Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2002., 15:56   #61
Re: Ja sam Put Istina i Život

Quote:
Uranus kaže:
«Ja sam Put Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni!»

Što za vas znače ove Isusove riječi?

Uvijek je to isti Put bez obzira kojoj religiji pripadamo. Svi moramo proći putem koji je prošao Isus ako želimo doći do Boga...svi moramo proći kroz pustinju u kojoj nas sotona iskušava, svi se moramo razapeti i umrijeti za ovaj svijet....upravo poput Isusa...i zato svi mi moramo postati i Put i Istina i Život i tek tada možemo doći Ocu i gledati ga u lice.

Ići Isusovim putem znači i sam postati taj Put
Ici Kristovim putem znaci prihvatiti Kristov jaram tj. Njegov Zakon samoodricanja, a to izmedju ostalog znaci danas svetkovati sedmi dan-subotu.To je danas, izmedju ostalog, jedna od karakteristika pravih Kristovih sljedbenika.Zbog toga ce Kristov narod ponovo biti porganjan a oni koje odbacuju Zakon oni ce "uzivati" blagodati popularnog "krscanstva".
 
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 10:51   #62
Re: Re: Ja sam Put Istina i Život

Quote:
krshcanin kaže:
Ici Kristovim putem znaci prihvatiti Kristov jaram tj. Njegov Zakon samoodricanja, a to izmedju ostalog znaci danas svetkovati sedmi dan-subotu.To je danas, izmedju ostalog, jedna od karakteristika pravih Kristovih sljedbenika.Zbog toga ce Kristov narod ponovo biti porganjan a oni koje odbacuju Zakon oni ce "uzivati" blagodati popularnog "krscanstva".
A jel ti znaš što znači svetkovati dan subotnji? Božja djeca su uvijek u suboti, sedmom danu, počinku Kristovom. Subota u Bibliji ne označava samo običan dan u tjednu.
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2002., 13:33   #63
sve je u ljubavi
ljubav is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2002., 22:13   #64
Re: Re: Re: Ja sam Put Istina i Život

Quote:
Uranus kaže:
A jel ti znaš što znači svetkovati dan subotnji? Božja djeca su uvijek u suboti, sedmom danu, počinku Kristovom. Subota u Bibliji ne označava samo običan dan u tjednu.


Naravno, ne treba brkati bezveznu subotu ovoga svijeta s onime na što se zaista odnosi simbol "Subote" kao "dana Božjeg".

Subota, sedmi dan, odgovara sedmoj trublji, sedmom pečatu, sedmom stupnju inicijacije, Svetom Sedmoduhu koji se objavljuje na sedmerostruki način.

Tko u ovome vidi subotu našeg kalendara cio će život provesti u sukobima "židovski sabbath ili nedjelja cara Konstantina". I subota Židova i nedjelja kršćana ruglo su Boga živoga. Slaveći taj dan na zemlji nitko se neće spasiti, jer se simbol "subote" na takvo što i ne odnosi ( osim za praznovjerce i poganske bezvjerce )

BTW, drago mi je da ima ljudi koji probijaju onu prvu opnu u sedmerostrukom omotaču kojim je prekriven misterij Biblije.
Pozdrav, Uranus, krenulo te!!!
Navajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 16:24   #65
Uranus,
ja tebe, u odgovoru kojeg si mi dala, baš ništa nisam skontao.. Recimo ono: "Jedino je Isus potpuno bio Krist..." Izgleda da, ili sam ja glup za razumijevanje neshvatljivih stvari ili je tebi vrijeme da svu tu konfuziju malo razbistriš čitajući časni Qur'an i razmišljajući o njegovim stavcima.

Recimo, ja ne shvaćam zašto smatraš da Isus nije rekao one riječi za sebe ("Ja sam Put, Istina i Život...") već da su to rekli samo "oni koji su bili uz njega i osvjedočili se..." (to si rekla na rvoj strani). U Bibliji, ipak, stoji da je to rekao Isus! I sad ja ne kužim šta si htjela reći, jer ako to Isus doista nije rekao za sebe, onda je neko slagao. A ako je slagao, onda se vjera temelji na neistini. A neistina stvara konfuziju, i onda se čovjek vrti u krug, ako nema hrabrsti da oslobodi svoj duh i realno sagleda svijet oko sebe, i samog sebe.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 16:52   #66
Quote:
Uranus kaže: "Da li je bio u tijelu Isusa Nazarećanina? Pa po svemu sudeći je bio...".
Quote:
Uranus kaže: ""A kako znamo za Krista? Da nije Biblije ja Krista možda ne bih nazivala imenom Krist, ali bih ga svejedno osjećala u sebi, jer sam ga osjetila i prije nego sam uopće Bibliju ikada uzela u ruku. Eto, po mom mišljenju to je taj Božić koji Kršćani slave, to nejako dijete, taj mali Krist u nama koji se rodi..."
Uranus, ovo je jedan dobar pokazatelj konfuzije o kojoj sam govorio u prethodnom postu. Ja uopće ne ćutim nikakvog Krista u sebi, niti uopće znam šta je to Krist - sumnjam i da iko živi to zna! Po meni, izraz "Krist" je samo jedna ljudska fikcija, nastala u želji da se čovjek preuzdigne iznad ljudskog... da se izjednači sa Bogom! To je jasna poruka ovakvog kršćanstva, kakvo je postepeno sublimirano u proteklim stoljećima. Takvo kršćanstvo prestavlja sintezu paganskih vjerovanja (iz onih vremena kada su ljudi smatrani "bogovima") i prvih spoznaja o Tvorcu do kojih je došao židovski genij.

Rekoh da ne ćutim nikakvog krista u sebi. Jedino znam da postoji Bog, i da sam ja Božije stvorenje koje ima neki svoj put. Čovjek je, dakle - čovjek, a Bog je - Bog. I nije naše da mi postajemo bogovi, nego da spoznamo svoga tvorca i da očistimo sebe i svoju dušu kako bi se Njemu vratili spremni. Eto, nemoj preko ovoga preletjeti, nego se dublje zamisli i pokušaj preispitati sebe i svoj dosadašnji život. Razmisli o mojem prethodnom savjetu, doista vidim da si ti fina osoba i žao mi je što mučiš sebe vrteći se u krug, u nekom kovitlacu nejasnih magnovenja iz starih vremena. Ovo je dobronamjeran savjet i ukoliko se odlučiš da me poslušaš rado bih ti pomogao, onoliko koliko je u mojim mogućnostima... Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 16:59   #67
Quote:
Shady kaže:
Ja uopće ne ćutim nikakvog Krista u sebi, niti uopće znam šta je to Krist
Ovo ti vjerujem na rijec.
Quote:
..žao mi je što mučiš sebe vrteći se u krug, u nekom kovitlacu nejasnih magnovenja iz starih vremena. Ovo je dobronamjeran savjet i ukoliko se odlučiš da me poslušaš rado bih ti pomogao, onoliko koliko je u mojim mogućnostima...
E, moj Shady, sto me nasmija...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 17:03   #68
A ti, kao fol, znaš šta je to "Krist"? Vidiš, gordost čovjeku ne da da se preispita... To ti je ono: "ako neće bit po mome, ne mora nikako..." - tipičan tvoj stav! Što se tiče Uranus, nju odvajam. Ne mislim da je gorda, samo je malo zbunjena svim ovim, i siguran sam da može isplivati. Za razliku od nekih drugih...
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 17:11   #69
LOL
Pa Uranus vec je "po mom", samo je finija i pristojnija od mene, pa mislis da je i slabija.
OK, navali. Bas sam znatizeljna.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 17:21   #70
Quote:
Shady kaže:
Po meni, izraz "Krist" je samo jedna ljudska fikcija, nastala u želji da se čovjek preuzdigne iznad ljudskog... da se izjednači sa Bogom!

I nije naše da mi postajemo bogovi, nego da spoznamo svoga tvorca i da očistimo sebe i svoju dušu kako bi se Njemu vratili spremni.
Da ne bude bas samo chat...

Znaci, po tvome se mi Bogu vracamo? Ne vidis li da ti druga recenica pobija prvu?
Mozda ne treba spoznati tvorca negdje daleko, vec tvorcev vlastiti dio u nama samima.
Sto mislis?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 17:22   #71
Quote:
Gospon Pes kaže: "LOL, Pa Uranus vec je "po mom", samo je finija i pristojnija od mene, pa mislis da je i slabija..."
Ako ćeš pravo mislim da si ti slabija, ne ona. Snaga jedne ličnosti se ne ogleda u tvrdoglavom odbijanju. Sa takvog stanovišta su i Fariseji su bili jaki! Uranus nije po tvom, možeš u to biti potpuno uvjerena.
Quote:
Gospon Pes kaže: "OK, navali. Bas sam znatizeljna."
Moje je samo da posavjetujem. A sve je do onog drugog. Tako je oduvijek bilo.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 17:34   #72
Quote:
Shady kaže:
Snaga jedne ličnosti se ne ogleda u tvrdoglavom odbijanju.
Oh, kad bi ti priznao da je netko jaci, tj. sigurniji u sebe nego ti i zato ga ne mozes obrlatiti, ne bi to tvoj ponos podnio. Onda to nazoves tvrdoglavoscu, pa ti je lakse.
Ne, dragi Shady, nije to tvrdoglavost, nego nisam dovoljno bedasta da se spustam s konja na magarca.

A Uranus ce, nadam se, moje rijeci prokomentirati, pa da vidimo sto ce reci.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 17:55   #73
Da, to bi bilo tako kad bih ja napisao samo to što si kvotirala. Ali, nakon kvotirane rečenice je stajalo i: "Sa takvog stanovišta su i Fariseji su bili jaki!"
A svako misli da je na konju, to ja ne sporim.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 17:58   #74
Quote:
Shady kaže:
Da, to bi bilo tako kad bih ja napisao samo to što si kvotirala. Ali, nakon kvotirane rečenice je stajalo i: "Sa takvog stanovišta su i Fariseji su bili jaki!".
Meni su farizeji sinonim za "jedno prica, drugo radi", pa sebe ne bih stavila u farizeje.
Takodjer su se farizeji drzali svoga jer su od toga imali zemaljske koristi, ja za svoje nemam nikakvu.
Ne valja ti usporedba.

No, dobro. Okrenimo stvar drugacije. Zasto ti ne postanes krscanin? Objasni mi razloge.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 18:14   #75
Ne, Pes, ja te nisam usporedio sa farizejima, to mi ne možeš prišiti. Njih sam spomenuo kao opći primjer tvrdoglavosti nekoga ko nije u pravu, i to sa tobom nema veze. Razlika je ogromna da bih vas usporedio. Oni su, na primjer, dobro i temeljito poznavali Pisma (za razliku od tebe ) i odbijali su Islam samo iz obijesti, iako su dobro znali da Isus govori istinu i da nije lažac. Kod tebe je u pitanju druga stvar. (sad ću ti odgovoriti i na drugo pitanje).
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 18:31   #76
Zašto ne postanem kršćanin?

Biti kršćanin (u današnjem smislu te riječi) znači odbijati Qur'an, a to je štetno. Fino bi bilo biti kao Isus, nek je na njega mir na ovom i na budućem svijetu, a ono što je on bio sasvim se razlikuje od onoga kakvim se on danas predstavlja. Držim da je Isus, onakvim kakvog ga Qur'an predstavlja, mnogo bliži povjesnom Isusu od opisa crkvenih dogmi.

Isus (sasvim nedvojbeno) nije bio kršćanin! Znači, reci mi ti, Pes, šta je onda bio ako nije bio kršćanin? Vidjećeš da nemaš boljeg opisa, do toga da je bio musliman (u onom smislu što ta riječ znači). U samoj Bibliji postoje neke naznake, o tome da je rekao Isus da je sluga Božiji, i to je veoma jasno, osim ako ovo ne izvrćemo da bismo tog slugu vidjeli kao "boga".

I drugo, kršćanstvo, u svim svojim oblicima koje danas poznajemo, je jedan ogroman konglomerat deformiranih i nakalemljenih vjerovanja (jedno šarenilo, gledano od crkve do crkve). Uglavnom, to su ti razlozi. Mislim da je ovo dovoljno. Pokušaj makar ovo shvatiti.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 18:35   #77
Quote:
Shady kaže:
Oni su, na primjer, dobro i temeljito poznavali Pisma (za razliku od tebe ) i odbijali su Islam samo iz obijesti, iako su dobro znali da Isus govori istinu i da nije lažac.
Hehe, pa kad je Isus propovijedao islam, zasto ti vjerujes tamo nekom Muhammedu?

Da, farizeji (i mnogi danasnji) su bolje od mene poznavali Pisma, ali ja bolje od njih (s)poznajem Boga. Pa ti sad vidi sto je vise vrijedno.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 18:56   #78
Quote:
Shady kaže:
Biti kršćanin (u današnjem smislu te riječi) znači odbijati Qur'an, a to je štetno.

Isus (sasvim nedvojbeno) nije bio kršćanin! Znači, reci mi ti, Pes, šta je onda bio ako nije bio kršćanin? Vidjećeš da nemaš boljeg opisa, do toga da je bio musliman (u onom smislu što ta riječ znači). U samoj Bibliji postoje neke naznake, o tome da je rekao Isus da je sluga Božiji, i to je veoma jasno, osim ako ovo ne izvrćemo da bismo tog slugu vidjeli kao "boga".
Krscanstvo dolazi od Krista i u biti ne znaci drugo nego sljedbenici Isusa. Meni je to puka rijec koja otprilike objasnjava o cemu se radi, tako da sto se mene tice, mozes Isusa zvati i muslimanom. Nije to bit stvari, bar ne meni.
Sam kazes da bi bilo fino biti kao Isus, prema tome, sto njemu fali i sto oni rade krivo koji se iskljucivo njega drze? Zbog cega me se kao "putokaz" mora ticati ijedna knjiga, ijedna religija i bilo sto osim njega?
Pitala sam te jednom, pitam te opet: Sto to u Kuranu pise, a da nije Isus vec rekao prije?
Quote:
I drugo, kršćanstvo, u svim svojim oblicima koje danas poznajemo, je jedan ogroman konglomerat deformiranih i nakalemljenih vjerovanja (jedno šarenilo, gledano od crkve do crkve). Uglavnom, to su ti razlozi. Mislim da je ovo dovoljno. Pokušaj makar ovo shvatiti.
Sto tebe briga za danasnje krscanstvo? Tko o njemu prica? Pa samo slijepci ne vide da to s izvornim krscanstvom veze nema i da na to prijedjes, nisam mislila. To ne bih nikome savjetovala.
I sad zato sto vecina krscana vise nisu krscani, treba omalovazavati onaj manji broj koji to jesu? Dobra ti je fora.
A tvoj ljubljeni islam se kao nije izrodio? Pogledaj malo oko sebe i budi iskren.
Je*es katolika koji najprije ide na misu, a onda pokolje par muslimana i je*es muslimana koji najprije klanja, a onda baci bombu na par katolika. To ovako, grubo receno i parafrazirano. Ako su to znaci vjere i Boga, onda hvala lijepo i na jednom i na drugom.
No na srecu nisu, to su samo znaci da su ljudi gamad i koriste Bozje ime za svoje cisto ljudske i pokvarene ciljeve kao sto su to radili od dana svog postojanja.
Ne mogu sprijeciti i ne mogu promijeniti, ali se mogu distancirati i niti jedna vasa religija nije moja i nece biti.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 04:41   #79
Isus je bio odlican propovjednik.
Quote:
Ja sam Put Istina i Život
Navedena sugestija je uistinu melem za svaku izgubljenu ovcicu. Svaka cast Isusu. Jadan nije niti znao da ce se u ime njegovih rijeci dogoditi toliki zlocini.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 05:01   #80
Quote:
Gospon Pes kaže: "Hehe, pa kad je Isus propovijedao islam, zasto ti vjerujes tamo nekom Muhammedu?"
Joj, ne može ti ni vrag doskočiti! Na ovo sam pao sa stolice! U globali, nisu samo oni navješćivali islam, nego i prije njih, recimo Abraham, Noe, Job... Mir na sve poslanike na ovom i na budućem svijetu. Medjutim, Pes, zašto onda da sve njih priznam, osim zadnjeg? Eto, reci.
Quote:
Gospon Pes kaže: "Da, farizeji... su bolje od mene poznavali Pisma, ali ja bolje od njih (s)poznajem Boga..."
Ne zaboravi, to su mislili i - Farizeji!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.