Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 10:19   #41
Nevjerojatno naivno.
Vidi se da okrivljeni Saucha nikada nije ništa konkretno radio već bio profi političar.

Da vam pojasnim.
Dnevnice su uvijek omiljena meta revizorima jer se na njima i najviše potkrada. Naravno, ne tako brutalno naivno kao u ovom slučaju već puno rafiniranijim načinima.
Ali, revizori uvijek provjeravaju detaljno putne troškove.
I i ono što revizori traže je putna dokumentacija, pa uspoređuju i provjeravaju jesu li troškovi realni i opravdani.
Za put u inozemstvo trebaš imati.
1. Putnu kartu za avion, autobus... gdje se točno vidi datum polaska i dolaska
2. Račun hotela gdje se vidi trošak, datum boravka
3. Izvještaj o putu u kojem se navodi zašto si išao, gdje si bio, što si napravio
4. Pa se sve to uspoređuje sa podacima koji se navode u putnom nalogu sa zbirnim listom troškova i eventualno podignutim predujmom.

Ako si digao pre velik predujam, što je često, razliku vraćaš.

I revizori vrlo detaljno premeću i uspoređuju dokumentaciju putovanja i bilježe bilo kakvu nedosljednost.

Najgore što revizoru možeš reći je da nemaš dokumentacije.
Oni odmah traže detaljne i dodatne informacije i ako je ne dobiju pišu u izvještaj ozbiljnu sumnju da su sredstva potrošena nezakonito.

Tko god je napravio ovu glupost sa dnevnicama kao da je pljačkao banku nakon što je na šalteru prvo dao svoju osobnu iskaznicu.
Nevjerojatno.

Properatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:20   #42
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Sve je jako čudno, a najčudnije je da se traži pritvor. Znači ili zbog bijega, mogućnosti ponavljanja djela ili utjecaja na svjedoke.
Svašta.
što ti je čudno točno? meni je sve sasvim logično.

Jedina izrazito čudna stvar je da nema pola milijuna hrk, da se isplačivalo uvijek na ista imena i da ama baš nitko (osim Sauche) to ne zna i ne primjeti. Pa čak i da kažemo da Milanović nije znao, ali da ljudi koji vode stranačke financije nisu znali, ili da ama baš nitko ne bi primjetio da je nemoguće da svi ovi budu stalno na putu? To se čini jako čudno...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:21   #43
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
da, malo sam zbrzao.

do njega je sve lako ispratiti. hoće li on tu stati i preuzeti kompletnu krivicu na sebe ili teretiti nekog trećeg ostaje da se vidi.
Čovjek od povjerenja broj 1. Premijerova najbliža osoba.
Ja sam stvarno u šoku. Ako se ispostavi da je to naka uobičajena stvar za neke troškove onda je tu i Zoki upleten.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:23   #44
SDP je u takvom rasulu da me zapravo i nije briga za ovaj slučaj, oni se polako ionako gase, a za tog anonimusa nisam ni čuo pa mi je svejedno da je i uzeo lovu.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:25   #45
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
nisi me razumio (la).

Kako sada ispada -tajnica je radila naloge po naređenju Sauche. On ih je potpisao i uzeo novce. Tu (za sada) završava kraj novca. Jedino pravo pitanje je da li je on taj novac dalje distribuirao, što bi značilo još optužnica, ili nije i sam je sve zadržao (što mi se čini prilično nevjerojatno da nitko nije primjetio...).
Računovodstvo bi također moglo kazneno odgovarati jer su očigledno radili protuzakonito.
Zakonom je jasno propisano kako se računovodstveno provode putni troškovi.
Sad, jesu li i oni dobivali nešto, ili su samo bili kuš pod hijerahijskim pritiskom, ne znam.
Ali, USKOKu su sve već rekle i objasnile koke iz računovodstva, jer mimo njih nije moglo ništa proći.
Properatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:26   #46
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Čovjek od povjerenja broj 1. Premijerova najbliža osoba.
Ja sam stvarno u šoku. Ako se ispostavi da je to naka uobičajena stvar za neke troškove onda je tu i Zoki upleten.
kod putnih troškova gotovo uvijek ima nekih muljanja jer se ne plaća porez pa ej prilično jednostavno, ali ovo su pre, pre veliki iznosi i to još na samo ovaj jako mali broj ljudi....to su radili ili diletantni, ili (ja tipujem na ovo) ljudi koji su toliko otcjepljeni od realnosti ostatka građana RH i toliko se sigurno o zaštičeno osjećaju unutar državnih struktura da nisu previše razmišljali o posljedicama...

(mene s druge strane ne šokira ama baš ništa kod naših političkih struktura..)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:30   #47
Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
Računovodstvo bi također moglo kazneno odgovarati jer su očigledno radili protuzakonito.
Zakonom je jasno propisano kako se računovodstveno provode putni troškovi.
Sad, jesu li i oni dobivali nešto, ili su samo bili kuš pod hijerahijskim pritiskom, ne znam.
Ali, USKOKu su sve već rekle i objasnile koke iz računovodstva, jer mimo njih nije moglo ništa proći.
ma vrlo teško da bi teretili tete iz računovodstva. potpis osobe na nalogu je postojao i nisu oni grafolozi da tumače potpise (naravno, znale su da daju novac drugoj osobi, ali to se zna raditi u firmama "u dobroj vjeri" ...nije 100% legalno , ali da će sad ići i njih teretiti -teško i gubitak vremena s obzirom za što ih mogu optužiti). Iako si naravno u pravu načelno.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:33   #48
Ovaj izgleda nije ni znao što je potpisivao, meni se čini kako ga je netko na veliko izvozao. Teško mi je povjerovati da netko može biti toliko blesav pa tako očito potkradati i ostaviti sve tragove. (ovo je izgleda i neki novi rekord što se tiče USKOKa glede prikupljanja dokaza, izvida...)
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:36   #49
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ma vrlo teško da bi teretili tete iz računovodstva. potpis osobe na nalogu je postojao i nisu oni grafolozi da tumače potpise (naravno, znale su da daju novac drugoj osobi, ali to se zna raditi u firmama "u dobroj vjeri" ...nije 100% legalno , ali da će sad ići i njih teretiti -teško i gubitak vremena s obzirom za što ih mogu optužiti). Iako si naravno u pravu načelno.
Da bi zaključile knjiženje troškova, moraju sve kompletirati popratnom dokumentacijom.
Ako popratnu dokumentaciju ne dobiju moraju upozoriti nadređenog da to tako ne ide.
One također kao izvršiteljice plaćanja odgovaraju.
Sada su se vjerojatno prepale i pjevaju kao ptičice.
One sve znaju.
USKOKU je ovo vrlo lagani posao.
Još je jedino pitanje utvrditi kamo su dalje otišli novci koje je izgleda osobno u računovodstvu preuzimao T.S.
Je li to sve sebi trpao u džep ili je još nekome davao dio.
Properatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:39   #50
Ono sto mi je najnevjerojatnije u cijeloj prici jest to da ne mogu vjerovati da netko moze biti zaista toliki debil i toliku lovu zamraciti i misliti da se to nece kad-tad otkriti?! Pa zar je moguce da je netko bas toliki idiot?! Pa putni nalozi i dnevnice su SKOLSKI PRIMJER crne love odnosno na tome se uvijek najvise krade i najvise je muljanja, to je PRVO sto porezna ide provjeravati u svakoj firmi - pokazite mi prvo putne naloge, sve ostalo ide kasnije na provjeru. Putni nalozi su najcesca stvar na kojoj se lova krade, i da si bas takav idiot, to mi ne ide u glavu.

Iako, sta se ja uopce cudim, gledam malo biografiju od tog Sauche i vidim da taj covjek nikada nista u zivotu nije radio osim bio u politici. Dakle jos jedan klasican uhljeb, onda se ne treba cuditi sto su mu malo porasla krila jednom kad je skuzio koje su sve mogucnosti s putnim nalozima. Malo se zaigrao covjek, ne treba zamjeriti, sto je to pola milijuna kn, svima se dogadja...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:40   #51
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
što ti je čudno točno? meni je sve sasvim logično.

Jedina izrazito čudna stvar je da nema pola milijuna hrk, da se isplačivalo uvijek na ista imena i da ama baš nitko (osim Sauche) to ne zna i ne primjeti. Pa čak i da kažemo da Milanović nije znao, ali da ljudi koji vode stranačke financije nisu znali, ili da ama baš nitko ne bi primjetio da je nemoguće da svi ovi budu stalno na putu? To se čini jako čudno...
Stvar je puno gora od ovog boldanog, radi se o nestanku novca na razini ureda Sabora i Vlade RH, a ne stranačkim financijama.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:40   #52
Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
Da bi zaključile knjiženje troškova, moraju sve kompletirati popratnom dokumentacijom.
Ako popratnu dokumentaciju ne dobiju moraju upozoriti nadređenog da to tako ne ide.
One također kao izvršiteljice plaćanja odgovaraju.
Sada su se vjerojatno prepale i pjevaju kao ptičice.
One sve znaju.
USKOKU je ovo vrlo lagani posao.
Još je jedino pitanje utvrditi kamo su dalje otišli novci koje je izgleda osobno u računovodstvu preuzimao T.S.
Je li to sve sebi trpao u džep ili je još nekome davao dio.
kojom popratnom dokumentacijom ako imaju putni nalog i davale su predujam 1/1 . Za trošenje dnevnica ti ne trebaju računi za pokriće. Ako odem recimo u Austriju i dnevnica za Austriju je 70 EUR (neoporezivo) - dobijem 70euro X broj dana = iznos. Račun mi ne trab, već samo putno nalog na temelju kojeg to dobijem. To da li je putni nalog istinit -mislim da ne mora računovodstvo provjeravat.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:42   #53
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Stvar je puno gora od ovog boldanog, radi se o nestanku novca na razini ureda Sabora i Vlade RH, a ne stranačkim financijama.
aha...vidiš, prilično sam površno pratio.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:42   #54
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Ovaj izgleda nije ni znao što je potpisivao, meni se čini kako ga je netko na veliko izvozao. Teško mi je povjerovati da netko može biti toliko blesav pa tako očito potkradati i ostaviti sve tragove. (ovo je izgleda i neki novi rekord što se tiče USKOKa glede prikupljanja dokaza, izvida...)
Moze bit i to.

Jednostavno nemres bit toliki debil pa to toliko otvoreno raditi. Ovo je rekord sto se tice vremena proteklog od otkrica afere do podizanja optuznice.

Iako, to ga ne oslobadja krivnje. Njegov potpis je na nalozima, prema tome, sori decko, malo bus gulil krumpire. Ako nista drugo, prvi puta u zivotu ce moci reci da je nesto konkretno radio.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:45   #55
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
kojom popratnom dokumentacijom ako imaju putni nalog i davale su predujam 1/1 . Za trošenje dnevnica ti ne trebaju računi za pokriće. Ako odem recimo u Austriju i dnevnica za Austriju je 70 EUR (neoporezivo) - dobijem 70euro X broj dana = iznos. Račun mi ne trab, već samo putno nalog na temelju kojeg to dobijem. To da li je putni nalog istinit -mislim da ne mora računovodstvo provjeravat.
Ne ide to baš tako.

Evo ti jedna propisana interna procedura

10. Likvidatura provjerava je li putni nalog ispravno popunjen i je li priložena sva potrebna dokumentacija, te obračunava putni nalog i dostavlja ga šefu računovodstveno-financijske službe na ovjeru. Ukoliko putni nalog nije ispravno popunjen, ili mu nedostaje relevantna dokumentacije, likvidatura putni nalog s daljnjim uputama vraća tajništvu organizacijske jedinice, koje putni nalog dostavlja osobi koja putuje. Odgovornost: Likvidatura, Rok: Po zaprimanju i provjeri dokumentacije. Popratni dokument: Putni nalog, popratna dokumentacija, obračun.

11.Blagajna jednom tjedno šalje upozorenje osobama koje su za putovanje podigle predujam, a koje nisu najkasnije u roku od 7 dana od povratka s puta predale ispunjeni putni nalog s relevantnom popratnom dokumentacijom. Blagajna e-mail šalje u CC [email protected] i [email protected]


http://dokumenti.ffzg.unizg.hr/proce...putnog-naloga/
Properatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:47   #56
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ono sto mi je najnevjerojatnije u cijeloj prici jest to da ne mogu vjerovati da netko moze biti zaista toliki debil i toliku lovu zamraciti i misliti da se to nece kad-tad otkriti?! Pa zar je moguce da je netko bas toliki idiot?! Pa putni nalozi i dnevnice su SKOLSKI PRIMJER crne love odnosno na tome se uvijek najvise krade i najvise je muljanja, to je PRVO sto porezna ide provjeravati u svakoj firmi - pokazite mi prvo putne naloge, sve ostalo ide kasnije na provjeru. Putni nalozi su najcesca stvar na kojoj se lova krade, i da si bas takav idiot, to mi ne ide u glavu.

Iako, sta se ja uopce cudim, gledam malo biografiju od tog Sauche i vidim da taj covjek nikada nista u zivotu nije radio osim bio u politici. Dakle jos jedan klasican uhljeb, onda se ne treba cuditi sto su mu malo porasla krila jednom kad je skuzio koje su sve mogucnosti s putnim nalozima. Malo se zaigrao covjek, ne treba zamjeriti, sto je to pola milijuna kn, svima se dogadja...
Nek prvi baci kamen onaj kom se to nije pogubilo po džepovima.

No da, to se može dogoditi klasičnom političaru koji u životu dana nije proveo u privatnom sektoru, koji nije za života privredio ni za jedan bicikl i koji ne zna kako realni svijet funkcionira. Način izvlačenja novaca je stvarno užasno priglup, no kao što rekoh ne znaju oni funkcioniranje stvarnog svijeta van te politike pa i ne čudi toliko.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:50   #57
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
žao mi je sauche..on je stvarno dobar dečko..
nadam se da će istina što prije izaći na vidjelo..
Po čemu se to vidi? Po onome dok se bahatio policajcima na Sljemenu, misleći da može jer je SDPov Ostojić tada bio na čelu MUPa?

Na žalost, meni on djeluje kao još jedan u nizu Milanovićevih potrčka koji se osjećaju privilegiranim zbog pozicije na koju su došli... to što se okružio takvima je Milanovićeva najveća greška.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:52   #58
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Nek prvi baci kamen onaj kom se to nije pogubilo po džepovima.

No da, to se može dogoditi klasičnom političaru koji u životu dana nije proveo u privatnom sektoru, koji nije za života privredio ni za jedan bicikl i koji ne zna kako realni svijet funkcionira. Način izvlačenja novaca je stvarno užasno priglup, no kao što rekoh ne znaju oni funkcioniranje stvarnog svijeta van te politike pa i ne čudi toliko.
Tako je.

Ti su ljudi potpuno van doticaja stvarnog zivota i stvarnog svijeta van politike pa misle da su nedodirljivi i da njima nitko nista ne moze. Stoga, ne treba se previse cuditi.

Ako je taj bio prvi Milanovicev izbor za savjetnika, kakvi su onda tek ostali...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:55   #59
Quote:
Properatus kaže: Pogledaj post
Ne ide to baš tako.

Evo ti jedna propisana interna procedura

10. Likvidatura provjerava je li putni nalog ispravno popunjen i je li priložena sva potrebna dokumentacija, te obračunava putni nalog i dostavlja ga šefu računovodstveno-financijske službe na ovjeru. Ukoliko putni nalog nije ispravno popunjen, ili mu nedostaje relevantna dokumentacije, likvidatura putni nalog s daljnjim uputama vraća tajništvu organizacijske jedinice, koje putni nalog dostavlja osobi koja putuje. Odgovornost: Likvidatura, Rok: Po zaprimanju i provjeri dokumentacije. Popratni dokument: Putni nalog, popratna dokumentacija, obračun.
11.Blagajna jednom tjedno šalje upozorenje osobama koje su za putovanje podigle predujam, a koje nisu najkasnije u roku od 7 dana od povratka s puta predale ispunjeni putni nalog s relevantnom popratnom dokumentacijom. Blagajna e-mail šalje u CC [email protected] i [email protected]


http://dokumenti.ffzg.unizg.hr/proce...putnog-naloga/
hm...da, ali ti imaš dosta slučajeva gdje ljudi (kao poslovno) odu negdje i odsjednu privatno, kod prijatelja , rodbine i sl.
Tada nema troška noćenja i ne postoji dokumentacija osim putnog naloga i zahtjeva za dnevnicom, ali opet postoji kilometreaža i dnevnica. I računovodstvo normalno izdaje pare za trošak dnevnica.

Ja znam dosta ljudi koji rade u Zgb, ali su rodom iz Splita npr. Oni kada idu na službeni put -redovito odsjedaju kod sebe doma, a ne u hotelu. Naravno, dobe dnevnice bez problema.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:56   #60
Prema ovome video s indexa ispada da ga terete za 540000 kn i 1360000 eura.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ma/949572.aspx
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.