Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 13:24   #841
@nepoznati..da bilo bi zgodno otvoriti temu mucenistvo ili suicid?.dalo bi se o tom raspravljati.Primjerice kako je Franjo zarko zelio postati misionar-mucenik,al je ipak po Bozjem planu umro kako je Bog htio.Zarko je zelio otici u taj isti Maroko,ali je bio sprijecen od bolesti,ali se zato spustio do Sirije i Egipta gdje je po zapisima ugodno caskao sa tamosnjim sultanom
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 14:24   #842
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
@nepoznati..da bilo bi zgodno otvoriti temu mucenistvo ili suicid?.dalo bi se o tom raspravljati.
Da. Religije su neka razblažena verzija samoubojstva, negacija ovog, jedinog života koji imamo u korist prekogrobnog (smrti). I očekivanje propasti svijeta.

Quote:
Primjerice kako je Franjo zarko zelio postati misionar-mucenik,al je ipak po Bozjem planu umro kako je Bog htio.Zarko je zelio otici u taj isti Maroko,ali je bio sprijecen od bolesti,ali se zato spustio do Sirije i Egipta gdje je po zapisima ugodno caskao sa tamosnjim sultanom
Zapravo je nadahnjivao propovjedima križarsku armiju na njihovom samoubilačkom i ubilačkom pohodu, da ih potakne na "akciju" na Alllah... pardon, na Isusovom putu za Božiju stvar, tj. oslobađanje fiktivnog groba Isusa, kojeg je izmislila carica sveta Jelena.

A danas se sveti Franjo potura samo kao miroljubivi pjesnik koji razgovara s ptičicama i cvjetićima....
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 18:05   #843
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Zapravo je nadahnjivao propovjedima križarsku armiju na njihovom samoubilačkom i ubilačkom pohodu, da ih potakne na "akciju" na Alllah... pardon, na Isusovom putu za Božiju stvar, tj. oslobađanje fiktivnog groba Isusa, kojeg je izmislila carica sveta Jelena.

A danas se sveti Franjo potura samo kao miroljubivi pjesnik koji razgovara s ptičicama i cvjetićima....
tako je krenuo, ali je onda dobio što je htio, i to je bila poprilična trauma i šok, zato i tako je i počeo razgovarati sa ptičicama i cvječem, po svim pričama nije isti lik prije i nakon svjedočenja križarskom pohodu, ustvari bi se reklo da je postao bolji, makar netko bi rekao i da je naprosto puko
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 18:26   #844
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
tako je krenuo, ali je onda dobio što je htio, i to je bila poprilična trauma i šok, zato i tako je i počeo razgovarati sa ptičicama i cvječem, po svim pričama nije isti lik prije i nakon svjedočenja križarskom pohodu, ustvari bi se reklo da je postao bolji, makar netko bi rekao i da je naprosto puko

Može bit da je puko u pozitivnom smislu, pa umjesto politikom i ratovanjem, posvetio se pticama i prirodi.
Kakogod, Crkva ga sigurno nije proglasila svetcem radi prirodoljublja.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 18:31   #845
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kakav je crkveni stav o tome, zar ne govori proglašenje takvoga poticatelja svecem (Franje + Padovanskog), uz nikakvu osudu za ono slanje učenika u sigurnu smrt?

Čakštoviše, odoše oni u raj. Baš kao i bombaši samoubojice u islamima. Koje čeka slava i 72 djevice-huriie u muslimanskom raju. Nije li i odlazak u jalove križarske ratove bio vid masovnog samoubojstva za Krista?
Mda, tako sam si nekako i mislila. Što misliš, jesu li i ovi dobili kartu za raj? Mislim, trebao je netko i posvetiti te spomenike, održati pokope i tak.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Religije općenito preziru ovaj naš jedini i dragocjeni život i glede u smrt i Sudnji dan sveopće propasti, sa čežnjom kao da im ona donosi nešto prekrasno.
To ipak varira od religije do religije. Čak i unutar Kršćanstva postoje značajne razlike. Recimo, pravoslavlje je tu prilično ekstremno, barem neki njegovi ogranci. A zabilježena su i masovna samoubojstva Staroveraca nakon raskola u Pravoslavnoj Crkvi, mislim da se radilo u samospaljivanju monaha zbog nekih promjena u liturgiji.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 19:09   #846
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Mda, tako sam si nekako i mislila. Što misliš, jesu li i ovi dobili kartu za raj? Mislim, trebao je netko i posvetiti te spomenike, održati pokope i tak.

Koji dvorac od mauzoleja. Da se poželiš ubit kako bi ti truplo tamo počivalo u miru (not).

Quote:
To ipak varira od religije do religije. Čak i unutar Kršćanstva postoje značajne razlike. Recimo, pravoslavlje je tu prilično ekstremno, barem neki njegovi ogranci. A zabilježena su i masovna samoubojstva Staroveraca nakon raskola u Pravoslavnoj Crkvi, mislim da se radilo u samospaljivanju monaha zbog nekih promjena u liturgiji.
Kultovi smrti, eto što su. Nepomirljivost s vlastitom smrtnošću.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 19:24   #847
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Koji dvorac od mauzoleja. Da se poželiš ubit kako bi ti truplo tamo počivalo u miru (not).
Čuj, oni nisu oni baš sebe...

Ma, valjda su se ispovijedili i izmolili svoje očenaše... nećemo suditi da nam ne bude suđeno.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:06   #848
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Rada. Molitve i rada. Ora et labora
Nema te kemije koja izvlači iz depresije, u određenom stadiju može pomoći, ali na duže staze radi više štete nego koristi.
Neki puta ne pomaže. Čak i kod svećenika: http://zadarski.slobodnadalmacija.hr...puno-zaljecive

Ali , žene su za sve krive: http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...e-razapinjanje
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 01:04   #849
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A zadar_curica to znade iskoristiti:

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...mas-dva-uvjeta
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 08:17   #850
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
tako je krenuo, ali je onda dobio što je htio, i to je bila poprilična trauma i šok, zato i tako je i počeo razgovarati sa ptičicama i cvječem, po svim pričama nije isti lik prije i nakon svjedočenja križarskom pohodu, ustvari bi se reklo da je postao bolji, makar netko bi rekao i da je naprosto puko
Nije dobio sto je htio,mucenistvo!.A razgovor sa sultanom Malikom al Kamilom je mozda uzor dijaloga krscanina i muslimana.
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:07   #851
U krajnje okrutnom svijetu, netko odluči pobjeći jer je osjećajan i nježan....Ma kako se samo usudi, grozan grijeh
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:17   #852
Quote:
mahher kaže: Pogledaj post
U krajnje okrutnom svijetu, netko odluči pobjeći jer je osjećajan i nježan....Ma kako se samo usudi, grozan grijeh
A koji su to tako osjećajno nježni?, dal možda https://www.youtube.com/watch?v=G-uRIOFrmO4

Znate, i takvim emotivcima ima lijeka, zašto bi se bacali pod vlakove i skršili život sami sebima, čujte još se nitko nije ubio zbog Boga pa time onda zašto bi se ubio zbog čovjeka, jel tako.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:02   #853
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A koji su to tako osjećajno nježni?, dal možda https://www.youtube.com/watch?v=G-uRIOFrmO4

Znate, i takvim emotivcima ima lijeka, zašto bi se bacali pod vlakove i skršili život sami sebima, čujte još se nitko nije ubio zbog Boga pa time onda zašto bi se ubio zbog čovjeka, jel tako.
Kako nije? Vjerski motiviranih samoubojstava ima koliko voliš.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:28   #854
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako nije? Vjerski motiviranih samoubojstava ima koliko voliš.
Nema.
Kako rekoh, još se nitko od njih nije ubio zbog Boga.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:06   #855
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nema.
Kako rekoh, još se nitko od njih nije ubio zbog Boga.
Ako cemo tako gledati nikad nitko nista nije napravio zbog Boga, nikome nje poslao faks sa uputama. Svi nesto rade samo u ime Boga prema intepretacijama nekoh trecih ljudi koji intepretiraju cetvrte ljude i tako generacijama i generacijama do nekih koji nesto tvrde da je od Boga
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:32   #856
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A koji su to tako osjećajno nježni?, dal možda https://www.youtube.com/watch?v=G-uRIOFrmO4

Znate, i takvim emotivcima ima lijeka, zašto bi se bacali pod vlakove i skršili život sami sebima, čujte još se nitko nije ubio zbog Boga pa time onda zašto bi se ubio zbog čovjeka, jel tako.
Samoubojstvo je zadnja opcija, ne ubijaju se ljudi iz hobija ili zato šta im je zabavno...Život ih dovede pred zid...
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:49   #857
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nema.
Kako rekoh, još se nitko od njih nije ubio zbog Boga.
A ZA Boga?

Je li netko "prihvaćao patnje radi Gospodina"?
Što je veća patnja nego mučeništvo (u smrt) radi Krista?

Quote:
Isus određuje:
"Blago vama kad vas zamrze ljudi i kad vas izopće i pogrde te izbace ime vaše kao zločinačko zbog Sina Čovječjega! Radujte se u dan onaj i poskakujte: evo, plaća vaša velika je na nebu. Ta jednako su činili prorocima oci njihovi!"
Razumiješ sada radost koju je osjećao sveti Franjo, kada je doznao da su mladi redovnici ubijeni jer su galamili po džamijama da je Muhamed lažov, a Isus Bog? I on je htio tako skončat, ali ipak nije, a svoju žalost.

Ne podsjeća li te to na bombaše samoubojice, koji su uvjereni da to čine radi Alaha? Jesu li jedni u pravu a drugi ne?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:53   #858
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ako cemo tako gledati nikad nitko nista nije napravio zbog Boga, nikome nje poslao faks sa uputama. Svi nesto rade samo u ime Boga prema intepretacijama nekoh trecih ljudi koji intepretiraju cetvrte ljude i tako generacijama i generacijama do nekih koji nesto tvrde da je od Boga
Je, ako ćemo cjepidlačiti ubili su se zbog svoje percepcije Boga koja baš i nije skroz njihova jer su je naslijedili od nekog drugog. Mislim da to zaslužuje Darwinovu nagradu.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:32   #859
Samoubistvo nije samo razumno kada je neko ''doveden pred zid'' nego je uvek naravno racionalno.Jasno je dakle da je nastavak zivljenja samo stvaranje novih iskustava (pozitivnih i negativnih) ali je sve to drama koja se na kraju svodi na gubitak, tako da sto vise iskustava u zivotu, to je veci gubitak na kraju smrcu, a samoubistvo je prekid svakih potreba, a potrebe su stetna pojava koja stvara patnju. Mrtvi nisu tuzni zbog toga sto nisu zivi, jer nemaju svest koja bi stvorila potrebu da budu zivi tako da ne postoji nikakvo nezadovoljstvo.Na zalost zivotinje nemaju tu privilegiju da mogu da prekinu svoju Šekspirovsku dramu, da bude manje tragicna.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:35   #860
https://www.bitno.net/vijesti/vatika...ije-kolumbija/

Eto, život je bitan...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.