Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2011., 12:25   #101
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
1.da li mjesto stanovanja određuje matični ured koji će nas ženiti?
Ne, mi smo iz Zagreba, vjenčali se u Zagorju, matičarka došla iz najbližeg matičnog ureda (Zabok).

Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
da li smo kasnije vezani ičim za taj ured radi bilo kakvih dokumenata? (da se ne desi da moram u stubicu po papire kad mi nešto zatreba)?
Hm, ne znam. Nama još niš od papira nije zafalilo. I ja molim odgovor na ovo pitanje

Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
2. da li mogu sama 'organizirati' ceremoniju ili moram prihvatiti njihov način?

pod tim mislim na uređenje okoliša, pozadinsku glazbu, i naš tekst koji želimo da se pročita prije nego se obećamo? ako mora biti onog službenog što ima po zakonu ispričati, može li naše onda biti dodatak? imam svoje zavjete a i cijeli teks koji nam nešto znači...
A gle, što se glazbe i uređenja okoliša tiče, mislim da možeš što hoćeš. Nama je matičarka došla u vrt iza restorana gdje je kasnije bila večera.
Za zavjete nisam sigurna, mi smo poslušali što ona ima za reći i nismo niš dodavali. Btw bila je onak blago razočaravajuća, tiha i sva nekak preko volje, barem u usporedbi sa ženom koja obavlja ceremonije u zgb vjećnici, koja mi je super. Da ne ponavljam opet kako je preskočila dio s razmjenom prstenja, što sam već par puta ovdje opjevala
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 12:32   #102
fala

mozda ce jos netko znati ostalo.
raspitat cu se jos ovo za zavjete. apsolutno mi je aljkavo kako oni to odrecitiraju bez imalo duha. :uzdah:
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 12:35   #103
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Ne, mi smo iz Zagreba, vjenčali se u Zagorju, matičarka došla iz najbližeg matičnog ureda (Zabok).


Hm, ne znam. Nama još niš od papira nije zafalilo. I ja molim odgovor na ovo pitanje


A gle, što se glazbe i uređenja okoliša tiče, mislim da možeš što hoćeš. Nama je matičarka došla u vrt iza restorana gdje je kasnije bila večera.
Za zavjete nisam sigurna, mi smo poslušali što ona ima za reći i nismo niš dodavali. Btw bila je onak blago razočaravajuća, tiha i sva nekak preko volje, barem u usporedbi sa ženom koja obavlja ceremonije u zgb vjećnici, koja mi je super. Da ne ponavljam opet kako je preskočila dio s razmjenom prstenja, što sam već par puta ovdje opjevala
Moj vokalni sastav je pjevao u dvorištu kuće obred, sami su osmislili kićenje. Mislim da je njeno samo da odradi svoj dio posla u vezi vjenčanja, sami smo dogovorili pjesme i kada će se pjevati. I još smo mi bili kao iznenađenje za mladu...
Buga9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 13:17   #104
Quote:
Buga9 kaže: Pogledaj post
Moj vokalni sastav je pjevao u dvorištu kuće obred, sami su osmislili kićenje. Mislim da je njeno samo da odradi svoj dio posla u vezi vjenčanja, sami smo dogovorili pjesme i kada će se pjevati. I još smo mi bili kao iznenađenje za mladu...
moram priznati da ne razumijem? vi ste pjevali obred kao što se pjeva misa ili ste bili zvučna kulisa za vrijeme obreda?
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 11:09   #105
Kris79, pjevali smo uvodnu pjesmu dok je mlada dolazila kroz dvorište do mladoženje. Matičarka je ispričala svoje, a nakon razmjene prstenja smo otpjevali još jednu pjesmu i tijekom čestitanja 1-2 pjesmi po potrebi.Evo, nadam se da sam ti pomogla..A što se tiče matičara, on nema veze s nama i našim dogovorom pjesama, samo odrade svoj dio!
Buga9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 11:11   #106
da, po vjenčani list morate ići u matični ured gdje izdan

__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 11:13   #107
al to nije neki bed, jel? mislim, za kaj mi još može trebati u životu? mi smo na vjenčanju odmah dobili dva komada koliko smo zatražili kod prijave vjenčanja i nikad mi kasnije nije trebao..
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 11:42   #108
meni je za nešto trebao biti ne stariji od 6 mj al se sad nemrem sjetit za kaj
sjećam se da je muž išao vadit

naš je u zaprešiću pa nije tak strašno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 11:15   #109
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post

(vjenčanje bi bilo negdje u zagorju, matičara bi znači doveli na livadu i prikladno platili, pa bi uzeli onaj ured koji mora manje putovati). da li smo kasnije vezani ičim za taj ured radi bilo kakvih dokumenata? (da se ne desi da moram u stubicu po papire kad mi nešto zatreba)?



vjenčanje će biti vrlo neformalno i jako bi htjela biti sama režiser cijelog događaja...
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
da, po vjenčani list morate ići u matični ured gdje izdan

ovako, mi smo se vjenčali u Sinju, živimo u Zadru. Kad sam prošle godine išla vaditi friški vjenčani list, teta matičarka mi je verificirala vjenčani list u kompjuteru i rekla mi da ga od tada mogu i u zadru vaditi. Još mi nije zatrebao, pa vam ne mogu reći da li je to stvarno tako, ali svakako napomenite matičaru da živite u drugom mjestu, pa će vam onda on reći da li je ovo što sam ja napisala točno
__________________
"If you know exactly what are you going to do, what is the point of doing it?"
alsinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 13:50   #110
Curke, pls jedno pitanje - vi koje ste se udale u Zagrebu u Vijećnici.. koji je ovo dil sa fotografima?! Ja nemrem dovesti svoju frendicu koja zna fotkati, nego samo neke njihove ovlaštene fotografe?! Kak će ju oni spriječiti da okine par fotki? Oduzet joj na ulazu fotić ili..?

nemrem vam opisati koliko mi je dost tih kojekakvih reketa.. ako MI želimo na NAŠEM vjenčanju angažirati NAŠU prijateljicu i njoj malo popraviti krvnu sliku, a da smo mi pritom sigurni u kvalitetu posla, a još najvažnije - da je nama draga osoba s nama u najvažnijem trenutku.. tko ima pravo braniti nam to????
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 13:58   #111
nemam pojma. znam da tip koji fotka vjenčanja po općinama i sl, ne znam kak dolazi do informacija, samo se pojavi i naplati, nitko ga ne angažira. dolazi isto i na promocije a nitko ga ne zove. vidjela sam na par fotki cura sa foruma da je bio on, i stvarno sam se pojavi. ne vidim problem ako vi nekoga angažirate, uostalom nitko ne može zabraniti da slika mama, tata i sl ako se to ne naplaćuje.dal su vam rekli unaprijed da nitko drugi ne smije fotkati? to nije u redu.

edit: ti možeš tražiti taj studio da se makne, da ih niste angažirali za slikanje i da je to privatno vjenčanje za koje oni nemaju dozvolu mladenaca za slikanje.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 14:14   #112
Štriki, pogledaj par postova naprijed, pisale su cure o ovome i mislim da je prošlo bez tih "uvjetovanja".
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 14:20   #113
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
nemam pojma. znam da tip koji fotka vjenčanja po općinama i sl, ne znam kak dolazi do informacija, samo se pojavi i naplati, nitko ga ne angažira. dolazi isto i na promocije a nitko ga ne zove. vidjela sam na par fotki cura sa foruma da je bio on, i stvarno sam se pojavi. ne vidim problem ako vi nekoga angažirate, uostalom nitko ne može zabraniti da slika mama, tata i sl ako se to ne naplaćuje.dal su vam rekli unaprijed da nitko drugi ne smije fotkati? to nije u redu.

edit: ti možeš tražiti taj studio da se makne, da ih niste angažirali za slikanje i da je to privatno vjenčanje za koje oni nemaju dozvolu mladenaca za slikanje.
Ovak, danas sam ti išla još predati neki papir koji nam je falio i dobila potvrdu s datumom i svim i uz to priklamano:

- prava i dužnosti u braku
- pamflet sa popisom, kontaktima i (jezivim) cjenikom fotografa ovlaštenih za vjenčanje u Vijećnici
- papir na kojem doslovno stoji da će, ukoliko nam padne na pamet dovesti nekog iz svoje pratnje za fotkanje, biti neugodnih situacija na ulazu u dvoranu. Doslovno!

Pobjesnila sam..

Nije mi problem platiti.. jebeš lovu.. ali ako nas dvoje želimo i tu smo lovu rezervirali da platimo frendici i spojimo ugodno s korisnim - tko njima daje pravo da mi uvjetuju?!

Nisam od onih grintavaca i bundžija, al ovo me fakat naljutilo.. toliko smo toga stavili na stranu i odrekli se koječega u ime nekog zdravog razuma, ostale su nam 2-3 stvari po kojima ćemo pamtiti taj dan.. jedno od toga je bilo to da nas fotka frendica. I sad će mi ju netko pretresati na ulazu i bacat van naglavačke jer je.. Bandić ili ne znam koji kurac sklopio nekakav ugovor s nekim kome NE DAM 550 kn za par slika i video snimku! Ne dam! Radije ću pamtiti vjenčanje u glavi.. časna riječ. Nije rečeno da se ne bi, uz neke stvarno, ali stvarno dobre argumente i objašnjenje odlučili da nas taj čovjek slika. Al nitko nema pravo dovoditi me pred gotov čin. Ne na moj jedan jebeni dan.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 14:22   #114
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Štriki, pogledaj par postova naprijed, pisale su cure o ovome i mislim da je prošlo bez tih "uvjetovanja".
aha, sori - bum pogledala. Jbg, uz toliko detalja, fakat mi je više teško pohvatati tko je kaj i gdje pisao.

Budem proučila, sori na ponavljanju cure.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 14:32   #115
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
jedno od toga je bilo to da nas fotka frendica. I sad će mi ju netko pretresati na ulazu i bacat van naglavačke jer je.. Bandić ili ne znam koji kurac sklopio nekakav ugovor s nekim kome NE DAM 550 kn za par slika i video snimku! Ne dam! Radije ću pamtiti vjenčanje u glavi.. časna riječ. Nije rečeno da se ne bi, uz neke stvarno, ali stvarno dobre argumente i objašnjenje odlučili da nas taj čovjek slika. Al nitko nema pravo dovoditi me pred gotov čin. Ne na moj jedan jebeni dan.
gle, oni ne smiju vas slikati ako vi to ne želite. nema tog zakona koji vas može na to prisiliti.eto, nas je tip na promociji mrcvario, ja sam samo rekla da ne dozvoljavam da me slika i gotovo. jer je naporan, šalje ti slike doma, zivka te i sl. a 5 slika na dvdu naplati 200kn. sva sreća pa sam to znala prije jer je dragi imao promociju, pa sam mu dala do znanja da mu ne dozvoljavam da me uopće slika. a faks smo pitali zašto su zvali baš taj studio, oni su nam rekli da oni nikog ne zovu - da se sami pojave. znam da je isti studio i po vjenčanjima, nažalost. da je kod nas taj problem, prije bi otišla u vijećnicu i rekla da me slika frendica i da ne želim njihove koji inaće dolaze
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 14:53   #116
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
gle, oni ne smiju vas slikati ako vi to ne želite. nema tog zakona koji vas može na to prisiliti.eto, nas je tip na promociji mrcvario, ja sam samo rekla da ne dozvoljavam da me slika i gotovo. jer je naporan, šalje ti slike doma, zivka te i sl. a 5 slika na dvdu naplati 200kn. sva sreća pa sam to znala prije jer je dragi imao promociju, pa sam mu dala do znanja da mu ne dozvoljavam da me uopće slika. a faks smo pitali zašto su zvali baš taj studio, oni su nam rekli da oni nikog ne zovu - da se sami pojave. znam da je isti studio i po vjenčanjima, nažalost. da je kod nas taj problem, prije bi otišla u vijećnicu i rekla da me slika frendica i da ne želim njihove koji inaće dolaze
thnx

je, kak veliš to sam i pretpostavila - oni me ne smiju slikati ak ja ne želim.. ali smiju li i mogu li spriječiti da se slikamo sami.. to će biti zanimljivo vidjeti. Jer sam ja apsolutno sposobna u vjenčanici po zgradi vijati zaštitara koji se usudio mojoj frendici oduzimati fotić ili neš tog tipa..

evo, doslovno prepisujem s papira koji sam dobila:

"ako se odlučite na to da snimanje vašeg vjenčanja obavlja netko iz vaše pratnje, skrećemo vam pozornost na to da foto i video snimanja u našim dvoranama mogu obavljati samo dežurni fotografi obrtnici, dakle fotografi koje je za snimanja ovlastio ovaj Gradski ured (tj. onih petero sa pamfleta/cjenika zaklamanog zajedno sa dozvolom za vjenčanje i ostalim dokumentima op. )

Molimo da s ovom obaviješću upoznate uzvanike iz vaše pratnje, kako zbog neupućenosti ne bi došlo do neželjenih situacija na ulazu u dvoranu za vjenčanja. "

?!

Pa nisam ni ja savate boks tolko vremena trenirala bezveze..da vidimo tko će imati neželjenih situacija na ulazu u dvoranu ako stave ruku na moje najmilije..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 18:15   #117
VAĐENJE DOKUMENATA

vezano za raspravu gdje se kasnije može dobiti vjenčani....

mi smo prije dva tjedna bili na upisu... dragi je iz sis-mosl. županije i domovnicu bi trebali vaditi u SK, a rodni u Popovači... ali sve smo obavili u Vukovini....

nije potrebno ići u mat. ured, ali treba ići u mat ured koji ima program da povuče podatke sa drugih servera (ured u VG to recimo nema, pa se mora ići u Vukovinu).

oni nazovu mat ured gdje je original i oni tamo to naprave i stave na server, a ovaj drugi mat. ured to samo isprinta i požiga

ali nama se dogodilo da nismo mogli prijaviti vjenčanje u Vukovini jer restoran spada pod nadležnost mat. ureda u Gorici....

platili smo 2500 kn za izlazak....
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 21:03   #118
možda se misli da fotograf mora imati obrtnicu, tj. da može izdati račun, a ne da je nužno onaj s popisa
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 22:13   #119
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
Može mi netko objasniti proceduru vjenčanja pred matičarom, koliko traje? Jel netko možda se ženio na otvorenom? Koliko košta matičar za vjenčanja na otvorenom?
Od ulaska do čestitanja traje od 7 do 10 min.
Torbousti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:26   #120
evo samo da provjerim jel' dam ja luda ili kaj??? mi smo se potpisali na prazan papir u onoj knjizi????? ono baš ništa nije pisalo....

samo dolje smo se potpisali mi i kumovi, a gore ničeg.... jel još netko to doživio???
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.