Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2010., 11:12   #1
Pernati jastuk?

Dijete mi je počelo tražiti jastuk i naravno odlučila mu ga kupiti...
I tako ja kupim pernati od guščje i pačje pahuljice (90%) i 10% perja, sa pamučnom jastučnicom, ali me mama oprala da to nisam smjela kupiti, da to stvara alergije, da ga zamjenim.
Najmanji problem je zamjeniti ga, muči me kakav kupiti i da li stvarno perje šteti djeci...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 11:51   #2
mislim da perje šteti samo astmatičarima i osobama koje su alergične na perje.
pernati jastuci su najudobniji, a (većina jastuka) se može prati u mašini i sušiti u sušilici (pogledaj na deklaraciju). uglavnom, govorim iz vlastitog iskustva; djetetu sam kupila anatomski medicinski jastuk, bio je manjih dimenzija tako da mi je taman stao u njen kinderbet. ljetos sam ga morala često prati jer bi se mala po noći jako znojila i kosica bi joj bila potpuno mokra (možda joj je i on "nabijao vrućinu" ) tako da su se komadići te pjenaste spužve počeli mrvit i sad se spremam kupit pravi, pernati.
čak mi je rekla da joj je ljepše spavati na mojem jastuku i da hoće i ona takav
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 14:02   #3
bok,ja sam martina,i imam sina 6mj.zasad spava na onom skroz tankom jastuku,njega samo dobili uz kimbu.zanima me kada mu kupiti normalni jastuk?nekada zaspi na mom jastulu i vidim da mu ne smeta
ivicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:06   #4
jastuk se ne preporuča negdje do 5-6 godina

perje za malo dijete ne bih kupila jer iz pernatih jastuka znaju izlaziti oni sitni komadići, može djetetu uću u usta, može udahnuti...što je sigurno, sigurno je
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 20:50   #5
Quote:
shirl kaže: Pogledaj post
mislim da perje šteti samo astmatičarima i osobama koje su alergične na perje.
pernati jastuci su najudobniji, a (većina jastuka) se može prati u mašini i sušiti u sušilici (pogledaj na deklaraciju). uglavnom, govorim iz vlastitog iskustva; djetetu sam kupila anatomski medicinski jastuk, bio je manjih dimenzija tako da mi je taman stao u njen kinderbet. ljetos sam ga morala često prati jer bi se mala po noći jako znojila i kosica bi joj bila potpuno mokra (možda joj je i on "nabijao vrućinu" ) tako da su se komadići te pjenaste spužve počeli mrvit i sad se spremam kupit pravi, pernati.
čak mi je rekla da joj je ljepše spavati na mojem jastuku i da hoće i ona takav
S ovim se ne bih složila. Meni su pernati neudobni jer mi do jutra niš ne ostane ispod glave nego se ''razdvoji'' okolo. Puno su mi bolji ovi hipoalergeni s kakvim već punjenjem jesu. Imam veliki, a imam i Dormeov anatomski i super su mi, već godinama spavam na takvima.
A kaj se pranja tiče, mogu se oni oprat, al onda obično počne perje izlazit van i pikat
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 21:53   #6
ja sam mrtva od alergije kad spavam na pernatom, al ja sam alergična na perje, tako da....

a općenito mi ti pernati jastuci nisu baš nešto, valjda stvar navike, jer mm ih obožava, a spava na njima od malena.
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.