Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 21:52   #41
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
A kako to ti, biće ograničene inteligencije i ograničenog znanja o svijetu, možeš znati? Ovo mi je oduvijek fascinantno, kada ljudi kažu: svijet bi bio bolji da nema vulkana i potresa. Kako znaš da bi bio bolji? Što ti uopće znaš o svijetu?
A kako ti možeš znati da moje ubijanje nekog djeteta nije nešto zapravo dobro?

Evo kako ja mogu znati da bi bez potresa i erupcija vulkana bilo bolje. Tako što naprosto razmišljam racionalno. Baš kao što i ti razmišljaš kad se radi o nereligijskim stvarima. Ono što je razlika između mene i tebe je to da kad se radi o religijskim stvarima i stvarima koje (za tebe naizgled) ugrožavaju boga, e onda ti mijenjaš film, i počinješ drugačije razmišljati.

Npr. jednako prirodan čin je i padanje kometa prema zemlji. Ti da možeš, vjerojatno bi to sprječio. Ali kako znaš da je to nešto dobro? Ja bi se kao i ti složio da je to dobro, baš kao što bi se ja složio da je i sprječavanje potresa dobro. Ali ti evo sa potresima imaš problema.

Da možeš maknuti sav radioaktivni radon iz zraka koji je svuda oko nas i koji je top uzročnik raka pluća, bi li ga maknuo iz zraka na planetu Zemlja? Ja bih, ali bojim se da ti ne bi. Da možeš sprječiti sve kozmičke zrake koje dolaze do površine Zemlje, bi li ti to sprječio? Ja bih, ali ti bi se vjerojatno pitao je li to dobro i kako ti tako ograničen možeš znati da je to dobro, ako je Bog tako uredio, valjda je bolje da ne sprječiš?

Ljudi se danas cijepe protiv brojnih smrtonosnih i bolnih bolesti, od boginja pa dalje. Je li to dobro? Kako mi znamo sa ovako ograničenim znanjem da je to dobro? Ne možemo znati da su te smrtonosne bolesti nešto loše, kao što ne možemo znati niti da su potresi nešto loše.

Koja glupost. Vrlo slično kao što kreacionisti objašnjavaju srednjoatlantski hrbat, ili ne nalaženje nepripadajućih fosila u određenim slojevima. I tamo na onoj temi te nisam pitao jesi li razgovarao sa kreacionistima, nego sam ti rekao da probaš nekog kreacionista (pravog, zagriženo koji ima sve (svoje) odgovore) uvjeriti da nije u pravu. A to sam ti rekao da shvatiš ono što ja odavno shvaćam, da to uvjeravanje nema smisla. A želja mi je da shvatiš da to uvjeravanje nema smisla zbog toga da vidiš koliko si smješan kad si mislio da ja tebe želim uvjeriti u nešto.
Jacob. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 00:11   #42
Jacobe,Rob Roy,odoste vi u širinu i van teme.
Interesantna mišljenja,ali ovdje nije tema dobro i zlo(filozofija ima već takvih tema,tamo možete duelirati dalje),već što se sve smatra grijehom u katoličanstvu.

I ne uvlačite kreacioniste u raspravu!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 00:13   #43
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Realno, lakše bi bilo nabrojiti što nije grijeh


A da pokušaš?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 09:59   #44
Ma, po crkvi, grijeh je sve! Ne smijes ni zivjeti, oni su to toliko puta mijenjali da ni sami vise ne znaju sto bi, mislim da je najbolje sam procjenit sto je dobro, a sto lose, a ne slusat nekog popa koji drka po cile dane što bi ti trebao raditi i kako.
dite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:18   #45
Quote:
dite kaže: Pogledaj post
Ma, po crkvi, grijeh je sve! Ne smijes ni zivjeti, oni su to toliko puta mijenjali da ni sami vise ne znaju sto bi, mislim da je najbolje sam procjenit sto je dobro, a sto lose, a ne slusat nekog popa koji drka po cile dane što bi ti trebao raditi i kako.
Nije točno dite!
Ni crkve ne smatraju sve grijehom,pa ima situacija u kojima različite katoličke crkve čak i proturječe,te jednima je grijeh drugima nije.
A to je samo po sebi već kontradikcija,koja stavlja u dvojbu samu definiciju grijeha.Naime kako je moguće da vjerujući u istoga Boga i sljedeći iste Zapovijedi,može isto zbivanje za jedne biti grijeh a za druge ne.
Ono što mene osobno zabavlja kod RKC je gradacija grijehova.
Kao ono: lakši,teži,
te smrtni...
jer kome je od ljudskog roda uopće dano da procijeni što i kolika je težina nekog grijeha.
A nazabavnije mi je kad griješni ljudi jedan te isti grijeh,različito ocjenjuju i još su uvjereni da su u pravu i da je to Božja volja.
A največom zabludom,bolje rečeno licemjerjem smatram takozvani oprost grijeha, dodijeljen nakon ispovijedi.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:25   #46
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Nije točno dite!
Ni crkve ne smatraju sve grijehom,pa ima situacija u kojima različite katoličke crkve čak i proturječe,te jednima je grijeh drugima nije.
A to je samo po sebi već kontradikcija,koja stavlja u dvojbu samu definiciju grijeha.Naime kako je moguće da vjerujući u istoga Boga i sljedeći iste Zapovijedi,može isto zbivanje za jedne biti grijeh a za druge ne.
Ono što mene osobno zabavčlja kod RKC je gradacija grijehova.
Kao ono: lakši,teži,
te smrtni...
jer kome je od ljudskog roda uopće dano da procijeni što i kolika je težina nekog grijeha.
A nazabavnije mi je kad griješni ljudi jedan te isti grijeh,različito ocjenjuju i još su uvjereni da su u pravu i da je to Božja volja.
ja se s vama u potpunosti slažem. Popovi u principu vole mnogo blebetati. Ali jako lukavo izbjegavaju da se uključe u otvorenu kritiku pojedinca koji ima ekonomsku moć. Prije sam napisao slučaj mojeg poduzeće: https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...4&postcount=34
Jedan je radnik tražio da seoski pop "iskritizira" našeg direktora , što je nas radnike tako lijepo preveslao. Taj svećenik ima vikendicu u tom selu. Ali ništa od kritike. Pop će iskritizirati ženu koja je napravila abortus, a ima troje djece.
Ali će pustiti tajkuna na miru: on je samo lukavstvom došao do vrijedne imovine. On nije ništa ukrao, nego je kupio poduzeće u pola cijene. A to valjda za crkvu nije grijeh
Možda je to bila Božja volja da naš direktor kupi svoje poduzeće u pola cijene.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:28   #47
Je li grijeh misliti da Bog voli jednako i muslimana i hinduistu i pripadnike drugih religija kao i kršćane? I da neće procjenjivati naš život po pripadnosti vjeri već po mislima i djelima?
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:36   #48
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Je li grijeh misliti da Bog voli jednako i muslimana i hinduistu i pripadnike drugih religija kao i kršćane? I da neće procjenjivati naš život po pripadnosti vjeri već po mislima i djelima?


Ovisi čije dogme ili tumačenja slijediš...

A onda ti ostaje da sam zaključiš,jesi u grijehu ili nisi!



Osobno smatram da Bog voli sva svoja stvorenja jednako!
I suditi će im svima po istom zakonu Božje pravde!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:37   #49
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Je li grijeh misliti da Bog voli jednako i muslimana i hinduistu i pripadnike drugih religija kao i kršćane? I da neće procjenjivati naš život po pripadnosti vjeri već po mislima i djelima?
On teoretski svih isto voli, baren na riječima vjerskih autoriteta bilo koje vjeroispovjedi. Ali ipak najviše cijeni i voli baš čovjeka iz one vjeroispovjedi iz koje je vjerski autoritet.
Npr. Neki će svećenik reći da su muslimani dobri vjernici i da ih Bog voli. Ali muslimanima ipak nešto bitno nedostaje: Vjera u Gospodina našega Isusa Krista , Sina Boga živoga, koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa i utjelovio se po Duhu Svetome.........................................
To narod kaže: Svaki cigo svoga konja hvali !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:42   #50
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Ni crkve ne smatraju sve grijehom,pa ima situacija u kojima različite katoličke crkve čak i proturječe,te jednima je grijeh drugima nije.
A to je samo po sebi već kontradikcija,koja stavlja u dvojbu samu definiciju grijeha.Naime kako je moguće da vjerujući u istoga Boga i sljedeći iste Zapovijedi,može isto zbivanje za jedne biti grijeh a za druge ne.
Ono što mene osobno zabavlja kod RKC je gradacija grijehova.
Kao ono: lakši,teži,
te smrtni...
jer kome je od ljudskog roda uopće dano da procijeni što i kolika je težina nekog grijeha.
A nazabavnije mi je kad griješni ljudi jedan te isti grijeh,različito ocjenjuju i još su uvjereni da su u pravu i da je to Božja volja.
A največom zabludom,bolje rečeno licemjerjem smatram takozvani oprost grijeha, dodijeljen nakon ispovijedi.
Ma u crkvu ne vjerujem, tako da se slažem s tobom.
dite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 13:27   #51
Quote:
Jacob. kaže: Pogledaj post
A kako ti možeš znati da moje ubijanje nekog djeteta nije nešto zapravo dobro?
Sam od sebe ne mogu predvidjeti posljedice ubijanja djeteta da bih to mogao odvagnuti. Ali, na sreću, Bog nas nije prepustio samima sebi, već se objavio. I zbog toga mi imamo objavljeni moral i znane su nam apsolutne moralne istine.

Konzekvencijalizam na kojeg ti ciljaš potpuno je besmisleno načelo. Jer kako bih ja mogao znati koje su posljedice ubojstva čovjeka, ako ne znam što se s tim čovjekom događa nakon smrti?

Quote:
Evo kako ja mogu znati da bi bez potresa i erupcija vulkana bilo bolje...
Ne možeš znati, jer ti nisu dane sve posljedice. Svako tvoje posljedično razmišljanje završava sa smrću. Nakon toga ne možeš ići, jer ne znaš što se nakon toga događa. Naravno, ti možeš pretpostaviti da se ne događa ama baš ništa - ali onda je tvoj konzekvencijalizam dogmatski uvjetovan, i nije niti univerzalan niti će biti opće prihvaćen.

Nije na čovjeku da određuje što jest, a što nije grijeh. On to ne može, jer nema potpuno znanje o svijetu (nikada ne može odvagnuti sve posljedice). Na sreću, imamo Objavu i Crkvu tako da nam moralne istine nisu nepoznate.

Quote:
Npr. jednako prirodan čin je i padanje kometa prema zemlji. Ti da možeš, vjerojatno bi to sprječio. Ali kako znaš da je to nešto dobro? Ja bi se kao i ti složio da je to dobro, baš kao što bi se ja složio da je i sprječavanje potresa dobro. Ali ti evo sa potresima imaš problema.
Ja nisam rekao da je sprječavanje potresa nešto loše. Iz objavljenog morala slijedi da je čovjek dužan spašavati živote drugih ljudi. Pitanje je bilo drugo: da li bi svijet bio bolji da potresi uopće ne postoje? Ja mislim da ne bi - ali to mogu reći samo zato jer to slijedi iz Božje naravi (koja nam je objavljena), a ne zato što imam neke čvrste razloge za to. Čvrste razloge ne mogu imati, jer nemam dovoljno znanja o svijetu da bih ih mogao formirati.

Quote:
Da možeš maknuti sav radioaktivni radon iz zraka koji je svuda oko nas i koji je top uzročnik raka pluća, bi li ga maknuo iz zraka na planetu Zemlja? Ja bih, ali bojim se da ti ne bi.
Onda ništa nisi razumio. Naravno da bih i ja to napravio! Dapače, grijeh bi bio da to mogu napraviti, a ne napravim. Ali ne bih mislio da bi svijet bio bolji da tog radona nije ni bilo. Kao i pitanje bolesti. Ja ne mislim da bi svijet bio bolji da ne postoji bolest, ali isto tako ne mislim da se protiv bolesti ne treba boriti. Brkaš kruške i jabuke.

Quote:
Da možeš sprječiti sve kozmičke zrake koje dolaze do površine Zemlje, bi li ti to sprječio? Ja bih, ali ti bi se vjerojatno pitao je li to dobro i kako ti tako ograničen možeš znati da je to dobro, ako je Bog tako uredio, valjda je bolje da ne sprječiš?
Opet isto, naravno da bih sprječio kozmičke zrake.

Quote:
Ljudi se danas cijepe protiv brojnih smrtonosnih i bolnih bolesti, od boginja pa dalje. Je li to dobro?
Da.

Quote:
Kako mi znamo sa ovako ograničenim znanjem da je to dobro?
Zbog toga što to slijedi iz objavljenog morala. Briga oko bolesnih, borba protiv bolesnih, spasavanje ljudskih života...

U svim ovim stvarima griješiš u jednome: izjednačuješ čovjeka i Boga. Ako je Bog stvorio bolest, to ne znači da se čovjek ne smije boriti protiv bolesti. Jer, možda je svrha te bolesti upravo to da se mi protiv nje borimo i na taj način sazrijevamo i duhovno rastemo. Ti stalno pokušavaš staviti Boga pred sud i postaviti stvari tipa: ako Bog smije ubijati, onda smijem i ja. Ne! Ti ne smiješ, jer ti to nije dozvoljeno. Bog smije, jer je on gospodar svega.

Dalje je stvar vjere da prepoznaš da je Bog dobar i da one stvari koje On čini, a tebi se možda čine nejasne, On čini samo iz ljubavi i dobrote. Gledajući Raspetoga, uvijek se možemo podsjetiti na tu istinu.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 15:29   #52
Quote:
danijel12 kaže: Pogledaj post
To spada pod "igre na sreću" i "oklade", o kojima Katekizam KC kaže sljedeće:

Igre na sreću (kartanje, itd.) i oklade nisu same po sebi protivne pravdi. One postaju moralno neprihvatljivima kada lišavaju osobu onog što je nužno za namirenje vlastitih i tuđih potreba. Igračka strast može postati teškim robovanjem. Nepravedno se kladiti ili varati na kartama težak je grijeh, osim ako je nanesena šteta tako laka da je onaj kome je učinjena ne može razumno smatrati važnom. (KKC 2413)
svi smo mi robovi poroka tko puši rob je cigareta ko pije rob je alkohola ko kocka igra kladionice rob je toga .
isus je riješenje za sve vaše probleme.ljudi čitajte bibliju ili novi zavjet za početak unutra su vam svi odgovori za vaše probleme
jesusaveme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 23:30   #53
Da malo obnovimo temu na mojem primjeru:

Ja sam imao podstanare. Radi se o ugostitelju koji je iznajmio moju kuću na otoku. Oni su imali restoran u najmu.
Prošle godine sam odločio prodati kuću i novac uložiti u nešto profitabilnije. Nisu bili riješeni papiri, pa je to potrajalo.
Sa podstanarima sam imao ugovor sa otkaznim rokom 6 mjeseci. Gazda je saznao po pričanjima u selu da ja mislim kuću prodati a da njega nisam o tome obavijestio. Ja sam mu samo rekao da ja kuću planiram prodati, ali se rješavaju imovinsko pravni odnosi. Te sam naglasio da se ja držim ugovora o tokaznom roku 6 mjeseci te da on bude spokojan jer da mu još ne teče otkazni rok.
Kada dođe vriejme će biti o tome obaviješten- To je bilo negdje u svibnju prošle godine. Negdje u kolovozu je mene podstanar obavijestio da je našao drugu kuću i da se seli kada mu završi sezona. Ja sam mu govorio da ne mora žuriti. Ali on je ipak krajem rujna napustio kuću. S time da mi je za rujan platio samo pola najamnine u cilju da kupim novi hidropak. Na to sam pristao jer je on ipak bio moj podstanar 5 godina.
Ali kada sam ja napravio račun za struju, vidio sam da nije platio zadnjih 2 mjeseca struju- Radi se o 1200 kuna.
Kada sam mu to napomenuo, on je odrešito rekao da to neće platiti jer sam ja dao kuću na prodaju bez da ga o tome obavijestim.
I tako je i bilo, on to nije platio, niti misli platiti.

Čovjek je ipak nekakav vjernik. Ali bez obzira na svoju nekakvu vjeru, on je racionalizirao da potrošena struja nije dug i da ja zaslužujem sankcije. On dakle misli da ne-plaćanje struje nije krađa, jer on ima pravo meni dati sankcije.

Zanima me što forumaši misle o ovom slučaju ?

Ako ovo rečem seoskom popu, da li je njegova dužnost da ga ukori ili nije ???
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 00:06   #54
Zato se na zapadu zahteva depozit pri iznajmljivanju (obicno 3 mesecne stanarine), pa bio gresnik, ili ne bio, ima da plati sto je potrosio.
Ali to su samo hladni, proracunati zapadnjaci. Kod nas se ide na poverenje i siroku slavensku dusu.
Princip "lako cemo" i "nema problema", a kud god se okrenes problemi.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 09:28   #55
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Zato se na zapadu zahteva depozit pri iznajmljivanju (obicno 3 mesecne stanarine), pa bio gresnik, ili ne bio, ima da plati sto je potrosio.
Ali to su samo hladni, proracunati zapadnjaci. Kod nas se ide na poverenje i siroku slavensku dusu.
Princip "lako cemo" i "nema problema", a kud god se okrenes problemi.
Pa ovo je teški sinhronicitet. Naime, tako se njemu zvao restorančič !!!


Ja ovdje vudim jedan fenomen ljudske psihe. A to je kako su ljudi fantastično sposobni RACIONALIZIRATI svoj lopovluk.

Na Zapadu se ništa ne prepušta "povjerenju" duše. Tako se sve unaprijed osigura ugovorima i novcem unaprijed. Jer oni dobro znaju da vjerovanje u raj i pakao ne garantira da će se vjernik držati svojih obaveza.
Ekstremni primjer je sicilijanska Mafija čiji članovi ujutro idu na misu, a popodne bez milosti ubiju člana konkurencije.

Bila je zanimljiva situacija te racionalizacije. Naime, najprije mi je dotičnu ugostitelj rekao da moj sat za struju ne valja i da puno više prikazuje. Onda sam ja reako da ću dati sat na vještaćenje jer u selu ima jedan ektričar-vikendaš zaposleh u HEPu.
Također sam mu objasno da nije puno platiti 600 kuna na mjesec jer tu žive 2 kuhara i 2 konobara. Oni se svaki dan tuširaju te peru 2-3 vešmašine stolnjaka, svojih uniformi i ostalog veša. Kada je skužio da mu to ne prolazi, onda se uhvatio "sankcija" koje se meni nameću jer je on morao prije vremena inajmiti jedan stan u selu. U stvarnosti su bili drugačiji interesi. On nije želio plaćati kuću van sezone što je ranije plaćao. A zna je da mu za slijedeću sezonu kod mene nema najma. Zato je uzeo priliku da iznajmi stan.

Zadnje uređivanje krena : 18.04.2016. at 10:28.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 12:55   #56
Zanima vas sto (ni)je grijeh u katolicanstvu? Dodjite u moju firmu... Sve jedan vjernik veci od drugoga, gazdarica ocekuje da ce ih proglasiti svetima sto "hrane" tolike ljude... Inace, nema ceg nema: lopovluka, varanja, pohlepe, oholosti, kurvanja, you name it - we have it...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 15:53   #57
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
...
Na Zapadu se ništa ne prepušta "povjerenju" duše. Tako se sve unaprijed osigura ugovorima i novcem unaprijed. Jer oni dobro znaju da vjerovanje u raj i pakao ne garantira da će se vjernik držati svojih obaveza.
Ekstremni primjer je sicilijanska Mafija čiji članovi ujutro idu na misu, a popodne bez milosti ubiju člana konkurencije.
a, što ako se na zapadu ništa ne prepušta "povjerenju" duše zato što taj zapad nema dušu a, mi ga uvezli:
inace, kakve to veze ima s vjerom u boga?...kad ionako znamo da se lopovi najviše vole pozivati na poštenje, ubojice na važnost života a, nevjernici na boga
nedjelovanjem u ovakvim situacijama i sami pljujemo po tradiciji naših djedova i onom što je nekad bilo vrednije od bilo kojeg slova na papiru..prihvacamo igre koji nam drugi namecu i onda za to krivimo one koji zapravo nisu ništa krivi...no, no krena...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 17:33   #58
Najveći grijeh u katoličanstvu je ne biti pokoran. Pogledajte samo procesije, govore, i postupke za vrijeme misa i sl. Sva dogma religija se bazira da društvo bude pokorno.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 08:51   #59
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
a, što ako se na zapadu ništa ne prepušta "povjerenju" duše zato što taj zapad nema dušu a, mi ga uvezli:
inace, kakve to veze ima s vjerom u boga?...kad ionako znamo da se lopovi najviše vole pozivati na poštenje, ubojice na važnost života a, nevjernici na boga
Vjera u Boga bi trebala biti usmjerivač prema ispravnom ponašanju u društvu.
A vidimo da je ona postala raspršivač pozitivnog ponašanja.

Quote:
nedjelovanjem u ovakvim situacijama i sami pljujemo po tradiciji naših djedova i onom što je nekad bilo vrednije od bilo kojeg slova na papiru..prihvacamo igre koji nam drugi namecu i onda za to krivimo one koji zapravo nisu ništa krivi...no, no krena...
Znači, ja bih trebao djelovati u mome slučaju !
Djelovanje bi značilo da ja "griješnika" moram staviti na pravi put. Ali to nije nimalo lako jer "griješnik" smatra da je on u pravu.
Postavlja se pitanje kako i na koji način izvršiti to djelovanje ?
Najpravilniji put je da skupim svjedoke i svu dokumentaciju te da ga dam na sud.
A mogu dati i seoskom popu svoj slučaj pa da ga ovaj opomene i zaprijeti mu oduzimanjem prava na vječni život. Ali se pop ne želi time bakčati. On će samo lukavo reći kao i Krist: "nisam ja ovdje da vam budem sudija"

Ja sam se jadan držao tradicije mojih očeva i vjerovao sam u ljude i njihovo poštenje. Ali sam ispao vagina
Ispala je ona narodna: daj mu prst, a on će ti uzeti cijelu ruku: zadnji mjesec sam mu oprostio pola najamnine, a on je meni uzvratio neplaćanjem struje !!

Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Najveći grijeh u katoličanstvu je ne biti pokoran. Pogledajte samo procesije, govore, i postupke za vrijeme misa i sl. Sva dogma religija se bazira da društvo bude pokorno.
Pokoran ?? Ali kome biti pokoran ? Vlastima, svećenicima, vojnicima.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 10:59   #60
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Najveći grijeh u katoličanstvu je ne biti pokoran. Pogledajte samo procesije, govore, i postupke za vrijeme misa i sl. Sva dogma religija se bazira da društvo bude pokorno.
Pa to traže sve ideologije; predanost, bespogovornost te pokornost pravilima ma kako to blesavo zvuči

http://net.hr/danas/svijet/ne-smije-...sticnoj-vreci/
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.