Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2021., 16:20   #1
Exclamation Štemaonica: tko je plaćenik, špijun, sendvičar, paranoik...

Ovu temu postavljam da se imate gdje svađati i u beskraj prepucavati oko toga tko je tko, tko je nanosio štetu, tko je kome držao ljestve, tko radi za koga itd., pa da time ne zagađujete druge teme, primjerice o ratnom zrakoplovstvu ili Bradleyu.

Kriteriji će ovdje biti nešto blaži glede uvreda isl., kategorija koje ovise o kontekstu, ali se neće ukinuti.

Odavanje bilo kakvih osobnih podataka o drugim forumašima, makar i djelomično i zaobilazno, strogo je zabranjeno. Pazite na to kad druge za nešto optužujete.

Svi postovi koji skrenu u ovakva osobna prepucavanja u drugim threadovima bit će ubuduće kartonirani i brisani.

Ne spominjite j****u Udbu. Nema više SDB-a ni drugih objavještanih službi nekadašnje države i sigurno više nitko ne radi za njih, a mnogi od onih koji su za njih radili prešli su u obavještajne službe Republike Hrvatske i danas su u mirovini. Ako vam je Udba još živa u glavi, ne masirajte druge s tim.

Ne spominjite da netko radi u MORH-u ili u nekoj tvrtki kao da je to nešto sramno.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 12.12.2021., 23:39   #2
1. Ne pravi se blesav Služba je AKRONIM koji se koristi od vremena osnivača Apisa !! Sve Službe danas vuku korijene iz istog stabla.

ne mi smo svi nasljednici obavještajne službe koja se borila protiv QuK monarhije ili Turaka ?

To ti je temeljna razlika hrvatske i srbijanske Službe

Hrvati su se borili protiv QuK monarhije i željeli su je uništiti i udružili su se sa srpskim obavještajcima koji su se borili protiv Turaka

onda su kroz KPJ skupa djelovali dok se 1968 nismo opet podijelili i Hrvati preuzeli do 1990. onda smo se opet

podijelili na hrvatske i srpske službe koje su 10 godina u prijelazu imale iste šefove kao tijekom zahedničkog rada..

pa eto ako nisi znao Služba što je

http://www.voa.mod.gov.rs/sr-lat/ist...a#.YbZ5NlAo8Y0

https://repozitorij.ffos.hr/islandor...tream/PDF/view

https://hrcak.srce.hr/file/73579

https://www.soa.hr/hr/o-nama/povijest/

Znači u Hrvatskoj

OZNA i PPK u UDBA i KOS pa UDBA u SDB a KOS u KOS u UNS.HIS pa u VOA pa SDB u SZUP pa u POA i sad su svi SOA


AirBag is offline  
Old 13.12.2021., 00:06   #3
SVe pet, ja tebe ne optužujem da se praviš glup.

Ovo što si napisao je glupo.

Ne znaš što znači riječ akronim. Možda da pogledaš na Hrvatskom jezičnom portalu?

Vjeruje, druže Stariji Vodniče, da imaš neka iskustva o vojnoj avijaciji, ali su tvoja znanja beznadno zastarjela. To te frustira i ne želiš priznati. Mislim da bi trebao naći neku drugu zanimaciju u životu. Ako nemaš unuke, ima ipak puno stvari kojima si možeš ispuniti život.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 13.12.2021., 00:09   #4
Opet si samo svoje zastarjelo umirovljeničko napušteno od svih mišljenje izrekao, ja argumente a ti misliš da sam ja zastario onako od oka ?


SLUŽBA je akronim kojeg koriste svi pripadnici obavještajnih i sigurnosnih agencija na području ex jugoslavije kad govore o svom poslu !


SASTOJI se od svih kratica Službe sigurnosti/bezbednosti korištenih od 1920 do danas !


i budi korektan izruguj se mom činu "Stožerni narednik" kad se već izruguješ jer taj imam službeno pa se mogu jače sekirati..

jel trebam dokument poslati vjerodostojnom forumašu ili moram Upravi Foruma da te demantiram u uvredama na račun braniteljskog

statusa prozivajuči me četničkim agresorskim podoficirom ?

kad vrijeđaš vrijeđaj vjerodostojno .. ja nisam nikad napisao da si ti "šef stovarišta nekog" nego "Umirovljenik" i držim da ne griješim ?
AirBag is offline  
Old 13.12.2021., 00:40   #5
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
ja nisam nikad napisao da si ti "šef stovarišta nekog" nego "Umirovljenik" i držim da ne griješim ?
Sam ne znam od čega se umirovio...možda postal branitelj...
Cola1973 is offline  
Old 13.12.2021., 00:50   #6
Quote:
Cola1973 kaže: Pogledaj post
Sam ne znam od čega se umirovio...možda postal branitelj...
Da interesantno tamo je napisao da će kazniti svakog tko nekog vrijeđa s "udbaš ili sendvičar" s 45 bodova a onda ovde mene izvrijeđa fejk newsom plasiranim od onih koje on štiti i ne kažnjava nazivajuči me " starijim vodnikom" aludirajuči da sam srbijansko četnički agresorski ex vojnik unatoč tome što zna da sam branitelj dragovoljac umirovljen kao stožerni narednik ?

Što da radim ? Da kontaktiram izdavača Forum.hr ako nastavi ?
AirBag is offline  
Old 13.12.2021., 00:53   #7
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
ti misliš da sam ja zastario onako od oka ?
Ne "ovako od oka". Pročitao sam vjerojatno više od tisuću tvojih postova u protekle četiri godine, čitao sam što pišu drugi, a prikupljao sam i određene informacije o temama o kojima diskutiraš (kao bivši novinar, znam tragati za informacijama). Ne naravno o tebi osobno, ne poznam te, ali sam zaključio da se kod tebe upravo o tome radi. OK, naravno, možda i griješim, ali zato sam i otvorio ovaj thread, da se možemo kefati. Mislim da nikad nisi bio na nekoj višoj poziciji, nisi prošao redovnu obuku za časnika. Vjerojatno si dao dragocjen doprinos u Domovinskom ratu, u tadašnjim uvjetima kad su se kojekako snalazili, ali kasnije nisi produbiljivao svoje znanje, ono je zastarjelo, nisi to htio prihvatiti, pa si otišao i u mirovinu i sad si frustriran. Zamišljaš sebi da si ekspert, a nisi. Viđao sam to kod starih partizana kad sam bio mlad, nisu htjeli priznati da ih je vrijeme pregazilo.

Quote:
SLUŽBA je akronim
Nije. Gore sam ti dao link za definiciju pojma "akronim".

Quote:
kojeg koriste svi pripadnici obavještajnih i sigurnosnih agencija na području ex jugoslavije kad govore o svom poslu !
Možda imaš neke interne izvore infformaciji o pripadnicima SLUŽBE. Ja nemam, bio sam samo s druge strane i u onom sustavu (kad si ti bio u JNA a ja je napadao i zato bio motren, privođen i saslušavan). Kako god, rekoh vam, prestane blebetati kako je netko "udbaš", toga više nema. Ako mislite da radi za nečije tuđe interese, recite to jasno. Ako pak dana radi za našu Službu, što je to - negativno? Valjda ne.

Quote:
"Stožerni narednik" kad se već izruguješ jer taj imam službeno pa se mogu jače sekirati..
Svojedobno sam jednom forumašu dao karton zato jer te zvao "stariji vodniče", a tebi zato jer si njega zvao "pitomac". Mišljah da je to vrijeđanje. Pa si ti mahnitao, a ovaj drugi mi je na sreću objasnio da se poznajete iz 1980-ih i da ste stvarno bili stariji vodnik i pitomaca. (Jesam li pogrešno zapamtio? Imam tu prepisku u arhivi, ali ne da mi se sad listati.)

Stožerni narednik? U redu, ali stvarno sam mislio da su ti dali neki časnički čin. Ostao si samo dočasnik, znači? Ali znaš puno više - odnosno misliš da znaš?

Quote:
uvredama na račun braniteljskog statusa prozivajuči me četničkim agresorskim podoficirom ?
Četničkim? Ne, koliko sam shvatio, bio si kao podoficir u JNA, u doba kad ona nije bila četnička. Nije greda, tisuće su bile, pa su prešli u Hrvatsku vojsku. Ja sam bio desetar.

Quote:
"šef stovarišta nekog" nego "Umirovljenik" i držim da ne griješim ?
To je komplicirano. Nije baš jednoznačno, ali može se reći da jesam.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 17.12.2021., 07:41   #8
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Da interesantno tamo je napisao da će kazniti svakog tko nekog vrijeđa s "udbaš ili sendvičar" s 45 bodova a onda ovde mene izvrijeđa fejk newsom plasiranim od onih koje on štiti i ne kažnjava nazivajuči me " starijim vodnikom" aludirajuči da sam srbijansko četnički agresorski ex vojnik unatoč tome što zna da sam branitelj dragovoljac umirovljen kao stožerni narednik ?

Što da radim ? Da kontaktiram izdavača Forum.hr ako nastavi ?
kontaktirati izdavača Forum hr ima smisla jedino ako želiš ostvariti

probritansko i protivhrvatsko djelovanje.

Ovo je špijunski forum u službi njezinog veličanstva i njezinih kumova i

daljih rođaka karađorđevića.


U to sam se uvjerio kad sam pišući na temi o aktualnostima u BiH

svaki put bio pobrisan kad bi spomenuo buckinghamsko-karađorđevićevsku

spregu koja drma Bosnom na uštrb hrvatskih interesa i općenito

interesa Evropske zajednice .

EM aj six rođo.
babarogac is offline  
Old 17.12.2021., 14:25   #9
MIsliš da je ovaj tako sposoban pa radi za njih a ne za Partiju čisto oportuno ?
AirBag is offline  
Old 20.12.2021., 00:10   #10
@AirBag, "stariji vodnik" ne znači da sam mislio da si bio u četničkoj agresorskoj vojsci, nego u JNA u doba kad ona to još nije bila, kao što sam i ja služio vojni rok i bio desetar. Pretpostavio sam da si negdje na početku neprijateljstava prešao u hrvatske snage, kao i tisuće drugih. Ništa loše nema u tome.

Informacija nije bila ni iz kakvih povjerljivih izvora, nego te je jedan drugi forumaš tako bio oslovio, a ti se nisi pobunio.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 20.12.2021., 00:12   #11
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
Ovo je špijunski forum u službi njezinog veličanstva i njezinih kumova i daljih rođaka karađorđevića.
To Mi želimo da tako misliš.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 20.12.2021., 01:23   #12
Agente Stribor, ne otkrivajte se!
LionLion is offline  
Old 20.12.2021., 14:52   #13
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
To Mi želimo da tako misliš.
Veli se "To MI-6 želimo da tako misliš."
Nikad od tebe šekret (double O ) agenta...
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Old 20.12.2021., 21:35   #14
https://streamable.com/he7olw
__________________
Damnant quod non intelligunt
-SPQR- is offline  
Old 20.12.2021., 22:35   #15
Stručnjaci za prepoznavanje 'Rvata' šta velite na ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=sUYVHSmIEOM
https://www.youtube.com/watch?v=BbOzG3j9Uzk
Microban is offline  
Old 21.12.2021., 11:04   #16
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
MIsliš da je ovaj tako sposoban pa radi za njih a ne za Partiju čisto oportuno ?
pa najveća većina špijuna nisu svjesni posljedica svog djelovanja.

Tome su više upućeni oni koji ih postavljaju i miču. To sam vidio

u Đejms Bond filmovima.

Konkretno Oštrić

ima slabu percepciju, jošte

ideološki obojanu.

Njega je em aj six ovdje postavio zato što nemože dobro razlučiti špijunsko protiv hrvatsko

djelovanje, pa da u neznanju propušta sve i svašta to jest podatke koje

insajderi nebi smjeli puštati u ovaj prostor.


On sam nije protiv hrvatske, ali nije ni svjestan
babarogac is offline  
Old 21.12.2021., 20:36   #17
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Služba je AKRONIM
Sveruska liberalna udruga žena bez apanaže?
Sova77 is offline  
Old 22.12.2021., 15:00   #18
Mislim da nisam dosada nijednom komentirao moderaturu, no zanima me Oštriću, zašto dopuštaš Dominku da svako mišljenje i iznošenje činjenica obezvrijedi bez ikakvog suvislog argumenta?
Doslovno je svakom loncu poklopac. Na svakoj temi, svakom korisniku.
__________________
Damnant quod non intelligunt
-SPQR- is offline  
Old 23.12.2021., 02:03   #19
Quote:
-SPQR- kaže: Pogledaj post
Mislim da nisam dosada nijednom komentirao moderaturu, no zanima me Oštriću, zašto dopuštaš Dominku da svako mišljenje i iznošenje činjenica obezvrijedi bez ikakvog suvislog argumenta?
Doslovno je svakom loncu poklopac. Na svakoj temi, svakom korisniku.
Taj dominko mora biti neka grupica stvorena da onemogući raspravu na podforumu ili neki rođo u samoizolaciji s istom namjerom.

Kažem grupica jer niti jedan forumaš nije toliki dokonjak da cijeli dan kategorički piše provokativne postove.



Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Old 23.12.2021., 02:10   #20
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
pa najveća većina špijuna nisu svjesni posljedica svog djelovanja.

Tome su više upućeni oni koji ih postavljaju i miču. To sam vidio

u Đejms Bond filmovima.

Konkretno Oštrić

ima slabu percepciju, jošte

ideološki obojanu.

Njega je em aj six ovdje postavio zato što nemože dobro razlučiti špijunsko protiv hrvatsko

djelovanje, pa da u neznanju propušta sve i svašta to jest podatke koje

insajderi nebi smjeli puštati u ovaj prostor.


On sam nije protiv hrvatske, ali nije ni svjestan
Mislim da nije u javnost puštana neka tajna sustava koja nije prethodno bila javna tajna, osim možda u nekoliko ekstrema ali to su bile neke ekskluzive kao one slike S300 koje su se prvi put pojavile na forumu.

Ja bi nekome sa evidentnim znanjem kao što je npr zračni dao ulogu konzultanta Oštriću ako nije za admina. Tako da imamo osobu koja razumije materiju i može ukazati na takve situacije koje se ruku na srce ne događaju precesto i ako bi to trebala biti odgovornost svih forumasa.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.