Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2003., 22:49   #61
Thumbs up

In a society less decadent than ours, Neo-Paganism wouldn't have a chance - but genuine Paganism would flourish.

da ponovo prepišem aforizam...
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 12:28   #62
Quote:
Baphomet kaže:
Meni taj neopaganizam liči na razblaženu verziju kršćanstva npr. (kao što negdje već napisah da važi za većinu neopagana) :

Krscanstvo = ako ne budes dobar ides u pakao
New Age = ako ne budes dobar patiti ces u sljedecem zivotu

Krscanstvo = seks je grijeh
New Age = seksualna energija se mora stedjeti

Krscanstvo = Bog vas sve gleda i pazi na vas
New Age = Sve je onako kako i treba biti, bez obzira sta vi radili

Krscanstvo = novac je dobrodosao kao donacija i zbog toga cete biti vrijedniji i priznatiji od strane drustva
New Age = novac je potreban za razne inicijacije

....itd., malo iskarikirano...ali tako je to
To malo što je iskarikirano je ipak mnogo.

Kršćanstvo nikad ne prijeti paklom, nego upozorava na posljedice neposlušnosti.
Kršćanstvo ne uči da je seks u braku grijeh nego je grijeh preljub, bludništvo i nastranost.
Kršćanstvo ne uči ni da je grijeh biti bogat ako je to bogatstvo skupljeno na pošten način.
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 12:41   #63
Kršćanstvo nikad ne prijeti paklom, nego upozorava na posljedice neposlušnosti.
Kršćanstvo ne uči da je seks u braku grijeh nego je grijeh preljub, bludništvo i nastranost.
Kršćanstvo ne uči ni da je grijeh biti bogat ako je to bogatstvo skupljeno na pošten način.


'šemuGajde!

Pa onda sam ja Krščanin do jaja !

S time da imam još manje iskustva od krschanina o coprnjama
jer u životu nisam bil kod gatare
niti sam više nego listao knjige raznih vještica Vesni...
Bil sam jednom-dvaput na ezoterika croatika i bilo mi je


Ma krschanine, još buš ti mene obratil,
samo kad bi pisao malo više o LJEPOTAMA svoje vjere i puta, a manje pljuvao po drugima...
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 15:10   #64
Quote:
krshcanin kaže:

Kršćanstvo nikad ne prijeti paklom, nego upozorava na posljedice neposlušnosti.
Hmm....a šta da kažen nego da citiram staru dobru poslovicu "nije govno nego se pas posrao."

Quote:
krshcanin kaže:

Kršćanstvo ne uči da je seks u braku grijeh nego je grijeh preljub, bludništvo i nastranost.
No dobro, nisam bio precizan, onda je seks prije braka grijeh. I seks kojem nije namjera začeće života. I šta nam onda ostaje? Par seksanja za cijeli život!?

Quote:
krshcanin kaže:

Kršćanstvo ne uči ni da je grijeh biti bogat ako je to bogatstvo skupljeno na pošten način.
Nisam rekao da je bogatstvo grijeh, nego da je poželjno da se novac donira, i da ta donacija tj. inicijacija pridonosi društvenom(duhovnom) ugledu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 20:02   #65
Quote:
Roga Baba kaže:

Ma krschanine, još buš ti mene obratil,
samo kad bi pisao malo više o LJEPOTAMA svoje vjere i puta, a manje pljuvao po drugima...
Nije moj posao da nekog obraćam, puno je toga napisano ako si iskren možeš sve razumjeti.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.