajednice protekla godina dana.

Znači ako ne živite zajedno godinu dana, brak se može poništiti.
Malo si pomiješala.
Ovdje se radi o razvodu braka a ne o poništenju, to su dvije različite stvari. Razvodom brak prestaje u trenutku pravomoćnosti, a poništenje bi značilo da brak nije niti postojao, za što ne vidim razloga u ovom slučaju.

Što se tiče razvoda, kako si i sama citirala- "sud će razvesti brak", to znači da autor ako želi razvod, mora podnijeti tužbu za razvod u kojoj može navesti točku 3 kao razlog.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 16:38   #31
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Malo si pomiješala.
Ovdje se radi o razvodu braka a ne o poništenju, to su dvije različite stvari. Razvodom brak prestaje u trenutku pravomoćnosti, a poništenje bi značilo da brak nije niti postojao, za što ne vidim razloga u ovom slučaju.

Što se tiče razvoda, kako si i sama citirala- "sud će razvesti brak", to znači da autor ako želi razvod, mora podnijeti tužbu za razvod u kojoj može navesti točku 3 kao razlog.
Ok, moja nepažnja, može se razvesti ako ne žive zajedno godinu dana. A to je ribolvac84 pitao.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 16:51   #32
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Ok, moja nepažnja, može se razvesti ako ne žive zajedno godinu dana. A to je ribolvac84 pitao.
Da, mada mi je čudno da s obzirom na priču, i njoj to nije u interesu ali eto, ima nas svakakvih. Mislim da se ona ne treba ni pojaviti ako on dokaže da je otišla prije 2.5 godine. Ili onda ide ona priča s proglašenjem nestalom, ako nitko ne zna gdje je, jer teoretski sve je moguće.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 17:07   #33
Quote:
ribolvac84 kaže: Pogledaj post
ok dakle ne živimo zajedno več skoro dvije godine znaci ja sam trebam otič na sud i reč da ne zivimo vec dve godine skupa mislim da oni neče poništit brak temeljom mog iskaza nego ce trazit i njen iskaz a kako bi ja trebao doc do nje kad nemam pojma di je što znaci da ja mogu cijeli zivot ostat u braku ako se ona ne odluci pojavit
Trebaš podnijeti tužbu za razvod braka i navesti to kao razlog, a ako se ona odluči ne pojaviti ili se ne zna gdje je, brak se može razvesti i bez njezinog prisustva. Sigurno imaš neke dokaze da ne živite skupa već 2,5 godine. Samo ti podnesi tužbu, pa vidi što će ti reći kad te pozovu na ročište.
Sretno!
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 17:11   #34
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Trebaš podnijeti tužbu za razvod braka i navesti to kao razlog, a ako se ona odluči ne pojaviti ili se ne zna gdje je, brak se može razvesti i bez njezinog prisustva. Sigurno imaš neke dokaze da ne živite skupa već 2,5 godine. Samo ti podnesi tužbu, pa vidi što će ti reći kad te pozovu na ročište.
Sretno!
ok mislim da mi je sada jsno hvala Vam več mi je stvarno krajnje vrijeme da to rijesim
ribolvac84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 17:13   #35
Quote:
ribolvac84 kaže: Pogledaj post
ok mislim da mi je sada jsno hvala Vam več mi je stvarno krajnje vrijeme da to rijesim
a sto se tče dokaza imam ih koliko hocu zivjeli smo u kuči u potkrovlju a ispod su bile moja teta i baka tako da i one mogu posvjedočit da vec dve god ne zivimo skupa
ribolvac84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 18:04   #36
Quote:
liliana05 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima vama. Nisam baš previše aktivna na forumu što se tiče pisanja, ali čitam svakakve teme, a najdraže su mi ove o rastavama. Uglavnom...da... nedavno razvedena, prije 8 mjeseci, život ide dalje, nemam djece i isto se kao što je napisala jedna forumašica osjećam kao da nikada nisam bila udana. S mužem je sve lagano odlazilo k vragu još dok smo bili u braku, nekako smo znali da će doći do toga do čega je došlo i čekali smo to, ali ipak se osjećam čudno. Fakat je to nekakva glupa etiketa koju dobiješ nakon toga: "razvedena". I samo što se nekako prestaneš zamarati s tim "etiketama" i ne misliš na ono što je bilo jer eto, dogodilo se i moraš se pomiriti s tim, izbora nema-promijeniš prezime, vratiš svoje staro i onda tek 100 pitanja i podpitanja stižu iz tvoje okoline, kao da nitko ništa prije nije znao i opet to podsjećanje i vraćanje unazad...ali tješim se da vrijeme sve liječi i da me nakon nekog vremena neće više nitko ništa pitati i da neću morati nikome ništa objašnjavati. Mlada sam, nemam djece i ništa me više ne veže za tu osobu (osim stana u kojem trenutno samo ja živim) i mogu si, želim i hoću graditi život ispočetka, na kraju krajeva i moram, nemam ništa od samosažalijevanja, niti to želim sebi raditi, samo ni u kojem pogledu nakon razvoda nije baš lijepo. Sam taj osjećaj je čudan i glup.
Je baš je glup osjećaj, slažem se
Nekako se osjećam oštećenim, narušena mi je ravnoteža, gubim identitet tj moram ga redefinirati kao "razvedena osoba"
A to mi zvuči tako nekak...odbojno, stigmatizirano, ružno...

Treba vremena da se pomiri s razvodom, preboli to, prihvati nova situacija
Da se nauči živjeti s tim
Da se dobro osjeća sam sa sobom, da se uspostavi nekakva cjelovitost, integritet, emotivna stabilnost, pronađe životno zadovoljstvo u svemu tome i ponovno pokrene zdrava životna energija

A onda naravno da se dalje živi, mirno, radosno, zadovoljno...
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 21:31   #37
Ma stvar je u tome što sam ja preboljela i njega i sve što ima veze s njim, samo nekako mi se teško pomiriti s tim "događajem", mislim na razvod. Doživljavam ga svojim neuspjehom (za koji smatram da nisam kriva), ali ne i tragedijom. Nije mi više bitna niti ta osoba niti zašto ni kako, samo me malo muči "status". Sva sreća pa ne koristim facebook pa se ne moram tamo izjašnjavati. Šalu na stranu, da, malo se teško nositi s tim, pogotovo kad si u malom gradu kao ja. Naravno, nije bitno tko što priča, ali uvijek sretneš nekoga sa nekim pitanjem, informacijom i tak. Ali dobro...i to je dio toga svega. Svjesna sam toga.
liliana05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 16:24   #38
Quote:
liliana05 kaže: Pogledaj post
samo nekako mi se teško pomiriti s tim "događajem", mislim na razvod.
Da i meni, nije to vezano više za osjećaje prema bivšem supružniku
To mi nekako izaziva veliku nelagodu, ko da sam oštećen, hendikepiran...
Vuuuffff....


Quote:
liliana05 kaže: Pogledaj post
Doživljavam ga svojim neuspjehom (za koji smatram da nisam kriva), ali ne i tragedijom. Nije mi više bitna niti ta osoba niti zašto ni kako, samo me malo muči "status".
Je, to je neuspjeh
Moramo se valjda naučiti nositi s tim neuspjehom
Izvući lekcije
Ali prije svega - prihvatiti da se dogodio, i prigrliti ga kao dio svojeg identiteta
Ja se s tim još borim
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 20:03   #39
Da, prihvatiti da se dogodio, okružiti se dragim i pozitivnim ljudima i hrabro ići dalje. Nema druge. To je moj trenutni recept i za sada uspijeva. Nekad je bolje, nekad malo manje bolje(neću reći gore), ali ide. Polako, ali sigurno.
liliana05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 21:48   #40
Je li normalna faza osamljivanja nakon razvoda?

Ja sam imao fazu želje za društvom
Pa za novom partnericom
To me sve prošlo

Sad me puca želja da budem sam
Ne samo da ne budem u vezi, nego mi uopće nije do druženja
Ni s kim

Bio sam nakon razvoda 6 mjeseci solo
Pa onda 9 mjeseci u novoj vezi
Sad sam 1 mjesec solo

Ne žalim se ali pomalo me brine da te želja za samoćom
Da se ne izoliram totalno i ne postanem asocijalan...
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.