Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2017., 23:35   #1
Kratki izlet u tržište dionicama

Dakle, gledam malo po temama ovdje i sve mi se ovako nešto čini manje mogućim.

Htio bih sumu novaca (recimo jedno 5k kn) uložiti u dionice AMDa (Advanced Micro Devices), jer su u prošlosti skakale u vrijednosti kada su konkurirali Intelu (u doba Athlona, tamo iza 2000. godine), a s obzirom na nadolazeći Ryzen, dosta je izgledno da bi se tako nešto moglo ponoviti.

E sad, koliko sam skužio, ovdje se uglavnom ide preko IB, koji imam minimum od $3000 za korisnike ispod 25 godina (u koje spadam). Kupovinom $3000 i prodajom istih za kune bih izgubio oko 1000kn (možda manje u nekim mjenjačnicama (a nemam drugi načina da dođem do $3000) pa mi se to čini dosta neisplativim.

Postoji li neki jednostavan način na koji se jednokratno može kupiti n dionica neke (Američke) firme koje bi se onda nakon nekog vremena isto tako jednokratno prodale?
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 12:08   #2
Quote:
Karlovsky120 kaže: Pogledaj post
Htio bih sumu novaca (recimo jedno 5k kn) uložiti u dionice AMDa (Advanced Micro Devices), jer su u prošlosti skakale u vrijednosti kada su konkurirali Intelu (u doba Athlona, tamo iza 2000. godine), a s obzirom na nadolazeći Ryzen, dosta je izgledno da bi se tako nešto moglo ponoviti.
OK, tehnološka novosti jest svakako razlog za kupnju dionica neke firme, ali jesi li provjerio novčani tok, likvidnost, zaduženost, ROA, ROE, i još ostale pokazatelje zbog kojih ulagači odabiru određenu dionicu?
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 23:38   #3
Lako za to. Prvo me zanima je li to uopce izvedivo bez da izgubim hrpu novaca na konverzijama ili cemu vec. Ako je izvedivo, onda cu prouciti sto i kako i malo se bolje informirati o svemu. Ali ne da mi se ulagati trud samo da bih shvatio da nis od toga zbog tehnikalija.
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:52   #4
Quote:
Karlovsky120 kaže: Pogledaj post
Lako za to.
Uživaj u kratkoj investitorskoj karijeri..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 14:22   #5
Pa otvori si racun kod brokerske kuce i kupuj dionice. Npr Zagrebacka Banka ti ima trader racune. Imas fixni fee koji placas kada kupujes dionice iz USA i to je to.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:05   #6
Koliko znam ne postoji jednostavan način. Problem je u tome što je 5000 kn zaista malo jer će ti veći dio evenutalne dobiti pojesti razne naknade čak i kad bi pronašao jeftinijeg brokera do IB.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 21:44   #7
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Koliko znam ne postoji jednostavan način. Problem je u tome što je 5000 kn zaista malo jer će ti veći dio evenutalne dobiti pojesti razne naknade čak i kad bi pronašao jeftinijeg brokera do IB.

To me zanimalo. Dakle ne isplati se uopće s toliko malo love baviti time, makar jednokratno. Onda neću ni gubiti vrijeme u daljnje istraživanje dok ne nabavim više...
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 23:26   #8
Quote:
Karlovsky120 kaže: Pogledaj post
To me zanimalo. Dakle ne isplati se uopće s toliko malo love baviti time, makar jednokratno. Onda neću ni gubiti vrijeme u daljnje istraživanje dok ne nabavim više...
Sve ovisi o kretanju cijene dionice, realno su šanse male, ali postoje. Sad sam bacio pogled i vidim da je amd skočio 5% after hours, ne pratim ni amd ni burzu općenito, ali pretpostavljam da su u pitanju rezultati za 4q.

Na tvom mjestu bi googlao "online brokers for international investors", "online brokers for non us investors" itd.. najvjerojatnije ćeš naći mnogo pogrešnih rezultata, ali među njima će biti i nešto točnih. Postoje brokeri preko kojih možeš trgovat u US, googlaj zero trade pa provjeri itd..
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:53   #9
Neće ni Nvidia, koja je direktni konkurent AMD-u, stajat skrštenih ruku. Nemoj se zanosit da će nakon strmoglavog rasta njenih dionica uslijedit (znatni) rast AMD-a. Nvidia je već tu gdje AMD želi doć i do tada će već spustit cijene.

AMD-u nadolazi Ryzen koji je obećavajuć, ali još uvik velika nepoznanica, ali znaš li Nvidijine planove?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 21:03   #10
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Uživaj u kratkoj investitorskoj karijeri..
Karlo,

Ulozi ti u nabavku knjiga tih 5 somica i utrosi vrijeme na skolovanje.

Vratiti ces vrlo brzo svoje ulaganje....

dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:33   #11
Ako hoćeš možeš otvoriti račun na jednom od CFD brokera. Ima ih puno, koliko sam upoznat trgovanje sa AMD nudi plus500. Registracija i pspirologija ne košta ništa. Čak ćeš dobiti neke bonuse kao novi klijent, oko 1000 kn. Sjećam se da sam zaradio oko 5000 na NVIDIA. Pošto ulažes manju količinu novca CFD brokeri su ti najbolje rješenje jer nude tkz. trgovanje uz polugu. Znači tvojih 3000 ima vrijednost od 15 000 pa na više u zavisnosti od instrumenta kojim trgujes...

nijavic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.