Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2010., 16:11   #21
e sad zašto ležanje i mirovanje ?? dali se mogu vozit sa biciklom npr ?? ili striktno mirovat
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 16:13   #22
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
e sad zašto ležanje i mirovanje ?? dali se mogu vozit sa biciklom npr ?? ili striktno mirovat
ja na tvome mjestu bih mirovala , još ak puše vjetar..nikud..odi ORL
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 17:08   #23
More zaboravi i s čepićem. Nije bitna morska voda, nego razlike tlakova.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 17:58   #24
endi legendo pa tebe ima po svuda , mislim da je najgore za pocetak da mi voda ne udje u uho , naravno da ronjenje mogu zaboravit baš radi tlaka sam neznam koliko su ćepiči dobri u zaštiti jer ovak i onak nebi močio glavu .

mene interesira dali postoji nekaj da se brže zacijeli čak mi je i homeopatija bila solucija sve dok na sreču nisam pročitao tvoje postove o toj temi .

največi mi je problem kaj moram ič radit na more kao DJ more + buka / malo para . gadna situacija ali ono kaj je najgore kaj ne čujem niske tonove na ljevo uho totalni kuršlus u glavi full čudan osiječaj
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 14:47   #25
jerpostoji nekaj na ovome svijetu da bunjic brze zacijeli jerbo doktori nis neznaju o tome tj znaju ono kaj kaze google i ako je netko imao iskustva sa operacijom bio bi zahvalan da mi malo opiše kako to sve ide
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 15:28   #26
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
jerpostoji nekaj na ovome svijetu da bunjic brze zacijeli jerbo doktori nis neznaju o tome tj znaju ono kaj kaze google i ako je netko imao iskustva sa operacijom bio bi zahvalan da mi malo opiše kako to sve ide
Rupa na bubnjiću je zadnja solucija.
Rupa na bubnjiću obično sama zacijeli, i nepostoji nešto što može ubrzati taj proces, to je individualno. Ako se rupa često događa, zbog upala ili trauma, onda postoji mogućnost da rupa ne zacijeli, i onda se može razmišljati o operaciji, jer po defaultu bubnjić s rupom nije prirodno stanje stvari jer se na taj način omogućava ulazak stranih tijela u jednu šupljinu koja bi trebala biti zatvorena (laički rečeno).
Operacija i ishod operacije variraju po složenosti, ovisno o čimbeniku koji je napravio rupu, ali nije jednostavna.
bubamara25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 18:02   #27
hvala na kontkretnom odgovoru, tražio sam po netu malo ali ko da je tabu tema nitko nema iskustva sa operacijom ugl prošlo je već mjesec dana i niš se ne popravlja bio sam kod nekog privatnog otrl i on mi je rekao da rupa od 4 mm nemre sama zacijelit sa druge strane drugi spec mi je rekao da može, doktorica je rekla da može i nemora itd da ne nabrajam nitko nezna niš konkretno ..

meni je za nevjerovat na ne postoji nešto što bi moglo ubrzat proces ili potaknut na zacijeljivanje ..

a što se tiće same operacije neznam apsolutno nikog tko je to uradio a na forumima našim i stranim komentara na takav podvig nažalost nema
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 22:47   #28
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Dragi moji forumaši molim vas ako itko zna da mi da neki savijet .

Ugl dobio sam udarac u lijevo uho i ode mi bubnjic kaze diktor da je rupa oko 1mm, slabo čujem a baseve ili ti duboke tonove ne čujem odvratan osječaj koji mi je poznat jer mi se isto to dogodilo prije 5 godina ali je bubnjic zacijelijo , isao sam i na testiranja sluha koji je bio ok makar sam slabije cuo na lijevo , bubnjic je skroz zacijelio i dobro me služio sve do danas .

Pitanja

* Dali može bubnjič normalno opet zacijeliti ili teže pošto je to več 2 put ?
* Dali postoje neki pripravci ili ljekovi koji bi mogli pomoč da bubnjič brže zaraste ?
* Koliko dugo treba cca jer bliži se more i nebi volio da mi propadne
* ako ne zacijeli ima li netko iskustva sa operacijom i kakva je kvaliteta zvuka nakon operacije jer imam tu nasreču da sam DJ pa mi je to nekak jako bino ..


eto hvala vam na odgovorima a sad se idem tuč po glavi
Mislim da moze, samo pazi da voda ne uđe u uho. ali najpametnije je ici kod doktora!
mai-tai is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 03:44   #29
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post

a što se tiće same operacije neznam apsolutno nikog tko je to uradio a na forumima našim i stranim komentara na takav podvig nažalost nema

Ma nije to SF - radi se ali se uvijek pokuša konzervativno riješiti problematika, u ovom slučaju spontano zacjeljivanje koje je moguće ukoliko se preklope dijelići membrane samo je pitanje kakav se ožiljak stvori prilikom zacjeljivanja i koliko isti utječe na distorziju prijenosa zvuka s obzirom na elastičnost membrane koja je moguće kompromitirana.
Malo se razlikuju podaci, najprije si spomenuo 1mm, a kasnije čak do 4mm.
Velika je to razlika...
Međutim, operirati se uvijek stigne...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 17:56   #30
4 mm? To je dosta veliko za bubnjić koji je minijaturan. Odi kod nekog dobrog audiologa. U kojem si gradu?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 17:57   #31
da dosta je to zaj.. vidiš jedna doktorica mi je rekla 1 mm, drugi doktor spec mi je rekao da nemam perforaciju i da se mogu komotno kupat nakon mog inzistiranja da poglea još jednom ustanovio je perforaciju 4mm promjera i rekao je da nema šanse da zacijeli ugl prošlo je evo 2 mj i niš se nije popravilo bio sam i usplitu kod dr doktora koji mi je rekao da možda zacijeli spontano i da treba čekat do 6 mjeseci e sad kaj se tiče same operacije meni to izgleda ko sf jer nikog neznam ko je to naprvio, ako nekog i pitam svi mi daju informacije copy paste sa internetskih foruma . Jednom mi je več puko bubnjić ali je uredno zacijelio u roku 2 mjeseca jbga sad neče ..

eto zato me interesira ako netko zna dali posotje alternativne metode od operacije i ako netko pozna nekoga tko je bio da prenese iskustva jer ipak nije sve jedno iči pod nož i to kad ti netko kopa po glavi .. damn


dijag perforacija 4mm prednji donji kvadrant ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 17:59   #32
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
4 mm? To je dosta veliko za bubnjić koji je minijaturan. Odi kod nekog dobrog audiologa. U kojem si gradu?
u zagrebu sam tako ako imaš nekog za preporučit bilo bi mi drago ugl 4 mm je po mojoj procijeni 1/3 bubnjiča dost velika perforacija tako nda su šanse mizerne
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 18:03   #33
Ti bi trebao otići u Vinogradsku, oni imaju tamo odlične specijaliste audiologe.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 13:16   #34
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
da dosta je to zaj.. vidiš jedna doktorica mi je rekla 1 mm, drugi doktor spec mi je rekao da nemam perforaciju i da se mogu komotno kupat nakon mog inzistiranja da poglea još jednom ustanovio je perforaciju 4mm promjera i rekao je da nema šanse da zacijeli ugl prošlo je evo 2 mj i niš se nije popravilo bio sam i usplitu kod dr doktora koji mi je rekao da možda zacijeli spontano i da treba čekat do 6 mjeseci e sad kaj se tiče same operacije meni to izgleda ko sf jer nikog neznam ko je to naprvio, ako nekog i pitam svi mi daju informacije copy paste sa internetskih foruma . Jednom mi je več puko bubnjić ali je uredno zacijelio u roku 2 mjeseca jbga sad neče ..

eto zato me interesira ako netko zna dali posotje alternativne metode od operacije i ako netko pozna nekoga tko je bio da prenese iskustva jer ipak nije sve jedno iči pod nož i to kad ti netko kopa po glavi .. damn



dijag perforacija 4mm prednji donji kvadrant ..
Ovako, ja sam radila tu operaciju ali to krpanje bubnjića ilitiga timpanoplastika je bila samo jedna faza moje operacije. Timpanoplastika ima nekoliko vrsta i kao što sam već rekla složenost operacije ovisi o uzroku "oštećenja". S jedne strane rupa na bubnjiću može ali i nemora biti bezopasna, ali isto tako ni ta operacija nije mačji kašalj. Evo ti jako dobar link vezan za rupu na bubnjiću: http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1252/ a što se tiče operacije, i ja isto preporučam Vinogradsku, nemoj da ti to radi bilo tko. Ustvari, preporučam ti da ti doktor specijalist procjeni dali ti treba operacija.
bubamara25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 01:08   #35
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Ti bi trebao otići u Vinogradsku, oni imaju tamo odlične specijaliste audiologe.

Audiolog će moći ustanoviti razinu oštećenja sluha ali sve dalje je domena subspecijaliste u kirurgiji uha.

Zato uputnica za ORL - Vinogradska je jedna od neosporavanih institucija gdje se može doći na red u relativno pristojnom vremenskom razdoblju.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 01:15   #36
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
meni to izgleda ko sf jer nikog neznam ko je to naprvio, ako nekog i pitam svi mi daju informacije copy paste sa internetskih foruma . Jednom mi je več puko bubnjić ali je uredno zacijelio u roku 2 mjeseca jbga sad neče ..
Da, pa poprilično je sigurno da je relativno velika perforacija ili krajevi bubnjića nisu u kontaktu pa i ne mogu.
Nije niti bitno da znaš nekoga niti da čitaš hrpu tuđih mišljenja i iskustava kad je svaki slučaj zaseban.
Tebi treba otorinac u kojeg ćeš položiti povjerenje i koji će procijeniti situaciju sukladno funkcionalnoj procjeni oštećenja sluha koje se evaluira specifičnom audiološkom pretragom - audiometrijom.

Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
eto zato me interesira ako netko zna dali posotje alternativne metode od operacije i ako netko pozna nekoga tko je bio da prenese iskustva jer ipak nije sve jedno iči pod nož i to kad ti netko kopa po glavi .. damn

Ne kompliciraj stvari - što ćeš više odugovlačiti iz straha i koječega drugog, potencijalno ćeš imati više prilike za probleme. Odabir liječenja prepusti profičima.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 20:18   #37
hvala ljudi na savijetima , ugl bubamara reci ti meni kak je prosla op i kak ti je sada , koliko si zadovoljna

ugl jucer kad sam se probudio mogo sam cut nize frekvencije na uho i kad prislonim ruku na uho osijecam otpor kaoni na desnom mislim da je to dobar znak da se nekaj desava u poz smislu ugl bumo vidli ..

ps sry na losem pisanju ali pisem na turskom laptopu ..lol..

poz
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 12:34   #38
evo ekipa bio sam kod otorinca u splitu roberta i ustanovio je da mi je bubnjic zacijelio kao sto sam se i sam nadao prije par dana jer sam opet mogo cuti niske frekvencije osijetit promjenu u tlaku zraka (zatvaranje vrata, prozora u autu itd..)

evo da opisem onda svoje iskustvo od a do z..

ugl prije dva mjeseca od udarca dobio sam perforaciju i bio sam na hitnoj gdje je ustanovljeno perforacije 1mm, nakon toga otisao sam kod svoje doktorice i ona mi je rekla da imam oko 4mm i da odem kod spec na pregled ja sam se odlucio na privatnika i otisao sam u mendelu kod Dr.med.Gorana Medu.

Doktor mi je rekao da nemam perforacije i da se mogu kupat i radit kaj hocu no na moje inzistiranje jer sam slabo cuo odlucio je jos jednom pogledat i tek nakon 5 minuta nasao je na prednju donju perforaciju od 4 mm okarakteriziranu kao srednju i rekao mi je da mogu odma na operaciju jer nema šanse da to zacijeli ..

i nakon 2 mjeseca i 4 dana zacijelilo je a poboljšanje sluha je bilo odjednom to mi je stvarno fascinantno er sam očekivao poboljšanje sluha kroz određeno vrijeme .

e zad pošto je zacijelilo ja i daje mislim da bi se trebao pazit bar još mjesec dana dok to ne očvrsne ,neznam dali sam u pravu ili ne
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 16:22   #39
drago mi je da ti je bolje. Moram priznati da mi je malo čudno da ti je veličinu perforacije mogla odrediti dr opće prakse, pa da ti jedan specijalist nije odmah vidio perforaciju (doduše ima ih svakakvih sama sam se uvjerila). Ipak sve to sa zacijeljivanjem je individualno.

Meni je operacija rezultirala dobro zato jer je kirurg bio vrhunski stručnjak, a prošla je grozno jer je to osim timpanoplastike (postoji i termin miringoplastika), tj. krpanja bubnjića, bila operacija srednjeg uha popraćena dvodnevnim povraćanjem i uzdrmanim centrom za ravnotežu. Kasnije sam saznala da je to poprilično normalno kod op. srednjeg uha jer kirurg radi blizu centra za ravnotežu. Nažalost, doktori ti takve stvari nikad neće reći ili će to samo natuknuti. Iz današnje perspektive sigurna sam da bih se bolje psihički pripremila da sam to znala, zato sam ja uvijek za poslušati tuđe iskustvo, naravno sa distancom da je to iskustvo subjektivan doživljaj.

Samo krpanje bubnjića, timpanoplastika je kod mene rađena tako da se uzeo jako mali komad tkiva-postoji točno određena mjesta odakle se to može uzeti (nije strašno iako tako zvuči, npr fascija temporalnog mišića - sljepoočnica), pripremi i underlay tehnikom (podloži) pod bubnjić. ovo je naravno je kratki i laički opis.
Operacija je rađena u u općoj anesteziji, i kod mene je bio rez iza uha što znači i "bušenje" temporalne kosti. Meni je taj dio bio Postoji i pristup kroz uho ali to određuje operter. Poslije takve op. neko vrijeme moraš paziti na buku, izbjegavati iznenadnu jaku buku, čuvati od vode i sl.
To što si DJ ne ide ti baš u prilog

Zadnje uređivanje bubamara25 : 02.09.2010. at 16:28.
bubamara25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 11:30   #40
znam na žalost, morAT cu se pripazit ali neznam koliko dugo, jer jednom mije vec pukno bubnjic ali nakon cca 4 do 5 mjeseci nisamimo problema sa bukom i glasnom muzikom tak kad dodjem u zg otici cu u vinogradsku na jos jedan check out ugl sve mi je jedno j.. i bku i dj ako mi moze nastetit sluhu, nadam se da ti dobro cujes nakon operacije i kaj je najbitnije da se mozes normalno kupat
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.