Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2017., 12:15   #3301
Mumija (nova) se pojavila kao web rip...
Veceras nadam se bolji film od Aliena..
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 16:39   #3302
Alienu je na momente toliko loše produciran zvuk da mi je teško virovat da su to radili neki profesionalci.

edit:
pardon, Predatoru
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:44   #3303
Je Alien je kikiriki 100%tni
Ajmo dalje.
Danas gledamo Mumijicu.
Bas me zanima...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 04:58   #3304
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Je Alien je kikiriki 100%tni
Ajmo dalje.
Danas gledamo Mumijicu.
Bas me zanima...
Nisi mi reko kakvo je tvoje mišljenje o MC glazbi istočnjačke produkcije, reko si da ćeš skinuti i probati?

Posebno jer istočnjaci to koriste drugačije od zapadnih autora.

I kako se to čuje na tvojem MC sistemu?

A evo i linkova da ne tražiš:

https://my.pcloud.com/publink/show?c...HpO2b8jRe4jA97

https://my.pcloud.com/publink/show?c...qeLXam8udPWvgX

https://my.pcloud.com/publink/show?c...AuBAjfUS8Ay8yk

Pasword je "ime fajle" iz kojeg obrišeš "_SAMPLES"!

Javi kako se to čuje naročito BEST_MCM_EAST_SAMPLES!

Zadnje uređivanje krekre : 04.08.2017. at 05:10.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:02   #3305
Ja sam prva dva fajla skopiral i pustil na dvokanalno.

Doduše, neće svirati preko Foobara, niti Music Bee audiofilskih software playera, zbog formata (neće ni preko PotPlayera), već samo preko VLC Media playera (PC/Tv-Optika/C.E.C. DAC/ Preamp/amp/)
Time dakako to niti ne spada baš u neku Hifu....

Čuje se......onak...nije to do "čistih" flac /vaw i sl. 16/44 dvokanalnih zapisa.
A i sam sadržaj glazbe nema baš puno nekih izvornih naslove, već su to razne varijacije i"prerade" i sl.

Preporučam, držati se (glede glazbe), izvornih CD-a/flaceva, u pure Stereo modu.
To onda jeste glazba....ostalo je surogat.....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:17   #3306
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Ja sam prva dva fajla skopiral i pustil na dvokanalno.

Doduše, neće svirati preko Foobara, niti Music Bee audiofilskih software playera, zbog formata (neće ni preko PotPlayera), već samo preko VLC Media playera (PC/Tv-Optika/C.E.C. DAC/ Preamp/amp/)
Time dakako to niti ne spada baš u neku Hifu....

Čuje se......onak...nije to do "čistih" flac /vaw i sl. 16/44 dvokanalnih zapisa.
A i sam sadržaj glazbe nema baš puno nekih izvornih naslove, već su to razne varijacije i"prerade" i sl.

Preporučam, držati se (glede glazbe), izvornih CD-a/flaceva, u pure Stereo modu.
To onda jeste glazba....ostalo je surogat.....
Iako su prerade ali pokazuje kako multikanalnu muziku koriste zapadni autori.

Da si skinuo i treći vidio bi kako to rade istočni autori a što je najvažnije treba to poslušati na višekanalnom sistemu. Ove numere s istoka su i rađene u startu za višekanalni sistem i teško da je ista kvaliteta i doživljaj kada se sluša na golom stereu, bitna je razlika u percepciji te višekanalne glazbe kada se sluša na 2 ili 7.1 zvučnika.

Meni ove sve fajlove izravno pleja sam AVR, preko mreže mu program koji glumi server samo šalje fajlove.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:11   #3307
Skinuo i taj EAST fajl i možda nešto malo bolji....
Sve ok za tu višekanalnu glazbu, ali kazah već; prava glazba je u dvokanalnom formatu i s originalnim izvođačima....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 08:00   #3308
Malo poslusao.
Nije mi to napeto.
Sada sam itako na stereu.
Koliko smo raspravljali o problematici, no kada imas dovoljno kvalitetne komponente, stereo postane slusaocu toliko dobar da konkurira visekanalnom.
Jednostavno razlika u uhu je toliko mala, da vise smeta nego fascinira.
Malo tesko objasniti.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 08:10   #3309
Kaj namjeravaš prodati 5.1 set zvučnika ?
Ili si se već nešto od toga riješii ?
Stare SF Concerto frontove ionako već ne trebaš....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:11   #3310
Zao, ali uvijek je 1 sistem u igri.
Rijesio sam SF GP / C / S
Umjesto uzeo GP CA

Sada slijedi opet malo preslaganje komponenti.
Audiolab 8000AP
Mitsubishi DA A10
Rotel RB985
Wangina monoblokove
Pioneerov blu ray

Imam vec par ponudbi, neke sam i ja dao.

Postoji i varijanta da zadrzim kucno kino, pa s KEFovim jajima rijesim 5 kasnala.

Sve je u fazi razmisljanja.
Idem na godisnji sutra do krasja 8. pa cu do tada valjda biti pametniji.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 17:15   #3311
Ovdje smo raspravljali o ovome i netko reče da to nije pravi HDR već simulirani:

Evo što o tome kaže sam autor:

"FIRST HDR REC. 2020 COMPLIANT 10-bit REAL TRANSFER RELEASES


Some people still can't understand what is VISIONPLUSHDR-1000. Let's try to explain it even better:



VISIONPLUSHDR-1000 is native 10-bit with the HDR10 TeamDDR Blu-ray RIP source . There are non oversaturated colors as it's the native matrix and colorspace from the original film: BT. 2020. HDR1000 is my standard which does not restricts by metadata the playback in any TV or MadVR HDR software. There's no artificially graded brightness just maximum peak nits in the commercial standard PQ ST. 2084 / BT. 2020 video.



VISIONPLUSHDR-1000 is the same identical standard as Blu-Ray with unrestricted PQ gamma and the native colorspace without converting back to DCI by commercial metadata.

It's even more native than commercial Blu-ray, which by "some people" terms would be the fake HDR, since it's limited.




How can be more native than Blu-Ray?

Videos are native when using the full capabilities from the video standard.
In this case, HDR is based in HEVC/ST 2084 and BT. 2020 10-bits video for HDR10 for example.

The ST 2084 ( PQ ) peaks in 10.000 and works in the 2020 range, as well colorspace.

HDR10 is a limited HDR video with just DCI-P3 colorspace forced to convert back by commercial metadata. You will never watch BT.2020 colorspace with a HDR10 blu-ray as it's already forced inside the metadata.

Real HDR content should peak in 10.000 nits from the PQ ( standard used in HDR10 and Dolby Vision movies ). When peaking lower, the full standard is just limited.

NATIVE means you are watching the full standard without being capped.


[center]HDR10 BLU-RAY SHOWS DCI-P3 colorspace which is NOT THE NATIVE FROM THE ACTUAL HDR VIDEO.



VISIONPLUSHDR-1000 offers unrestricted, uncapped HDR video with the same Blu-ray Standard = 10.000 nits PQ Gamma for the ST 2084 that works in any HDR TV and MadVR as well as the native BT. 2020 colorspace output.

Not being able to fully watch the color palette from the BT. 2020 doesn't means you can't watch what your panel can actually show. A higher colorspace shows more natural colors despite your panel not able to fully reproduce the whole gradients.




VISIONPLUSHDR-1000 outputs high NITS HDR video with good levels, deep blacks, expanded range and gamut without the needing of an HDR TV Preset to expand video levels. This is the main difference against Dolby Vision or HDR10/1000 video. It also offers higher NITS grading than commercial Dolby Vision HDR , HDR10. "

Dali i dalje stoji tvrdnja da je to simulacija HDR?
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:44   #3312
@krekre:

Autor je nadrobio gomilu pizdarija i nekoherentnih i nepoveznih tehničkih termina te pogrešnih premisa pa tako i pogrešnih zaključaka da bi promovirao svoj "proizvod". Naravno da je simulacija...

I'm back
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:53   #3313
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@krekre:

Autor je nadrobio gomilu pizdarija i nekoherentnih i nepoveznih tehničkih termina te pogrešnih premisa pa tako i pogrešnih zaključaka da bi promovirao svoj "proizvod". Naravno da je simulacija...

I'm back
Ok slažem se da reklamira svoj proizvod. No objasni što je krivo u terminima, premisama i zaključcima teško je to poloviti. Volio bih razumjeti o čemu se tu radi.

Za kraj imam jedno pitanje?

DTS format mi player na AVR direktno ne pozna, ali kada ga rinejmam u WAV onda radi bez problema.

No postoje i formati DTS zapisa koji kada se rinejmaju u taj wav zapis AVR ih ne može reproducirati.

Primjer standardnog formata koji radi nakon rinejmanja:

Audio strim koji radi bez problema

1411.2 kb/s, 44.1 kHz, 24 bits, 6 chaneels DTS

Audiostrim koji plajer na AVR nemože reproducirati

1411.2 kb/s, 16 bits, 7 channels/6 channels, DTE (ES Matrix / Core)


Također imam problem sa FLAC fajlovima koji imaju veliki bit rate, AVR ih ne prepoznaje.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:15   #3314
@krekre: nemam snage ulaziti u njegove umne kvazi-konstrukcije, samo za primjer: There are non oversaturated colors as it's the native matrix and colorspace from the original film: BT. 2020...kakav vražji BT.2020 na blurayu iz kojeg izvodi te svoje HDR uratke...a ako je mislio na kino varijantu filma, ni tu nema nikakvog BT.2020 standarda...

tip radi nešto jako slično onome što tvoj TV radi sam, znači uopće ne moraš skidati te njegove HDR konverzije već skineš obični bluray te uključiš onaj HDR processing na Samsungu,već sam zaboravil kak se točno zove opcija (HDR plus?)

Budući da je DTS ES Matrix zapravo običan DTS s matrixiranim dodatnim kanalom, možda je problem u 16 bita...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 08:53   #3315
Dakle u oglasniku imam Audiolabov procesor / DAC / predpojacalo
Kao AV sistem (procesor) radi bolje i od RSX 1067 i od RSP 1098 Rotela (iz prve ruke), a o silnim AV recivera da i ne ...
DAC je pretpostavljam standardni Audiolabov (znaci pojede ove od 2000+ kuna)
Predpojacalo jako dobro za muziku i hifi.
Jedina mana i po testovima sto je previse "audiofilsko" i ne obraduje video signal nego ga propusta!?
I jave mi se 2 modela u 7 dana...ponude zamijenu za reciver Onkyo, drugi Yamaha ...

Ja ponudim liku zamijenu, sa Rotel RB985 za T+A powerplant bez daljinskoga, a lik mi pocne filozofirati da je T+A uredaj viseg ranga!?

E psihijatrije...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 17:48   #3316
Večer, da malo oživimo temu.
Tražim si za kino sobu neke fotelje, naslonjače ili kako bi ih već nazvali. Ovo mi se sviđa ali da malo provjerim po netu što se još nudi i šta eventualno drugi možda imaju.
Led trake naručene, radni stol (2m x 0,9 m) leti van iz kino&gaming sobe jer ipak zauzima previše mjesta.

Lagano se pripremam za zimske dane, bit će više slobodnog vremena, barem se nadam.
ivanvk7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:14   #3317
Već dosta dugo je HDMI veza ustaljena u AV spajanju kao najjednostavnija, najpraktičnija, a u visokorazlučivim audio/video formatima i jedina moguća.

Moj "najbolji" ( čitaj; i najskuplji) Supra HDMI nije baš radio neku razliku ( na prijašnjem LCD-u), a na novom i na BDP playeru nisam nešto isprobavao.

No, danas mi veli susjed da je na novom 4K televizoru ( napisah osvrt na tv temi) bez problema uočio razliku ( na HD i 4K materijalima)
Naime, posudio dva AudioQuest HDMI kabela i već je na prvom Pearl bila mala razlika, a puno veća na Forest (2.0).

https://www.ronis.hr/kabel-hdmi-audi...-1.5m/product/

Dakako, prvom se prilikom moram i sam u to uvjeriti.
Doduše, ima na netu recenzija gdje oni skupi HDMI čine vidljivu razliku....ali nabolje vidjeti na svoje oči...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 19:15   #3318
Nego, kad smo već kod tih najnovijih tehnologija, problem je kod toga da jedino naj naj noviji AV receiveri podržavaju npr. HDR 4K .

Dakle, njegov skupi Onkyo 3030 ne pušta HDR (4/4/4 kadenca) ili kak se to već zove.....

Glede update Firmwarea tih AV receivera na HDR (4K), nema to puno šanse, jer je vjerojatno potrebno i malo novog Hardwera.

Spajanje Media playera drito na 4K tv ide naravno (za HDR), ali je onda problem sa zvukom, jer sa optikom na AV receiver ne prolazi Dolby True HD i Atmos (jebeni SPDIF protokol...)

Ide, recimo sa nekog BDP playera koji imaj dva HDMI izlaza, pa drugi koristiš samo za zvuk na AV receiver (zbog toga i prvi 4K BDP-i imaju i 2 HDMI Out..)
U susjedovom slučaju BDP ima 2 HDMI, ali nema Media Player koji se za ta plejanje više koristi.

Dakle, što napraviti kada Media player ima samo 1 (jedan) HDMI izlaz !

Da li je tu moguće staviti neki HDMI Switcher ili sl... ?
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 19:40   #3319
Nekaj ovakvoga: https://www.hdfury.com/product/vertex-4k60-444-600mhz/? to je na preorder

ovo već postoji: https://www.hdfury.com/product/integ...60-444-600mhz/
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 21:05   #3320
Hvala na linku.
Znači, ima možda neki način....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.