Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2017., 10:38   #5241
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Ovaj oglas di gospodin trazi bolesnu mi je.. uff... bolje da ne napisem. Uvredljivo?
Meni to zvuci kao.. "ja sam sad bolestan pa mozes biti i ti, ali u slucaju da ja nisam, nedaj boze da bi bila ti jer onda ne dolazis u obzir". Hey, ipak je ovo stocni sajam.

Kad je sve crno u zivotu, ajmo se jos malo fokusirat na crno. Zacaran krug.

Kaj mi je jos zanimljivo na ovom forumu jest to.. da pun kurac oglasa, a i ljudi, zvuci kao da ih pisu sirijske izbjeglice koje su prosle sito i reseto, i onda pocnes tipkat s njima i zakljucis da jedino stvarno kaj im se dogodilo u zivotu je prekid veze (i slicne seme).

Imam osjecaj da jako malo NAS trazi vezu na ovom forumu. Prije soluciju, za vlastite "probleme".

US a.k.a. Zona konformista
Ja sam to drugačije doživjela. Neka bude bolesna, potrebita, ja ću joj biti alfa i omega.
Isto loše, naravno.
Ma, malo si preoštar u vezi tih oglasa. Pa ljudi traže, a da li nalaze, da li se nalaze, to je već drugo. Pa se oglasi ponavljaju. Zamisli iza svakog oglasa bar jednu kavu i jedan pokušaj zbližavanja.
Riona is offline  
Old 23.01.2017., 11:00   #5242
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Ja sam to drugačije doživjela. Neka bude bolesna, potrebita, ja ću joj biti alfa i omega.
Isto loše, naravno.
Pa možda čovjek i sam ima neki zdravstveni problem pa će ga lakše shvatiti i podržati netko tko je u istoj situaciji.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 23.01.2017., 11:02   #5243
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa možda čovjek i sam ima neki zdravstveni problem pa će ga lakše shvatiti i podržati netko tko je u istoj situaciji.
Možemo nagađati.
Riona is offline  
Old 23.01.2017., 11:12   #5244
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Ja sam to drugačije doživjela. Neka bude bolesna, potrebita, ja ću joj biti alfa i omega.
Isto loše, naravno.
Iskoristavanje necije zdravstvene/zivotne situacije je.. ruzno.
Dugorocno takva veza nema sanse i u konacnici samo budu oba dvoje jos vise povrijedeni.

Ne vidim razlog zakaj zdrava / bolesna osoba nebi mogli biti u vezi. Ok je to da on spomene "bolestan sam" pa kome pase pase.. ali bas trazit to.

Quote:
Ma, malo si preoštar u vezi tih oglasa. Pa ljudi traže, a da li nalaze, da li se nalaze, to je već drugo. Pa se oglasi ponavljaju. Zamisli iza svakog oglasa bar jednu kavu i jedan pokušaj zbližavanja.
Ljudi su preostri prema sebi i svojim problemima, ja samo iznosim ocito. Eh, barem ocito meni.

Quote:
Pa možda čovjek i sam ima neki zdravstveni problem pa će ga lakše shvatiti i podržati netko tko je u istoj situaciji.
I sam sam bil teze bolestan, nece.
Meni je bilo potrebno da se osjecam zivim, isti ko i svi drugi. Da me prestanu sazaljevat. A ne da se oba zakljucamo u sobu i zalimo jedan drugome dok ne umremo.

Mozda ruzno zvuci, ali i u najgorem slucaju, ak su ti preostala zadnja 3 dana, kak bi ih htjela provest? Ziveci ili placuci?
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 23.01.2017., 11:12   #5245
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Možemo nagađati.
Pa da. Možemo nagađati. Bila je i neka tema na LJESU o invaliditetu di je cura rekla da je dobila košaricu od gluhog dečka. Ne sjećam se radi čega ju je nogirao ali je bila jako žalosna radi toga a vjerujem da bi se mnogi čudili radi čega osoba sa zdravstvenim problemom ne želi dati priliku zdravoj osobi jer pretpostavlja se da će ipak veći problem s uparivanjem imati on a ne ona. Nakon toga sam naišla na neki članak o identitetu gluhonijemih, skoro kao subkultura, imaju svoju vrstu komunikacije i preko toga se zbližavaju, dapače ponose se time što su drukčiji.
Nažalost nisam spremila članak. Ali ima nešto o tome i na Wikipediji.

https://en.wikipedia.org/wiki/Deaf_culture

Tak da se ljudi spajaju ovisno o nekim kriterijima koji drugim ljudima možda ni ne padaju na pamet. Meni je to bio recimo prvi glas o gluhonijemima da uopće i postoji neko drugo stajalište o tome koje ne ide u smjeru "E imam zdravstveni problem ajmo ga riješiti ako se može".
__________________
I can turn a gray sky blue

Zadnje uređivanje SubSV : 23.01.2017. at 11:26.
SubSV is offline  
Old 23.01.2017., 11:23   #5246
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Bila je i neka tema na LJESU o invaliditetu di je cura rekla da je dobila košaricu od gluhog dečka. Ne sjećam se radi čega ju je nogirao ali je bila jako žalosna radi toga a vjerujem da bi mnogi rekli da je ipak on u boljoj poziciji jer ono on ima zdravstveni problem a cura je ta koja ima normalan sluh tj zdrava je.
Ovo mi zvuci ko da ti tvrdis.. samo zato jer je decko gluh da nesmije imat kriterije. Nego prva koja naleti ozenit?

Osim ovih uber razloga s linka, veza moze puknut zbog bilijun "normalnih" razloga, isto ko i kod nas zdravih. But lets search for some deeper meaning!

MNOGI su unhappy
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 23.01.2017., 11:36   #5247
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
I sam sam bil teze bolestan, nece.
Meni je bilo potrebno da se osjecam zivim, isti ko i svi drugi. Da me prestanu sazaljevat. A ne da se oba zakljucamo u sobu i zalimo jedan drugome dok ne umremo.

Mozda ruzno zvuci, ali i u najgorem slucaju, ak su ti preostala zadnja 3 dana, kak bi ih htjela provest? Ziveci ili placuci?
Iako mislim da postoji (puno) ljudi koji će tražiti nekoga sa sličnim problemima u životu, slažem se s ovime. Također zbilja mislim da i nije baš najbolja ideja tražiti partnera s problemima slične naravi.

Ima tu određeni nivo shvaćanja i ta "ujedinjenost u sjebanosti", no ima i puno loših strana. Jedna recimo ideja da se u tom slučaju ljudi ne nadopunjuju, nego samo izlažu onome što već poznaju. A to može biti posebno fatalno kod ljudi sa zdravstvenim problemima, jer se može dogoditi da ih ništa ne potiče na promjene ili ikakve pokušaje napretka(ako su mogući), a s druge stranu su potaknuti identificiranju kroz svoje stanje. Ok, ne mora biti tako, ili će nekima baš točno to i pasati...ali što ako to paše samo jednom partneru, koji onda odvlači i drugoga na istu stranu?

I ovo izvlačim iz svojih raznih iskustava, pa i toga što sam isto imao svojih zdravstvenih problema i drugih problema u životu. I sad, da li bi htio partnericu koja dijeli to isto? Pa ne, ako sam ja sjeban, to je moj problem, ne treba netko drugi dijeliti moje probleme, draže mi je da je ona s te druge strane, da mi može dati neku drugu perspektivu na stvari. Ne mora razumjeti moje probleme, jer ja nisam zbirka problema, imam puno drugih stvari u sebi koje bi radije dijelio s partnericom.

Skroz je ok, dapače simpatično, pokazati razumijevanje prema nekome i ideju da te nije briga jel ima ili nema problema u životu. No dosta jezivo zvuči kada napišeš da baš to tražiš. Meni osobno povlači ideju da se traži neka "laka meta".
nemouzagrebu is offline  
Old 23.01.2017., 11:46   #5248
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa da. Možemo nagađati. Bila je i neka tema na LJESU o invaliditetu di je cura rekla da je dobila košaricu od gluhog dečka. Ne sjećam se radi čega ju je nogirao ali je bila jako žalosna radi toga a vjerujem da bi se mnogi čudili radi čega osoba sa zdravstvenim problemom ne želi dati priliku zdravoj osobi jer pretpostavlja se da će ipak veći problem s uparivanjem imati on a ne ona.
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Ovo mi zvuci ko da ti tvrdis.. samo zato jer je decko gluh da nesmije imat kriterije. Nego prva koja naleti ozenit?

Osim ovih uber razloga s linka, veza moze puknut zbog bilijun "normalnih" razloga, isto ko i kod nas zdravih. But lets search for some deeper meaning!

MNOGI su unhappy
Ista stvar je sa svakom ''manom/nedostatkom'' koju ljudi imaju. (izraz koristim u krajnje širokom smislu)
Koliko puta sam to samo čula na dejting stranicama, kad bi odbila nekoga tko mi se nije svidio.

- Ali šta je tebi, kako si ti možeš dopustiti da biraš, pa ti imaš viška kilograma i opcije su ti potpuno sužene! Moraš biti sretna što sam ti se obratio uopće!
- Ajde, onak, odjebi.
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Old 23.01.2017., 15:14   #5249
Razumijem ako netko popušta na kriterijima na temelju svojih manjkavosti. Nije da mislim da je bitno, čak sam i sam pokušavao nekim curama objasniti, kog briga ako imaš, pa čak i 20-30kg viška(ili više). Da, osoba kao takva je većinom otvorenija prema punijim, ili lošije izgledajućim osobama, pa se zna i čuditi ako se dogodi(pogotovo ovdje na forumu) neko "lajkanje" na temelju konverzacije, pa vidi sliku od lika, lik komad, i postavljanje pitanja"ajme, zašto bi on htio biti sa mnom uopće". Jbg, jesu muškarci vizualni tipovi i površni, na prvu, ali isto tako, nismo baš strogo isključivi. Makar oni normalni E sad, ako joj fali noga, ruka, oko, to je već malo teže hendlati, ali opet, osobe koje se mogu prepustiti možda bi se prije odlučile na osobu bez noge koja se s time uspješno nosi(psihički), nego neku manekenku/manekena, koliko god šarmantni i zabavni bili.



Ja ne mogu shvatiti sliku i priliku ovakvih likova što kreću pljuvati i vrijeđati(kao ovaj kojeg"ja ću poludit" opisuje), zašto i čemu to? Odakle nekome ideja da se tako ponaša? Kako takvi ikad ikoga uspiju uhvatiti? Čudi me, zapravo, što sam primjetio, po pričama, što uživo, što na forumu, kužim da to uopće nije rijetka situacija
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 23.01.2017., 15:40   #5250
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa možda čovjek i sam ima neki zdravstveni problem pa će ga lakše shvatiti i podržati netko tko je u istoj situaciji.
Pa baš i ne, lepeza zdravstvenih problema je vrlo šarolika i raznolika. Sit gladnom ne vjeruje.
Daisy28 is offline  
Old 23.01.2017., 19:04   #5251
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sehen Sie diese Stadt? Das ist Walter!

Tako nekako izgledaju ove atribucije svakoga neobočnog oglasa jednom te istom liku .
Hahahhaha, i ja ga skužim svaki puta. Ne ide mu igranje uloga XD

No opet, ne vidim razloga zašto ako hoće ne bi tražio i zatvorenicu koju čeka još 5 godina pa kada odsluži da se žene (dokle, dopisivanje)? Malo mi je glup taj sklop razmišljanja. Što? Iskreno ja bolujem od sjebane depresije pa ne bi odbio curu sa psihičkim zdravstvenim ili nekim fizičkim oboljenjem. Ne da budem alfa dominantan, to nisam. Nego da budemo jedno drugome potpora, osim ako jedna od tih osoba nije autodestruktivna.
Outlast is offline  
Old 23.01.2017., 19:06   #5252
To bi se reklo - Vulpes pilum mutat non mores

Uostalom, to vrijedi za skoro svakog klona
Daisy28 is offline  
Old 23.01.2017., 19:47   #5253
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Koji pretužni oglasi zadnjih dana.
Umrla mi je sestrična relativno nedavno i iako nisam baš otvoreno emotivna osoba ovaj zadnji oglas mi je slomio srce jer me podsjetio na nju.

Mislim, prijavio sam hellboya jer je stavio više oglasa nego je dopušteno, ali da je tužno, jest jbg. Nisam mislio da ću se na oglase rasplakati.
Hmm, ovaj post mi zvuči kao

Solo761 is offline  
Old 23.01.2017., 21:07   #5254
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
To bi se reklo - Vulpes pilum mutat non mores

Uostalom, to vrijedi za skoro svakog klona
Outlast is offline  
Old 25.01.2017., 19:36   #5255
Daj Roki odi u ...

Neces kavu,oces kavu,koj k...

Poludit ces na izgled neciji i nebus uopce koristio drugu stranu mozga i zaboravit ces kriterije i sve ... izgoril bus!!
Rodion is offline  
Old 25.01.2017., 19:47   #5256
Koji je jezik tebi materinji? Ispijanje kavA, i jedna kava na kojoj ćemo se odlučiti Naravno, ne mora to biti jedna kava, ali ispijanje kava je, simbolički, prijateljstvo. Druženje.



Vidim ja da će moj oglas biti filter i za čitanje s razumijevanjem, ne samo za kvazi-otvorene osobe

Jesi li prolio kavu dok si čitao?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 25.01.2017., 19:54   #5257
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Koji je jezik tebi materinji? Ispijanje kavA, i jedna kava na kojoj ćemo se odlučiti Naravno, ne mora to biti jedna kava, ali ispijanje kava je, simbolički, prijateljstvo. Druženje.



Vidim ja da će moj oglas biti filter i za čitanje s razumijevanjem, ne samo za kvazi-otvorene osobe

Jesi li prolio kavu dok si čitao?
Pa kaj onda ak nakon jedne kave se uzmete, vise nema kava jer bu to postala zajednicka,koja je druzenje dvije osobe,uz kave jelte ne kuzim,za mene je to prenapredno

Moram priznati da i ja letim nakon jedne kave sta jest jest
Rodion is offline  
Old 25.01.2017., 19:56   #5258
Ti otpadaš već kod onog"želi upoznati djevojku"
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 25.01.2017., 19:58   #5259
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ti otpadaš već kod onog"tražim djevojku"


Tru,tru
Rodion is offline  
Old 25.01.2017., 20:38   #5260
Rocket

__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.