Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2003., 21:47   #1
Kainovci

Adamovi sinovi Kain i Abel od malih nogu su poučavani pravoj vjeri i sami su prisustvovali obiteljskom bogoslužju i prinošenju žrtvenog jagnjeta.

Njihov otac Adam im je prenosio one istine koje je njemu samom Isus rekao još u Edenskom vrtu.Učio ih je o tome da će Bog poslati svog Sina da spasi čovjeka.Adam je u to vjerovao i sve svoje nade je polagao u to obećanje.

Abel je čvrsto vjerovao u Bozje obećanje i iskreno je žalio zbog posljedica grijeha, osjećao je da mu je potreban Spasitelj i nije se uzdao u svoju sopstvenu pravdu.

Kain je naprotiv, smatrao da je Bog nepravedno postupio što je njegove roditelje izagnao iz Edeneskog vrta, smatrao je da on nije kriv za posljedice grijeha i sumnjao je da će Spasitelj uopće i doći. U takvom raspoloženju on je mislio da nije ni potrebno da se žrtvuje jagnje i da mu Spasitelj nije ni potreban.Prinio je žrtvu od plodova zemaljski i na taj način smatrao da može ugoditi Bogu svojom pravdom.

Biblijski izvještaj govori da Bog nije primio Kainovu žrtvu, usljed čega je Kain bio bijesan na svog mladjeg brata i od silnog bijesa ga zaklao.

Bog čak i tada nije uništio Kaina, Kain je otišao na istok i nikad se nije pokajao za svoj zločin.Nastavio je svoju praksu nepoštivanja Bozjih propisa i sada je čak išao i dalje pa su on i njegovi potomci počeli prinosti i ljudske žrtve.

To je početak povjesti svih onih koji su izabrali drugi put od onog koji je ponudio sam Bog.Sve lažne religije se zasnivaju na tome da se čovjek može spasiti svojim djelima, bez Kristove žrtve.A to je laž.

Svi oni danas koji misle da mogu ugoditi Bogu svojim djelima i svojom pravdom su Kainovci.

Slažete li se?
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 21:56   #2
Odakle ti ovo da je Kain bio ljut na Boga jer mu je starce bacio iz raja?
Odakle ti ovo da Kain namjerno nije htio prinijeti janje kao zrtvu?Odakle ti ovo o ljudskim zrtvama?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 22:14   #3
Quote:
Gospon Pes kaže:
Odakle ti ovo da je Kain bio ljut na Boga jer mu je starce bacio iz raja?
Odakle ti ovo da Kain namjerno nije htio prinijeti janje kao zrtvu?Odakle ti ovo o ljudskim zrtvama?
Pes, pa malo tko napravi zločin tek tako i zakolje svog rodjenog brata. Obično je to plod dugotrajnog otpadništva i suma svih zlih misli koje se nakupa dugo vremena.Tako je bilo i s Kainom.On je od malena popuštao lukavim Sotoninim došaptavanjima.Smatrao je da je on dovoljno dobar i da nije potrebno prinositi Jagnje jer je sumnjao da će Sin Bozji uopće i doći i to mu se činilo besmislenim.

Otkud mi, pa eto znam.
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 22:17   #4
Oh, ma nemoj? Ti znas.
Bio si prisutan?
Mozda kakva vizijica?
Ili ti je to netko rekao?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 22:22   #5
Pročitao sam to mišljenje a i sam mislim da je bilo tako.

Bog svojim Duhom poučava i objašnjava, zar ne?
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 22:24   #6
Oh, naravno. Bog i Bibliju prepravlja i drago mi je da to jedan od zadrtih prizna jer to sto si napisao u njoj ne stoji.

No prica mi se svejedno ne svidja i ne mislim da je tocna...
Nesto si krivo shvatio.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 22:29   #7
Ma sve piše, samo tko hoće da vidi i tko ima uho da čuje.

Svidjalo se tebi ili ne, tako je!

I meni se puno toga ne svidja ali neće se Bog nama prilagodjavati nego mi moramo Njemu.
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 22:37   #8
Quote:
krshcanin kaže:
Ma sve piše, samo tko hoće da vidi i tko ima uho da čuje.
Ah, zbilja?
Nemoj se ljutiti, ali obzirom da nisi u stanju skuziti najjednostavniji odgovor na tvoje vlastite rijeci, ne ocekujes valjda da ti povjerujem da ti je Biblija jasna i da tamo izmedju redaka citas?
Tim prije sto tvoje objasnjenje ionako nema nekog smisla.
Otac koji je sve to dozivio uci oba sina isto, jedan mu vjeruje, drugi ne i jos namjerno ljuti Boga za kojeg od oca zna kako reagira na neposlusnost? Cccc, tak blesav nitko nije.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 22:43   #9
Vjeruj ili ne, tvoj problem.
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 22:44   #10
Kršćanin, ima li tvoj topic poruku da smo svi mi koji se ne slažemo s tobom po religijskom pitanju Kainovci?

Btw, mogao si upotrjebiti i metaforu Lucifera, i on je odbačeni neposlušni božji sin.
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 22:50   #11
Zašto sa mnom, nisam ja Bog.

Sama prosudi.

Vidiš Bog nije tad Kaina uništio, on je mogao i tad posle svog zločina da se pokaje, ali nije nikad.

Ali vjeruj mi bilo je onih iz njegovog pokoljenja koji su se pokajali, istina malo, ali ipak je bilo. Zvuči li ohrabrujuće?
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 23:13   #12
Jel ti to mene zoveš da se pokajem, jer sam "bezbožnik"?
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 23:16   #13
delija:

krhcanine,
ti si fenomenalcek!!!
Dok nisi otvoril ovaj topic o kainovcekima moj ti je tatek bil cisti i precisti ateist.
I onda ti je on pocel citati kaj si ti napisal - a ja sem ga pratil s okicama - i pricinilo mi se da ti je on vu jemput postal pobozan.
To je ziher, jer ti je stalno s pol glasa govoril nekaj v svoju bradu (koja je, usput receno, spravljena od 7 koscica, taman kolko dugo je i Bog pravil svet, z jednim danom odmora):
I onda sam ti ja napel moje "slusalice" i tad sam cul gde veli:
Boze, boze... pomogni tom zivom bicu i daj mu bar malo pameti.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 23:27   #14
Kao što si Pesice dobro primjetila, kršćanin zna i ono što ne piše u Bibliji. Odakle, ako ne preko Božjih poruka?
Pa nećete valjda posumnjati da mu je sotona šaptao u uho...
Vega is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 00:10   #15
Mozda i je... Al ne vidim zasto bi svaku ljudsku inicijativu trebalo nazvat kainizmom
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 00:12   #16
cak i inicijative u ime boga. Promoviranje religije bi onda bio kainizam, ak sam ja to dobro svatijo a nisam
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 00:15   #17
Mozda samo hoce reci... svi ste vi isti... pederi.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 13:45   #18
ko kome sto?
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 14:34   #19
Re: Kainovci

Prvo da kažem da se nije mudro olako izrugivati kad neko iznese nešto što se tiče događaja u Svetom Pismu a koji nisu zapisani. Pored čitanja Svetog Pisma postoji mnogo načina spoznavanja Biblijskih istina i dobijanja tačnog uvida šta i kako se desilo npr. uz pomoć vizija, spoznaja, astralnih projekcija ili čuti od nekoga ko je na ove neke načine nešto spoznao itd. Ovo nije odbrana kršćanina već govorim uopšteno.

S druge strane i ja bih pitao kršćanina otkud je siguran u ono što je napisao. U Pismu ne piše da je Kain zaklao Abela već da je skočio na njega i ubio ga. To svakako ne mora da znači da ga nije zaklao ali nešto nisam siguran. Nisam siguran i možda griješim ali ovo mi liči na priču koju su ljudi dodali na neki šturi kostur opisan u samo par stihova koja uopšte ne mora biti tačna. Tipičan primjer ovoga je po meni pogrešno vjerovanje da je Satana otpadnik od Oca Nebeskog.

Quote:
krshcanin kaže:
Njihov otac Adam im je prenosio one istine koje je njemu samom Isus rekao još u Edenskom vrtu.
Ako je Adam učio od Isusa zašto je Adam učio Isusa?

Quote:
da se čovjek može spasiti svojim djelima, bez Kristove žrtve
Što se tiče Hristove žrtve stvari stoje ovako, bar kako ja vjerujem. Kad bi ljudi danas koristili Hristovu žrtvu onako kako se ona treba i može koristiti oni bi danas imali vječni život i bili bi u Carstvu Nebeskom (koje je, kao što znamo, stanje duha). Hristova žrtva čisti od grijeha tj. može da čisti od grijeha ali je čovjek mora prihvatiti. Ali ne ovako kako je prihvata većina ljudi uključujući i mene, potrebno je vjerovanje na mnogo višem nivou. Kad bi čovjek od glave do pete, svim svojim bićem, bio ispunjen nepomućenom vjerom da ga Hristova žrtva čisti od svih grijeha ona bi ga odmah očistila, dobio bi vječni život u materijalnom tijelu i ušao bi u Carstvo Nebesko. Ta vjera se ne može kupiti, ne može se posuditi od nekoga, ne može se slučajno dobiti, ona se može steći samo kroz intenzivnu duhovnu izgradnju. Dakle Hristova žrtva se može prihvatiti samo dok život traje, poslije smrti ne može. Dakle ako je neko još dok je živ nije prihvatio onako kako je treba prihvatiti, dakle ako nije dobio vječni život, neće ga ni dobiti nakon smrti. Vjerovanje da ako čituckamo Sveto Pismo i trudimo se da živimo po njemu time sigurno poslije života dobijama vječni život je pogrešno. Ako vječni život ne dobijemo još dok smo živi u materijanom tijelu poslije smrti ga nećemo dobiti. U tom slučaju najbolja stvar koju možemo dobiti poslije smrti je nova šansa (reinkarnacija) da to postignemo u narednom životu...jer, ruku na srce, to je nemoguće postići u jednom životu.

Ovakvo viđenje (u koje ne morate vjerovati) dodatno otežava stvar, zar ne?
Možda baš zato mnogi ne žele da vjeruju u ovo

Quote:
Svi oni danas koji misle da mogu ugoditi Bogu svojim djelima
Jer je djelima (dakle po Zakonu) izuzetno teško (gotovo nemoguće) ostati čist i tako dobiti vječni život baš zato je bila potreba Hristova žrtva preko koje nam je mnogo lakše dobiti vječni život. Zakon je umnožio grijeh jer je grijeh došao preko Zakona a blagodat dolazi preko Isusa Hrista. Ali da bi Hristova žrtva bila djelotvorna ona se mora prihvatiti na jednom visokom nivou.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 14:38   #20
cek da promislim...
searching...
searching...
no sober mind available, using penis as a replacement

Daklem: Kajnofci bi ga dosli oni koji grjeshe u ime boga, il u novije doba, isusa. Hmm, da, to bi vec imalo smisla
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.