Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2017., 09:59   #81
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
malo prevec duboko idete kad je the istina u pitanju. ekipa, neke su stvari vrlo jednostavne (zapravo vecina njih, ali ljudi vole komplicirati). jel ja trebam znati kako se razvijala neka drama u zivotu mog muza dok je bio s nekom djevom u vremenu kad su dinosauri hodali po zemlji? ili, malo skakljivije: jel ja moram znati jel ona volila straga, na njemu ili jel ga oralno zadovoljila na vrhu zgrade dok je u pozadini urlala cajka na mukama?

odgovor je - ne. ja to ne trebam znati. te bisere iz svoje proslosti nemamo potrebu dijeliti. da opet ne opletete preko istog, utvrdimo gradivo - ne, to ne znaci da ne mozemo o necem pricati, vec ne zelimo. a ne zelimo jer su to gluposti koje nas ne zanimaju. takodjer, imamo mnogo zanimljivijih stvari iz sadasnjosti o kojima razmisljamo i nemamo se ni volje, ni vremena baviti gluparijama starim 10, 15, 20 godina.
Upravo tako...slažem se sa cijelim postom. Općenito si ljudi zakompliciraju živote kopajući neprestano po svakom detalju partnerove prošlosti.
Zamorno, nebitno zaista.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 14:40   #82
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
malo prevec duboko idete kad je the istina u pitanju. ekipa, neke su stvari vrlo jednostavne (zapravo vecina njih, ali ljudi vole komplicirati). jel ja trebam znati kako se razvijala neka drama u zivotu mog muza dok je bio s nekom djevom u vremenu kad su dinosauri hodali po zemlji? ili, malo skakljivije: jel ja moram znati jel ona volila straga, na njemu ili jel ga oralno zadovoljila na vrhu zgrade dok je u pozadini urlala cajka na mukama?

odgovor je - ne. ja to ne trebam znati. te bisere iz svoje proslosti nemamo potrebu dijeliti. da opet ne opletete preko istog, utvrdimo gradivo - ne, to ne znaci da ne mozemo o necem pricati, vec ne zelimo. a ne zelimo jer su to gluposti koje nas ne zanimaju. takodjer, imamo mnogo zanimljivijih stvari iz sadasnjosti o kojima razmisljamo i nemamo se ni volje, ni vremena baviti gluparijama starim 10, 15, 20 godina.
Nekada je potrebno poznavati i nečiju prošlost da bi shvatili i razumijeli partnera. Nekome su neke informacije nebitne, drugima baš te informacije mogu biti važne. Ne bih se baš složila da je zamaranje nebitnim podacima. Moje iskustvo.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 14:51   #83
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Nekada je potrebno poznavati i nečiju prošlost da bi shvatili i razumijeli partnera. Nekome su neke informacije nebitne, drugima baš te informacije mogu biti važne. Ne bih se baš složila da je zamaranje nebitnim podacima. Moje iskustvo.
Može neki primjer...ne osobni, općeniti?
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 15:10   #84
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Može neki primjer...ne osobni, općeniti?
Dosta čest slučaj: imaš osobu koja bi po svom ljubavnom stažu i iskustvu trebala znati da probleme u vezi treba rješavati. Ti imaš osobu koja probleme gura pod tepih, ignorira svaki pokušaj razgovora. I kad ta osoba završi u vezi s osobom suprotnog djelovanja, dobiješ sudar svjetova. Osobi koja rješava probleme ova druga osoba bude neodgovorna, sebična (pišem kako ih partner okarakterizira). Drugom partneru ovaj prvi puno priča, zahtjevan je, vanzemaljac.
U suštini, prva osoba imala je iskustvo u vezi/ama gdje se o problemima pričalo, a druga takva prijašnja iskustva nije imala. Ako upoznaš kakav je tko tip veze imao, možeš bolje razumijeti zašto se ne razumijete.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 20:13   #85
Pitanja su odlican filter.
Cim on previse ulazi u moju proslost meni se pale crvene lampice uzbune. A mogu o svemu pricati, ne krijem nista. Odbija me to kao i zenetine koje su previse radoznale pa se svaki razgovor svede na pitanja o meni i mojoj proslosti da bi se to negdje moglo zloupotrijebiti.
Magda G is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 20:33   #86
to se zove upoznavanje.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 21:38   #87
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Dosta čest slučaj: imaš osobu koja bi po svom ljubavnom stažu i iskustvu trebala znati da probleme u vezi treba rješavati. Ti imaš osobu koja probleme gura pod tepih, ignorira svaki pokušaj razgovora. I kad ta osoba završi u vezi s osobom suprotnog djelovanja, dobiješ sudar svjetova. Osobi koja rješava probleme ova druga osoba bude neodgovorna, sebična (pišem kako ih partner okarakterizira). Drugom partneru ovaj prvi puno priča, zahtjevan je, vanzemaljac.
U suštini, prva osoba imala je iskustvo u vezi/ama gdje se o problemima pričalo, a druga takva prijašnja iskustva nije imala. Ako upoznaš kakav je tko tip veze imao, možeš bolje razumijeti zašto se ne razumijete.
Apsolutni potpis
Sports is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 22:02   #88
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post

Svaki odnos je priča za sebe i ja ne želim znati kakva je bila dinamika nekog njegovog odnosa koji je ionako završen jer će mi trebati svakodnevni pep talk da se prestanem pitati zašto ja dobivam drugačiji tretman.
Ali dragi, to sto mi ga je bivsi metao pet puta bez vadjenja i trebalo mi je dva sata da dodem k sebi i da mi se prestanu trest noge nema apsolutno nikave veze sa nama, volim te i super nam je. S tobom je i pet minuta vjecnost, a znas i sam da sam na kraju uvijek ako nista drugo nasmijana.





~via tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 22:23   #89
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Nekada je potrebno poznavati i nečiju prošlost da bi shvatili i razumijeli partnera. Nekome su neke informacije nebitne, drugima baš te informacije mogu biti važne. Ne bih se baš složila da je zamaranje nebitnim podacima. Moje iskustvo.
pa cijelo vrijeme i je rijec o tome. pitas sto je bitno, sto nije - ne pitas. i normalno da su nekome odredjene info bitne, nekome ne. jos najbolje da smo svi isti u vezama/brakovima
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 22:48   #90
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Nekada je potrebno poznavati i nečiju prošlost da bi shvatili i razumijeli partnera. Nekome su neke informacije nebitne, drugima baš te informacije mogu biti važne. Ne bih se baš složila da je zamaranje nebitnim podacima. Moje iskustvo.
AMEN!

Izmedu ostaloga jedno je ako te nesto ne zanima kod partnera a drugo kad nezelis i nemozes pricati o nekim stvarima koje bi trebale biti normalne. Po meni to nije zdrava veza.
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 23:12   #91
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Iskrenost jest temelj.
Ali iskrenost koja se tice vase buducnosti - znaci zeli/ne zeli djecu, ostati/otici van, grad/selo, itd.

Koliko je imao zena u proslosti me ne zanima (mozemo pricati o tome, ali tesko da ce mi ti detalji predstavljati ista bitno), kljucno mi je da je SAD sa mnom i da nas dvoje idemo nekamo
Some time ago svidjala mi se mucho jedna curka, muvali se u istim krugovima.
I mislio si ja hocu li sto pokusati kad u prici s dobrim joj frendom saznao da joj je najduza veza trajala ni 2-3 mjeseca i da je ulazila iz veze u vezu, svaku put pucalo iz bzv razloga. Tako da, nisam nista pokusavao, nakraju se pokazalo kao dobar izbor.


Generalno govoreci, to s nezanimacijom proslosti necije osobe je hrpetina gluposti. Sad ces tebi biti svejedno ako si nekim momkom, mislis s njim dogurati sto duze mozes, i u prici s njim saznas da je pokarao doslovno sve cure iz obliznjih ulica i sa svakom imao nesto.
Give me a break.
Mozda sad i jesi s tim tipom, ali ubrzo neces pa time neces ngdje ni ici.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:17   #92
Jedna stvar gdje iskrenost može pomoći(makar mi se čini) su i iskustva, te skupljanje istog, koja će se koristiti kasnije pri odgoju djeteta(ako idemo s pretpostavkom da će naš nekada budući brak ipak započeti vezom ). E sad, zamišljam situaciju, sin ili kći balavci. Partnerica je osoba koja je u dobi od 15-25 povremeno konzumirala travu, ili neke druge, žešće droze Iako to npr nije problem bio u dobi kada sam ju ja upoznao s 28, hoćemo li mi imati isti stav, kad to dijete bude u dobi kada travu ima priliku probati(pogotovo ako ona to ne vidi kao negativnu točku u svojoj prošlosti)? Hoćemo li imati isti stav o seksu i normalnosti istog ako je njoj u toj fazi svako pušenje trave ili pijanstvo bilo izgovor za seksualne egzibicije na tulumima, ili druženjima? (ne, ne mislim ni za sina da je normalno da ševi bilo koga, bilo kad, bilo gdje )


Ona to sve može i prešutjeti, i tog trena kad se odlučimo na brak ili dijete, može biti nebitno. I dođe do puberteta, mi kao dvoje roditelja imamo dijametralno različite stavove
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:31   #93
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Jedna stvar gdje iskrenost može pomoći(makar mi se čini) su i iskustva, te skupljanje istog, koja će se koristiti kasnije pri odgoju djeteta(ako idemo s pretpostavkom da će naš nekada budući brak ipak započeti vezom ). E sad, zamišljam situaciju, sin ili kći balavci. Partnerica je osoba koja je u dobi od 15-25 povremeno konzumirala travu, ili neke druge, žešće droze Iako to npr nije problem bio u dobi kada sam ju ja upoznao s 28, hoćemo li mi imati isti stav, kad to dijete bude u dobi kada travu ima priliku probati(pogotovo ako ona to ne vidi kao negativnu točku u svojoj prošlosti)? Hoćemo li imati isti stav o seksu i normalnosti istog ako je njoj u toj fazi svako pušenje trave ili pijanstvo bilo izgovor za seksualne egzibicije na tulumima, ili druženjima? (ne, ne mislim ni za sina da je normalno da ševi bilo koga, bilo kad, bilo gdje )


Ona to sve može i prešutjeti, i tog trena kad se odlučimo na brak ili dijete, može biti nebitno. I dođe do puberteta, mi kao dvoje roditelja imamo dijametralno različite stavove
Cekaj, ne znam jesam li krivo skuzio tvoj upis.
Po tebi iskrenost jako moze pomoc ako priznas svom potencijalnom buducem zivotnom saputniku da si kao teen pusio travu itd jer ce to potencijalno uticat na odgoj vase djece?
Znaci ako ti zenska prizna da je recimo pusila s vremena na vrijeme kad je bila mlada ti kidas vezu s njom jer predpostavljas da ce ona vasoj djeci kad budu teens dozvolit/opravdat isto? Nikako ne kuzim ovu logiku.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 11:38   #94
Pa makar znam što mogu očekivati. I da, ja jebeno kužim logiku da mater govori djetetu da treba sve probat, a ćaća govori da je narkomanska propalica/narkomanska kurva za tu istu stvar Idem u ekstreme, ali izgrađena osoba može imati i drogu i promiskuitet u svojoj prošlosti, a da nema negativan stav o tome(ili nešto deseto), što može
predstavljati problem kasnije.


Iskreno, volio bih znati. Pa je moje hoću li se znati i htjeti nositi s time, ali nemoj mi kriti ono što jesi, ako ja tebi ne krijem ono što jesam. A jesam i ono što sam bio prije 10 godina.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 12:29   #95
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Pa makar znam što mogu očekivati. I da, ja jebeno kužim logiku da mater govori djetetu da treba sve probat, a ćaća govori da je narkomanska propalica/narkomanska kurva za tu istu stvar Idem u ekstreme, ali izgrađena osoba može imati i drogu i promiskuitet u svojoj prošlosti, a da nema negativan stav o tome(ili nešto deseto), što može
predstavljati problem kasnije.


Iskreno, volio bih znati. Pa je moje hoću li se znati i htjeti nositi s time, ali nemoj mi kriti ono što jesi, ako ja tebi ne krijem ono što jesam. A jesam i ono što sam bio prije 10 godina.
Nikakva ti to nije garancija.
Nitko ovdje ne govori o kriti sta jesi. Nije drogasica ako je probala travu. Nije alkoholicarka ako je popila par piva. Nije kurva ako je spavala sa vise od 2 tipa.
A valjda ce ti ta izgradjena osoba rec njen stav o lakim drogama i alkoholu. Valjda upoznas osobu dovoljno dobro i neke osnovne stavove u zivotu prije nego napravis djecu s njom.

Nece sigurno cekat da joj djeca budu teens pa da ti pokaze svoj stav kroz njih.

Al ajde, kad je vec rijec o ekstremima ajmo zamislit ovu situaciju. mozes naletit na zensku koja je cijeli zivot bila pod jako strogim odgojem i nikad nista nije uradila van crkvenih normi niti probala ista u zivotu zbog istog razloga, Onda kad bude imala djecu, pusti ih da rade sta hoce bas zbog toga ona nije mogla nista. Ima filozofiju zivota, kad ja nisam mogla zbog mog odgoja, neka bar oni nesto prozive.
Kako ces odlucit u tom slucaju?
Znaci necije (ne)eksperimentiranje u mladosti ti nije garancija da znas na cemu si kad dodje u pitanje odgoj djece.
A kao sto rekoh, ljudi su upoznati sa osnovnim zivotnim stavovima osobe prije nego pocnu pravit djecu sa istom. Jedino ako ne namjeravaju sijat sjeme sa bilo kim pa ako se gdje oplodi, super.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 12:57   #96
Ma ja sam to naveo čisto kao primjer da stvari ne treba kriti. Isto tako može biti"bila sam svaki tjedan na seoskoj redaljci, ne smatram to pametnim i ne želim to dopustiti svom djetetu "


I nazovi to kako hoćeš, nije se bola u venu, ali ako je redovito konzumirala drogu(makar i laku drogu) kako bih ju trebao nazvati? Postoji li naziv za to? Ja čak ni travu npr nisam probao(niti dim )




Ima milijun stvari koje su mogle biti, i koje mogu biti bitne, ili nebitne, ali daj da ja odlučim jesu li mi bitne
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:05   #97
Pa naravno da ces ti odlucit.

Kriti cinjenicu od partnera da si kao teen probao lagane droge ne znaci da si ga zajebao jer ces djeci dozvolit da rade isto.

Ako je redovno konzumirala travu kao mlada a sad ne konzumira, ja je ne bih nazvao drogerasicom. Niti bi je nazvao alkoholicarkom ako je redovno konzumirala alcohol kao mlada.
Ljudi se mjenjaju. NIsu svi isti kao sto su bili prije 10 godina.

Osobno mislim da nitko nikome nije rekao bas sve 100%. Neke stvari nisu ni pametno spominjati jer opterecujes partnera sa nebitnim stvarima koje u njihovim glavama mogu postat jako bitne i postat nepotreban problem.
Ne govorim sad o drogama i redaljkama.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:17   #98
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Pa naravno da ces ti odlucit.

Kriti cinjenicu od partnera da si kao teen probao lagane droge ne znaci da si ga zajebao jer ces djeci dozvolit da rade isto.

Ako je redovno konzumirala travu kao mlada a sad ne konzumira, ja je ne bih nazvao drogerasicom. Niti bi je nazvao alkoholicarkom ako je redovno konzumirala alcohol kao mlada.
Ljudi se mjenjaju. NIsu svi isti kao sto su bili prije 10 godina.

Osobno mislim da nitko nikome nije rekao bas sve 100%. Neke stvari nisu ni pametno spominjati jer opterecujes partnera sa nebitnim stvarima koje u njihovim glavama mogu postat jako bitne i postat nepotreban problem.
Ne govorim sad o drogama i redaljkama.
This
Meni je zapravo nevjerovatno i upitna mi je kvaliteta osobe koja se ništa nije promjenila od svojih razvojnih godina do odrasle dobi...
Radije biram osobu koja ima iskustvo, prošla je i naučila iz toga nešto - nego osobu koja je vječito ista, zatvorena u svoju kukuljicu i rigidno se drži forme, bez odstupanja.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:27   #99
a kako ces znati je li se promijenila?

nemojmo se lagati, nekima je zao i stid priznati sebe i otuda i sva ova gungula oko "iskrenosti i pitanja"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:32   #100
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a kako ces znati je li se promijenila?

Građenjem odnosa. Upoznaj pa onda donosi zaključke, ne?
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.