Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2003., 12:58   #21
Dal se nekome desi da jednu noc sanja jedan san, i iducu noc sanja nastavak istog sna, tamo gdje je bio prekinut onaj prethodni ? Ja jesam.
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 14:10   #22
Quote:
kisha kaže:

Bilii sad bih ti mogal dati svoje viđenje tvoga sna,ali ne znam koliko bi bilo subjektivno,a koliko objektivno...al ako želiš mogu....
Moze, super. To ti iz laickog kuta ili.........?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2003., 20:54   #23
Talking Linkovi za snove... kroz noć... plove...

Quote:
dada79 kaže:
Dal se nekome desi da jednu noc sanja jedan san, i iducu noc sanja nastavak istog sna, tamo gdje je bio prekinut onaj prethodni ? Ja jesam.

I meni se to događalo!

A jesi li kad u dužem razdoblju, recimo u 5-6 godina, TRI PUTA SANJALA potpuno isti san... i u snu znaš da je to san? I gledaš predjele... čudne... koje kasnije prepoznaš... na drugom kraju svijeta...?

Eh Dada79....

I ti sanjaš svašta...


Imaš li koji link... svojih snova!


Pozdrav
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2003., 23:26   #24
Re: Linkovi za snove... kroz noć... plove...

Quote:
I.L kaže:
I meni se to događalo!

A jesi li kad u dužem razdoblju, recimo u 5-6 godina, TRI PUTA SANJALA potpuno isti san... i u snu znaš da je to san? I gledaš predjele... čudne... koje kasnije prepoznaš... na drugom kraju svijeta...?
Ja sam to sanjala. Mjesto na kojem sada živim. Nekih 1000 km daleko od mog doma.
I nije jedini san koji sam sanjala više puta i kasnije to vidjela u stvarnosti. Čak i neke događaje, malo izmjenjene u mom snu, ali je to bilo to. Sanjala sam nekoliko godina prije nego se dogodilo.

Inače češće kad sanjam ružne snove, sama sebi kažem da je to san i utječem na sebe da se probudim.
Kad je lijep san, uglavnom i ostane samo san.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2003., 11:17   #25
Quote:
dada79 kaže:
Dal se nekome desi da jednu noc sanja jedan san, i iducu noc sanja nastavak istog sna, tamo gdje je bio prekinut onaj prethodni ? Ja jesam.
Dada, i ja sanjam u nastavcima, čak i nekoliko noći, no ne nužno odmah slijedeće. No, postoji još nešto što se odnosi na moje snove, prilično bizarno.
Nekoliko puta sam odsanjala neki san koji se nakon nekog vremena realizirao u budućnosti. To su bili jako intenzivni, upečatljivi snovi s negativnim predznakom i odnosili su se na ljude koje poznajem, nikada na mene direktno. Kako to objasniti?
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2003., 12:29   #26
Zanimljivo je kako svoni znaju biti iz razlicitih kutova gledista i perspektiva. Cak i ocima drugih bica- a ponekad cak i tamo odakle je to i u snu nemoguce. Cudno zar ne...
maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 16:58   #27
Lucidni snovi

To je vjerojatno neka nova razina...
Kad usred sna shvatite da to nije stvarnost i da mozete sanjati nesto toplo i ugodno... Tada bih prespavao cijeli dan...

A jednom mi se san ostvario većim dijelom!
Promasio sam samo svoju poziciju unutar sportske dvorane(trebao sam biti 3m dalje i okrenut za 180 stupnjeva) ali sam pogodio ostala 3 glavna lika i njihovo kretanje, tijek razgovora i rezultat. Naravno i u snu i u javi nisam mogao promijeniti situaciju a da ne povrijedim okolinu, a to nisam htio.
__________________

.


prodajem: Pearl Jam: Ten i No Code
snowboard
beheaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2003., 10:18   #28
Ja se vec mjesecima pokusavam probuditi u snu, ali mi ne uspjeva .
Ima netko kakav savjet?

carobnica
carobnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2003., 10:38   #29
carobnice...,
a da se za razliku probas...probuditi na javi?
stanje budnosti?
hmmm?
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2003., 14:21   #30
za carobnicu

da, pokusaj se pet puta dnevno prisjetiti pitanja: "Sanjam li?", a prije spavanja budi svjesna da bi sljedece "dogadjaje" mogla i usniti. Kad ti to postane rutina u stvarnosti, prenijet ce se i u san!
__________________

.


prodajem: Pearl Jam: Ten i No Code
snowboard
beheaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2003., 15:04   #31
Uz ovo sto su rekli jako je korisno ic spavat ranije (najkasnije u 10) i probudit se negdje u vrijeme Brahmamurte (oko 3). U svakom slucaju ne vise od 6 sati spavanja. Sacekaj da se potpuno razbudis. Dobro je citat nesto o lucidnim snovima, razmisljat o tome i sl iako je sama namjera najvaznija. Potom ponovo odi spavat. Tada je puno veca vjerojatnost to dozivit. Kad ides spavat dobro je isto tako odrzavat svijest na necemu umjesto da se pusti da luta. Moze bit na disanju, na svjesti tijela, promatranju onog sto se desava u umu, na tocku izmedju obrva isl. Tako ce mozda bit teze zaspat, moze uzet dosta vremena ali je vrlo moguce da ces se automatizmom i kad zaspes sjetit da se treba koncentrirat na tu stvar i to ce te brzo dovest do "budnosti" u snu.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2003., 16:07   #32
u zadnjih god. dana imam podosta lucidnih snova...
i ponekad se probudim, okrenem na drugu stranu i nastavim san.

Kome se san ostvario?
Meni se ostvario, ali je bio noćna mora!
(Možda sam trebao sanjati Kapetana Zaspana, onog njegovog pederskog pomoćnika i mačka Skočka! Kakve sam ja sreće pojavio bi se onaj preserator Flanel (ako razumijete o cemu trabunjam...))
__________________

.


prodajem: Pearl Jam: Ten i No Code
snowboard
beheaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 11:47   #33
I.L., da, ne daj boze poviriti u moje snove
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2003., 12:30   #34
Quote:
Porto kaže:
carobnice...,
a da se za razliku probas...probuditi na javi?
stanje budnosti?
hmmm?
To sam vec uradila. Jesi li ti?
carobnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2003., 21:24   #35
Ponekad cijelu noć provedem u razgovoru s nekim, kroz san
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 22:45   #36
Piedro Calderon dela Barca kaze : "Zivot je san"

Jeli vi u to vjerujete?
Mi snove sami ne mozemo kontrolirati ...ali zato mozemo svjesni zivot! Najcesce onda kad ne sanjamo!
__________________
punim jedrima naprijed!
jedrenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 10:17   #37
Wink Noćas sam sanjao da sam leptir ...

Quote:
jedrenjak kaže:
Piedro Calderon dela Barca kaze : "Život je san"
Pa W. Shakespeare reče:
We are such a stuff the dreams are made of.

I ne vrijedi se oko toga sporiti.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 21:18   #38
Super tema!

Ja imam tu sposobnost, no više mi se javljala dok sam bila dijete, recimo da sam tada imala po 2-3 lucidna sna tjedno sigurno! Sad mi se to malo rjeđe događa... Zadnji put prije par mjeseci...

Malo sam razmišljala.. Ima nekoliko stvari koje bi mogla i voljela riješiti kroz takve snove... Recimo izreći nekim osobama ono što u RL nije baš zgodno izreći...

Ima na ovom linku tehnika lucidnog sanjanja. Je li itko pokušao?

Ja već 3 noći pokušavam lucidno sanjati ali ne uspijeva mi. Tužna sam jer znam da imam jako izraženu tu sposobnost i sad ju želim iskoristiti pa ne ide...

Navodno jako malo ljudi lucidno sanja, vele da su oni koji su to kadra na malo višem stupnju svijesti.. Moguće, iako ja mislim da smo svi to kadra, samo neki malo manje rabe mogućnosti vlastitog mozga...
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 07:56   #39
ja imam svoje misli prije spavanja, dnevna dogadjanja, sutrasnje pizdarije, crvenokose intelektualke s velkim sisama i sl. al kad se to pocne pretvarat u zelenkaste plizafce, skakajuce mrave i neartikulirane dadaizme, znam da padam u san.

Vjerojatno mozak preslaguje neke pizdarije dok spavamo a za slucaj dosade, ukopca sjecanje i pusti film u kojem gledamo apstraktne ispade svojih predvidjanja, ideja, zhelja il strahova
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2003., 16:31   #40
Quote:
Jednom sa sanjao ovaj cuda san i necu ga zaboravit

Odjednom otvorit oci[mislio sam da sam budan] i ono leyim u krevetu nis cudno. Ocu se okrenut , ne mogu. Pomaknut ruku, nogu, bilo sta ne mogu nije mi nis bilo jasno kad da cu nesto reci-nista. Najbolje je sto sam ja bio uvjeren da sam budan [ ni sad nisam siguran] jedino sam mogao kolutat ocima
Onako ko ful oduzet ajme koji bed me ulovio
Zatvorio sam oci i nadao se da ce bit ok kad se probudim. Na svu srecu ....
Bio si blizu eteričke projekcije, ti si gledao očima etreričkog tijela, ali se nisi uspio pomaknuti jer si još bio vezan za fizičko tijelo.
Tvije fizičke oći su bile sigurno zatvorene.

Zadnje uređivanje grizli : 08.06.2003. at 08:49.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.