Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2017., 15:24   #3581
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Ja kao Vodenjačica jesam u opisu Saturna potpuno.
Kada već ovako pišeš onda trebaš napisati u čemu se to potpuno nalaziš jer se svaka osobina može iščitati iz natalne karte?

Npr:

ambicija?
autoritativnost?
materijalizam?
racionalizam?
tvrdokornost?
poštivanje dužnosti i obaveze?
vjernost?
obuzdanost?
trezvenost?
samokontrola?
konkretnost?
sažetost?
skromnost?
sporost?
sklonost čekanju i odlaganju?
hladnoća?
monotonost?
discipliniranost?
metodičnost?
tradicionalnost?
samoća?
odricanje?
strpljivost?
zatvorenost?
štednja energije?
ozbiljnost?
okorjelost?
praktičnost?
ograničenost?
šutljivost?
nepovjerljivost?

....
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:25   #3582
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Ja kao Vodenjačica jesam u opisu Saturna potpuno.Može biti da je razlog generacijski, ili s godinama utjecaj Urana slabi.
Meni s godinama Uran jaca, a Saturn slabi. Ali ja imam u karti naglasena oba (i u konfliktu), i Saturna i Urana i tocno vidim taj raskol, tu razliku medju njima. Saturn nesto gradi a na kraju Uran dodje i sve to srusi eto tako, da razbije monotoniju.

Btw sto se vodenjaka tice, moje je osobno misljenje (nije iz astroloskog izvora) da vodenjak nije ono sto mu se pripisuje ako mu je samo Sunce tamo. Sunce je u toj poziciji preslabo i konacni proizvod je osoba bez dubine, trajnog interesa, onako, "nit smrdi, nit mirise".
Ako bi se stvarno gledale osobe koje su "ispred svog vremena", "drukcije od drugih" ja ih ne vidim u vodenjacima vec u osobama s naglasenim Uranom.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:50   #3583
Ja u vodenjaku ne vidim revolucionara jer je fiksni znak. Kardinalni znakovi su nositelji promjena.
oposum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 17:23   #3584
Quote:
oposum kaže: Pogledaj post
Ja u vodenjaku ne vidim revolucionara jer je fiksni znak. Kardinalni znakovi su nositelji promjena.
Odlika kardinalnosti jest da ona predstavlja početnu fazu (nečega), kardinalni znaci su znakovi početka i stvaralački znaci koji otvaraju razdoblje budućoj evoluciji (nečega), ovisno o tome kojem elementu i dualitetu kardinalnost pripada...pa tako postoji kardinalna aktivna vatra (živi u ovnu), kardinalna pasivna zemlja (jarac), kardinalan aktivan zrak (vaga), kardinalna pasivna voda (rak). Sve su to "različite kardinalnosti".

S druge strane na isti način se mora istaknuti da vodenjak nije isto što i Uran. Uran vlada vodenjakom, ali vodenjak osim tog vladarstva u sebi sadrži i druge odlike svog znaka:

- odliku dvostrukosti (aktivan znak)
- odliku trostrukosti (fiksan znak)
- odliku četverostrukosti (element zraka)

...i sve to zajedno ga karakterizira.


Što se tiče revolucije, revolucija dolazi od latinske riječi "revolutio" što znači "preokret", a označava temeljitu promjenu organizacijskih struktura koja se događa trenutačno i kao takva odgovara simbolici Urana. S druge strane preokret jest i promjena, ali ne ona ciklička koja nastupa postepeno kao što je to slučaj u simbolizmu Mjeseca, već ona koja u sebi sadrži suprotnost, naglost i nepripremljenost pa štabude. S druge strane vodenjak je fiksni znak - odatle njegova beskompromisnost i radikalnost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 17:24   #3585
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kada već ovako pišeš onda trebaš napisati u čemu se to potpuno nalaziš jer se svaka osobina može iščitati iz natalne karte?

Npr:

ambicija?
autoritativnost?
materijalizam?
racionalizam?
tvrdokornost?
poštivanje dužnosti i obaveze?
vjernost?
obuzdanost?
trezvenost?
samokontrola?
konkretnost?
sažetost?
skromnost?
sporost?
sklonost čekanju i odlaganju?
hladnoća?
monotonost?
discipliniranost?
metodičnost?
tradicionalnost?
samoća?
odricanje?
strpljivost?
zatvorenost?
štednja energije?
ozbiljnost?
okorjelost?
praktičnost?
ograničenost?

šutljivost?
nepovjerljivost?

....
referirala sam se na Anidin post citirajući ga,pa je očito na sto sam mislila.
Iz tvoje ponude izdvojila bih:ambicija,autoritativnost,racionalizam,postivan je dužnosti i obveza,vjernost,trezvenost, samokontrola,odricanje, strpljivost,zatvorenost,sutljivost, discipliniranost....
Jedino se ne pronalazim u materijalizmu,hladnoći i okorjelosti.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 17:26   #3586
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Meni s godinama Uran jaca, a Saturn slabi. Ali ja imam u karti naglasena oba (i u konfliktu), i Saturna i Urana i tocno vidim taj raskol, tu razliku medju njima. Saturn nesto gradi a na kraju Uran dodje i sve to srusi eto tako, da razbije monotoniju.
Zato si rekla da si Uranovka
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:22   #3587
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
referirala sam se na Anidin post citirajući ga,pa je očito na sto sam mislila.
Da, samo što je svaka planeta simbolički iskazuje u beskonačnom broju oblika i formi.
Quote:
Iz tvoje ponude izdvojila bih:ambicija,autoritativnost,racionalizam,postivan je dužnosti i obveza,vjernost,trezvenost, samokontrola,odricanje, strpljivost,zatvorenost,sutljivost, discipliniranost....
Jedino se ne pronalazim u materijalizmu,hladnoći i okorjelosti.
Bilo bi zanimljivo vidjeti što bi drugi za tebe rekli. A i pitanje je koliko je osoba s nedostatkom opozicije objektivna. Evo što kaže moderna astrologija:

- ambicija: Mars vladar MC-a
- autoritativnost i racionalizam: Sunce 90º Saturn
- poštivanje dužnosti i obaveza: Mjesec u djevici
- vjernost: Venera u jarcu, Mjesec u djevici
- trezvenost: Merkur 90º Saturn
- strpljivost: ovo ne bih rekla da je točno (Mars u strijelcu 0º Jupiter)
- zatvorenost: Mjesec 0º Pluton u djevici
- šutljivost - ne bih rekla da je ovdje u pitanju baš šutljivost, ali ajde Merkur 90º Saturn, Merkur 120º Pluton

itd.



A u čemu se od ovih Uranovih pojmova prepoznaješ?


- odudaranje (izgledom, ponašanjem, stavovima...) od onog što je u okolini uobičajeno?
- indiskretnost?
- neuravnoteženost?
- naglost?
- ubrzanost?
- netolerantnost?
- nediscipliniranost?
- iznenadnost i drastičnost?
- proturječnost?
- buntovnost?
- paradoksalnost?
- univerzalnost?
- nezavisnost?
- slobodoljublje?
- čovječnost?
- različitost?
- suprotnost?
- domišljatost?
- naprednost?
- uplitanje?
- humanost?
- histeričnost?
- inovativnost?
- emancipiranost?
- elektriziranost tj. stalno pod voltažom?
- šokiranje?
- nekompatibilnost?
- nepodnošenje zabrana?
- izražena oscilatornost u ponašanju?

....
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:48   #3588
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Vodenjak uopće nije hladno realan. Istina je da vodenjak posjeduje urođenu distanciranost koju onda neki brkaju s "hladnom realnošću" zbog takvog vladarstva u tradicionalnoj astrologiji koja ne poznaje transsaturne, ali to nije moderna astrologija.

Vodenjakova "hladna i razumska distanciranost" proizlazi iz njegova suštinskog elementa, elementa zraka. Treba primijetiti da je zrak element koji nema životinjsku simboliku u sebi i kao takav on je u odnosu na druge znakove - "civiliziran". Kod njega nema "životinjskog ponašanja", zrak je najsofisticiraniji element u području intelekta, misli i razmišljanja. Nadalje, zrak je najrjeđi element, proziran, neopipljiv...kod njega nema "prisnosti" u bliskim vezama.

Dakle, zrak je element koji nosi kvalitetu intelekta, razuma i logike i zbog svoje spremnosti da razmišlja vrlo rijetko reagira nagonski. Hladnoća vodenjaka proizlazi iz izgona Sunca, a ta "intelektualna distanca" koja vodenjaka odvaja od drugih svojom brzinom zaključivanja i "genijalnošću" je posljedica Merkurove egzaltacije u tom znaku.

Šta je Saturnom kao suvladarom vodenjaka?

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Što se tiče revolucije, revolucija dolazi od latinske riječi "revolutio" što znači "preokret", a označava temeljitu promjenu organizacijskih struktura koja se događa trenutačno i kao takva odgovara simbolici Urana. S druge strane preokret jest i promjena, ali ne ona ciklička koja nastupa postepeno kao što je to slučaj u simbolizmu Mjeseca, već ona koja u sebi sadrži suprotnost, naglost i nepripremljenost pa štabude. S druge strane vodenjak je fiksni znak - odatle njegova beskompromisnost i radikalnost.

Da, kad za to dođe vrijeme - Saturn, a dok ne dođe naši "revolucionari" vodenjaci osluškuju misli (Neptun u egazltaciji) i trendove društva i ne skaču pred rudo, ali rado će se držati trenda.
Pa, mislim fiksni su znak - nisu kardinalni i nisu inicijatori promjene nego je podržavaju.

Jedino objašnjavajući Saturn uz fiksnosti mogu razjasniti zbog čega su vodenjaci konzervativniji od jaraca i zbog čega meni osobno djeluju kao najkonzervativniji znak u zodijaku.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:50   #3589
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, samo što je svaka planeta simbolički iskazuje u beskonačnom broju oblika i formi.

Bilo bi zanimljivo vidjeti što bi drugi za tebe rekli. A i pitanje je koliko je osoba s nedostatkom opozicije objektivna. Evo što kaže moderna astrologija:

- ambicija: Mars vladar MC-a
- autoritativnost i racionalizam: Sunce 90º Saturn
- poštivanje dužnosti i obaveza: Mjesec u djevici
- vjernost: Venera u jarcu, Mjesec u djevici
- trezvenost: Merkur 90º Saturn
- strpljivost: ovo ne bih rekla da je točno (Mars u strijelcu 0º Jupiter)
- zatvorenost: Mjesec 0º Pluton u djevici
- šutljivost - ne bih rekla da je ovdje u pitanju baš šutljivost, ali ajde Merkur 90º Saturn, Merkur 120º Pluton

itd.



A u čemu se od ovih Uranovih pojmova prepoznaješ?


- odudaranje (izgledom, ponašanjem, stavovima...) od onog što je u okolini uobičajeno?
- indiskretnost?
- neuravnoteženost?
- naglost?
- ubrzanost?
- netolerantnost?
- nediscipliniranost?
- iznenadnost i drastičnost?
- proturječnost?
- buntovnost?
- paradoksalnost?
- univerzalnost?
- nezavisnost?
- slobodoljublje?
- čovječnost?
- različitost?
- suprotnost?
- domišljatost?
- naprednost?
- uplitanje?
- humanost?
- histeričnost?
- inovativnost?
- emancipiranost?
- elektriziranost tj. stalno pod voltažom?
- šokiranje?
- nekompatibilnost?
- nepodnošenje zabrana?
- izražena oscilatornost u ponašanju?

....
Već si mi nebrojeno puta pomogla, ali ovako ko sad, nikad.

Od ponuđenih aspekata: ubrzanost,netolarantnost,naglost,iznenađenost i drastičnost,suprotnost, domisljatost,slobodoljublje,uplitanje,povremeno histeričnost,inovativnost,nepodnosenje zabrana,voltaža,humanost...

znam da nisam indiskretna ,neuravnotežena,nedisciplinirana.Nemam čak oscilacije u ponasanju jer ih skrivam.Ne volim sokirati,i užasno tesko mi je uvijek ako nekog soknem i da svi tada upere pogled ili interes u mene.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 19:11   #3590
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Šta je Saturnom kao suvladarom vodenjaka?
Prihvaćanje transsaturna je proces koji se događa postepeno. Da bi čovječanstvo i Zemlja imali kompletno iskustvo Urana, Neptuna i Plutona, odnosno da bi ih ljudska rasa procesirala na globalnoj razini potrebno je da planetarno tijelo odradi barem jedan svoj ciklus. Uran je već to napravio, Neptun nedavno, a Plutonu to tek slijedi. Stoga smatram da je Uran vladar vodenjaka, isto kao i Neptun vladar riba. Suvladarstva su u tim znacima sada ostaci koji pripadaju prošlosti. Škorpion tek to treba doseći. O tome već pisah ovdje.
Quote:
Da, kad za to dođe vrijeme - Saturn
Pa Uran uvijek dolazi nakon Saturna. Nešto se mora stvoriti i očvrsnuti da bi se moglo dekonstruirati.
Quote:
Jedino objašnjavajući Saturn uz fiksnosti mogu razjasniti zbog čega su vodenjaci konzervativniji od jaraca i zbog čega meni osobno djeluju kao najkonzervativniji znak u zodijaku.
Trebala bi proučiti natalne karte tih vodenjaka s kojima si imala iskustva i "razložiti" osobine koje držiš kod njih Saturnovskima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 19:41   #3591
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da bi čovječanstvo i Zemlja imali kompletno iskustvo Urana, Neptuna i Plutona, odnosno da bi ih ljudska rasa procesirala na globalnoj razini potrebno je da planetarno tijelo odradi barem jedan svoj ciklus.
Zašto bi Zemlja i čovječanstvo trebalo kompletno iskustvo urana, neptuna i plutona ?

Samo nemoj reč da bez tri zadnja nemoguće je preživjeti.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 19:48   #3592
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa Uran uvijek dolazi nakon Saturna. Nešto se mora stvoriti i očvrsnuti da bi se moglo dekonstruirati.
Što se dobiva dekonstukcijom ako ne ponovno neka konstrukcija? Originalnost je ipak prvotna konstrukcija, a ne naknadna dekonstrukcija.

Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Trudim se ja shvatiti kako i zasto pokusavate utrpati Saturna vodenjaku, ali ne ide.
Zbog toga što smo još na Zemlji. Ne znam što bi nas ovdje zadržalo da se pusti Uran da radi što hoće.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Trebala bi proučiti natalne karte tih vodenjaka s kojima si imala iskustva i "razložiti" osobine koje držiš kod njih Saturnovskima.
Saturnovskom osobinom smatram prisilu koju vodenjaci upotrebljavaju na grupu (tj. bliske ljude) s kojima oni zajedno izlaze u javnost. Da se tako ponašaju s nekim koga manje poznaju i kome se žele nametnuti bio bi to znak "retardacije", a ne "genijalnosti".
Saturnovskom osobinom u fiksnom znaku smatram neotpuštanje zastarjelih stvari (pogleda) koji više nemaju praktičnu i korisnu vrijednost i toga kod pripadnika vodenjaka ima u izobilju.

Jasno je da meni vodenjaci ne odgovaraju (kvadriraju me uzduž i poprijeko) i zaista nemam u svom okruženju vodenjaka s kojima se po vlastitom izboru družim. Svoja iskustva sam napisala o vodenjacima koje nisam mogla izbjeći, a nije netko tko je dupli veić nereprezentativan uzorak.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:20   #3593
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Saturnovskom osobinom u fiksnom znaku smatram neotpuštanje zastarjelih stvari (pogleda) koji više nemaju praktičnu i korisnu vrijednost i toga kod pripadnika vodenjaka ima u izobilju.
Ja to vidim kao kontradiktornost. Jer dok su zadrti oko nekih stvari, istovremeno se strastveno zalažu za neke "moderne" ideje. I zato mi idu na živce.
Ne smeta mi uopće da je netko tradicionalan, zadrt, ako se toga drži. Takav je kakav je, i bar znamo kakav je.
A ovo njihovo ne podnosim nikako.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:23   #3594
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ja to vidim kao kontradiktornost. Jer dok su zadrti oko nekih stvari, istovremeno se strastveno zalažu za neke "moderne" ideje. I zato mi idu na živce.
Ne smeta mi uopće da je netko tradicionalan, zadrt, ako se toga drži. Takav je kakav je, i bar znamo kakav je.
A ovo njihovo ne podnosim nikako.
Ja to vidim kao pomodnost (Neptun), želju za isticanjem (Sunce u izgonu i Uran vladar), a sve uz dobro paženje da se ne stekne loš dojam u samoj okolini (Saturn).
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 22:10   #3595
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Odlika kardinalnosti jest da ona predstavlja početnu fazu (nečega), kardinalni znaci su znakovi početka i stvaralački znaci koji otvaraju razdoblje budućoj evoluciji (nečega), ovisno o tome kojem elementu i dualitetu kardinalnost pripada...pa tako postoji kardinalna aktivna vatra (živi u ovnu), kardinalna pasivna zemlja (jarac), kardinalan aktivan zrak (vaga), kardinalna pasivna voda (rak). Sve su to "različite kardinalnosti".

S druge strane na isti način se mora istaknuti da vodenjak nije isto što i Uran. Uran vlada vodenjakom, ali vodenjak osim tog vladarstva u sebi sadrži i druge odlike svog znaka:

- odliku dvostrukosti (aktivan znak)
- odliku trostrukosti (fiksan znak)
- odliku četverostrukosti (element zraka)

...i sve to zajedno ga karakterizira.


Što se tiče revolucije, revolucija dolazi od latinske riječi "revolutio" što znači "preokret", a označava temeljitu promjenu organizacijskih struktura koja se događa trenutačno i kao takva odgovara simbolici Urana. S druge strane preokret jest i promjena, ali ne ona ciklička koja nastupa postepeno kao što je to slučaj u simbolizmu Mjeseca, već ona koja u sebi sadrži suprotnost, naglost i nepripremljenost pa štabude. S druge strane vodenjak je fiksni znak - odatle njegova beskompromisnost i radikalnost.
Ja i dalje ne vidim nikakvu revolucionarnost u vodenjaku, jednom zračnom, fiksnom znaku, i ljudskom, aktivnom, muškom pa i zimskom, da dodamo pod vladarstvom SA- Niti vidim kako bi taj bio revolucionarniji od zračnog, aktivnog, kardinalnog znaka vage, recimo, u kojem je isti taj SA egzaltiran? Ništa nema u tom znaku što bi pokrenulo neku revoluciju. Zračni je znak pa se njegova aktivnost svodi na ideje, on može biti neki revolucionarni ideolog, i to zadrti, zbog fiksnosti, netko iza kulisa, ali nikad netko tko će istrčati naprijed i pokrenuti velike preokrete. Nema kardinalnost, nema vatru, koja bi razbuktala revoluciju, ima zadrtu i statičnu fiksnost i zadrtog i statičnog Sa koji njime vlada. Jedino se slažem da vladara ne treba poistovjećivati sa znakom.
oposum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 00:08   #3596
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zašto bi Zemlja i čovječanstvo trebalo kompletno iskustvo urana, neptuna i plutona ?
Da bi evoluirali.
Quote:
oposum kaže: Pogledaj post
Ja i dalje ne vidim nikakvu revolucionarnost u vodenjaku, jednom zračnom, fiksnom znaku, i ljudskom, aktivnom, muškom pa i zimskom, da dodamo pod vladarstvom SA- Niti vidim kako bi taj bio revolucionarniji od zračnog, aktivnog, kardinalnog znaka vage, recimo, u kojem je isti taj SA egzaltiran? Ništa nema u tom znaku što bi pokrenulo neku revoluciju. Zračni je znak pa se njegova aktivnost svodi na ideje, on može biti neki revolucionarni ideolog, i to zadrti, zbog fiksnosti, netko iza kulisa, ali nikad netko tko će istrčati naprijed i pokrenuti velike preokrete. Nema kardinalnost, nema vatru, koja bi razbuktala revoluciju, ima zadrtu i statičnu fiksnost i zadrtog i statičnog Sa koji njime vlada. Jedino se slažem da vladara ne treba poistovjećivati sa znakom.
Ne vidiš jer vodenjaku pripisuješ vladarstvo Saturna, a ne Urana. A Uran započinje tamo gdje Saturn prestaje. Drugim riječima, tamo gdje prestaje osobno i nastupa kolektivno.

Vodenjak koji u sebi nosi element zraka, egzaltaciju Merkura i Uranovo vladarstvo simbolizira objektivnost otvorene svijesti koja ljudskom biću omogućuje shvatiti kako se inteligencija sama po sebi može "ubrzati" na način da se njome mijenja kolektivna svijest (da bi imali mogućnost daljnje evolucije mi kao ljudska bića moramo postati svjesniji).

A energetski gledano, Uran predstavlja posve drugačiji tip energije od Saturna. Dok Saturn hladi, koči i usporava, dotle Uran stvari pobuđuje, elektrizira i ubrzava. On predstavlja elektriziranu, napetu i impulzivnu energiju koja ima sposobnost munjevitog pražnjenja i repolarizacije koja se odvija munjevitom brzinom. Stoga se Uranska energija može izraziti kroz oba polariteta, konstruktivan i destruktivan, da ne kažem da ima sposobnost da oba pola izrazi istovremeno (tkz. Uranova kontradiktornost). Potrebna je samo razlika potencijala.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 00:54   #3597
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da bi evoluirali.
Slabo funkcioniraju bez prisustva vatrenih znakova, vodenjaci vizionari sami po sebi nisu vođe, kilave, zmotaju se, na koncu štorije ništa.
(npr.Obama, vodenjak)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 01:15   #3598
Uran je kriv. Sunce mu njegovo, on nam napravi od vodenjaka revolucionara. Usput, prvi put čujem da je Me egzaliran u vodenjaku, vise od 1000 god bio je egzaltiran u djevici.
oposum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 01:21   #3599
Quote:
oposum kaže: Pogledaj post
Uran je kriv. Sunce mu njegovo, on nam napravi od vodenjaka revolucionara. Usput, prvi put čujem da je Me egzaliran u vodenjaku, vise od 1000 god bio je egzaltiran u blizancima.
Fascinantno. Krivi planete, ne ljude. E zanima kojeg je znaka/podznaka bio dr.Mengele.


?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 01:34   #3600
Kad pisem o uranu radim lapsuse.
oposum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.