Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2010., 14:23   #21
nakon koliko ta kazna dođe?
eVil^^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 14:24   #22
Mogu ti napisati kaznu, ali samo ako mogu nepobitno dokazati da si ti vozio.

Zadnje uređivanje Katrin : 21.08.2010. at 16:02.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 16:50   #23
u suprotnom dođe kazna onome na koga je prijepisan auto?..
eVil^^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 19:25   #24
Došli zapisati pred tvoju kuću registarske oznake jer ih ne znaju, a znaju na kojoj adresi živiš, nešto ne štima.
Meni je kazna sa fiksne kamere došla nakon 30 dana i nisu nepobitno dokazali da sam ja vozio tako da to i nije točno.
Ako ste pogriješili platite i nemojte se igrati odvjetnika jer vas to može koštati.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 23:18   #25
punto me pratio očito... vjerojatno sam paranoičan jer je velika mogučnost i da je čovjek u puntu civil koji je falio ulicu ili me pratio jer je mislio da cu ga odvesti na cestu... ma kako god, mislim da sam lišo prošao pošto me presretač nije zaustavio
eVil^^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:54   #26
Quote:
eVil^^ kaže: Pogledaj post
u suprotnom dođe kazna onome na koga je prijepisan auto?..
Ma napišu oni kaznu, ali na sudu moraju dokazati da je kriv onaj kome su kaznu poslali (vlasnik vozila).
Kaj misliš da presretači zaustavljaju nakon snimanja samo zato da dokažu da su brži? Zaustavljaju zato da se nemreš izvuć da je vozil netko drugi.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 12:30   #27
pa naravno da te zaustavi da ima podatke o tebi koje ce upotrijebiti u kazni, ali posto me nije zaustavio mislim da sam dobro prosao
eVil^^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 20:39   #28
Quote:
eVil^^ kaže: Pogledaj post
... Moze li mi policija naplatiti kaznu iako me nije slikala (mogli su jedino iz presretaca ako je to ikako moguce) i ako me nije zaustavila i dala kaznu? moze li mi je poslati na kucnu adresu preko...
Ako si prošao ispred ili iza njih, vjerojatno si snimljen. Ako su ganjali nekog drugog, sigurno se nisu obazirali na tebe, tako da si miran. "Fiat" te sigurno nije pratio, tu se radi smo o paranoji i povezivanju nepovezanih događaja.
Što se tiče same snimke, može ti i naknadno doći kazna, samo što u tom slučaju dobiješ (tj. vlasnik auta) papir s pitanjem tko je tog dana i vremena vozio taj auto. Ako vlasnik napiše tko je vozio, tom čovjeku ide kazna (nije problem dokazati na sudu), a ako ne da podatke, vlasniku ide kazna za odbijanje davanja podataka. I da, više ne pali davanje podataka "rođaka" iz Njemačke ili sl.


Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Ma napišu oni kaznu, ali na sudu moraju dokazati da je kriv onaj kome su kaznu poslali (vlasnik vozila).
Kaj misliš da presretači zaustavljaju nakon snimanja samo zato da dokažu da su brži? Zaustavljaju zato da se nemreš izvuć da je vozil netko drugi.
Ima idrugih načina utvrđivanja vozača i dokazivanja.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 21:13   #29
Smile

Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ako si prošao ispred ili iza njih, vjerojatno si snimljen. Ako su ganjali nekog drugog, sigurno se nisu obazirali na tebe, tako da si miran. "Fiat" te sigurno nije pratio, tu se radi smo o paranoji i povezivanju nepovezanih događaja.
Što se tiče same snimke, može ti i naknadno doći kazna, samo što u tom slučaju dobiješ (tj. vlasnik auta) papir s pitanjem tko je tog dana i vremena vozio taj auto. Ako vlasnik napiše tko je vozio, tom čovjeku ide kazna (nije problem dokazati na sudu), a ako ne da podatke, vlasniku ide kazna za odbijanje davanja podataka. I da, više ne pali davanje podataka "rođaka" iz Njemačke ili sl.




Ima idrugih načina utvrđivanja vozača i dokazivanja.

Dok je novina i osmrtnica u njima, nema straha!
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 21:28   #30
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Dok je novina i osmrtnica u njima, nema straha!
Ako misliš na davanje podataka umrlih osoba, također ništa od toga. Prošla baba s kolačima.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 12:29   #31
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ako misliš na davanje podataka umrlih osoba, također ništa od toga. Prošla baba s kolačima.

Nedavanje vjerodostojnih podataka se smatra da je vozio vlasnik vozila po default-u ili kako to ide?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 00:13   #32
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ako si prošao ispred ili iza njih, vjerojatno si snimljen. Ako su ganjali nekog drugog, sigurno se nisu obazirali na tebe, tako da si miran. "Fiat" te sigurno nije pratio, tu se radi smo o paranoji i povezivanju nepovezanih događaja.

Po nekoj logici da me mislio zaustavit pretekao bi me i upalio FOLLOW ME , no ja sam prosao s nekih 100km/h pokraj njega i tek malo kasnije ubrzao, on je stajao mirno. Kasnije se aktivirao kad je proletio pokraj njega Audi pa se uhvatio ganjati njega
eVil^^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:26   #33
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Nedavanje vjerodostojnih podataka se smatra da je vozio vlasnik vozila po default-u ili kako to ide?
Ne, nego je to poseban prekršaj koji ide vlasniku vozila. Znači, ti si napravio prekršaj (ili bilo tko), ali ne želiš (kao vlasnik vozila) dati nikakve podatke o vozaču (ili daš nevjerodostojne), onda ti ne ide kazna za taj prekršaj, nego za odbijanje davanja podataka. To ti je po čl. 229. st. 3., kažnjiv po čl. 229. st. 7. ZSPC-a - novčana kazna 2000-5000 kuna. Ako je prvobitno počinjen neki lakši prekršaj, onda ova kazna zna biti i veća od one koju je mogao dobiti vozač za taj prvobitni prekršaj.


Quote:
eVil^^ kaže: Pogledaj post
Po nekoj logici da me mislio zaustavit pretekao bi me i upalio FOLLOW ME , no ja sam prosao s nekih 100km/h pokraj njega i tek malo kasnije ubrzao, on je stajao mirno. Kasnije se aktivirao kad je proletio pokraj njega Audi pa se uhvatio ganjati njega
Onda si potpuno miran. Da je nešto mislio, odmah bi to i napravio. Čekao je veću ribu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 20:34   #34
super, jer nemam 5000 kn
eVil^^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 01:25   #35
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne, nego je to poseban prekršaj koji ide vlasniku vozila. Znači, ti si napravio prekršaj (ili bilo tko), ali ne želiš (kao vlasnik vozila) dati nikakve podatke o vozaču (ili daš nevjerodostojne), onda ti ne ide kazna za taj prekršaj, nego za odbijanje davanja podataka. To ti je po čl. 229. st. 3., kažnjiv po čl. 229. st. 7. ZSPC-a - novčana kazna 2000-5000 kuna. Ako je prvobitno počinjen neki lakši prekršaj, onda ova kazna zna biti i veća od one koju je mogao dobiti vozač za taj prvobitni prekršaj.
Jako mi je drago da postoji ta odredba. Ali čini mi se da baš i nije praksa pozivati se na nju. Naime, u mojoj okolini se osobe redovito izvlače od prekršaja tako da MUP-u upute žalbu da oni taj dan nisu upravljali vozilom i da ne znaju tko je jer navodno taj automobil voze još i žena, kći, sin, muž, baba, dida, prijatelj i Zoki iz birca i da stvarno ne znaju tko je od svih tih ljudi kojima oni daju svoje skupocjene ljubimce taj dan upravljao vozilom te mole MUP da utvrdi identitet počinitelja prekršaja. Svaki put je priča na tom stala i ništa nisu morali platiti.

Neki se tako redovno izvlače i to mi je nevjerojatno. Sramotno. A što ako vlasnik vozila doista ne zna tko je upravljao vozilom?
Mislim, ja bih tada kaznio njega pa neka vodi evidenciju kome na korištenje daje stvar koja svaki dan na hrvatskim cestama nekoga ubije.

S time da je ovo najblaži oblik izvlačenja od prometnih prekršaja koji znam. Ostali uključuju ozbiljna kaznena djela, a dio su svakodnevice. Mnoga su ta kaznena djela i socijalno prihvaćena pa bi npr. da prijaviš prijatelja/brata/oca/sina da je lažno tražio od poznanika liječnika da napiše lažnu ispričnicu za poziv na sud kako bi se onda slučaj protiv njega odbacio jer se ni policajac nije pojavio na sudu ti bi od svoje okoline bio smatran ološem.

Čak sam doživio da bi te i u policiji prilikom prijave takvih kaznenih djela smatrali gnjidom, a ne frajerom. Sramota!
Frajer je onaj koji po gradu jurca 120km/h pa još počini nekoliko kaznenih djela i korumpira liječnike, laže sudu, a građanin koji to prijavi je gnjida.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...i-/508425.aspx

Muka mi je od toga.

Zadnje uređivanje 200kn : 26.08.2010. at 01:31.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:59   #36
Quote:
200kn kaže: Pogledaj post
... Naime, u mojoj okolini se osobe redovito izvlače od prekršaja tako da MUP-u upute žalbu da oni taj dan nisu upravljali vozilom i da ne znaju tko je... Svaki put je priča na tom stala i ništa nisu morali platiti...
Ne vjeruj baš u to. Ta priča ne prolazi već jako dugo. A ljudi i dalje govore da je tako jer im je neugodno priznati da su zapravo platili kaznu - naravno, nisi frajer ako platiš. To je slično kao razgovori o tome koliko čiji auto troši - svima troši ispod 5 litara (kao da mu ja plaćam gorivo, a ne on sam). Lažu sami sebi.


Quote:
200kn kaže: Pogledaj post
... Čak sam doživio da bi te i u policiji prilikom prijave takvih kaznenih djela smatrali gnjidom, a ne frajerom...
Ako i dođe do takve situacije, odeš na DORH. Ili pošalješ mail. Ili kažeš poznaniku policajcu koji će napisati informaciju. Ima hrpa načina.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:34   #37
Ovo bu možda bedasto pitanje, al ajd

Vozač luduje, policija snimi tablicu (al ne i vozača). Pitaju vlasnika dal je on vozil, veli da nije. Pitaju ko je vozil, veli nezna (recimo da ima ženu i dvoje odrasle djece i da svima auto stoji na raspolaganju). Ispituje policija njih ko je vozil, svi vele da nemaju pojma, da su bili na pivi s frendom u to doba (i svi nabave frenda da laže za njih )
Kakve se kazne, i kome, dijele u tom slučaju?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 14:40   #38
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
... Kakve se kazne, i kome, dijele u tom slučaju?...
Nije bedasto pitanje, ali odgovor je samo nekoliko komentara iznad. Uglavnom, ako vlasnik odbije dati podatke (ne mora izričito reći da ih odbija dati, dovoljno je da se izmotava ili da nevjerodostojne podatke, tj. one koji se ne mogu provjeriti), ide mu kazna 2000-5000 kuna.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:53   #39
imam pitanje.
muž je danas zaustavljen (bravo, ljubavi) i dobio je upozorenje, ali na papiriću piše da je kazna 500 kuna.

znači li to da će nam doći nekakva uplatnica na adresu ili je to zaista samo "upozorenje"?
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:24   #40
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
imam pitanje.
muž je danas zaustavljen (bravo, ljubavi) i dobio je upozorenje, ali na papiriću piše da je kazna 500 kuna.
znači li to da će nam doći nekakva uplatnica na adresu ili je to zaista samo "upozorenje"?
Kako piše u naslovu tog papira, radi se samo o upozorenju. Malo su ga ćoravo napravili (sam obrazac), a ono gdje piše novčana kazna ti je da znaš koliko si uštedila (tj. koliko je suprug uštedio). Nemaš brige.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.